آکادمیا کافه
تعطیلی آکادمیاکافه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: تعطیلی آکادمیاکافه (/Thread-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A2%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D9%85%DB%8C%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87)

صفحات 1 2

تعطیلی آکادمیاکافه - Babak - 01-04-2015

همون طور که می‌دونید آکادمیاکافه حدود چهار سال پیش به صورت یک وب‌سایت غیرانتفاعی شروع به کار کرد و برنامه‌اش از ابتدا این بوده که بدون تبلیغات و بدون منفعت مالی به کارش ادامه بده. در واقع نه تنها منفعت مالی‌ای نداشته، بلکه هزینه‌های نگهداری سایت رو هم جمع محدودی از مدیران سایت پرداخت کرده‌اند. بعد از گذشت چهار سال، به نظر می‌رسه که این روش قابل ادامه دادن نیست و فرهنگ این موضوع برای ما جا افتاده نیست. انتظار ما این بود که کاربران خودشون بیان و به سایت کمک مالی کنند که این اتفاق نیافتاد.
مساله دیگه اینه که نگهداری چنین سایتی کار پیچیده‌ایه و وقت زیادی نیاز داره. به خاطر مشغله‌های کاری و خانوادگی‌ای من و اومدن یک فرزند در زندگی ما، متاسفانه من فرصت کافی برای نگهداری این سایت رو ندارم و هیچ کس دیگه‌ای هم نیست که بتونه از عهده این مسؤولیت بربیاد.
به این دلایل تصمیم گرفته‌ایم که سایت رو ظرف دو هفته آینده تعطیل کنیم.
من همین جا مایلم که از تمام کاربران فعال و مدیرانی که در این مدت زحمت بسیار زیادی کشیده‌اند تا اطلاعات زیادی رو وارد سایت کنند و سایت رو نگه دارند تشکر می‌کنم و مایلم ازشون خواهش کنم که در این دو هفته باقی مونده هم مثل گذشته با تلاش زیاد به کارشون ادامه بدند تا نام خوب آکادمیاکافه برای همیشه باقی بمونه.

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - Babak - 02-04-2015

این پست قبلی شوخی اول آوریل یا همون دروغ سیزده خودمون بود. با توجه به حرف‌های غیرمنطقی‌ای که در این پست بود، مثل این که ما انتظار داشتیم کاربران خودشون بیان و به ما کمک مالی کنند، یا این که من تنها کسی هستم که می‌تونم وب‌سایت رو نگهداری کنم، حدس من این بود که دوستان متوجه شوخی بودن این پست خواهند شد. برخی از دوستان متوجه شدند و برخی هم انتظار دیدن چنین پستی رو نداشتند و ناراحت شدند و پیام‌هایی در مورد راه‌هایی که می‌شه سایت رو حفظ کرد برای من فرستادند.

اگر باعث ناراحتی کسی شدم، معذرت خواهی می‌کنم و از پیام‌های دلگرم کننده‌ای که فرستادید سپاسگزارم.

آکادمیاکافه در حال حاضر مشکل مالی نداره و اومدن فرزند هم موضوعی جدیدی نیست. خوشبختانه من هنوز فرصت این رو دارم که سایت رو نگهداری کنم و در آینده هم چنانچه نیاز باشه، دوستان دیگه‌ای هستند که بتونند به من در این کار کمک کنند.

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - king - 02-04-2015

خیلی خوشحال شدم بهترین دروغ سیزده من بود اصن حال کردم که دروغ بوده 
یه سری سایتهای مهاجرتی هستند که ممکنه شلوغ تر از اینجاو تبلیغات هم داشته باشند اما من مقایسه میکنم واقعا اینجا بچه ها زودتر به پاسخ هاشون میرسند
حالا اگر این انجمن هم بتونه دوتا تبلیغ بگیره خوبه حداقل هزینه ی هاست بر دوش یکنفر نباشه
ما هم ده ها انجمن عضو بودیم و مدیر اگر کاری از دست ما برمیاد خوشحال میشوم
چه اینجا چه اونجا [img]images/smilies/cool.gif[/img]

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - Babak - 02-04-2015

سپاس از شما.
در مورد تامین هزینه‌ها هنوز مشکل خاصی وجود نداره. هزینه‌های مالی نگهداری سایت اون قدرها بالا نیست و در زمینه نیروی انسانی هم که مدیران و کاربران فعال به صورت داوطلبانه زحمت می‌کشند. در نتیجه فعلا نیازی به تبلیغات نیست و در آینده اگر نیاز به تامین هزینه‌ها از روش‌های دیگه باشه، تبلیغات محدود یا ترجیحا کمک مالی اعضا رو مدنظر قرار خواهیم داد.

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - emperor23 - 02-04-2015

بابا این چه حرکتی بود من داشتم کلی صفحه از این سایت ذخیره میکردم گفتم ممکنه دیگه در دسترسم نباشن!!!!!!!!!!!!!!

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - mahnaz103 - 03-04-2015

فکر کنید من بعد ماه ها اومدم آکادمیا و  داشتم از مطالب مفید دوستان استفاده میکردم که یهو این تاپیک رو دیدم !! Big GrinBig GrinBig Grin

اول کلی بدوبیراه به خودم گفتم که چرا تو این چندماه وقت نزاشتم که بیام اینجا و استفاده کنم از راهنمایی های همیشه مفید دوستان بعدشم به خودم گفتم واقعا چقد ما کابرا بی انصافیم که نمیایم کمک کنیم و سایت رو حفظ کنیم Big GrinBig GrinBig Grin

خلاصه  قیافه ی من با خوندن پست اول آقا بابک دیدنی بود Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - penguinsjr - 07-04-2015

اگه می تونستم حتما این دروغ سیزده یا اول آوریل رو کنسلش می کردم Smile)

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - marava - 07-04-2015

خیلی ناراحت شده بودم آقا نکنید با ما این کارو قلبمون ضعیفه 
ایشالله همیشه سالم و سربلند باشید من کلی از سایتتون استفاده کردم و همیشه براتون آرزوی سعادت و سلامتی کرده و میکنم. 

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - fatima204 - 08-04-2015

من نزدیک بود سکته کنم.....
ولی خیلی هیجان داد ......
مرسی

RE: تعطیلی آکادمیاکافه - saaaaam - 09-04-2015

والا بنظر من شوخی خیلی غیر منتظره ای بود اصلا قابل تصور نبود