آکادمیا کافه
University of New Brunswick - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: دانشگاه‌‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: University of New Brunswick (/Thread-University-of-New-Brunswick)

صفحات 1 2

University of New Brunswick - Andre - 10-03-2015

[عکس: 185px-University_of_New_Brunswick_logo.svg.png]

University of New Brunswick دانشگاه کانادایی است که در استان نیوبرانزویک واقع شده‌است. دانشگاه نیو برانزیک قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان کانادا و اولین دانشگاه دولتی آمریکای شمالی به شمار می‌رود. دانشگاه نیوبرانزیک دارای دو ساختمان مهم یکی واقع در شهر فردریکتون (۱۷۸۵) و دیگری واقع در شهر سنت جان (۱۹۶۴) است.
در این تاپیک به بررسی مطالب پیرامون University of New Brunswick می‌پردازیم.

لینکهای مفید:

RE: University of New Brunswick - cons13411 - 06-03-2017

سلام دوستان. من برای دکترا پاییز 2017 در فردریکتون اقدام کردم. استادم 2، 3 هفته پیش بهم گفت قبول شدی و داریم کارهای فاندت رو میکنیم ولی تا امروز هنوز هیچ اعلام رسمی از دانشگاه نگرفتم هرچیم میل میزنم، بهم میگن به زودی. کسی میدونه این روند چه مقدار طول میکشه؟کسی امسال پذیرشش رو گرفته؟
@Andre

RE: University of New Brunswick - aghazade - 13-04-2017

(06-03-2017, 07:34 PM)cons13411 نوشته: سلام دوستان. من برای دکترا پاییز 2017 در فردریکتون اقدام کردم. استادم 2، 3 هفته پیش بهم گفت قبول شدی و داریم کارهای فاندت رو میکنیم ولی تا امروز هنوز هیچ اعلام رسمی از دانشگاه نگرفتم هرچیم میل میزنم، بهم میگن به زودی. کسی میدونه این روند چه مقدار طول میکشه؟کسی امسال پذیرشش رو گرفته؟
@Andre

دوست عزیز نتیجه فاندت چی شد؟ فاندت اوارد بود یا ta یا ra? با استاد ارتباط داشتی ؟ روندش زو توضیح میدی؟ راستی چه رشته ای قبول شدی؟ یه لطفی میکنی شرایطت رو دقیق تر بگی؟ چون دیدم نمره تافل و gre رو دوجا متفاوت زدی

RE: University of New Brunswick - cons13411 - 18-04-2017

(13-04-2017, 09:59 PM)aghazade نوشته: دوست عزیز نتیجه فاندت چی شد؟ فاندت اوارد بود یا ta یا ra? با استاد ارتباط داشتی ؟ روندش زو توضیح میدی؟ راستی چه رشته ای قبول شدی؟ یه لطفی میکنی شرایطت رو دقیق تر بگی؟ چون دیدم نمره تافل و gre رو دوجا متفاوت زدی

سلام خوشبختانه درست شد. من 24000 فاند گرفتم ra و ta. همینجور یه award هم گرفتم برابر با international differential fees. 
من کامپیوتر قبول شدم.
با توجه به چیزی که توی خود سایتش نوشته، اصلیترین شرط این دانشگاه پیدا کردن استاده. منم قبل از اپلای به استادم میل زدم و گفت بکگراندت میخوره به کارم اپلای کن. بعد از اپلای هم یه مصاحبه باهام انجام داد و هم اینکه یه پروژه خیلی ساده بهم داد که انجام بدم. و بعدشم بهم گفت قبوله و مقدار فاندتم اینقدر.
توی نتایج پذیرش نوشتم روزمم رو. ایدیم رو بزن برات میاره کامل و دقیق.

RE: University of New Brunswick - automotive - 18-04-2017

@aghazade
(18-04-2017, 05:05 PM)cons13411 نوشته: سلام خوشبختانه درست شد. من 24000 فاند گرفتم ra و ta. همینجور یه award هم گرفتم برابر با international differential fees. 
من کامپیوتر قبول شدم.
با توجه به چیزی که توی خود سایتش نوشته، اصلیترین شرط این دانشگاه پیدا کردن استاده. منم قبل از اپلای به استادم میل زدم و گفت بکگراندت میخوره به کارم اپلای کن. بعد از اپلای هم یه مصاحبه باهام انجام داد و هم اینکه یه پروژه خیلی ساده بهم داد که انجام بدم. و بعدشم بهم گفت قبوله و مقدار فاندتم اینقدر.

هموطن گرامی،
شاید با نگاه اول میزان فاندها به طور کلی بسیار زیاد به نظر برسد، در این مورد خاص، عدد 24 هزار دلار کانادا شاید بسیار زیاد به نظر برسد، اما اگر شما مشمول معافیت از شهریه نشده باشید (Tuition Waiver)، هزینه‌ی زندگی یک نفر به علاوه بیمه و کتاب و غیره را حساب کنید و آن زمان مشاهده کنید که آیا این میزان فاند مناسب است یا خیر، بعضی افراد با این اعداد که بسیار زیاد به نظر می‌رسد خوشحال می‌شوند ولی در نهایت این میزان باید بتواند تمام هزینه‌ها را پوشش دهد.

به عنوان مثال: دانشگاهی که 46 هزار دلار شهریه خالص دارد، اگر به شما 50 هزار دلار هم فاند بدهد، در نهایت شما باید حدود 10 هزار دلار در سال از جیب مبارک هزینه کنید.
منظور من فاند ایشان نیست، به طور کلی گفتم در جریان باشید که این اعداد را زیاد جدی نگیرید، اگر تمام هزینه‌های شما را پوشش ندهند، شما فول فاند نخواهید بود و مشکلات به زودی خود را نشان میدهند، از اثبات توان مالی خود در سفارت تا ... ).

cons13411، ضمن عرض تبریک به شما، آیا این میزان فاند تمام هزینه‌های شما (اعم از دانشگاه و زندگی) را پوشش می‌دهد؟

پی نوشت:
شهریه‌ی سالیانه International Undergraduate Student در این دانشگاه 25 هزار دلار است منبع
اما شهریه‌ی ارشد و دکتری برای International Student در این دانشگاه 5 تا 10 هزار دلار اعلام شده است منبع
چطور چنین چیزی ممکن است؟ شهریه دکتری 25% شهریه کارشناسی است؟

RE: University of New Brunswick - aghazade - 18-04-2017

ممنون از توضیحت درست میگین.. مهم اینکه شهریه دانشگاه چقدر هست که با احتساب فاندی که میدن مجبوری از جیب هم بذاری یا نه. اینجوری که من خوندم تو سایتشون که البته یه pdf بود، شهریه مستر و دکترا برای کانادایی ها حدود 8000 دلاره که دانشجوهای بین المللی حدود 5هزار تا باید اضافه بدن. این دوستمون هم که فرمودن یه award هم دادن بهشون که انگار همین 5000تا مابه التفاوت رو معاف شن. پس انگار 24000 تا گرفتن که 8000تا شهریه خودشه. 16هزار تا برای یک سال دانشجویی کافی به نظر میاد. نظر شما چیه؟ 
راستی استاد شما کامپیوتر بودی قبلش هم یا برق؟

RE: University of New Brunswick - automotive - 19-04-2017

(18-04-2017, 11:19 PM)aghazade نوشته: ممنون از توضیحت درست میگین.. مهم اینکه شهریه دانشگاه چقدر هست که با احتساب فاندی که میدن مجبوری از جیب هم بذاری یا نه. اینجوری که من خوندم تو سایتشون که البته یه pdf بود، شهریه مستر و دکترا برای کانادایی ها حدود 8000 دلاره که دانشجوهای بین المللی حدود 5هزار تا باید اضافه بدن. این دوستمون هم که فرمودن یه award هم دادن بهشون که انگار همین 5000تا مابه التفاوت رو معاف شن. پس انگار 24000 تا گرفتن که 8000تا شهریه خودشه. 16هزار تا برای یک سال دانشجویی کافی به نظر میاد. نظر شما چیه؟ 
راستی استاد شما کامپیوتر بودی قبلش هم یا برق؟
خواهش می‌کنم.
از محاسبات که بگذریم، 16 هزار دلار مناسب به نظر می‌رسد، البته در نامه‌ی پذیرش، میزان تخمین هزینه ی زندگی قید شده، اگر فاند شما بتواند شهریه و آن مبلغ تعیین شده را پوشش دهد، نیازی به اثبات مدارک مالی به سفارت نیست.
استاد!! بنده رو میفرمایید؟ من تا استاد شدن کلی فاصله دارم، استادی مقامی بزرگی هستش که پس از اتمام دکتری و رسیدن نمره‌ی تحقیقاتی (پژوهشی) شما به یک میزان مشخص به شما تقدیم می‌شود.
رشته‌ی تحصیلی من Automotive Engineering است و هم اکنون در ایران هستم.

RE: University of New Brunswick - aghazade - 19-04-2017

(18-04-2017, 05:05 PM)cons13411 نوشته: سلام خوشبختانه درست شد. من 24000 فاند گرفتم ra و ta. همینجور یه award هم گرفتم برابر با international differential fees. 
من کامپیوتر قبول شدم.
توی نامه پذیرش میزان هزینه دانشگاه و هزینه زندگی رو نوشتن براتون؟ میخام ببینم فول فاند بودین؟ سفارت گیری نداد؟ نیازی به تامین وثیقه بود؟

RE: University of New Brunswick - Torkan - 19-04-2017

(19-04-2017, 02:56 PM)aghazade نوشته: توی نامه پذیرش میزان هزینه دانشگاه و هزینه زندگی رو نوشتن براتون؟ میخام ببینم فول فاند بودین؟ سفارت گیری نداد؟ نیازی به تامین وثیقه بود؟

البته این دوستمون جواب سوالاتتون رو میدن ولی به شما هم پیشنهاد دارم فروم رو بخونین تا با برخی موارد اشنا شوید.
برای مثال تامین کردن وثیقه! به پولی که به سفارت نشون میدیم وثیقه نمیگن bs یا نامه تمکن مالی میگن. بسیاری از دوستان ایرانی این پول رو برای چند روز در حساب پدر مادرشون میزارن و یه نامه میگیرن که خانواده ایشون تمکن دارند و دوباره پول رو برمیگردوند اگر پولی از یکی قرض گرفته باشند. بنابراین وثیقه ای در کار نیست.
سوال مهمی که فقط این دوستمون باید جواب بدن اون بحث شهریه است که ایا براسون لغو شده اون مقداری که شما گفتین یا خیر؟

RE: University of New Brunswick - cons13411 - 20-04-2017

(19-04-2017, 02:56 PM)aghazade نوشته: توی نامه پذیرش میزان هزینه دانشگاه و هزینه زندگی رو نوشتن براتون؟ میخام ببینم فول فاند بودین؟ سفارت گیری نداد؟ نیازی به تامین وثیقه بود؟

بله توی نامه پذیرش همه هزینه های رو اعلام کردن.
برای شهریه دو قسمت داره، یکی شهریه ثابت دانشگاس که مقدارش تقریبا 6700 دلاره و یکی هم international differential fees که در حدود 5000 دلاره. من جدا از 24000 تا فاندم این قسمت دوم رو هم(5000) معاف شدم. به این صورت تقریبا خرج من در حدود 23000 هزار میشه.
هنوز برای ویزا اقدام نکردم و دارم مدارکم رو اماده میکنم. اما اینجور که توی گروهای مختلف برای گرفتن ویزای کانادا دیدم همه نامه bs رو قرار میدن. چه اونا که فول فاند هستن و چه اونها که با هزینه شخصی دارن میرن. اینجوری درصد ریجکتشون رو کاهش میدن.