آکادمیا کافه
پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2

پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - sudy_s - 25-05-2015

سلام دوستان...
من فوق لیسانس معماری دانشگاه ازاد خوراسگان اصفهان دارم.
معدل لیسانسم:  15.60
معدل فوق لیسانسم:17.80
امتحان ایلتسم 1.5 سال پیش دادم که 6.5 گرفتم و الان دوباره دارم میخوانم که نمره بهتری بگیرم.
کسی اطلاع داره من اصلا شانسی واسه پذیرش از دانشگاه ubc کانادا دارم یا نه؟
خیلی ممنون میشم اگه کسی از دوستان تو این دانشگاه پذیرش گرفته یا اطلاعی داره کمکم کنه..
با تشکر فراوان.

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - koorosh0026 - 02-07-2015

با سلام
می خواستم بدونم شانس گرفتن فاند رو دارم یا خیر ؟
کارشناسی معماری  - غیرانتفاعی با معدل 15.98
کارشناسی ارشد معماری - آزاد قزوین معدل 16.13
4 تا مقاله کنفرانس بین المللی
1 ISI
3 تا مقاله کنفرانس ملی
4 تا علمی پژوهشی
2 تا ترویجی
واسه مدرک زبان هم شروع کردم....

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Torkan - 02-07-2015

(02-07-2015, 03:15 PM)koorosh0026 نوشته: با سلام
1 ISI
3 تا مقاله کنفرانس ملی
4 تا علمی پژوهشی
2 تا ترویجی
درود

شانس گرفتن فاند در کانادا بستگی زیادی به 2 چیز داره:
1- معدل بالا + تافل خوب
2- ارتباط با استاد

معدلاتون متوسط هست به خصوص واسه ارشد که باید کمی بالاتر میبود. روی کنفرانسهای داخلی کلا حساب باز نکنید. شما روی مقاله هاتون مانور بدید و سعی کنید تافل هم حتما حداقل 100 باشه تا پوشش بده.
من جای شما باشم اگر وقت دارید علاوه بر زبان روی حداقل 1 مقاله دیگه کار کنید. چون با مقالات راحت میشه مخ استاد رو زد به خصوص استادایی که زیاد رو یمعدل گیر نیستند!

بااحترام،
ترکان

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Andre - 05-07-2015

(02-07-2015, 03:15 PM)koorosh0026 نوشته: با سلام
1 ISI
3 تا مقاله کنفرانس ملی
4 تا علمی پژوهشی
2 تا ترویجی
  • وضعیت کمک هزینه ها و بورسیه در رشته معماری به مراتب کمتر از رشته هایی که مستقیماً با صنعت مرتبط هستند (مانند مهندسی مکانیک، علوم کامپیوتر و ...) هست. از اینرو شما باید وضعیت خودتون رو با هم رشته ای های خودتون مقایسه کنید.
  • از لحاظ پژوهشی وضعیت تقریباً مناسبی دارید و باید دید که این مقاله ISI شما تا چه اندازه قابل ارزیابی هست، منظور اینه که در چه ژورنالی به چاپ رسیده. هر چه ژورنال شناخته تر شده باشه، این ارزیابی توسط اساتید و تیم پذیرش راحت تر صورت میگیره.
  • در هر دو مقطع معدل رو به متوسطی کسب کردید که برای کانادا شانستون رو تا حدودی کاهش میده. در کانادا معدل از اهمیت زیادی برخورداره.
  • در مورد دانشگاههاتون، از آنجایی که از لحاظ اعتبار از دانشگاههای مانند تهران و شریف در رتبه های پایین تری قرار دارند این مسأله ممکنه گاهاً شانستون رو کاهش بده. البته صرفاً خود دانشگاه به تنهایی برای پذیرش ارزش چندانی نداره و رزومه یکجا ارزیابی میشه.
پیشنهاد من: 
  • سعی کنید پیش از اپلای کردن دستکم یکی دو تا استاد پیدا کنید که شما رو بپذیرند و نهایتاً چند جایی اپلای کنید. اساتید نقش مهمی رو در پذیرش از دانشگاههای کانادایی ایفا میکنند. البته بستگی به سیاست دانشگاه و دانشکده هم داره، در بعضی از دانشکده ها به هیچ وجه ارتباط با دانشجویان پیش از اپلای پذیرفته نیست و عموماً با پاسخهای تمپلیت و یا عدم پاسخ مواجه می شوید.
  • سعی کنید برای دسته ای از دانشگاهها در اروپا و استرالیا و با یک نمره GRE مناسب برای آمریکا هم اقدام کنید. در اینصورت شانستون برای پذیرش و ادامه تحصیل بیشتر خواهد شد.
  • در نهایت هم میتونید در صورتی که پذیرش شما از کانادا با کمک هزینه همراه نبود، بهتر است که برای یکی کشورهای اروپایی که شهریه ندارند اقدام کنید.

RE: پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - yazdanbehnam - 27-07-2016

سلام دوستان با این رزومه شانس گرفتن پذیرش از کدام دانشگاه با فاند بیشتر است ؟

1- کارشناسی مهندسی شهرسازی - دانشگاه آزاد زنجان – معدل 18.01

2- کارشناسی ارشد مهندسی طراحی شهری - دانشگاه آزاد قزوین – معدل 18.23

3- نمره زبان: آیلتس 7

7- مقاله: 1 آی اس آی در حال نگارش ، 5 تا کنفرانس

8- 3 سال سابقه کاری پاره وقت و 2 سال تمام وقت

متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا برنامه ریزی و طراحی شهری هستم. دانشگاههای مد نظر دانشگاه کنکوردیا ، مانیتوبا ، واترلو ، یورک و گلف .

ممنون میشم راهنماییم کنید .

RE: پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - Matinking - 28-07-2016

(27-07-2016, 04:45 PM)yazdanbehnam نوشته: سلام دوستان با این رزومه شانس گرفتن پذیرش از کدام دانشگاه با فاند بیشتر است ؟

1- کارشناسی مهندسی شهرسازی - دانشگاه آزاد زنجان – معدل 18.01

2- کارشناسی ارشد مهندسی طراحی شهری - دانشگاه آزاد قزوین – معدل 18.23

3- نمره زبان: آیلتس 7

7- مقاله: 1 آی اس آی در حال نگارش ، 5 تا کنفرانس

8- 3 سال سابقه کاری پاره وقت و 2 سال تمام وقت

متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا برنامه ریزی و طراحی شهری هستم. دانشگاههای مد نظر دانشگاه کنکوردیا ، مانیتوبا ، واترلو ، یورک و گلف .

ممنون میشم راهنماییم کنید .

سلام

ممکن هست دانشگاه آرادی بودن کمی کارتون رو در رقابت برای واترلو مشکل کنه ولی "با جلب نظر اساتید" شانس پذیرشتون از باقی گزینه ها کم نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - davood1989 - 20-02-2018

سلام من متولد ۱۹۸۷ هستم یعنی ۳۱ سالم تموم میشه اکتبر و متاهل و یه پسر ۲ ساله دارم خانومم هم لیسانس مامایی از دانشگاه دولتی کرج با معدل ۱۸ و مطب داره و سابقه بیمه هم داره ۶ سال

خودم:

رشته ام معماری
فوق دیپلم معدل ۱۴.۸۵ از دولتی ساری گرفتم
لیسانس از علمی کاربردی ۱۶ کرج
فوق لیسانسم ۱۷ از غیر انتفاعی شهاب دانش قم دانشگاه نمونه غیرانتفاعی کل کشور که استاداش بدک نبود و غریب به اتفاق همه اشون فوق دکتراشون رو از امریکا گرفته بودنو ۹۹ درصدشون تو امیر کبیر هم درس میدن مثل دکتر حمزه نژاد که با استاد نقره کار کتاب حکمت در معماری رو نوشته که تو همه دانشگاههای ایران بر این درس اونو تدریس میکنن و میتونم از ۶-۷ تاشون تاییدیه بگیرم و ...

سربازی رفتم

از سال ۸۸ سابقه کار اجرایی مرتبط دارم و چند تا ساختمان و شهرداری و راه و محوطه انجام دادم (حتی الان شرکت پیمانکاری ابنیه و راه خودمو دارم) با سابقه بیمه

۱ ISI هم دارم

نرم افزارهای اتوکدو فتوشاپ و ورد و .... تقریبا مسلطم و حرفه ای کار میکنم

استاد نقاشی هم هستم و طراحی با دستمم خیلی خوبه

آیلتس ۷ هم گرفتم اما بازم دارم میخونم فکر کنم تا ۷.۵ برسونم

پسرعمم هم تورنتو هست میتونم رو بزنم یه استاد پیدا کنه برام اخه زمینه فعالیتش دکوراسیون داخلی هست و فوق لیسانس معماری خونده و شرکت داره که شعبه تو دبی هم زده

میخواستم ببینم شرایطم چطوریه ایا امیدی داشته باشم بر دکترا جای خوب با هزینه کم و بورس یا کلا بیخیال شم؟

RE: پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - AitUniversity - 21-02-2018

(20-02-2018, 06:05 PM)davood1989 نوشته: سلام من متولد ۱۹۸۷ هستم یعنی ۳۱ سالم تموم میشه اکتبر و متاهل و یه پسر ۲ ساله دارم خانومم هم لیسانس مامایی از دانشگاه دولتی کرج با معدل ۱۸ و مطب داره و سابقه بیمه هم داره ۶ سال

خودم:

رشته ام معماری
فوق دیپلم معدل ۱۴.۸۵ از دولتی ساری گرفتم
لیسانس از علمی کاربردی ۱۶ کرج
فوق لیسانسم ۱۷ از غیر انتفاعی شهاب دانش قم دانشگاه نمونه غیرانتفاعی کل کشور که استاداش بدک نبود و غریب به اتفاق همه اشون فوق دکتراشون رو از امریکا گرفته بودنو ۹۹ درصدشون تو امیر کبیر هم درس میدن مثل دکتر حمزه نژاد که با استاد نقره کار کتاب حکمت در معماری رو نوشته که تو همه دانشگاههای ایران بر این درس اونو تدریس میکنن و میتونم از ۶-۷ تاشون تاییدیه بگیرم و ...

سربازی رفتم

از سال ۸۸ سابقه کار اجرایی مرتبط دارم و چند تا ساختمان و شهرداری و راه و محوطه انجام دادم (حتی الان شرکت پیمانکاری ابنیه و راه خودمو دارم) با سابقه بیمه

۱ ISI هم دارم

نرم افزارهای اتوکدو فتوشاپ و ورد و .... تقریبا مسلطم و حرفه ای کار میکنم

استاد نقاشی هم هستم و طراحی با دستمم خیلی خوبه

آیلتس ۷ هم گرفتم اما بازم دارم میخونم فکر کنم تا ۷.۵ برسونم

پسرعمم هم تورنتو هست میتونم رو بزنم یه استاد پیدا کنه برام اخه زمینه فعالیتش دکوراسیون داخلی هست و فوق لیسانس معماری خونده و شرکت داره که شعبه تو دبی هم زده

میخواستم ببینم شرایطم چطوریه ایا امیدی داشته باشم بر دکترا جای خوب با هزینه کم و بورس یا کلا بیخیال شم؟

سلام
برای رشته شما کانادا خیلی رقابت سنگینه چون تعداد محدودی دانشگاه مانند واترلو، تورنتو و ... این رشته رو ارائه میدند و همگی آیلتس 7 به بالا میخوان و 7.5 پس سعی کنید 7.5 رو بگیرید و مینیمم اسکسیل 7.0
معدلهاتون بدک نیست، پورتفلیوی قوی ای آماده کنید و برای سال 2019 (2018 ددلاین هاش گذشته) اماده بشید برای پیدا کردن استاد
سنتون هم خوبه و بالانیست، 
همه چیز بستگی به این داره مقالتون و حوزه تحقیقیتون به استادی بخوره و اون رزومتون رو بپسنده یا نه. اما حتما اماده بشید برای سال آینده.

RE: پذیرش در رشته معماری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - davood1989 - 21-02-2018

(21-02-2018, 08:42 AM)AitUniversity نوشته: سلام
برای رشته شما کانادا خیلی رقابت سنگینه چون تعداد محدودی دانشگاه مانند واترلو، تورنتو و ... این رشته رو ارائه میدند و همگی آیلتس 7 به بالا میخوان و 7.5 پس سعی کنید 7.5 رو بگیرید و مینیمم اسکسیل 7.0
معدلهاتون بدک نیست، پورتفلیوی قوی ای آماده کنید و برای سال 2019 (2018 ددلاین هاش گذشته) اماده بشید برای پیدا کردن استاد
سنتون هم خوبه و بالانیست، 
همه چیز بستگی به این داره مقالتون و حوزه تحقیقیتون به استادی بخوره و اون رزومتون رو بپسنده یا نه. اما حتما اماده بشید برای سال آینده.

ممنون که جواب دادین

از اقوام زیاد اونور هستن باید ببینیم که میتونن کمک کنن یا نه
فقط یچیزی بنظرتون شانسم چقدره؟
من هزینه یکی دو سال از زندگی خودمو خانوادمو میتونم تامین کنم اما بعد به پیسی میخورم و نمیخوام اینطوری بشه و هدفم اینه که اگه امکانش باشه یه کاری و شروع کنم و برنگردم دیگه ایران و چیزی که فهمیدم تو کانادا سالی حداقل ۵۰۰۰۰ دلار هزینه دارم ولی تو اروپا که دختر خاله ام داره میخونه این هزینه ۲۰۰۰۰ تاست اگه نشه بورسیه بگیرم برم اونور بهتره بنظرم چون از عهده مخارجش برنمیام و نمیتونم رو اما و اگر ها کاری انجام بدم
و آخرین مورد تایم ۲۰۱۹ از چه تاریخی شروع میشه؟

RE: پذیرش در رشته معماری یا طراحی شهری در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - Faranak_Rhm - 20-05-2018

سلام
با لیسانس شهرسازی و فوق طراحی شهری، د چه رشته هایی برای مقطع دکتری میتونم اقدام کنم؟ (غیر از رشته خودم)
عمران؟ معماری؟