آکادمیا کافه
پذیرش در رشته علوم تغذیه در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته علوم تغذیه در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

پذیرش در رشته علوم تغذیه در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - sona - 28-03-2015

با سلام

من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته علوم بهداشتی در تغذیه هستم و تصمیم دارم برای مقطع دکترا به یکی از دانشگاههای کانادا اقدام کنم. می خواستم بدونم داشتن سابقه کاری مرتبط در گرفتن پذیرش و یا گرفتن فول فاند تاثیر داره؟ اصلا برای این رشته امکان گرفتن فول فاند از دانشگاههای کانادا هستش؟

RE: پذیرش در رشته علوم تغذیه در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - Andre - 29-03-2015

(28-03-2015, 03:18 PM)'sona' نوشته: با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته علوم بهداشتی در تغذیه هستم و تصمیم دارم برای مقطع دکترا به یکی از دانشگاههای کانادا اقدام کنم. می خواستم بدونم داشتن سابقه کاری مرتبط در گرفتن پذیرش و یا گرفتن فول فاند تاثیر داره؟ اصلا برای این رشته امکان گرفتن فول فاند از دانشگاههای کانادا هستش؟

عرض شود که برای پذیرش از دانشگاههای کانادا در رشته 
Human Nutrition شما نیاز دارید که یک سری موارد عمومی رو آماده سازی کنید مثل نمره زبان و یا احیاناً GRE و همینطور ترجمه مدارک تحصیلی و غیره. بسیاری از موارد مرتبط با این مسائل در جزوء بررسی شده است.
در مورد رشته شما، Human Nutrition، سه نمونه از برترین School های کانادا رو واستون آوردم که می تونید روند کلی در مورد روند پذیرش در این رشته رو ببنید.

به عنوان نمونه، دانشگاه آلبرتا اعلام کرده که برای پذیرش به GRE نیازی نیست و به نمره زبان و معدل شما برای ارزیابی اولیه نیاز هست.  توجه کنید که در رشته شما در این دانشگاه اساتید هستند که شرایط مالی رو فراهم می‌کنند و به مراتب در وبسایت دانشکده این مسأله عنوان شده  (که البته کمی این شرایط متفاوت از سایر رشته ها است). بنابراین، می‌تونید با توجه به علایق خودتون با اساتید این دانشکده از دانشگاه آلبرتا ارتباط برقرار کنید و در صورت توافق مراحل اپلای رو طی کنید. مطلب بعد‌ی‌ای که باید مد نظر قرار بدید ددلاین دانشگاه/دانشکده است. به عنوان مثال در همین دانشکده May 15 رو به عنوان ددلاین معرفی کرده.
از طرف دیگر، شرایط ممکنه در دانشگاههای مختلف به نحو متفاوتی باشه، چنان که دانشکده مربوطه در دانشگاه McGill اعلام کرده که GRE جزء ملزومات است و شرایط دیگری نیز در دانشگاه UBC برقرار است.
نتیجه گیری و پیشنهادات من برای شما: اگر هنوز مدارک تحصیلی و نمرات زبان و GRE رو آماده نکرده‌اید، پیشنهاد میشه که امسال رو دست نگه دارید و با آمادگی بیشتر سال بعد اقدام کنید. چراکه هم اکنون بسیاری از دانشگاهها ددلاینشون گذشته و در دانشگاههایی مثل دانشگاه آلبرتا اولویت رو به کسانی می‌دهند که هم اکنون مدارکشون حاضره، البته نه لزوماً. در این فاصله اگر بتونید رزومه پژوهشی خودتون رو بهبود ببخشید شانصتون بالاتر خواهد رفت. در پایان، هرگونه سوالی راجع پذیرش از دانشگاههای کانادا داشتید می تونید مطرح کنید.
موفق باشید.

RE: پذیرش در رشته علوم تغذیه در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - sona - 29-03-2015

خیلی ممنون از راهنماییتون

من قصد دارم تقریبا بعد از 2 سال برای گرفتن پذیرش اقدام کنم چون الان هنوز دانشجوی ارشد هستم و فارغ التحصیل نشدم ولی می خوام در طی این مدت به خوبی برنامه ریزی کنم و تمام مدارک لازمه رو آماده کنم.

من دوست دارم به دانشگاههایی که برای پذیرش به GRE نیازی ندارند مثل آلبرتا و UBC اقدام کنم. خودم 4 تا دانشگاه دیگه هم پیدا کردم که همین رشته رو دارند و به GRE هم برای گرفتن پذیرش نیازی ندارند. ولی نمی دونم سطح این دانشگاهها در این رشته در چه حدیه؟ مثل دانشگاههای University of manitoba , university of saskatchewan , university of toronto, university of guelph.
مهم ترین مسئله برای من شرایط مالی هست. نمی دونم اگر شرایط مالی رفتن به کانادا رو نداشته باشم باید کلا بی خیال بشم یا می تونم به گرفتن کمک هزینه اینا امیدوار باشم. کلا حداقل چقدر پول باید داشته باشم برای تحصیل و زندگی در کانادا؟ و اینکه امکان گرفتن فول فاند وجود داره یا نه؟ کلا گیج شدم می گم اگه شرایط مالیشو نداشته باشم چرا بیخود این همه زحمت بکشم.

و در پایان اگر سابقه کاری داشتم این می تونه شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه رو برا من افزایش بده؟ یا اصلا ربطی نداره؟

RE: پذیرش در رشته علوم تغذیه در مقطع دکتری از دانشگاه های کانادا - لیلا۱۳۶۸ - 13-04-2015

با سلام.من فارغ التحصیل رشته علوم تغذیه هستم.کارشناسی از دانشگاه اهواز با معدل۱۷و کارشناسی ارشد از همون دانشگاه با معدل۱۸.۱۲.نمره تافل 92.دوتا مقاله فارسی دارم و یه دونه isi و یک کتاب.میخاستم برای پذیرش در کانادا در مقطع دکتری اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن ۲۵سالمه.