آکادمیا کافه
اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: زندگی در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان (/Thread-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - Shihan - 18-10-2014

(18-10-2014, 02:54 PM)'yassi' نوشته:

دوست عزیز.
شما خودت میتونی از این بخش به این موضوع پی ببری. از این مدرک و منبع معتبر تر پیدا نمیشه. باورش هم با خودتون. 

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - yassi - 19-10-2014

دوست عزیز 
من این لینک رو خوندم ولی توی اون جایی رو پیدا نکردم که گفته باشه شما با این ویزا حق کار توی هیچ کشور دیگری رو ندارید. البته فکر میکنم که با این ویزا نمیشه توی کشور دیگری کار کرد چون ویزای کار دانمارک هست ولی احتمالا میشه برای پوزیشنی توی آلمان درخواست کرد و اگر شرکتی اکی داد و کسی کار پیدا کرد باید ویزای کاری دانمارک رو کنسل کنه و بلو کارت آلمان رو بگیره. درسته؟

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - Shihan - 19-10-2014

(19-10-2014, 03:16 PM)'yassi' نوشته: دوست عزیز 
من این لینک رو خوندم ولی توی اون جایی رو پیدا نکردم که گفته باشه شما با این ویزا حق کار توی هیچ کشور دیگری رو ندارید. البته فکر میکنم که با این ویزا نمیشه توی کشور دیگری کار کرد چون ویزای کار دانمارک هست ولی احتمالا میشه برای پوزیشنی توی آلمان درخواست کرد و اگر شرکتی اکی داد و کسی کار پیدا کرد باید ویزای کاری دانمارک رو کنسل کنه و بلو کارت آلمان رو بگیره. درسته؟

چیزی که مرتبطه رو عرض کردم. اون مورد رو هم اطلاعی ندارم.

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - Cortex - 21-11-2014

سلام
در مورد شهر رستوك من شنيدم فرقه اى بنام نئونازى ها مخالف با مهاجرگيرى اند، قصد ازار و اذيت دانشجوهارو دارند. آيا چنين چيزى صحت داره؟

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - Shihan - 21-11-2014

(21-11-2014, 03:56 AM)'Cortex' نوشته: سلام
در مورد شهر رستوك من شنيدم فرقه اى بنام نئونازى ها مخالف با مهاجرگيرى اند، قصد ازار و اذيت دانشجوهارو دارند. آيا چنين چيزى صحت داره؟

اینکه ممکنه هنوز این حزب فعال باشن درش شکی نیست اما خب پلیس اونها رو خوب تحت کنترل داره اما در کل من ار رستوک چیز بدی نشندیدم ضمن اینکه برخی از دوستان سفری به این شهر ساحلی و زیبا در شمال شرقی المان داشتن و مشکلی نبود اما عموم این حملات و رفتارهای نژاد پرستانه از شرق و مرکز المان صورت میگیره. البته من تا اونجا که میدونم این رفتارها در محیط اکادمیک دیده نمیشه و نگران نباشید.

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - kamran70 - 09-08-2015

(24-12-2011, 02:09 AM)m0h3n نوشته: من فکر می کنم کشور آلمان در حال حاضر با کمبود نیروی جوان و متخصص روبرو هست و بهمین دلیل برای فارغ التحصیلان جوان آلمانی تسهیلاتی در نظر گرفته تا بتونند سریع وارد بازار کار شوند.

در خصوص مهاجر پذیری، بهرحال اگر آلمان قصد این کار رو هم داشته باشه، بنظرم خیلی کار می بره تا به جایی مثل کانادا یا امریکا تبدیل بشه که بعید هم هست !

بهرحال چیزی که من اینجا دارم به عینه می بینم، بکار گرفتن نیروها و دانشجویان متخصص خارجی هست. تقریبا اکثر دانشجویان هم رشته که من می شناسم مشغول کار هستند.

این نکته رو هم اضافه کنم که بنظر من وضعیت پذیرش ها، حداقل برای دانشجویان ایرانی، نسبت به چند سال پیش بسیار بهتر شده. نمونه کوچک اون مسئله دانشگاه آزاد بود که تا چند سال پیش فارغ التحصیلان این دانشگاه برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان مشکل داشتند.

به لحاظ زندگی، من آلمان رو در ردیف دو کشور برتر اروپا میدونم همراه با سوئیس (بدون شک). به لحاظ امکانات رفاهی، امکانات شهروندی، امکانات بیمه، امکانات حمل و نقل و .........

با دورد
از آنجایی که این پست قدیمی هست ، آیا نوشته های این پست همچنان پا برجاست یا تغییری هم کرده ؟

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - nader - 09-08-2015

(09-08-2015, 06:51 PM)kamran70 نوشته: با دورد
از آنجایی که این پست قدیمی هست ، آیا نوشته های این پست همچنان پا برجاست یا تغییری هم کرده ؟

بله همچنان پا برچاست
آلمان تا سال 2026 به 25000 نیروی تخصصی نیاز داره

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - kamran70 - 09-08-2015

ممنونم از شما

تنها سوالی که در حال حاضر در ذهنم باقی مانده زبان این کشور هست ، دانشجویان با مدرک b1 یا نهایت b2 به آلمان میروند (شاید دوستانی هم به زبان انگلیسی چندان آشنایی نداشته باشند)
آیا در دانشگاه هایی که کورس های آلمانی ارائه میشه یا حتی در زندگی روزمره از نظر زبان به مشکل بر نمیخورن و دچار افت تحصیلی یا انزوا نمیشن ؟ در این مورد میشه بیشتر توضیح بدید
متشکرم

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - nader - 09-08-2015

(09-08-2015, 09:06 PM)kamran70 نوشته: ممنونم از شما

تنها سوالی که در حال حاضر در ذهنم باقی مانده زبان این کشور هست ، دانشجویان با مدرک b1 یا نهایت b2 به آلمان میروند (شاید دوستانی هم به زبان انگلیسی چندان آشنایی نداشته باشند)
آیا در دانشگاه هایی که کورس های آلمانی ارائه میشه یا حتی در زندگی روزمره از نظر زبان به مشکل بر نمیخورن و دچار افت تحصیلی یا انزوا نمیشن ؟ در این مورد میشه بیشتر توضیح بدید
متشکرم

سوالتون زیاد واضح نیس
اما انزوا به چه دلیل دقیقا؟
به این دلیل کو توی کشوری هستی که حتی زبانش رو هم بلدی؟

سوال عجیبیه

حتی اونایی هم که انگلیسی زبان میرن اونجا و آلمانی بلد نیستن اموراتشون راحت میگذره

اما دانستن زبان هر کشوری برای زندگی در اون کشور طبیعتا  امتیاز مثبت هستش

RE: اطلاعات مفید درباره زندگی در آلمان - kamran70 - 10-08-2015

(09-08-2015, 09:19 PM)nader نوشته: سوالتون زیاد واضح نیس
اما انزوا به چه دلیل دقیقا؟
به این دلیل کو توی کشوری هستی که حتی زبانش رو هم بلدی؟

سوال عجیبیه

حتی اونایی هم که انگلیسی زبان میرن اونجا و آلمانی بلد نیستن اموراتشون راحت میگذره

اما دانستن زبان هر کشوری برای زندگی در اون کشور طبیعتا  امتیاز مثبت هستش

درود بر شما

منظور بنده این هست که با داشتن سطح b1 آیا امکان صحبت کردن به خوبی هست ؟ در این حد که متوجه گفتگوی دو شخص آلمانی شد ؟
یه دوستی که ترک زبان بود رفته بود ترکیه برای کار ولی بعد از چند وقت برگشت و گفت چون زبان آنها را دست و پاشکسته متوجه میشد نتوانست ادامه بده .
در جاهایی خواندم که آلمانی ها به زبان انگلیسی وارد هستند پس برای انگلیسی زبان ها نباید مشکلی باشه ، ولی بیشتر سوالم در مورد این هست با چند کلاس آکادمیک میشه براحتی با مردم اونجا میشود ارتباط برقرار کرد ؟ امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید