آکادمیا کافه
برنده شدگان لاتاری 2016 و سوال‌های مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: برنده شدگان لاتاری 2016 و سوال‌های مربوطه (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-2016-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4

برنده شدگان لاتاری 2016 و سوال‌های مربوطه - Babak - 05-05-2015

(04-05-2015, 12:01 PM)'severus57' نوشته: فردا شب ساعت 8:30 جواب میاد؟

بله، طبق اعلام سایت رسمی لاتاری نتایج امشب ساعت ۸:۳۰ به وقت ایران اعلام می‌شه و قابل چک کردن خواهد بود. برای چک کردن نتایج می‌تونید به آدرس زیر مراجعه کنید:
https://www.dvlottery.state.gov/ESC

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - shubizkumbuli - 05-05-2015

منم اسمم در اومد!!! یه  حس خاصی بود! از اون ور هم کار کانادام تو مراحل آخره. اولین بارم بود شرکت می کردم و جالب اینجاست به اصرار یکی از دوستانم بود Laugh و انقدر گیر داد تا دادم خودش برام ثبت نام کرد!!!!!!!!!!!! بنده خدا خودش در نیومد ولی من در اومدم.

بیشتر گیج شدم.

چون کانادا رو باید 4 سال در 6 سال بمونم تا پاسپورت بگیرم.

آمریکا رو فکر کنم اگر سالی دو بار آدم بره و بیاد گرین کارد تمدید میشه. ولی نمیدونم شرطش چیه برای گرفتن پاسپورت؟ 5 سال داشتن گرین کارد ؟ یا الزاماً باید کار کرد و زندگی کرد؟

بابک جان ممنون میشم راهنمایی کنی. چون شدیدا گیج شدم. نمیدونم راهی داره دو تاش رو با هم به پاس تبدیل کنم؟!

فکر کنم باید برم مرز نیاگارا زندگی کنم صبح بیام اینور شب برم اونور!!

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - brood_poop - 05-05-2015

ای ول شوبیز ایشالا موفقیت های بعدیت رو پشت هم طی کنی.هرچی قسمت هست همون برات جور شه 

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - shubizkumbuli - 05-05-2015

(05-05-2015, 11:22 PM)'brood_poop' نوشته: ای ول شوبیز ایشالا موفقیت های بعدیت رو پشت هم طی کنی.هرچی قسمت هست همون برات جور شه 

ممنون
البته کلا الان که تحقیق کردم دیدم خیلی ها بودن به موقع پروسس نشدن و به گرین کارت نرسیدن. برای همین تصمیم گرفتم فعلا اولویت رو بزارم رو کانادا. هر وقت دو تا کارت اقامت اومد دستم تصمیم میگیرم چی کار کنم.
بی خود نیست میگن سیلی نقد به از حلوای نسیه! به گذشته ام هم که نگاه می کنم میبینم واقعاً چه نقد هایی رو به هوای نسیه دادم رفتند!!! دیگه باید از این موضوع درس بگیرم :-)
از بچه های سایت مهاجرسرا اگر کسی میبینه، من تایید می کنم که برنده شدم. با آیدی shubizkumbuli و shubiz در مهاجرسرا عضو شدم ولی هر کاری می کنم ایمیل فعال سازی نمیاد که اونجا اعلام کنم. اگر لیست افراد بازدید کننده رو هم نگاه کنید shubiz رو میبینید. در ضمن یکی دو سال پیش هم مورد مشابهی پیش اومده بود و تو خود سایت هم اینطور که دوستم میگفت تاکید کرده بود که confirmation رو دور نندازید و چند وقت بعد دوباره چک کنید. برای همین ضرر نداره با تاخیر چک کنید دوباره.
ساعت 1 نیمه شب: دوستان مهاجر سرایی. این زیر میبینم که نزدیک به 130 نفرتون دارین این رو میخونید. فکر کنم سایتشون به صورت جدی مشکل داره. چون الان که شماره و فامیل خودم رو میزنم میگه کیستون پیدا نمیشه!!! حتما فردا دوباره چک کنید.

ساعت 1:30: درست شد!

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - Babak - 06-05-2015

(05-05-2015, 09:47 PM)'shubizkumbuli' نوشته: منم اسمم در اومد!!! یه  حس خاصی بود! از اون ور هم کار کانادام تو مراحل آخره. اولین بارم بود شرکت می کردم و جالب اینجاست به اصرار یکی از دوستانم بود Laugh و انقدر گیر داد تا دادم خودش برام ثبت نام کرد!!!!!!!!!!!! بنده خدا خودش در نیومد ولی من در اومدم.
بیشتر گیج شدم.
چون کانادا رو باید 4 سال در 6 سال بمونم تا پاسپورت بگیرم.
آمریکا رو فکر کنم اگر سالی دو بار آدم بره و بیاد گرین کارد تمدید میشه. ولی نمیدونم شرطش چیه برای گرفتن پاسپورت؟ 5 سال داشتن گرین کارد ؟ یا الزاماً باید کار کرد و زندگی کرد؟
بابک جان ممنون میشم راهنمایی کنی. چون شدیدا گیج شدم. نمیدونم راهی داره دو تاش رو با هم به پاس تبدیل کنم؟!
فکر کنم باید برم مرز نیاگارا زندگی کنم صبح بیام اینور شب برم اونور!!

تبریک می‌گم برای برنده شدن در این مرحله.
شما ۵ سال بعد از گرین کارد اگر شرایطش رو داشته باشید می‌تونید شهروند امریکا بشید و پاسپورت بگیرید. از جمله این شرایط اینه که ۳۰ ماه از این ۵ سال رو در امریکا حضور فیزیکی داشته باشید. در گذشته در این زمینه سختگیری زیادی نمی‌شد ولی این طور که من شنیده‌ام اخیرا در این زمینه سختگیری زیاد شده و باید مدارکی ارائه کنید که نشون بده شما واقعا در امریکا بوده‌اید.
به نظر من گرفتن پاسپورت هر دو کشور کانادا و امریکا به طور تقریبا همزمان مشکله و احتمال داره که به جای این که هر دو رو بدست بیارید هر دو رو از دست بدید. ضمن این که داشتن هر دو پاسپورت چندان کمکی به شما نخواهد کرد. به نظر من تصمیم بگیرید که در کدوم یک از این دو کشور می‌خواهید زندگی کنید و دنبال همون کشور برید.

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - shubizkumbuli - 06-05-2015

(06-05-2015, 11:40 AM)'Babak' نوشته:
تبریک می‌گم برای برنده شدن در این مرحله.
شما ۵ سال بعد از گرین کارد اگر شرایطش رو داشته باشید می‌تونید شهروند امریکا بشید و پاسپورت بگیرید. از جمله این شرایط اینه که ۳۰ ماه از این ۵ سال رو در امریکا حضور فیزیکی داشته باشید. در گذشته در این زمینه سختگیری زیادی نمی‌شد ولی این طور که من شنیده‌ام اخیرا در این زمینه سختگیری زیاد شده و باید مدارکی ارائه کنید که نشون بده شما واقعا در امریکا بوده‌اید.
به نظر من گرفتن پاسپورت هر دو کشور کانادا و امریکا به طور تقریبا همزمان مشکله و احتمال داره که به جای این که هر دو رو بدست بیارید هر دو رو از دست بدید. ضمن این که داشتن هر دو پاسپورت چندان کمکی به شما نخواهد کرد. به نظر من تصمیم بگیرید که در کدوم یک از این دو کشور می‌خواهید زندگی کنید و دنبال همون کشور برید.

سلام
سپاسگزارم
شرط تمدید گرین کارت چیه؟ فرض کنید بخوام کانادا رو به پاس تبدیل کنم ،گرین کارت آمریکا رو زنده نگه دارم. بعد که کارم کانادا تمام شد گرین کارت آمریکا رو به پاس تبدیل کنم؟!

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - Babak - 06-05-2015

(06-05-2015, 11:58 AM)'shubizkumbuli' نوشته:
سلام
سپاسگزارم
شرط تمدید گرین کارت چیه؟ فرض کنید بخوام کانادا رو به پاس تبدیل کنم ،گرین کارت آمریکا رو زنده نگه دارم. بعد که کارم کانادا تمام شد گرین کارت آمریکا رو به پاس تبدیل کنم؟!

برای حفظ گرین کارت شما نباید بیشتر از یک سال خارج از امریکا بمونید و اگر مجبور باشید باید درخواست مجوز کنید. به طور کلی اداره مهاجرت می‌تونه برای غیبت کمتر از یک سال هم از شما درخواست مدرک و دلیل کنه و در اون صورت باید دلایل قانع کننده‌ای داشته باشید که به چه دلیل در خارج از امریکا بوده‌اید و نشون بدید که هنوز قصد شما اینه که امریکا کشور محل اقامت دائم‌تون باشه.

RE: لاتاری ۲۰۱۶ و سوالات مربوطه - Babak - 08-05-2015

وب‌سایت بررسی وضعیت شرکت کنندگان تا چندین ساعت قبل اشکالات فنی‌ای داشت و وضعیت بعضی از شرکت کنندگان رو درست نمایش نمی‌داد و پیام‌هایی از قبیل session timed out و غیره می‌داد. ظاهرا این اشکال‌‌ها برطرف شده و در حال حاضر درست کار می‌کنه.

RE: برنده شدگان لاتاری ۲۰۱۶ و سوال‌های مربوطه - Hosein_hhs - 10-05-2015

باسلام
در فرمmedical and health سوال پرسيده do you have documentation to establish that you have received vaccination according with u.s low
بايد بله جواب داد يا خير با توجه به اينكه دوباره معاينات انجام ميديم!؟

RE: برنده شدگان لاتاری ۲۰۱۶ و سوال‌های مربوطه - مهمان - 10-05-2015

سلام من ثبت نام کردم ، ولی confirmation number رو یادم رفته هرچی هم ایمیل و مشخصات دیگه رو میزنم میگه اشتباهه؟ من الان باید چیکار کنم ؟