آکادمیا کافه
سوال‌ها در مورد مقالات اجزا محدود | (Finite Elements (FE - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: سوال‌ها در مورد مقالات اجزا محدود | (Finite Elements (FE (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B2%D8%A7-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-Finite-Elements-FE)

سوال‌ها در مورد مقالات اجزا محدود | (Finite Elements (FE - emperor23 - 17-03-2015

با سلام به همه دوستان عزیزم
دو سوال در مورد مقالات اجزا محدود دارم
1) آیا تحلیل اجزا محدودی که صرفا توسط نرم افزاری مثل اباکوس یا انسیس انجام میشه و با هیچ کار عملی یا انالاتیکال مقایسه نشده شانس چاپ در مجلات معتبر یا حداقل متوسط بین المللی را داره؟؟
2) ایا برای سابمیت مقاله سریال نامبر نرم افزار هم باید داده بشه؟؟؟
با تشکر منتظر جواب های شما هستم.

RE: در مورد مقالات اجزا محدود - M1KE - 18-03-2015

در کل، نوآوری می بایست یا در خود روش عددی موردنظر باشه یا در کاربردش تا قابلیت چاپ در مجله های معروف رو داشته باشه. بنابراین در روش اول شما می بایست در مقاله تون خود روش اجرای محدود رو بهبود داده باشین که نسبتا کار سختی هست و باید با کدنویسی روش کاملا آشنا باشین و در این زمینه بیشتر دیدم در روش های بدون شبکه و المان مرزی که جدیدتر هستند کار میشه. در روش دوم و وقتی با نرم افزار کار کرده باشین می بایست کاربرد اون نوآورانه باشه و روی یک موضوع تکراری و جنرال کار نشده باشه. اگر کاربردش زیاد جدید نباشه می تونید برای کنفرانس ها که سخت گیری کمتری در این مورد می کنند بفرستین.

یکی از راه هایی که میتونه شانس پذیرفته شدن مقاله در این زمینه ها رو افزایش بده، بدون اینکه شما نوآوری زیادی در خود روش یا کاربردش انجام داده باشین، مقایسه روش های مختلف یا نرم افزارهای مختلف با روش های موجود هست.

در مورد شماره سریال، برخی مجله ها یا کنفرانس ها گاهی سخت گیری به خرج میدن ولی همیشه موارد استثنا هم وجود داره. اگر دانشگاه نسخه های آکادمیک اون نرم افزار رو داشته باشه یا خودتون بتونید تهیه کنید شاید از این نظر هم مشکل برطرف بشه. معمولا مجله های خاصی در این زمینه ها سخت گیری می کنند و بهتره قبلش از استادها یا افراد دیگری که در دانشگاه تون برای اون مجله ها مقاله فرستادن هم در مورد روال کارشون سوال کنید.

(17-03-2015, 09:15 PM)'emperor23' نوشته: با سلام به همه دوستان عزیزم
دو سوال در مورد مقالات اجزا محدود دارم
1) آیا تحلیل اجزا محدودی که صرفا توسط نرم افزاری مثل اباکوس یا انسیس انجام میشه و با هیچ کار عملی یا انالاتیکال مقایسه نشده شانس چاپ در مجلات معتبر یا حداقل متوسط بین المللی را داره؟؟
2) ایا برای سابمیت مقاله سریال نامبر نرم افزار هم باید داده بشه؟؟؟
با تشکر منتظر جواب های شما هستم.

RE: سوال‌ها در مورد مقالات اجزا محدود | (Finite Elements (FE - Andre - 20-03-2015

در ادامه مطالبی که به عرض رسید لازم میبنم اشاره کنم که در واقع از لحاظ علمی شاید صرفاً محاسبه مواردی که اشاره فرومدید ارزش بالایی نداشته باشد. در واقع اگر تنها بررسی کارایی خود روش مطرح هست باید اشاره کنم بسیاری از محققان و پژوهشگران در رشته ریاضی این مورد رو بخوبی انجام میدن و هر دفعه مطالب جدیدی به این مهم اضافه می‌کنند. هم اکنون روشهای مختلفی که به نوعی حالت خاصی از این روش هستند شکل گرفته‌اند که بسیاری از آنها را می‌توان در سایتها و کتابهای ریاضی مهندسی پیدا کرد. برای کار کردن در این جنبه، نیازمندید بسیاری از مطالب ریاضی مرتبط با آنالیز خطا و آنالیز عددی و صد البته اجرای این مطالب در نرم افزارهایی مثل MATLAB رو بدونید.

نرم افزارهایی که یاد کردید در واقع جنبه عملی دارن و در محاسبات عملی شاید بین 2.5 و 2.333453 فرق چندانی نباشه و نتیجه و تفسیری که از محاسبات میشه ارزش بالاتری داره (دیدگاه مهندسی که در واقع هدف اصلی از تمام مطالبی که ارائه میشه همان کاربرد عملی آن است.)، از طرف دیگر بهبودهای اخیر که در قالب مقالات چاپ شده‌اند در قالب نرم افزارهای خصوصی برای شرکتهای بزرگ منتشر میشند که بهینه سازی در نتایج آنها صورت بگیره.

همین که شما عضو پژوهشکده و دانشگاهی باشین، احتمال اینکه سریال نامبر از شما بخواهن بسیار کم خواهد بود چراکه اکثر دانشگاههای ایران بسیاری از نرم افزارهای پرکاربرد رو خریداری کردن تا مشکلی از این بابت وجود نداشته باشه. به همین دلیل هست که وقتی مقاله را با عنوان دانشگاه سابمیت می‌کنید، این سوالات از جانب ژورنال مطرح نمیشه، البته نه لزوماً.

RE: سوال‌ها در مورد مقالات اجزا محدود | (Finite Elements (FE - MBA_DBA - 27-11-2015

با سلام
مقاله isiبرای یه ژورنال هندی فرستادم دو سوال دارم
1. وقتی مقاله accept میشه برای من ایمیل میشه نامه accept؟ اینکه این نامه معتبره یا فقط باید پستی بیاد؟
2. با توجه به اینکه در نامه accept تاریخ چاپ میخوره باید نشریه بعد چاپ برای ما paper رو ارسال کنه یا ما از اون نسخه ای که روی ایتترنت نمایه میشه پرینت بگیرم کافیه؟
لطفا راهنمایی بفرماييد.
با تشکر

RE: سوال‌ها در مورد مقالات اجزا محدود | (Finite Elements (FE - blur - 27-11-2015

(27-11-2015, 02:06 PM)MBA_DBA نوشته: با سلام
مقاله isiبرای یه ژورنال هندی فرستادم دو سوال دارم
1. وقتی مقاله accept میشه برای من ایمیل میشه نامه accept؟ اینکه  این نامه معتبره یا فقط باید پستی بیاد؟
2. با توجه به اینکه در نامه accept تاریخ چاپ میخوره باید نشریه بعد چاپ برای ما paper  رو ارسال کنه یا ما از اون نسخه ای که روی ایتترنت نمایه میشه پرینت بگیرم کافیه؟
لطفا راهنمایی بفرماييد.
با تشکر

خیلی بین ژورنال ها تفاوت وجود داره. ممکنه اصلا یک نامه اکسپت رسمی در کار نباشه. من تجربه یک ژورنال هندی و یک آمریکایی رو داشتم و هیچ کدوم چنین چیزی با تاریخ پابلیش برام نفرستادن. ضمنا هرچیزی که از خود ژورنال براتون ایمیل میشه معتبره و مشکلی نداره نیازی نیست پست بشه.
2. ژورنال ها اصولا یک نسخه از مقاله چاپ شده رو برای شما می فرستن. مگر اینکه ژورنال یک مقداری بی حساب و کتاب باشه! در هر حال هر نسخه ای از مقاله تون قابل ارائه بعنوان رزومه هست.