آکادمیا کافه
جواب ندادن استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: جواب ندادن استادان (/Thread-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: جواب ندادن استادان - Torkan - 04-09-2013

(26-08-2013, 11:04 PM)'yasmary14' نوشته: بنظرتون این کار درستیه که به اساتیدی که سال گذشته جوابی به ایمیل مان ندادند یا گفتند فعلا موقعیت خالی یا فاند نداریم، دوباره امسال ایمیل بزنیم(با توجه به اینکه رزومه ام هیچ پیشرفتی نسبت به سال قبل نداشته) و یا اینکه اساتید جدید را امتحان کنیم؟

کار کاملا درست و منطقی هستش
و جواب ندادنشون ربطی به این مسایل نداره
اکثر استادا اصلا ایمیلاشون رو چک نمیکنن زیاد مگر فردی که واقعا دنبال دانشجو هستش
بااحترام

RE: جواب ندادن استادان - MaMi - 04-09-2013

(04-09-2013, 06:26 PM)'Charming' نوشته:
کار کاملا درست و منطقی هستش
و جواب ندادنشون ربطی به این مسایل نداره
اکثر استادا اصلا ایمیلاشون رو چک نمیکنن زیاد مگر فردی که واقعا دنبال دانشجو هستش
بااحترام

دوست من، اینکه اساتید به ایمیل ها جواب نمیدهند، چند دلیل میتونه داشته باشه؛ 1- رزومه شما مورد چشمگیری (از نظر استاد) نداشته. 2- استاد دانشجوی جدید نمیگیره (به هر دلیلی، از نداشتن فاند تا موارد دیگه) به شخصه خیلی موافق این موضوع نیستم که چون استادها جواب نمیدهند، پس ایمیل هاشون رو چک نمیکنند! حداقل مواردی که من دیدم، اینجوری نبودند (یعنی وقتی سوالی در مورد مقاله یا مطلبی ازشون پرسیدم خیلی سریع جواب دادند).

RE: جواب ندادن استادان - mahyarelc - 04-09-2013

کاملا با Mami عزیز موافق هستم، بعید میدونم استادها یک ایمیل اختصاصی فقط برای گرفتن دانشجو داشتن باشن که نخوان چک کنن. چون حداقل همیشه باید به سوالهای دانشجوهای خودشون - که بسیاری از مواقع با ایمیل هست - جواب بدن

[برش] University of Connecticut - mali1367 - 12-09-2013

سلام دوستان
بنده به توصیه یکی از اساتید این دانشگاه باید با یکی دیگه از استاداشون ارتباط برقرار کنم، ولی تا حالا که دوبار ایمیل زدم هنوز جوابی دریافت نکردم
خوشحال میشم راهنماییم کنید
متشکرم

RE: University of Connecticut - yousi - 12-09-2013

(12-09-2013, 03:31 PM)'mali1367' نوشته: سلام دوستان
بنده به توصیه یکی از اساتید این دانشگاه باید با یکی دیگه از استاداشون ارتباط برقرار کنم، ولی تا حالا که دوبار ایمیل زدم هنوز جوابی دریافت نکردم
متشکرم

ببین در ایمیل هایی که به این استاد میزنی گفتی که اون استاد معرفیت کرده یا نه؟
حالا میتونی یک کار بکنی. به اون استاد اول ایمیل بزن بگو که آیا ایشون تعطیلات تشریف دارن؟ چون از اون زمانی که شما گفتین من ایمیل زدم و متاسفانه جوابی از ایشون دریافت نکردم. این استاده یک جوابی یک راهنمایی چیزی میکندت ختما

RE: University of Connecticut - Karim - 12-09-2013

بنظر من ایمیل زدن به اساتید امریکا بی فایدس. این یک ایمیلی هست که من از یه استاد همین دانشکاه گرفتم. همه اساتیدی که به من جواب میدن همینطورین د هها جواب اینطوری گرفتم. اصلا توی امریکا استاد کار ه ای نیست. چون دوسال اول شما کورس داری و لب روتیشن. تعجب میکنم چجور به برخی از بچه ها اساتید جواب دادن. متاسفانه اکثر کسانی که  استاد بهشون اوکی میدن جزییات رو نمیگن
فقط در دو صورت استاد جواب میده یا فرد استثنایی باشی یا اینکه یک استاد سرشناس معرفیت کرده باشه وگرنه قانون کلی همه باید اپلای کنند از طریق اداره تحصیلات تکمیلی پذیرش بشی

Dear  Karim ,

[align=start]Thank you for your interest in Dr. Arnold’s research at the University of Connecticut Health Center.  In our institution, graduate students are admitted without being “differentiated” or committed to a particular laboratory, and have the option to seek out any investigator for a rotation or as a potential thesis advisor.  Accordingly, individual investigators are unable to directly accept graduate students and all inquiries and applications must be directed to the Graduate School Admissions Office, which can be accessed athttp[/align][align=start] [/align]

Best of luck in your application.

RE: University of Connecticut - ice - 12-09-2013

(12-09-2013, 03:31 PM)'mali1367' نوشته: سلام دوستان
متشکرم

درود دوست عزیز به آکادمیا خوش آمدید. عنوان ایمیلتون چی بود؟ در این ارسال مورد مشابهی که برای من پیش اومده بود و راهنمایی دوستان گذاشته شده. نتیجه هم گرفتم.

RE: University of Connecticut - Torkan - 12-09-2013

(12-09-2013, 05:18 PM)'Karim' نوشته: بنظر من ایمیل زدن به اساتید امریکا بی فایدس. این یک ایمیلی هست که من از یه استاد همین دانشکاه گرفتم. همه اساتیدی که به من جواب میدن همینطورین د هها جواب اینطوری گرفتم. اصلا توی امریکا استاد کار ه ای نیست. چون دوسال اول شما کورس داری و لب روتیشن. تعجب میکنم چجور به برخی از بچه ها اساتید جواب دادن. متاسفانه اکثر کسانی که  استاد بهشون اوکی میدن جزییات رو نمیگن
فقط در دو صورت استاد جواب میده یا فرد استثنایی باشی یا اینکه یک استاد سرشناس معرفیت کرده باشه وگرنه قانون کلی همه باید اپلای کنند از طریق اداره تحصیلات تکمیلی پذیرش بشی

Dear  Karim ,

[align=start]Thank you for your interest in Dr. Arnold’s research at the University of Connecticut Health Center.  In our institution, graduate students are admitted without being “differentiated” or committed to a particular laboratory, and have the option to seek out any investigator for a rotation or as a potential thesis advisor.  Accordingly, individual investigators are unable to directly accept graduate students and all inquiries and applications must be directed to the Graduate School Admissions Office, which can be accessed athttp[/align][align=start] [/align]

Best of luck in your application.

البته بازم بنده قطعی نمیگم تا دوستان شک و تردید تو دلشون راه نره ولی دوست من دقیقا با شما هم عقیده ام و کاملا درسته
متاسفانه یه رسم بدی تو این مملکت هستش در مورد پذیرش دوستان دو تا چیز رو متاسفانه (البته نه همه) جسارت نشه درست نمیگن شرمنده این رو میگم دروغ میگن
1 - فاند
2- جواب از استاد
حتی هفته پیش یه نفر شیرینی اورده بود تو دانشکده ما بعد می داشتیم میخوردیم یه نفر پرسید حالا کجا اونم گفت مگه نمیدونی استنفورد!!شیرنی تو گلوم گیر کرد!
بعدا فهمیدم طرف اصلا جی ار ای نداده در حای که کاملا با اعتماد حرف میزد!!!
و یا در مورد فاند...اقا میگه فول فاند شدم بعد تو سفارت میبینیش میبینی 40000دلار bs اورده میگیم داداش فول فاند بودی میگه دانشگاه من حتما bs رو میخواد و هم سفارت اون کشور!!!
بحث بیراهه نشه من هم به نتیجه رسیدم که دوستان مادامی که چندین مقاله ای اس ای و یا استاد تاپ (سفارش کرده شده!)  دور و برتون نباشه بچسبین به معدل و تافل و جی ار ای و حتی sop چون استادا به خصوص تو امریکا همشون میگن برو اپلای کن
راستی یه تجربه دیگه:
من یه استاد قبل اپلای پیدا کرده بودم بعد طرف گفت اپلای کن اصلا به رزومم نگاه نکرده بود چون فکر میکرد ریجکت میشم بعدش من اکسپت شدم یه هفته ای و خوشحال و خندون رفتم بگم استاد دارم میام ها الان 1.5 ماهه که جواب نداده
خودمون رو هم گول نزنیم به نظر من:
نمیدونم استاد ساعت فلان ایمیل بزنین داره درست از خونه به محل کار میرسه یا متن ایمیل یا subject عوض کردن و ...فقط 1 درصد احتمال داره مشکل از اینا باشه
سرتون درد اومد نه؟!
بااحترام

RE: University of Connecticut - blur - 12-09-2013

من مخالفم البته به نظر من بستگی به رشته یا دانشگاهی که میخواین اپلای کنین هم میتونه داشته باشه ولی من کاملا به تجربه عکس این قضیه رسیدم.... من پارسال سه تا دانشگاهی که ریجکت شدم رسما و علنا  بهم گفتن استاد نداشتی ریجکت شدی، همه هم مینی مم هارو داشتم! منشی دپارتمان فارماکوگنوزی University of Mississippi بهم گفت قرار بود یه نفر بگیریم ولی تطابق موضوعی رزومه اون یکی دانشجو با استاد بیشتر بود و البته تافلشم یه کم بالاتر بود. Washington state بهم گفت استادی نبود که بهت فاند بده و..... برعکس دانشگاهی مثل آب خوردن بهم پذیرش داد که استاد داشتم. گفته بود که فاند میده که بعد زیرش زد البته....ولی در هر حال اصولا  لااقل تو رشته هایی مشابه بنده به نظرم بدون جواب استاد و با نمرات و رزومه متوسط (اصلا منظورم پایین نیست) اپلای کردن فقط در صورتی منطقیه که طرف پول اضافی داشته باشه!

RE: جواب ندادن استادان - Karim - 12-09-2013

(12-09-2013, 07:00 PM)'Charming' نوشته:
البته بازم بنده قطعی نمیگم تا دوستان شک و تردید تو دلشون راه نره ولی دوست من دقیقا با شما هم عقیده ام و کاملا درسته
متاسفانه یه رسم بدی تو این مملکت هستش در مورد پذیرش دوستان دو تا چیز رو متاسفانه (البته نه همه) جسارت نشه درست نمیگن شرمنده این رو میگم دروغ میگن
1 - فاند
2- جواب از استاد
حتی هفته پیش یه نفر شیرینی اورده بود تو دانشکده ما بعد می داشتیم میخوردیم یه نفر پرسید حالا کجا اونم گفت مگه نمیدونی استنفورد!!شیرنی تو گلوم گیر کرد!
بعدا فهمیدم طرف اصلا جی ار ای نداده در حای که کاملا با اعتماد حرف میزد!!!
و یا در مورد فاند...اقا میگه فول فاند شدم بعد تو سفارت میبینیش میبینی 40000دلار bs اورده میگیم داداش فول فاند بودی میگه دانشگاه من حتما bs رو میخواد و هم سفارت اون کشور!!!
بحث بیراهه نشه من هم به نتیجه رسیدم که دوستان مادامی که چندین مقاله ای اس ای و یا استاد تاپ (سفارش کرده شده!)  دور و برتون نباشه بچسبین به معدل و تافل و جی ار ای و حتی sop چون استادا به خصوص تو امریکا همشون میگن برو اپلای کن
راستی یه تجربه دیگه:
من یه استاد قبل اپلای پیدا کرده بودم بعد طرف گفت اپلای کن اصلا به رزومم نگاه نکرده بود چون فکر میکرد ریجکت میشم بعدش من اکسپت شدم یه هفته ای و خوشحال و خندون رفتم بگم استاد دارم میام ها الان 1.5 ماهه که جواب نداده
خودمون رو هم گول نزنیم به نظر من:
نمیدونم استاد ساعت فلان ایمیل بزنین داره درست از خونه به محل کار میرسه یا متن ایمیل یا subject عوض کردن و ...فقط 1 درصد احتمال داره مشکل از اینا باشه
سرتون درد اومد نه؟!
بااحترام

ضمن تایید صحبت های شما در ادامه باید بگم که متاسفانه همین طوره برخی از بچه ها اصلا راستشو نمیگن یکی از بچه ها می گفت یک ایمیل زدم و سریع استاده گفت بیا اسکایپ مصاحبه!! با خودم گفتم خدایا ما 2000 تا میل میزینم 1900 تاش جواب نمیدن و 100 نفر دیگه هم میگن که مستقیم اپلای کن به تحصیلات تکمیلی!و پذیرش گرفتی بیا با هم صحبت کنیم. بعد که این بنده خدا رفت امریکا گفت 2000 تا ایمیل زدم( آدم درغگو حافظش ضعیفه!)
همه کسانی که من دیدم رفتن میگن فاند داشتیم واستاد جواب داده!! معلوم نیست خودشون هزینه خودشون دادن یا واقعا فاند داشتن!!
البته ، مقاله هم مهم نیست واسه امریکا من الان 4 تا مقاله در پاب مد و 2هام ساب میت ( معروفترین بانک مقالات پزشکی آمریکا و دنیا) یکی در ژورنال های مهندسی و دهها مقاله در کنگره های خارج و داخل ولی هیچ سودی تا حالا واسم نداشته اند!! همین الان هم چندتا پروژه در حال انجام دارم!! در یک کلام پروژها و مقالات داخل ایران اصلا حرفی واسه گفتن در امریکا ندارن که ما بخاهیم اونها به رخ اساتید امریکایی بکشیم و قانعشون بکنیم که بیان اسکایپ مصاحبه!! فقط اگه مقاله درحد مقالات استاد باشه در ژورنا ل هایی با اون اعتبار و شما هم نویسنده اول یا مسول باشی ممکنه( نه قطعا) بشه استادرو قانع کرد.
آخه من نمی دونم وقتی بیش از 50 تا استاد در دانشگاههای معروف امریکایی به من گفتن پذیرش از طریق کمیته تحصیلات تکمیلی هست نه استاد دیگه این چه بحثی هست که در داخل ایران راه افتاده که با استاد میل بزنید!! اخه ایمیل زدن هم ضایع هست فردا دیدی با جی اریی خوب اپلای کردی همه اساتید میگن این فلانی به همه ما میل زد ما جوابش ندادیم!! و به همه لاین های ما هم ابراز علاقه کرده!!.

پس تنها گزینه ای که می مونه باید چسبید به جی اریی جنرال و تافل و احیانا سابجکت. توصیه نامه خفن هم که ما عمدتا در دست و بالمون نیست. توصیه نامه خفن هم نه اینکه برداره یکی متن بنویسه. بلکه به استاد مقابل بگی من سفارش شده فلانی هستم و خود استاد به همکارش درامریکا میل بزنه یا زنگ بزنه.

پس میل زدن بی فایدس ونباید بهش دل بست بگیر نگیر داره البته ضرر هم نداره بیشتر بهش به چشم فان باید نگاه کرد نه یک راه حساب شده. تازه اونم نه در دانشگاههای خوب بلکه دانشگاههای درجه سه و چهار درامریکا . که این موارد هم آدم در ایران بخونه  بهتره!! واسه رشته های پزشکی و زیست اینطوریه