آکادمیا کافه
سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Pejman - 12-11-2011

سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی را در این تاپیک مطرح کنید.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - amirhossein.gh - 12-11-2011

سلام
به نام خدا این تایپک رو باز میکنیم!!!
1.من هنوز دانشجو هستم و ریز نمره رسمی نگرفتم.فقط مهر دانشگاه رو گرفتم و بعد بردم دارالترجمه برام ترجمه کرد با مهر خود دارالترجمه! به نظر شما فعلا کافیه؟
2.بچه ها برای آلمان رو میدونم که کپی آیلتس هم بفرستی قبول میکنن ولی سوال من اینجاست: آمریکا چی؟ آخه الان برای صدور هر کارنامه باید 50هزار تومان بدم و 50 هزار تومان هم پول ارسالش هست؟یعنی شما بگو 100 هزار تومان! 10 15 جاها هم بفرستم به خاک سیاه میشینم!
اونایی که ارسال مدارکشون آن لاینه که فک کنم میشه کپی فرستاد ولی اونایی که باید پست کنیم رو نمیدونم.
3.برای ایران آیلتس میگم: میشه مدارک دیگه هم تو پاکتش گذاشت و فرستاد؟ چون بچه ها تقریبا همشون همین کارو میکنن!
لطفا دوستان کامل جواب بدن چون پول زیادی ندارم و میخام تا اونجایی که میشه صرفه جویی کنم(هر چی جواب دوستان بیشتر باشه ممنون تر میشم چون خیلی برام مهمه)

اجرتون با خدا!

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - soilman - 12-11-2011

(12-11-2011, 09:41 PM)amirhossein.gh نوشته: سلام
1.من هنوز دانشجو هستم و ریز نمره رسمی نگرفتم.فقط مهر دانشگاه رو گرفتم و بعد بردم دارالترجمه برام ترجمه کرد با مهر خود دارالترجمه! به نظر شما فعلا کافیه؟
2.بچه ها برای آلمان رو میدونم که کپی آیلتس هم بفرستی قبول میکنن ولی سوال من اینجاست: آمریکا چی؟ آخه الان برای صدور هر کارنامه باید 50هزار تومان بدم و 50 هزار تومان هم پول ارسالش هست؟یعنی شما بگو 100 هزار تومان! 10 15 جاها هم بفرستم به خاک سیاه میشینم!
اونایی که ارسال مدارکشون آن لاینه که فک کنم میشه کپی فرستاد ولی اونایی که باید پست کنیم رو نمیدونم.
3.برای ایران آیلتس میگم: میشه مدارک دیگه هم تو پاکتش گذاشت و فرستاد؟ چون بچه ها تقریبا همشون همین کارو میکنن!
لطفا دوستان کامل جواب بدن چون پول زیادی ندارم و میخام تا اونجایی که میشه صرفه جویی کنم(هر چی جواب دوستان بیشتر باشه ممنون تر میشم چون خیلی برام مهمه)

اجرتون با خدا!
Smile
1- دارالترجمه که می برید باید مهر وزارت خارجه+دادگستری+خود دارالترجمه رو براتون زده باشه..در واقع مهر دانشگاه(اگه انگلیسی نباشه)به این درد می خوره که دارالترجمه صحت مدارک رو متوجه بشه...برای دانشگاه خارجی موارد فوق به اون مدرک اعتبار میده....نه مهر دانشگاه...فارسی هم باشه که هیچی متوجه نمیشن که بنده خداها Sleepy

2-در مورد هزینه ی ارسال نسخه های اضافی برای ریپورت مطمئنید 50 هزار تومانه؟! Confused کمتره فکر کنم...یه چک کنید

3-بله...میشه....من هم شنیدم و دیدم بچه ها این کارو می کنند...

شب خوش

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - soilman - 12-11-2011

سوالی که من دارم جهت اطمینان خاطر هست....
تو سیستم انلاین اپلیکیشن دانشگاه ها، ریز نمرات و اون گواهی تحصیلی خواسته...خوب بعضی ها الان فقط آپلود مدارک رو میخان و بعد قبول شدن میگن بفرستید افیشال رو برامون...

نمی دونم شاید بحث سلیقه ای باشه ولی ممکنه مشکلی پیش بیاد که من نسخه ی قبلی دارالترجمه رو اپلود کنم در حالیکه مدارکی که بخام بفرستم یه نسخه ی جدیده(از همون دارالترجمه ولی یه نفر دیگه)
زیاد فرق نمی کنه به جز اینکه اون موقع چون گواهی پایان تحصیلات بود(چون دانشنامه چند ماهی طول میکشید) و تو اون معدل رو نوشته بود ولی این یکی جدیده چون بر اساس دانشنامه هست خبری از معدل نیست..در واقع سربرگ شماره هاشون+نام مترجم+ عنوان و محتوای صفحه ی پایان تخصیلات فرق می کنه(نسخه قدیمیه که میخام الان اپلود کنم عنوانش و متنش متفاوت هست با نسخه ی جدید)

این می تونه بعدا مشکلی رو ایجاد کنه؟

البته خودم به این نتیجه رسیدم که بهتره یه اسکن جدید بگیرم ولی به نظر شما واقعا دانشگاه ها به این چیزها هم توجه می کنن؟

شب خوش Shy

It is possible to request up to 5 extra TRF`s at the time of registration of a test via your online profile, provided that you supply information on the receiving organization. For these 5 copies, only the postal fee will be charged.
Please see below for postal tariffs:
Within Iran – Free
DHL – 500,000 IRR per TRF (Anywhere in the world)

If you request extra TRF`s after the test date, this will incur a 500,000 IRR fee for upto 5 TRF`s.
Each TRF must also have details of the receiving organization and in addition the relevant postage fee will be charged.
این یعنی برای هر کارنامه 50 تومان میگیرند صادر کنند و حدود 50 تومان هم هزینه dhl میشه!!!
راستی کسی اون سوال آپلود کپی مدرک زبان رو جواب نمیده؟

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - m0h3n - 12-11-2011

(12-11-2011, 10:21 PM)soilman نوشته: سوالی که من دارم جهت اطمینان خاطر هست....
تو سیستم انلاین اپلیکیشن دانشگاه ها، ریز نمرات و اون گواهی تحصیلی خواسته...خوب بعضی ها الان فقط آپلود مدارک رو میخان و بعد قبول شدن میگن بفرستید افیشال رو برامون...

نمی دونم شاید بحث سلیقه ای باشه ولی ممکنه مشکلی پیش بیاد که من نسخه ی قبلی دارالترجمه رو اپلود کنم در حالیکه مدارکی که بخام بفرستم یه نسخه ی جدیده(از همون دارالترجمه ولی یه نفر دیگه)
زیاد فرق نمی کنه به جز اینکه اون موقع چون گواهی پایان تحصیلات بود(چون دانشنامه چند ماهی طول میکشید) و تو اون معدل رو نوشته بود ولی این یکی جدیده چون بر اساس دانشنامه هست خبری از معدل نیست..در واقع سربرگ شماره هاشون+نام مترجم+ عنوان و محتوای صفحه ی پایان تخصیلات فرق می کنه(نسخه قدیمیه که میخام الان اپلود کنم عنوانش و متنش متفاوت هست با نسخه ی جدید)

این می تونه بعدا مشکلی رو ایجاد کنه؟

البته خودم به این نتیجه رسیدم که بهتره یه اسکن جدید بگیرم ولی به نظر شما واقعا دانشگاه ها به این چیزها هم توجه می کنن؟

شب خوش Shy

من نظرم این هست که اگر می تونید اسکن جدید بگیرید (از مدارکی که بعدا هم قرار هست با پست به دانشگاه ارسال کنید) و اسکن کردن هم کار سختی نیست براتون، این کار رو بکنید. بخاطر اینکه مدارک آپلود شده و ارسال شده کاملا همگن باشن.
ولی در هر صورت من فکر نمی کنم مشکلی باشه.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - m0h3n - 12-11-2011

(12-11-2011, 09:41 PM)amirhossein.gh نوشته: سلام

اجرتون با خدا!

1. بسته به کشوری که میخواید اقدام کنید علاوه بر مهر دارترجمه، مهرهای دادگستری و وزارت خارجه هم باید باشه.(در این مورد به تاپیک مربوطه مراجعه کنید لطفا)
2. من نظرم این هست که برای دانشگاههای امریکا هم کپی بفرستید.
3. من سوالتون رو متوجه نشدم !

3.منظورم این بود که dhl میخاد که مدرک آیلتس رو بفرسته . میشه ما هم بیایم بقیه مدارک مثل ریز نمرات و توصیه نامه ها و ... بذاریم داخل پاکت dhl و کلا یه پول پست بدیم؟

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - mahyarelc - 13-11-2011

(12-11-2011, 11:25 PM)amirhossein.gh نوشته: 3.منظورم این بود که dhl میخاد که مدرک آیلتس رو بفرسته . میشه ما هم بیایم بقیه مدارک مثل ریز نمرات و توصیه نامه ها و ... بذاریم داخل پاکت dhl و کلا یه پول پست بدیم؟
درود
اطلاعات من واسه حدود 1 سال پیش هست؛ واسه ایران آیلتس،امیدوارم تفاوت فاحشی وجود نداشته باشه الان
شما 5 تا کارنامه میتونین بدون هزینه اضافی سفارش بدید (فقط برای اینکه بدستتون برسه)...برای کارنامه های بیشتر، هر 5 کارنامه، 50 تومن پولشه (یعنی نمیشه کمتر از 5 تا کارنامه اضافی سفارش داد...این 5 تا رو که سفارش میدید، قیمتش روی هم میشه 50 تومن)
برای پست dhl هم یادمه فرستادن هر کارنامه، 50 تومن بود.حالا میتونین مدارک دیگه رو هم با اون بفرستین (من همین کارو کرده بودم)...فقط اینجا وزن مهم میشه، اگه وزن یه بسته مدارک (شامل کارنامه آیلتس و بقیه چیزایی که میخواین بفرستین) فکر کنم بیشتر ازنیم کیلو بشه، این هزینه اضافه میشه (فکر کنم 80 تومن میشد)...اگه بیشتر از 1 کیلو بشه، باز اضافه میشه و ...

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - amirhossein.gh - 15-11-2011

سلام بچه ها،
من یه نامه آماده کردم که بدم دانشگاه امضا کنه به عنوان اینکه هنوز دانشجو هستم و مثلا تا قبل از تابستون سال دیگه فارغ التحصیل میشم(البته متنشو هنوز ندادم مدیر آموزشمون!) و مشکلی برای اپلای و از این چیزا ندارم.راستی کل نامه و سریرگو اینا رو خودم درست کردم.
به نظز شما کار خوبی هست؟
یه نگاه کلی به متن و تیپ کلیش میندازین نظرتون رو بهم بگین؟
ممون از لطفتون