آکادمیا کافه
مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی (/Thread-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - Torkan - 13-04-2014

(12-04-2014, 10:50 PM)'soilman' نوشته: 1- نمیشه گفت کدوم بهتره و راحت تره.بستگی داره چه جور دانشگاهی مد نظرتون باشه.تعداد دانشگاه های امریکا به مراتب بیشتر از کاناداست
2-خوب چون قصد دارید تا اخر برید بهتره ارشد برید.دکترای مستقیم در موارد نادر هست و دانشجو در مقطع لیسانسش باید شاخص بوده باشه
3- برای امریکا بستگی زیادی به gre داره برای کانادا هم نمره ی زبانتون رو مد نظر باید بگیرید که هر چه بیشتر شانس بیشتر چون معدلتون خوبه
4- بستگی به پوزیشن داره.تماس با اساتید توصیه میشه کلا البته چون شما به احتمال زیاد رساله تون رو شروع نکردید به علاوه نداشتن مدارک زبان و gre زیاد دستتون پر نیست
5- بله

برای تکمیل صحبتهای دوستمون SOILMAN شما اگر فاند میخوای باید سعی کنی به خصوص دو ترم اخر معدلت رو بالا ببری و با GRE بالا شاید 315 و 320 حتی میتونین مستقیم دکترا فاند بگیرید از ایالات متحده. ارشد فاند میشه گرفت مثلا به عنوان کم کردن شهریه ولی کلا اگر هدفتون موندن هم هست که بهتره از همون اول به فکر ایالات متحده باشید.

بااحترام

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - fa_bahareh - 17-04-2014

مرسی
فقط یه سوال دیگه
من اگه ارشد تو ایران بخونم و روی مقاله کار کنم و رزوممو قوی تر بهتره؟
چون من شنیدم سخت برا ارشد فاند میدن
دکترا کلا راحت تره
البت نمیدونم تا چه حد صحت داره؟

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - Torkan - 18-04-2014

(17-04-2014, 10:46 PM)'fa_bahareh' نوشته: مرسی
فقط یه سوال دیگه
من اگه ارشد تو ایران بخونم و روی مقاله کار کنم و رزوممو قوی تر بهتره؟
چون من شنیدم سخت برا ارشد فاند میدن
دکترا کلا راحت تره
البت نمیدونم تا چه حد صحت داره؟

بله دوست عزیز تا حدی صحت داره.
در نظر داشته باشید که وقتی میرین ارشد بخونین تو این دوره مقاله نقش مهمی بازی میکنه پس اگر فکر میکنین میتونین در مقطع ارشد مقاله بدین این کار رو بکنین...متاسفانه علت اصلی اینکه بعضی ها از همون فوق میرن اینه که امکان تحقیقات و فرصتش حداقل در بسیاری از دانشگاههای اینور آب مهیا نیست براشون...

بااحترام

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - Farbod11 - 19-04-2014

سلام
من دانشجوی ترم 8 عمرانم، معدلم فعلا 16.57 هست ولی این ترم 24 واحد دارم که میتونم معدل کلمو به 17 برسونم. واسه IELTS هم این تابستون میخوام اقدام کنم (چون زبانم خوبه احتمالا 7-8 میگیرم - ایشالله [img]images/smilies/biggrin.gif[/img] )
میخوام واسه مستر برم کانادا، روی دانشگاه های 100-300 هم حساب باز کردم. میخوام بدونم کدوم گرایش بهتره؟
Geotechnical and Geoenvironmental یا Structural and Infrastructural ؟
میدونم که Structural and Infrastructural کارهایی مثل طراحی و آنالیز سازه رو شامل میشه که در این صورت خیلی رشته ی جذابیه. رشته ژئوتکنیک هم رشته ی خوبیه.
میخوام بدونم کدوم رشته آسونتره و واسه کدوم یکیش کار راحت تر گیر میاد؟
من چون میخوام بعدش اگه خدا بخواد Phd هم بگیرم و بعدش کار پیدا کنم، هدفم موندن اونجاست. فک کنم بتونم واسه کانادا از Federal Skilled Worker استفاده کنم و همچنین میشه از شرایط مهاجرت استان اونتاریو استفاده کنم ویا از work permit اقدام کنم.
حالا واسه موندن بعد تحصیل، کانادا بهتر حمایت میکنه یا آمریکا؟

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - paprik - 23-05-2014

سلام
میخواستم بپرسم
1-تو رشته طراحی شهری(urban design)در آلمان دانشگاه هامبورگ (HCU)بهتره یا دانشگاه برلین(TU)؟
2-دانشگاه برلین برای پذیرش مستر طراحی شهری 2 مدل داره:
یکیnon-restricted Master's degree courses  و یکی دیگه restricted-admission Master's degree courses که dead line هرکدوم هم فرق داره.
فرق این دو با هم چیه؟من تو کدوم باید پذیرش بگیرم؟
 3-  آینده کاری در رشته طراحی شهری در آلمان چطوره؟ و کجاها میشه کار کرد؟ و چه جور کاری میشه انجام داد؟

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - ForeverBlue - 23-05-2014

(23-05-2014, 03:02 PM)'paprik' نوشته: سلام
میخواستم بپرسم
1-تو رشته طراحی شهری(urban design)در آلمان دانشگاه هامبورگ (HCU)بهتره یا دانشگاه برلین(TU)؟
یکیnon-restricted Master's degree courses  و یکی دیگه restricted-admission Master's degree courses که dead line هرکدوم هم فرق داره.
سلام
  اگه در رشته طراحی شهری از آلمان پذیرش بگیرم  آینده کاری در رشته طراحی شهری در آلمان چطوره؟

درود بر شما

ابتدا از شما خواهش میکنم در مورد سوالی که میپرسید اندکی شکیبا باشید. مدت زمانی طول میکشد تا دوستانی که در مورد سوال شما تخصص دارند سوالتان را بخوانند و پاسخ دهند. لطفا از تکرار این سوال و پرسیدن آن در تاپیکهای مختلف خودداری کنید.

اما در مورد پاسخ:
سوالهایی که پرسیده اید نیاز دارد شخصی که هم رشته ای شماست و در آلمان تحصیل میکند و با این دو دانشگاه به خوبی آشناست به آن پاسخ دهد که احتمال پیدا شدن چنین فردی کم است. یک راه خوب این است که از انجمنهای دانشجویی دانشگاه مورد نظرتان کمک بگیرید.

در مورد دوره های restricted و non-restricted هم میتوانید اطلاعات مورد نظرتان را در این صفحه پیدا کنید.

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - spt - 25-05-2014

(23-05-2014, 06:08 PM)'paprik' نوشته: سلام
میخواستم بپرسم
 3-  آینده کاری در رشته طراحی شهری در آلمان چطوره؟ و کجاها میشه کار کرد؟ و چه جور کاری میشه انجام داد؟

سلام
1. به نظر من برلین به خاطر اینکه خیلی خیلی شهر بهتر، بین المللی تر و ارزون تری هست از هامبورگ و یکی از بزرگترین مراکز فرهنگیِ دنیاست...  اما به رنکِ دانشگاه و شرایط دپارتمان هم باید توجه کنید..
2. به لینکی که داده شد سر بزنید.
3. آینده ی کاری خیلی خوبی نسبت به یه رشته ی پر طرفدار مثل کامپیوتر نداره اما نسبت به ایران آلمان آیندش بهتره... اولین انتخاب های برای این رشته شهرداری ها و شرکت های بزرگ عمرانی و ادارات مربوطه هست، شانسِ کار پیدا کردنتون خیلی بستگی به سطح زبانتون هم داره...   در موردِ اینکه چجور کاری میشه کرد نظری ندارم...
موفق باشید..

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - pira - 08-08-2014

سلام دوستان
من ترم آخر کارشناسی آموزش زبان انگلیسی هستم و قصد تغییر رشته به مدیریت ساخت در ارشد رو دارم . کلا بخاطر فاند راحت تر و موقعیت های شغلی بیشتری که برای رشته های فنی مهندسی هست. می خواستم بدونم با فرض اینکه در یک دانشگاه خوب با معدل بالا ارشدم رو بگیرم با یک مقاله و ۲ سال سابقه کار مربوط میتونم موفق به گرفتن پذیرش با فاند و یا بورس واسه Phd باشم؟ از نظر زبان هم مشکلی نیست می تونم نمره بالایی بگیرم.
و یا اینکه به نظرتون بهتره با توجه به اینکه مدرک کاردانی دارم و میتونم تو ۲ سال مدرک کارشناسی نا پیوسته عمران بگیرم این کار رو بکنم و بعد برای مستر عمران اقدام کنم
فاند و یا بورس برای من حیاتی هست با هزینه خودم نمی تونم برم
ممنون از کمکتون

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - spt - 17-08-2014

(08-08-2014, 03:08 PM)'pira' نوشته: سلام دوستان
من ترم آخر کارشناسی آموزش زبان انگلیسی هستم و قصد تغییر رشته به مدیریت ساخت در ارشد رو دارم . کلا بخاطر فاند راحت تر و موقعیت های شغلی بیشتری که برای رشته های فنی مهندسی هست. می خواستم بدونم با فرض اینکه در یک دانشگاه خوب با معدل بالا ارشدم رو بگیرم با یک مقاله و ۲ سال سابقه کار مربوط میتونم موفق به گرفتن پذیرش با فاند و یا بورس واسه Phd باشم؟ از نظر زبان هم مشکلی نیست می تونم نمره بالایی بگیرم.
و یا اینکه به نظرتون بهتره با توجه به اینکه مدرک کاردانی دارم و میتونم تو ۲ سال مدرک کارشناسی نا پیوسته عمران بگیرم این کار رو بکنم و بعد برای مستر عمران اقدام کنم
فاند و یا بورس برای من حیاتی هست با هزینه خودم نمی تونم برم
ممنون از کمکتون

سلام
به نظر من توی ایران کنکور ارشد مدیریت پروژه و  ساخت بدید و یه دانشگاه خوب قبول بشید...  اگه بتونید این کار رو انجام بدید و ارشد رو اینطوری بگیرید برای دکترا شانس خوبی دارید...  اما قبول شدنِ ارشدتون خیلی سخته...  فک کنم فقط دانشگاه تهران و بهشتی دارن این رشته رو....   کلا ارشد خوندن با مقاله و پروپوزال مناسب بهتره تا لیسانس بخونید بخاید برای ارشد فاند بگیرید...   اگرچه لیسانس زبان ممکنه یه مقدار براتون دردسر بشه...
موفق باشید   Smile

RE: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری و شهرسازی - aghahamid - 11-09-2014

سلام دوستان.من ترم 5 شهرسازی دانشگاه دولتی میخونم.معدلم هم تا الان 17 هست ولی با تلاشی که دارم میکنم به نظرم تا آخر کارشناسی به 18 به بالا برسونم...از نظر زبان هم مشکلی ندارم.....میخواستم ببینم میتونم برای ارشد تو کانادا ادامه تحصیل بدم و فاند بگیرم.....ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...