آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از سایر روشهای فدرال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84)
+----- موضوع: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-FSW-2014)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - hatef_8 - 10-03-2015

(10-03-2015, 01:54 PM)'shubizkumbuli' نوشته:
یه سوال دیگه. آیا شما قبل از سربازیتون هم سابقه بیمه حتی در حد یک ماه داشتید؟!

نه متاسفانه همه ی سوابقم از خدمت سربازی به بعده

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shahraz - 10-03-2015

این مطلبو از وبلاگ علی مختاری که وکیل هستند کپی کردم شاید به درد کسی بخوره، ایشون مثه اینکه پیگیر این موضوع بودن در اداره مهاجرت، اینجوری گفتن که اگه بیمه ندارید:
بنابراین در مورد وضعیت بیمه افراد یکی از حالتهای زیر را دارند:

1- سابقه بیمه دارند یا حداقل بخشی از سوابق آنها همراه با بیمه بوده است. این افراد برای آن بخش از سوابق که بیمه دارد امتیاز لازم را می گیرند و برای بخشی که ندارد مانند یکی از حالتهای زیر می شود.

2- متقاضی سابقه بیمه ندارد ولی امکان اثبات پرداخت مالیات بابت حقوق را دارد. البته از آنجا که فرار از بیمه کردن افراد معمولا با هدف فرار از تعهدات دولتی از جمله پرداخت مالیات است نمی دانم چه میزان این امکان هست که فردی که بیمه ندارد پرداخت مالیات را ثابت کند.

3- متقاضی سابقه بیمه ندارد و امکان اثبات پرداخت مالیات هم ندارد. در این صورت تنها راه برای متقاضی مراجعه به وزارت کار و طرح شکایت از کارفرما برای تخلف از قانون در مورد بیمه کردن کارمند خود بوده است. این شکایتها معمولا به نفع کارمند تمام می شود و کارفرما مجبور می شود علاوه بر پرداخت جریمه تخلف از قانون حق بیمه های نداده را بدهد و تامین اجتماعی هم سوابق فرد را به رسمیت می شناسد.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 10-03-2015

(10-03-2015, 01:58 PM)'hatef_8' نوشته:
نه متاسفانه همه ی سوابقم از خدمت سربازی به بعده
در مورد کیس های مشابه شما دیده ام که گاهی اوقات قسمت ادعایی بدون بیمه رو قبول می کنند گاهی اوقات هم قبول نمی کنند.

چند نفر از ویزا آفیس های دیگه هستند که من به دقت دارم کیس هاشون رو دنبال می کنم. خبر خوب اینه که یه تعدادی مثل شما بودند که حداقل ریجکت نشدند با این که امتیازشون رو اگر با بیمه حساب میکردن زیر 67 میشد.

در اولین فرصت آپدیت می کنم شما رو. ولی شما هم حتما به روند کاری خودتون ادامه بدید.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 10-03-2015

(09-03-2015, 06:47 PM)'shubizkumbuli' نوشته: زبونم لال. ولی اگر بخواد اینطوری باشه حدس میزنم از این دوستان هم بیمه بخوان.
اینا کسایین که AOR گرفتند، سابقه کار بالا دارند و امتیاز لب مرزی دارند.
a_r81
امتیاز 68. سابقه کار +6
helenkh
امتیاز 71. سابقه کار +6
florence
امتیاز 69. سابقه کار +6
fateme
امتیاز 67. سابقه کار 5
laleh1362
امتیاز 70. سابقه کار +6
Mahsa
امتیاز 71. سابقه کار +6
Sarane (با احتمال خیلی کمتر نسبت به بقیه. چون سنشون توجیه می کنه +6 سال سابقه رو)
امتیاز 67. سابقه کار +6
Mahbibi
امتیاز 67. سابقه کار +6

همون طور که حدس زدم از florence بیمه خواستن. الان تو جدول آپدیت کردند.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shahraz - 11-03-2015

(04-03-2015, 01:48 AM)'el_kiani2' نوشته: رفتم اداره بیمه شکایت کردم 1 سری فرم پر کردم و واسم پرونده تشکیل دادن بعد دادخواست فرستادن واسه ی کارفرما .و 1 جلسه ترتیب دادن. بار اول کارفرما نیومد و باز دادخواست را تکرار کردن بار دوم این دفعه کارفرما اومد و قبول کرد که من 4 سال اول اونجا کار میکردم و برام بیمه رد نمیشد. بعد قرار شد 1 بازرس بفرستن محل کارم اسناد را بررسی کنه و ادعای منو بررسی کنه و بعد حکم صادر بشه و میزان پولی که کارفرما باید پرداخت کنه بابت اون 4 سال به اداره بیمه برای اصلاحیه روی سابقه بیمه مشخص میشه.من دیگه بازرس را نبردم و منصرف شدم ، اما بهم گفت هزینش را با بیمه ی امسال حساب میکنن و حدود 18 تومن میشه واسه این 4 سال ... خودشون توی اداره کار نظر دادن که اگه ادعای من درست باشه و رای به نفعم صادر بشه و طی 1 نامه حکم اداره کار ابلاغ میشه که من میتونم اون نامه را ترجمه کنم و به عنوان سابقه ی بیمه همه جا اراءه بدم ولی میتونم بدون اینکه پولی پرداخت بشه از همون رای صادره به عنوان 1 مدرک استفاده کنم و بعدش خودم با کارفرما به توافق برسم و از شکایتم صرفه نظر کنم که به هرحال برای کارفرما بد نشه و جریمه بهشون نخوره

به نظر شما شکایت از کارفرما ممکنه تو سابقه کیفری شرکت تاثیر بد داشته باشه یا بهتره بگم ممکنه براشون بد بشه از لحاظ قضایی ؟
و این داستان شکایت و گرفتن این نامه چقدر طول می کشه؟

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - el_kiani2 - 11-03-2015

(11-03-2015, 09:15 AM)shahraz نوشته:
به نظر شما شکایت از کارفرما ممکنه تو سابقه کیفری شرکت تاثیر بد داشته باشه یا بهتره بگم ممکنه براشون بد بشه از لحاظ قضایی ؟
و این داستان شکایت و گرفتن این نامه چقدر طول می کشه؟
دوست عزیز دقیق نمیدونم به هرحال بیمه نکردن 1 تخلف حساب میشه و فکر کنم 1 پروسه ی زمان بره شما کمتر از 1 2 ماه روش حساب نکنید ولی در هر صورت شما میتونید از مشاوره ی رایگان در اداره کار کمک بگیرید . به این صورت هست که همونجا برای مشاوره به صورت حضوری نوبت میگیرید و اگه خلوت باشه سریع نوبتتون میشه

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - matraki - 13-03-2015

(09-03-2015, 06:41 PM)shubizkumbuli نوشته: از یکی از دوستان در جدول به نام matraki خواستن که قرارداد کاریشون رو هم بفرستند. به اسم Contract موجود هست.

یه جا هم نوشتند ISS که فکر میکنم منظورشون SSO بوده!! به احتمال خیلی خیلی زیاد بیمه بوده منظور ایشون.

چه می کنه پاریس! معلوم نیست مچ کی رو گرفتن!!!!

فکر کنم در گام های بعدی فیش حقوقی هم اضافه بشه.

خیلی جالبه که شرایط ایشون مثل بقیه بوده!

ناپلئونی 67 امتیاز داشتند.
6 سال سابقه کار رو استفاده کردند کامل.
سن 31-36 بوده.
noc شون هم 5125 بوده.

من یوزر matraki هستم. من امتیاز بیمه رو میارم بصورت کامل چون 9 سال سابقه کاردارم و بیمه هم بصورت میوسته برام تو NOC 5125 رد شده ولی مشکل من اینجاست که من همزمان با کار در یکی از شرکت های قبلی یک دوره آزمایشی 3 ماهه رفتم که بعدا منوجه شدم چون به من حقوق کامل فول تایم رو میدادن اسم من رو برای سه ماه تو لیست بیمشون رد کرده اند ولی من تو فرمهام اسم اون شرکت رو نیاورده بودم.
حالا نمیدونم فقط سابقه اون 9 سال رو ببرم ترجمه یعنی قبل اون رو ابراز نکنم ؟
مشکل بعدیم اینه که contract که ازم خواستند مربوط به شرکت قبلیم بوده که اونجا فقط 2 سال کارکرده بودم و الان اون شرکت منحل شده و از اون شرکت فقط یکماه بیمه برام رد شده اونم میان دوره یعنی حدو 5 ماه قبل از خروج من از اون شرکت که واقعا نمیدونم چرا برام بیمه رد شده؟ اصلا قرار نبوده بیمه بگیرم از اون شرکت!!!!
خیلی پروندم پیچیده شده...ولی اگه فقط سابقه اون 9 سال رو بدم مشکلم حل میشه ففط ترسم از اینه که برن سایت رو چک کنند!!

پیشنهادی ندارید برای من؟

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - amirhossein828 - 13-03-2015

(13-03-2015, 12:01 PM)'matraki' نوشته: من یوزر matraki هستم. من امتیاز بیمه رو میارم بصورت کامل چون 9 سال سابقه کاردارم و بیمه هم بصورت میوسته برام تو NOC 5125 رد شده ولی مشکل من اینجاست که من همزمان با کار در یکی از شرکت های قبلی یک دوره آزمایشی 3 ماهه رفتم که بعدا منوجه شدم چون به من حقوق کامل فول تایم رو میدادن اسم من رو برای سه ماه تو لیست بیمشون رد کرده اند ولی من تو فرمهام اسم اون شرکت رو نیاورده بودم.
مشکل بعدیم اینه که contract که ازم خواستند مربوط به شرکت قبلیم بوده که اونجا فقط 2 سال کارکرده بودم و الان اون شرکت منحل شده و از اون شرکت فقط یکماه بیمه برام رد شده اونم میان دوره یعنی حدو 5 ماه قبل از خروج من از اون شرکت که واقعا نمیدونم چرا برام بیمه رد شده؟ اصلا قرار نبوده بیمه بگیرم از اون شرکت!!!!
خیلی پروندم پیچیده شده...ولی اگه فقط سابقه اون 9 سال رو بدم مشکلم حل میشه ففط ترسم از اینه که برن سایت رو چک کنند!!
پیشنهادی ندارید برای من؟

دوست عزیز جواب این سوال رو که آیا اونا سایت رو چک میکنن یا نه رو فقط تجربه میتونه بده.یعنی کسی 3 سال مثلن در جریان امور مهاجرت بوده باشه و با کیس های مختلف درگیر بوده باشه.که خب این میشه وکیل مهاجرت.من نظرم اینه که با چندتا وکیل مهاجرت تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 13-03-2015

(13-03-2015, 12:01 PM)'matraki' نوشته: من یوزر matraki هستم. من امتیاز بیمه رو میارم بصورت کامل چون 9 سال سابقه کاردارم و بیمه هم بصورت میوسته برام تو NOC 5125 رد شده ولی مشکل من اینجاست که من همزمان با کار در یکی از شرکت های قبلی یک دوره آزمایشی 3 ماهه رفتم که بعدا منوجه شدم چون به من حقوق کامل فول تایم رو میدادن اسم من رو برای سه ماه تو لیست بیمشون رد کرده اند ولی من تو فرمهام اسم اون شرکت رو نیاورده بودم.
پیشنهادی ندارید برای من؟

در مورد مشکل قرار داد چند تا راه دارید.

1. پیدا کردن صاحب شرکت و تنظیم یک قرار داد جدید در سربرگ قدیمیشون یا گرفتن نسخه قدیمی قرار داد که هم سخته هم بعیده بتونید.
2. این که خودتون مهر و سربرگش رو درست کنید و یک قرار داد تنظیم کنید که اصلا پیشنهاد نمی کنم این کار رو.
3. روزنامه رسمی شرکت رو که انحلال و تصفیه درش اومده رو ترجمه کنید و بفرستید و بگید که تو gazzete هم زده که این شرکت تعطیل شده و چه میدونم صاحبش هم فوت کرده و غیره! بعیده گیر بدن. چون شما نه دروغ گفتید، نه هیچی. یک ماه هم که بیمه داشتید ازش که باز تایید می کنه. نامه هم که دیده بودم گفته بودید که دارید.

در کل خیلی بعیده به خاطر اون شرکت بخوان ردتون کنند.

چون شرکت قدیمی بوده به احتمال زیاد باید برید از پارک شهر روزنامه رسمیش رو بگیرید که اونم دردسرهای خودش رو داره.

اما بیمه.

شما گفتید که همزمان رفتید برای یک شرکت دیگه کار کردید. منظورتون اینه که در اون زمان از دو تا شرکت براتون بیمه رد شده؟! یعنی یکیشون هم پوشانی داشته؟! یا نه؟! یک شرکت کار می کردید ؟ و بیمه شرکت اولی قطع شده و شرکت دوم وصل شده!؟

اسم های شرکت ها به هم هیچ ربطی داره؟ زمینه کاریشون چی!؟

شاید مثلا بشه گفت که یه قسمتی از کار اون شرکت تو شرکت شما انجام میشده؟! به صورت پیمان کاری!؟ یه همچین چیزی؟

یکم باید بیشتر توضیح بدید.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - matraki - 13-03-2015

(13-03-2015, 12:50 PM)shubizkumbuli نوشته:
در مورد مشکل قرار داد چند تا راه دارید.

1. پیدا کردن صاحب شرکت و تنظیم یک قرار داد جدید در سربرگ قدیمیشون یا گرفتن نسخه قدیمی قرار داد که هم سخته هم بعیده بتونید.
2. این که خودتون مهر و سربرگش رو درست کنید و یک قرار داد تنظیم کنید که اصلا پیشنهاد نمی کنم این کار رو.
3. روزنامه رسمی شرکت رو که انحلال و تصفیه درش اومده رو ترجمه کنید و بفرستید و بگید که تو gazzete هم زده که این شرکت تعطیل شده و چه میدونم صاحبش هم فوت کرده و غیره! بعیده گیر بدن. چون شما نه دروغ گفتید، نه هیچی. یک ماه هم که بیمه داشتید ازش که باز تایید می کنه. نامه هم که دیده بودم گفته بودید که دارید.

در کل خیلی بعیده به خاطر اون شرکت بخوان ردتون کنند.

چون شرکت قدیمی بوده به احتمال زیاد باید برید از پارک شهر روزنامه رسمیش رو بگیرید که اونم دردسرهای خودش رو داره.

اما بیمه.

شما گفتید که همزمان رفتید برای یک شرکت دیگه کار کردید. منظورتون اینه که در اون زمان از دو تا شرکت براتون بیمه رد شده؟! یعنی یکیشون هم پوشانی داشته؟! یا نه؟! یک شرکت کار می کردید ؟ و بیمه شرکت اولی قطع شده و شرکت دوم وصل شده!؟

اسم های شرکت ها به هم هیچ ربطی داره؟ زمینه کاریشون چی!؟

شاید مثلا بشه گفت که یه قسمتی از کار اون شرکت تو شرکت شما انجام میشده؟! به صورت پیمان کاری!؟ یه همچین چیزی؟

یکم باید بیشتر توضیح بدید.

درمورد بیمه :

بله متاسفانه شرایط به این صورت بوده که کارفرمای من در شرکت ×اصلا تمایلی به رد کردن لیست بیمه نداشته است و بعد از تقریبا 1 سال و با اصرار من برای من از شرکت خودش یکماه بیمه رد کرده و بلافاصله بعد از آن به مدت 3 مااز آن شرکتی که گفتم اسمش را نبرده ام (شرکتy )در فرمها برای من بیمه رد شده و بدتر از همه اینه که از بعد از اون سه ماه تا پایان کار من در آن شرکت × برایم بیمه رد نکرده اند و بیمه اصلی من دقیقا یکماه پس از خاتمه کاری در شرکت اول بطور پیوسته 9 سال از شرکت جدیدم که هم اکنون نیز در آن مشغول کار هستم بیمه رد شده است عنوان شغلی من در این شرکت جدید با ناک 5125 همخوانی دارد این یعنی من امتیاز سابقه کاری +6 را کامل داشته ام. ..