آکادمیا کافه
تائید و مهر وزارت علوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تائید و مهر وزارت علوم (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: ترجمه مدارک - szeinalilathori - 12-06-2017

(12-06-2017, 11:03 PM)Mahgh95 نوشته: سلام و درود
اخیرا مدرک کارشناسی و ارشد (هر دو مقطع روزانه ) رو آزاد کردم، به همراه مدرک ارشدم آدرس سامانه وزارت علوم به منظور تایید مدرک دانش آموختگان رو دادن، برای ترجمه مدارکم بایستی ابتدا در این سامانه ثبت نام کنم و بعد برم دارالترجمه و گرفتن مهرهای وزارت خارجه و دادگستری؟؟

دوست عزیز سلام

به آکادمیا خوش آمدید.
بله در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم مدارکتون رو upload میکنید. بعد از تایید مدارکتون توسط مراکز دانشگاهی که در اونها تحصیل کردید پروفایل شما کامل میشه و اعلام میشه که میتونید برای تایید نهایی اقدام کنید. در این مرحله میتونید به صورت حضوری یا به صورت پستی اصل مدارک رو بفرستید تا مهر مربوط به قابل ترجمه بودن مدارکتون رو دریافت کنید. بعد از اون میتونید برای ترجمه اقدام کنید. 

بابت مهرهای دادگستری و وزارت خارجه دقت کنید که اصلا نیازی هست یا خیر؟ ( بعضی از کشورها اصلا دادگستری ایران رو قبول ندارند که شما بخواید بابت اون هم وقت، هم انرژی و هم هزینه ی اضافی خرج کنید Smile .) 

ارادتمند
الهام

RE: تائید و مهر وزارت علوم - ََArtemis2007 - 16-06-2017

سلام دوستان
من مدارکم رو توی سامانه وزارت علوم آپلود کردم , فقط یه مشکلی هست , توی دستورالعمل خود سایت نوشته بود مدارک رو به صورت یک پی دی اف یکجا آپلود کنید ولی موقع ثبت نام گفته بود مدارک رو به صورت فایل زیپ ارسال کنید!
من هم تصاویر تمام مدارک رو توی یه فولدر زیپ کردم و آپلود کردم. الان به مشکلی بر نمی خورم ؟ و اینکه من یادم رفت تصویر پشت دانشنامه ام رو که یک تمبر هست و روش نوشته باطل شد رو آپلود کنم. میشه لطفا راهنمایی کنید که مشکلی از لحاظ تایید پیش میاد یا نه ؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - szeinalilathori - 16-06-2017

(16-06-2017, 12:50 PM)ََArtemis2007 نوشته: سلام دوستان
من مدارکم رو توی سامانه وزارت علوم آپلود کردم , فقط یه مشکلی هست , توی دستورالعمل خود سایت نوشته بود مدارک رو به صورت یک پی دی اف یکجا آپلود کنید ولی موقع ثبت نام گفته بود مدارک رو به صورت فایل زیپ ارسال کنید!
من هم تصاویر تمام مدارک رو توی یه فولدر زیپ کردم و آپلود کردم. الان به مشکلی بر نمی خورم ؟ و اینکه من یادم رفت تصویر پشت دانشنامه ام رو که یک تمبر هست و روش نوشته باطل شد رو آپلود کنم. میشه لطفا راهنمایی کنید که مشکلی از لحاظ تایید پیش میاد یا نه ؟
دوست عزیز سلام

به آکادمیا خوش آمدید.

1- خیر مشکلی نیست.
2- نیازی به تصویر به پشت دانشنامه نیست. (حداقل تا جایی که من اطلاع دارم و مدارکم رو آپلود میکردم، تنها تصویر مدارک نیازه ) بنابراین بازم مشکلی نیست. Smile

ارادتمند
الهام

RE: ترجمه مدارک - pegyyy - 16-06-2017

(12-06-2017, 11:29 PM)szeinalilathori نوشته: دوست عزیز سلام

به آکادمیا خوش آمدید.
بله در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم مدارکتون رو upload میکنید. بعد از تایید مدارکتون توسط مراکز دانشگاهی که در اونها تحصیل کردید پروفایل شما کامل میشه و اعلام میشه که میتونید برای تایید نهایی اقدام کنید. در این مرحله میتونید به صورت حضوری یا به صورت پستی اصل مدارک رو بفرستید تا مهر مربوط به قابل ترجمه بودن مدارکتون رو دریافت کنید. بعد از اون میتونید برای ترجمه اقدام کنید. 

بابت مهرهای دادگستری و وزارت خارجه دقت کنید که اصلا نیازی هست یا خیر؟ ( بعضی از کشورها اصلا دادگستری ایران رو قبول ندارند که شما بخواید بابت اون هم وقت، هم انرژی و هم هزینه ی اضافی خرج کنید Smile .) 

ارادتمند
الهام
سلام. ببخشید به صورت حضوری میشه مراجعه کرد یا باید شرایط خاصی باشه؟ و در صورت مراجعه حضوری همون موقع مهر میزنن یا باید مدارک رو تحویل داد و بعدا برای دریافتش مراجعه کرد؟ خیلی ممنون.

RE: ترجمه مدارک - szeinalilathori - 16-06-2017

(16-06-2017, 02:29 PM)pegyyy نوشته: سلام. ببخشید به صورت حضوری میشه مراجعه کرد یا باید شرایط خاصی باشه؟ و در صورت مراجعه حضوری همون موقع مهر میزنن یا باید مدارک رو تحویل داد و بعدا برای دریافتش مراجعه کرد؟ خیلی ممنون.
دوست عزیز سلام

تنها شرط اینه که مدارکتون تو سامانه توسط دانشگاههایی که در اونجا تحصیل کردید تایید شده باشه. (البته گاهی هم پیش اومده که با وجود تایید نشدن مدارک تو سامانه،بچه ها حضوری مراجعه میکنن امور دانشجویان و از همونجا کارمند مربوطه با مرکز دانشگاهی تماس میگیرن که مدارک دانشجو رو تایید کنند.)

بله همون موقع کارتون انجام میشه نهایتا 10 تا 15 دقیفه.(حداقل تا پارسال که اینجوری بود مگه اینکه روال عوض شده باشه.)

پی نوشت: زمان مراجعه: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 12 

ارادتمند
الهام

RE: تائید و مهر وزارت علوم - pegyyy - 29-06-2017

سلام دوستان. میخواستم بدونم وزرات علوم برای زدن مهر استعلام میگیره که شخص در حال حاضر مشغول به تحصیل نباشه یا خیر؟
من از طریق عدم کاریابی برای آزادسازی مدارک اقدام کردم ولی در حال حاضر در حال تحصیل دکتری داخل هستم. آیا در صورتی که دانشگاه اارشد من دانشنامه رو بده و مشکلی تو اون مرحله پیش نیاد آیا ممکنه وزارت علوم تایید نکنه؟

RE: تائید و مهر وزارت علوم - butterfly - 30-06-2017

(29-06-2017, 10:23 PM)pegyyy نوشته: سلام دوستان. میخواستم بدونم وزرات علوم برای زدن مهر استعلام میگیره که شخص در حال حاضر مشغول به تحصیل نباشه یا خیر؟
من از طریق عدم کاریابی برای آزادسازی مدارک اقدام کردم ولی در حال حاضر در حال تحصیل دکتری داخل هستم. آیا در صورتی که دانشگاه اارشد من دانشنامه رو بده و مشکلی تو اون مرحله پیش نیاد آیا ممکنه وزارت علوم تایید نکنه؟

سلام دوست عزیز، مهم مرحله گرفتن دانشنامه هست. وزارت علوم فقط از خود دانشگاه شما تایید می گیره که مدرک رو برای شما صادر کرده و بعد از تایید کارشناس آموزش دانشگاه، وزارت علوم هم تایید می کنه. ولی یادمه که اگر با روش عدم کاریابی آزاد کرده باشید مدرک رو باید نامه عدم کاریابی رو هم آپلود کنید تو سامانه. 
پ.ن: نمی دونم اقدام کردین یا نه ولی دانشگاه ارشد شما احتمال زیاد می دونه که شما الان دانشجوی دوره دکترا هستین و فکر می کنم تو این مرحله به مشکل بربخورین.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - pegyyy - 30-06-2017

(30-06-2017, 01:10 AM)butterfly نوشته: سلام دوست عزیز، مهم مرحله گرفتن دانشنامه هست. وزارت علوم فقط از خود دانشگاه شما تایید می گیره که مدرک رو برای شما صادر کرده و بعد از تایید کارشناس آموزش دانشگاه، وزارت علوم هم تایید می کنه. ولی یادمه که اگر با روش عدم کاریابی آزاد کرده باشید مدرک رو باید نامه عدم کاریابی رو هم آپلود کنید تو سامانه. 
پ.ن: نمی دونم اقدام کردین یا نه ولی دانشگاه ارشد شما احتمال زیاد می دونه که شما الان دانشجوی دوره دکترا هستین و فکر می کنم تو این مرحله به مشکل بربخورین.

خیلی ممنون از پاسختون. من نامه عدم کاریابی رو تحویل دادم. تا حالا که چیزی نگفتند و طی آخرین تماسی که گرفتم گفتن در حال بررسی هست و تا هفته آینده طول می کشه. البته تا لحظه آخر احتمالش هست که به مشکل بربخوره.

RE: تائید و مهر وزارت علوم - pegyyy - 05-07-2017

سلام دوستان. من یک سوالی فوری دارم. آیا وزارت علوم ریز نمرات رسمی دانشگاه که به زبان انگلیسی باشه رو تایید میکنه یا خیر؟ خیلی ممنون

RE: تائید و مهر وزارت علوم - Torkan - 05-07-2017

(05-07-2017, 11:08 AM)pegyyy نوشته: سلام دوستان. من یک سوالی فوری دارم. آیا وزارت علوم ریز نمرات رسمی دانشگاه که به زبان انگلیسی باشه رو تایید میکنه یا خیر؟ خیلی ممنون

خیر
برا چه کاری نیاز دارید؟