آکادمیا کافه
آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام، تحصیل و خروج از کشور مشکل ساز است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام، تحصیل و خروج از کشور مشکل ساز است؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام، تحصیل و خروج از کشور مشکل ساز است؟ - Pejman - 13-01-2012

سوالی که در عنوان تاپیک مطرح شده، برای خیلی ها که معافیت پزشکی گرفته اند یا به فکر گرفتنش هستند پیش میاد.

تا جایی که من می دونم:

برای ادامه تحصیل یا خروج از کشور هیچ مشکلی وجود نداره. و اگر کشور یا دانشگاهی روی مشکل پزشکی خاصی حساس باشه، اون وقت از شما مدرک پزشکی برای تایید می خوان و این ربطی به معافیت پزشکی نداره و کلی هست.

در مورد کار پیدا کردن در ایران، متاسفانه بعضی جاها تاکید می کنند که معافیت پزشکی مورد قبول نیست. این مورد بیشتر در ادارات دولتی مطرح هست و برای شرکت های خصوصی (به جز برای مشاغل خاص) من زیاد ندیدم روی این موضوع حساس باشند. ادارات دولتی هم درصد زیادی نیستند که اینطوری هستند. بنابراین به نظر من هر کسی امکان گرفتن معافیت پزشکی رو داره، در این کار شک نکنه!

اگر نظرات دیگه ای دارید مطرح کنید در این تاپیک.

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - Karim - 13-01-2012

در مورد معافیت پزشکی:
بسیاری از قوانین نظام وظیفه و از جمله معافیت های پزشکی در ایران مربوط به 20 سال یا بیشتر است. و اگر قوانین بصورت علمی و جدید بروز شوند بسیاری از افرادی که معافیت پزشکی کسب می کنند مطابق با قوانین جدید معاف نخواهند شد زیرا بسیاری از بیمارهای هیچ اختلالی در زندگی طبیعی و روزمره افراد ایجاد نمی کند! برای مثال بسیاری از افرادی را در اطراف خود می بینیم که علی رغم اینکه معافیت پزشکی اخذ کرده اند یک زندگی کاملا طبیعی دارند و چه بسا از بقیه افراد هم موفق ترند! مگر بیمارهای زمین گیره کننده مانند فلج،و غیره.. وگرنه صافی کفه پا مثلا چه اختلالی در زندگی یک نفر ایجاد می کنه؟! و مواردی از این دست
در مورد سربازی هم بسیاری از افراد که معاف دایم می شوند می توانند در پست هایی اداری براحتی خدمت کنندو اگر کسی نتواند در پست ادارای و پشت میز هم کار کند باید وی را از کارافتاده بنامیم که حتی قادر به ادامه تحصیل هم نخواهد بودو این فرد نه تنها از سربازی بلکه کل زندگی باید معاف شود و دولت و تامین اجتماعی باید به وی حقوق از کار افتادگی پرداخت کند.
نتیجه گیری: داشتن معافیت پزشکی را به هیچ عنوان یک نقطه ضعف خود تلفی نکنید بلکه یک مهره شانس بدونید که نصیبتون شده نوش جان . اگه جای در ایران می گویند که معافیت پزشکی استخدام نمی کنیم نشون میده که هیچ چیزی از پزشکی و قوانین نمی دانند وگرنه معافیت پزشکی یک اصطلاح کلی است و موارد زیادی از بیماری ها را شامل می شود و کار فرما باید قید کند کدام بیماران نمی توانند در این شغل استخدام شوند مثلا کسی که بیماری صرع دارد نمی تواند بعنوان بعنوان راننده استخدام شود زیرا شغلی است که به توجه زیادی نیاز دارد. یا اینکه کسی که یک دست ندارد نمی تواند برخی مشاغل را بخوبی انجام دهد.

پ.ن: اگه روزی قرار باشه قوانین نظام وظیفه و معافیت در ایران به روز شود باید سربازی از حالت اجباری بیرون بیاد و ارتش حرفه ای داشته باشیم که در ان افراد به استخدام در می آیند و مانند یک کارمند سربازی بعنوان یک شغل در خواهد آمد اینطوری هم اشتغال زایی صورت گرفته و هم وقت بسیاری از افراد تلف نخواهد شد.

موفق باشید

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - Bahram - 13-01-2012

کشورهای مهاجرپذیری از جمله کانادا و استرالیا، یکی از مدارک مورد نیازشون کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت هستش. من مطمئن نیستم، ولی ممکن است نسبت به این موضوع حساس باشند که شخصی را که قرار است بهش اقامت بدهند و به کشورشون برود، سربار مملکتشون نباشه! از این جهت ممکنه معافیت پزشکی دردسرساز بشه.
البته من همچین موردی رو نشنیدم برای کسی بوجود بیاد، ولی در این پروسه بررسی پرونده اقامت این کشورها اصرار بر اینکه کارت پایان خدمت باید جزو مدارک باشه، بی دلیل نیست.

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - manager_66 - 30-04-2012

سلام . یعنی بگفته شما اگه واسه معافیت پزشکی اقدام کنیم در صورتی که کار هم نتونیم پیدا کنیم میشه بهمون پول از کار افتادگی میدن ؟ من واقعا نمیدونم واسه معافیت اقدام کنم یا نه ؟ چون من میتونم معاف بشم ولی از عواقبش میترسم . کار + ... /

پ-ن : واسه چشم میخام معافیت بگیرم . محدودیتی واسم ایجاد نمیکنه ؟ تشکر

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - Pejman - 30-04-2012

از من می شنوید برای معافیت اقدام کنید. حدود 2 سال از عمرتون تو سربازی هدر می ره و کار خیلی مفیدی نمی شه در این مدت انجام داد. ضمن اینکه مشکل خروج از کشور و اینها رو هم دارید. معافیت چشم هم جزو رایج ترین معافیت هاست و فکر نمی کنم بجز مشاغل خاص، مشکلی واستون بوجود بیاد.

اگر کار پیدا نکنید پولی به شما نمی دن. این همه آدم معافیت پزشکی دارن و سر کار می رن. اگر کسی کار پیدا نکنه احتمالاً تنبلی از خودشه.

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - Saeid - 30-04-2012

من هم شدیدا توصیه میکنم معافیت پزشکی بگیرید. واقعا حیف آدم عمرش تلف بشه. به نظر من تاثیری در پیدا کردن کار نداره. اگر هم باشه بسیار جزیی هستش. برای اپلای و مهاجرت هم که اصلا تاثیر منفی نداره. حتی تو اپلای از نظر گرفتن ویزا میتونه خوب هم باشه.
موفق باشی

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - MaMi - 30-04-2012

(30-04-2012, 06:39 PM)manager_66 نوشته: سلام . یعنی بگفته شما اگه واسه معافیت پزشکی اقدام کنیم در صورتی که کار هم نتونیم پیدا کنیم میشه بهمون پول از کار افتادگی میدن ؟ من واقعا نمیدونم واسه معافیت اقدام کنم یا نه ؟ چون من میتونم معاف بشم ولی از عواقبش میترسم . کار + ... /

پ-ن : واسه چشم میخام معافیت بگیرم . محدودیتی واسم ایجاد نمیکنه ؟ تشکر
دوست من، ضمن خوشامدگویی به شما به مناسبت ورود به فروم Smile
من به عنوان کسی که با عوض شدن یک شبه قوانین معافیت، عازم خدمت مقدس سربازی شده، قویا و اکیدا بهتون توصیه میکنم که اگر حتی 1% هم احتمال میدهید که معافیت پزشکی میتونید بگیرید، این کار رو انجام بدید، چون واقعا ارزش عمر دو ساله شما بسیار بسیار بسیار بالاتر از چیزی است که فکرش رو میکند (البته 21 ماه دقیقا)
دوست خود من، با معافیت پزشکی (اتفاقا از نوع چشم) در حال حاضر در وزارت بازرگانی مشغول به کار است Smile

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - manager_66 - 30-04-2012

متشکرم از دلگرمیتون .

چون خیلی در این زمینه وسواس دارم و میترسم با اینکه 18 سال درس خوندم بخاطر دو سال خدمتی که نرم هیچ جا واسم کار پیدا نشه . واسه همین مرددم . از همه بدتر

اطرافیان خصوصا پدر و مادرم هستین که مرتب میگن بیکار میمونیو بدبخت میشی و .... . چون رشتم کامپیوتره و میتونم بانک استخدام بشم ولی همه بانکها میزنن معافیت

غیر پزشکی . چون من خیال رفتن از ایران رو ندارم تو ایران به مشکل نمیخورم /؟ باز هم تشکر .

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - MaMi - 01-05-2012

(30-04-2012, 11:49 PM)manager_66 نوشته: متشکرم از دلگرمیتون .
چون خیلی در این زمینه وسواس دارم و میترسم با اینکه 18 سال درس خوندم بخاطر دو سال خدمتی که نرم هیچ جا واسم کار پیدا نشه. واسه همین مرددم . از همه بدتر اطرافیان خصوصا پدر و مادرم هستین که مرتب میگن بیکار میمونیو بدبخت میشی و .... . چون رشتم کامپیوتره و میتونم بانک استخدام بشم ولی همه بانکها میزنن معافیت غیر پزشکی . چون من خیال رفتن از ایران رو ندارم تو ایران به مشکل نمیخورم؟
دوست عزیز من، تصمیم اینکه بری سربازی یا برای معافیت اقدام کنی با خودت هست، نه با هیچ کس دیگه، نه من، نه دوستان اینجا و (ببخشید رُک میگم) نه با پدر و مادر گرامیت. این 21 ماه، 21 ماه از عمر و زندگی تو است و نه هیچ کس دیگه که میره و هیچ وقت بر نخواهد گشت. این موردی که اشاره کردی، مثل اینه که بگم، چون ممکنه من با ماشین برم ته دره، بنابراین هیچ وقت با ماشینم تو جاده نرونم! حالا با این اوصاف اگر خیلی تمایل به استخدام در بانک داری، چرا از فرد مطلعی نمیپرسی در این مورد؟
راستی اون دوستم که گفتم، خیلی جالبه که، کامپیوتر خونده بود و البته الان چشمش رو عمل کرده و شماره عینکی که استفاده میکنه خیلی کمتر شده! Smile

RE: آیا داشتن معافیت پزشکی برای استخدام یا خروج از کشور مشکل ساز است؟ - manager_66 - 09-05-2012

دوستان من تقریبا در فازهای آخر تحقیقاتم واسه گرفتن و نگرفتن معافیت پزشکی چشم هستم Smile . چیزهایی که منو دلگرم میکنه به گرفتن معافیت پزشکی :

1- توصیه اکثر دوستان
2- توصیه پزشکی که باهاش در مورد وضعیت چشام باهاش صحبت کردم (پیشش چشمم رو عمل کردم - با وجود عمل باز هم معاف میشم)
3- تقریبا دانش متوسط به بالا(یا شاید زیاد) در زمینه کامپیوتر ، طراحی وب ، سخت افزار ، شبکه ، نرم افزار و ...
4- ویزیت شدن مرتب توسط دکتر چشم پزشک هر ماه یکبار
5- مدرک دانشگاهی (لیسانس کامپیوتر)
6- ادامه دادن واسه ارشد

و مواردی که منو میترسونه واسه گرفتن معافیت پزشکی (چشم) :
1- حسرت خوردن در آینده واسه پیدا نکردن یک کار ثابت (دولتی و خصوصی) بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت {من خیلی دوست دارم تو بانک کار کنم و هر بار که اون بند عدم داشتن معافیت پزشکی رو میبینم مو به تنم سیخ میشه}
2- فرق گذاشتن بین من با کسی که کارت پایان خدمت داره در شرکتی که کار میکنم (مثلا مثلا مثلا حالتی رو در نظر بگیرید که دو نفر با یک مدرک در یک شرکت کار کنیم و من بخاطر داشتن تخصص بالاتر نسبت به کسی که دانشش از من پایینتره حقوق کمتری بگیرم چون معافیت پزشکی دارم و طرف میگه اینو جایی کار نمیدن بذار حقوق و مزایای پایینتر بهش بدیم)
3- برنامه نداشتن واسه استفاده از این دو سال (اکثر افراد میگن تو این دو سال هزار تا کار میتونی بکنی اما من هیچ مورد خاصی که باهاش بتونم آینده خودم و خانوادم رو تامین کنم به ذهنم نمیرسه)
4- در کل پیدا نکردن کار مناسب با رشته و پوچ شدن رشته تحصیلی بعبارتی از بین رفتن 17 سال درس خوندن بخاطر 2 سال خدمت .

ممنون میشم در این خصوص راهنماییم کنید . الان تا پلیس +10 هم رفتم واسه ارسال مدارک باز برگشتم Sad