آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7--10601)

صفحات 1 2

پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - peymani - 31-03-2015

سلام
کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد معدل 16.50
کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه گیلان واحد بین الملل معدل 15.14
زبان مدرک نگرفتم هنوز ولی دارم میخونم
مقاله ندارم
1سال سابقه تدریس در دانشگاه
واسه دکترا میتونم فاند بگیرم از دانشگاه کانادا؟اگه نه واسه جه کشوری؟
متاهل هم هستم،سن 26سال
راستی میخام هزینه تحصیل رایگان باشه!

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - Andre - 31-03-2015

(31-03-2015, 05:33 PM)'peymani' نوشته: سلام
کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد معدل 16.50
کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه گیلان واحد بین الملل معدل 15.14
زبان مدرک نگرفتم هنوز ولی دارم میخونم
مقاله ندارم
1سال سابقه تدریس در دانشگاه
واسه دکترا میتونم فاند بگیرم از دانشگاه کانادا؟اگه نه واسه جه کشوری؟
متاهل هم هستم،سن 26سال
راستی میخام هزینه تحصیل رایگان باشه!

خوشبختانه رشته مهندسی مکانیک رشته ای هست که منابع مالی فراوانی برای آن به دلیل ارتباط مستقیم آن با صنعت فراهمه. معدل کارشناسیتون خوبه ولی معدل ارشدتون نمیتونه جزء بهترین ها باشه. از طرفی مقاله هم ندارین این کار رو برای متقاعد کردن اساتید و کمیته پذیرش دانشگاهها سخت میکنه. البته شرایطتون خوبه، فقط ایده آل نیست.
برای شروع جزوء رو مطالعه کنید. نیاز دارید که برای آزمون زبان برنامه ریزی داشته باشید. قویاً آزمون GRE رو توصیه میکنم. یکی از آزمون های TOEFL/IELTS رو در برنامه داشته باشید. اگر بتونید با چندی از اساتید کار علمی ای انجام بدهید که منجربه مقاله بشه، شانصتون بیشتر هم خواهد شد. در واقع پیگری و برنامه ریزی شرط موفقیت هست.

امیدوارم که در این مرحله تونسته باشم کمکتون کرده باشم. همچنان اگر سوالی راجع به پذیرش از دانشگاههای کانادا دارید، میتونید مطرح کنید.

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - shahinl90 - 10-04-2015

سلام و خسته نباشید
33 ساله و متاهل هستم
کاردانی مکانیک خودرو آموزشکده فنی معدل 12.73
کارشناسی ناپیوسته مهندسی جامدات آزاد پرند معدل 15.92
مدرک زبان ندارم ولی در حال خواندن هستم برای آیلتس و در صورت نیاز GRE
آرزو دارم پذیرش دکترای مستقیم از  تورنتو کانادا(یا دانشگاه های معتبر دیگر) بگیرم به صورت فانذ یا کار در دانشگاه که خرج تحصیل و زندگی را در بیاورم
مقاله ندارم
11 سال سابقه کار 3 سال ایران خودرو تکنسین تعمیرات نقطه جوش و 9 سال سایپا بازرس کیفیت و به صورت تجربی جوشکاری تراشکاری و تعمیرات خودرو آشنایی دارم
این آرزو دست یافتنیست یا خیر ؟ اگر شدنی است مرا راهنمایی فرمائید
با تشکر

شانس گرفتن فاند - tarzanaq - 20-08-2015

با درود
رزومه تحصیلی من به صورت زیر هست. ممنون میشم راهنماییم کنید که شانسی برای گرفتن فاند دارم یا نه:
کارشناسی: مهندسی مکانیک - سیالات معدل 16:34 از دانشگاه محقق اردبیلی
کارشناسی ارشد: مهندسی سیستم های انرژی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران (آزاد) معدل 18.30
یک مقاله سابمیت شده به IEEE
مدرک آیلتس 7
منتظر پاسخ دوستان هستم. 
با تشکر و آرزوی موفقیت

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - nasim1234 - 20-08-2015

(10-04-2015, 11:38 PM)shahinl90 نوشته: سلام و خسته نباشید
33 ساله و متاهل هستم
کاردانی مکانیک خودرو آموزشکده فنی معدل 12.73
کارشناسی ناپیوسته مهندسی جامدات آزاد پرند معدل 15.92
مدرک زبان ندارم ولی در حال خواندن هستم برای آیلتس و در صورت نیاز GRE
آرزو دارم پذیرش دکترای مستقیم از  تورنتو کانادا(یا دانشگاه های معتبر دیگر) بگیرم به صورت فانذ یا کار در دانشگاه که خرج تحصیل و زندگی را در بیاورم
مقاله ندارم
11 سال سابقه کار 3 سال ایران خودرو تکنسین تعمیرات نقطه جوش و 9 سال سایپا بازرس کیفیت و به صورت تجربی جوشکاری تراشکاری و تعمیرات خودرو آشنایی دارم
این آرزو دست یافتنیست یا خیر ؟ اگر شدنی است مرا راهنمایی فرمائید
با تشکر

دوست عزیز با توجه به شرایطی که گفتین برای تورنتو شانس زیادی ندارید. اما برای دیگر دانشگاه iای کانادا مثل هر فرد دیگری شانس دارید. برای نمران زبان تلاشتون رو بکنید که بالا بشن.
چند سوال:

با توجه به وقفه ای که بین اتمام تحصیلتون و اپلای پیش اومده برای توصیه نامه مشکلی ندارید؟ آیا سه استاد میشناسین در ایران که بهتون توصیه نامه بدن؟

سابقه کاریتون کمک کننده هست اما خیلی کم. برای اپلای بیشتر سابقه ریسرچ مهمه که نگفتین دارین یا نه.

با توجه به هدفتون که کانادا هست در فروم های مربوط به مهاجرت از طریق کار سوالتون رو بپرسین احتمال میدم مهارت  سابقه کارتون در اون مورد (مهاجرت کاری) بیشتر کمکتون کنه. در این زمینه اطلاعات من کم هست در فروم های مهاجرت از طریق کار مطرح کنید Smile
موفق باشید

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - nasim1234 - 20-08-2015

(20-08-2015, 10:34 AM)tarzanaq نوشته: با درود
رزومه تحصیلی من به صورت زیر هست. ممنون میشم راهنماییم کنید که شانسی برای گرفتن فاند دارم یا نه:
کارشناسی: مهندسی مکانیک - سیالات معدل 16:34 از دانشگاه محقق اردبیلی
کارشناسی ارشد: مهندسی سیستم های انرژی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران (آزاد) معدل 18.30
یک مقاله سابمیت شده به IEEE
مدرک آیلتس 7
منتظر پاسخ دوستان هستم. 
با تشکر و آرزوی موفقیت

با فرض اینکه مقالتون تایید بشه و ریکام هم از همون استاد بگیرین بابت ریسرچ شانستون خوبه. البته برای دانشگاه های متوسط کانادا (با فاند) مثلا SFU‌و Calgary
حتی بدون مقالتون هم برای اون دو موردی که گفتم ودانشگاه های مشابه مثل اتاوا و ساسکاچوان شانس دارید. GREهم بدین. درسته که شاید دانشگاه تو سایتش گفته recommended‌و نگفته required‌ولی چون رقابتی هست  و خیلی از رقبا نمره GRE‌هم دارن شما هم داشته باشی خوبه Smile
کم کم ایمیل زدن به اساتید رو هم شروع کنید و  در ایمیل زدن میتونین دانشگاه های رده بالاتر هم در نظر بگیرین که اگر جواب مثبتی داشتین اونجا ها رو هم بزنید منظورم دانشگاه های UBC و واترلو هست. اگر مقالتون به کار یکی از اساتید بخوره برای واترلو هم شانس دارید. اما شانس بالا برای همون متوسط های کانادا دارید.

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - arman_awn - 07-11-2015

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز. رزومه ی من ازین قراره:

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک (سیالات) - دانشگاه صنعتی ارومیه - 16.31 (3.41/4.00 طبق WES)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی) - دانشگاه تبریز- 18.62 - (3.92/4.00 طبق WES)

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌هاR:30، L:27، S:28، W:28 - نمره ی کل: 113

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌هاکوانت = 164 (88%) ، وربال = 154 (63%) ، آنالیتیک رایتینگ = 4.5 (80%) - نمره ی کل318

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشریک مقاله ی ISI مستخرج از تز ارشد در Elsevier - موضوع حرکت میکروارگانیسم ها (Bio)

9- نکات برجستۀ رزومهرتبه ی اول ورودی در دوره ی ارشد، TA در درس سیالات 1 و 2 کارشناسی

من تا الان به تمامی اساتید مرتبط با زمینه ی کاری خودم در دانشگاه های کانادا یکی دوبار ایمیل زدم، و تنها (و تنها) جوابی که از کل این اساتید گرفتم یکی از اساتید رایرسون بود که قول فاند کامل رو داده در صورت اپلای. حالا سوال من اینه که به نظر شما با این رزومه، من برای کجا شانس دارم؟ جایی مثل تورنتو یا واترلو هدر دادن هزینه نیست برای من؟

سوال دیگه ی من اینه که کم کم دیگه من باید لیست دانشگاهایی رو که می خوام اپلای کنم ببندم. همه جا شنیدم و دوستان میگن برای کانادا باید از استاد جواب داشته باشی. اساتید کانادایی رشته ی من کلاً به هیچ وجه هیچ جوابی به من نمیدن و احتمالاً نخواهند داد. با این شرایط، یعنی بدون هیچ جوابی، به نظر شما برای جاهایی مثل تورنتو، واترلو یا بریتیش کلمبیا اپلای بکنم؟ هیچ شانسی هست بدون جواب اساتید؟

با سپاس و تشکر فراوان

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - Torkan - 08-11-2015

(07-11-2015, 11:20 PM)arman_awn نوشته: با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز. رزومه ی من ازین قراره:

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک (سیالات) - دانشگاه صنعتی ارومیه - 16.31 (3.41/4.00 طبق WES)

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی) - دانشگاه تبریز- 18.62 - (3.92/4.00 طبق WES)

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌هاR:30، L:27، S:28، W:28 - نمره ی کل: 113

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌هاکوانت = 164 (88%) ، وربال = 154 (63%) ، آنالیتیک رایتینگ = 4.5 (80%) - نمره ی کل318

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشریک مقاله ی ISI مستخرج از تز ارشد در Elsevier - موضوع حرکت میکروارگانیسم ها (Bio)

9- نکات برجستۀ رزومهرتبه ی اول ورودی در دوره ی ارشد، TA در درس سیالات 1 و 2 کارشناسی

من تا الان به تمامی اساتید مرتبط با زمینه ی کاری خودم در دانشگاه های کانادا یکی دوبار ایمیل زدم، و تنها (و تنها) جوابی که از کل این اساتید گرفتم یکی از اساتید رایرسون بود که قول فاند کامل رو داده در صورت اپلای. حالا سوال من اینه که به نظر شما با این رزومه، من برای کجا شانس دارم؟ جایی مثل تورنتو یا واترلو هدر دادن هزینه نیست برای من؟

سوال دیگه ی من اینه که کم کم دیگه من باید لیست دانشگاهایی رو که می خوام اپلای کنم ببندم. همه جا شنیدم و دوستان میگن برای کانادا باید از استاد جواب داشته باشی. اساتید کانادایی رشته ی من کلاً به هیچ وجه هیچ جوابی به من نمیدن و احتمالاً نخواهند داد. با این شرایط، یعنی بدون هیچ جوابی، به نظر شما برای جاهایی مثل تورنتو، واترلو یا بریتیش کلمبیا اپلای بکنم؟ هیچ شانسی هست بدون جواب اساتید؟

با سپاس و تشکر فراوان

درود

دوست عزیز من جای شما باشم با کمی تغییر جهت به ایالات متحده فکر میکنم. حیف این همه واسه gre زحمت کشیدید بهتره اونجا هم اپلای کنید. فاند خوبی میتونین بگیرین از ایالات متحده با این رزومه. استادا که الان جواب نمیدن باید چند ماه قبل میزدید هرچند این قاعده کلی نیست. تعداد ایمیلها واقعا بالا رفته و اساتید فرصت جواب دادن به تلفن خونواده رو ندارن چه برسه به ایمیل!
به نظرم یکم سخته بدون استاد پذیرش اونم از تورنتو. به نظر من واترلو ارزشی نداره واسه شما. حالا شاید McGill یه چیزی! اون رایرسون کجاس دیگه!؟
در ضمن اون تبدیل wes اگر از طریق اون فایل excel باشه دقیق نیست و خیلی دست بالا میگیره!

بااحترام،
ترکان

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - arman_awn - 08-11-2015

(08-11-2015, 12:08 AM)Torkan نوشته: درود

دوست عزیز من جای شما باشم با کمی تغییر جهت به ایالات متحده فکر میکنم. حیف این همه واسه gre زحمت کشیدید بهتره اونجا هم اپلای کنید. فاند خوبی میتونین بگیرین از ایالات متحده با این رزومه. استادا که الان جواب نمیدن باید چند ماه قبل میزدید هرچند این قاعده کلی نیست. تعداد ایمیلها واقعا بالا رفته و اساتید فرصت جواب دادن به تلفن خونواده رو ندارن چه برسه به ایمیل!
به نظرم یکم سخته بدون استاد پذیرش اونم از تورنتو. به نظر من واترلو ارزشی نداره واسه شما. حالا شاید McGill یه چیزی! اون رایرسون کجاس دیگه!؟
در ضمن اون تبدیل wes اگر از طریق اون فایل excel باشه دقیق نیست و خیلی دست بالا میگیره!

بااحترام،
ترکان

از جوابتون بسیار ممنونم دوست گرانقدرم،

حقیقتش من اون تبدیل به WES رو با استفاده از calculatorیی که تو خود سایتشون موجود هست به دست آوردم. این رو هم فقط برای کامل بودن اطلاعات توی CV نوشتم. 

من در حقیقت اول نسبت به کانادا نظری نداشتم و حتی نمی خواستم اپلای کنم. بعداً تصمیم گرفتم 2 یا 3 تا هم کانادا اپلای بکنم (حدود 10 تا آمریکا اپلای خواهم کرد). موضوع اینه که من تیر و مرداد هم به این اساتید میل می زدم، بازهم جواب نمی دادن و برام خیلی عجیبه. حتی اساتیدی که زمینه ی کاریشون تقریباً همون تز ارشد من هست. جالب اینجاست که نه فقط سه چهارتا دانشگاه تاپ کانادا، بلکه دانشگاه هایی چون ویکتوریا، وسترن اونتاریو، اتاوا، و حتی کارلتون هم هیچ جوابی نمی دن. اگر واقعاً قضیه ی حمایت استاد خیلی جدی باشه حتی برای 3 4 تای اول، امکان داره کلاً دست از اپلای برای کانادا بردارم.

بازهم تشکر می کنم از جوابتون و از راهنمایی تون  Heart

RE: پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - Torkan - 08-11-2015

(08-11-2015, 12:54 AM)arman_awn نوشته: از جوابتون بسیار ممنونم دوست گرانقدرم،

حقیقتش من اون تبدیل به WES رو با استفاده از calculatorیی که تو خود سایتشون موجود هست به دست آوردم. این رو هم فقط برای کامل بودن اطلاعات توی CV نوشتم. 

من در حقیقت اول نسبت به کانادا نظری نداشتم و حتی نمی خواستم اپلای کنم. بعداً تصمیم گرفتم 2 یا 3 تا هم کانادا اپلای بکنم (حدود 10 تا آمریکا اپلای خواهم کرد). موضوع اینه که من تیر و مرداد هم به این اساتید میل می زدم، بازهم جواب نمی دادن و برام خیلی عجیبه. حتی اساتیدی که زمینه ی کاریشون تقریباً همون تز ارشد من هست. جالب اینجاست که نه فقط سه چهارتا دانشگاه تاپ کانادا، بلکه دانشگاه هایی چون ویکتوریا، وسترن اونتاریو، اتاوا، و حتی کارلتون هم هیچ جوابی نمی دن. اگر واقعاً قضیه ی حمایت استاد خیلی جدی باشه حتی برای 3 4 تای اول، امکان داره کلاً دست از اپلای برای کانادا بردارم.

بازهم تشکر می کنم از جوابتون و از راهنمایی تون  Heart

درود

خواهش میکنم. بله کار درستی انجام دادید. شاید ایمیلتون منظورم متنش خوب نبوده که بعید میدونم. واللا کانادا همینطوریه و تقریبا بدون استاد نمیشه پذیرش گرفت. حالا شما باز برای اینکه خالی از عریضه نباشه به نظرم حداقل یکی رو اپلای کنید.

بااحترام،
ترکان