آکادمیا کافه
انتخاب بین IELTS و TOEFL - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: انتخاب بین IELTS و TOEFL (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - blur - 24-07-2014

(24-07-2014, 12:25 PM)'jamal87' نوشته: سلام و ممنون از دوستان که مطالب خیلی مفیدی گذاشتین. چیزی که کمتر بحث شد در مورد ارتباط آزمونهای IELTS  و TOEFL با آزمون GRE. موردی که برنامه خودمه. سوالم اینه که شاید کسی بخاد آزمون GRE هم شرکت کنه (SUbject + General). حالا تو این ضعیت IELTS یا TOEFL کدوم یکی بیشتر مفید میشه و میتونه تقویت کننده GRE باشه؟ (البته جنرال). ممنون

دلیل اینکه بحث نمیشه اینه که چندان ارتباط محکمی ندارن! هرچند برای آمادگی برا GRE یه حد متوسطی از دانش انگلیسی لازمه ولی هدف این امتحان سنجش زبان عمومی شما نیست. درحالیکه تو تافل و آیلتس دقیقا هدف همینه.
میشه گفت فرم رایتینگ آیلتس شباهت بیشتری به رایتینگ GRE  داره و یا میشه گفت استانداردهای حاکم بر امتحانات ETS بهرحال مشابهن و شاید دادن تافل کمک کننده تر باشه...ولی این ها بهیچ وجه دلایلی قوی نیستن که ملاک انتخاب شما مفید بودن بیشتر یکی از این امتحانات برا GRE باشه. GRE قراره بیشتر قوه تحلیل و استدلال شمارو بسنجه. از لحاظ زبانی، معمولا شما تو امتحان GRE به دونستن لغاتی نیاز دارین که امکان نداره تو تافل یا آیلتس ببینید و متون کاملا ژورنالی رو باید بخونید و تحلیل کنید. بنابراین این ملاک انتخاب خوبی نیست.البته دادن یکی از این امتحانات میتونه برا GRE تا حدی مفید باشه ولی اینکه تافل یا آیلتس بدین چندان تفاوتی در نتیجه امتحان GRE شما ایجاد نخواهد کرد. اما اینکه قصدتون امریکا باشه دلیل خوبیه که به تافل بیشتر فکر کنید. موفق باشید

[برش] شروع یادگیری و تقویت زبان انگلیسی از ابتدا (نه برای آزمون) - سهیل توفیقی - 30-07-2014

سلام'میشه نفرمایید تفاوت بینislets or tofelچیه?
من که میخوام پذیرش بگیرم باید برای آزمون ها اماده بشم یا اینکه ازاد مطالعه کنم'

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - blur - 30-07-2014

(30-07-2014, 12:49 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: سلام'میشه نفرمایید تفاوت بینislets or tofelچیه?
من که میخوام پذیرش بگیرم باید برای آزمون ها اماده بشم یا اینکه ازاد مطالعه کنم'

دوست گرامی، کل این تاپیک به این موضوع اختصاص داره و پیشنهاد می کنم دست کم چند صفحه آخر رو مطالعه بفرمایید. باز اگر سوالی داشتین بپرسید. در مورد دوم، باید نمره کافی در یکی از این آزمون ها رو برای اپلای داشته باشید. برای گرفتن اطلاع در مورد آزمون ها، برای تافل به این بخش و برای آیلتس به اینجا مراجعه بفرمایید.

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - سهیل توفیقی - 30-07-2014

سلام دوستان'سهیل هستم ترم ۴مهندسی برق'۲ سال دیگه به امید خدا قراره برای پذیرش در امریکا اقدام کنم'اما الان با خوندن این قسمت واقعا بین انتخاب بین این ۲آزمون گیر کردم نمیدونم خودم رو برای کدوم آزمون آماده کنم'البته هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردم'واینکه تفاوت بین این ۲آزمون رو نمیدونم'
لطفا منو راهنمایی کنید'
بسیار ممنون'

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - M1KE - 30-07-2014

به طور سنتی پیش فرض دانشگاه های آمریکا روی آزمون تافل بوده ولی الان دیگه تقریبا اغلب دانشگاه های آمریکا (و بقیه کشورها) هر دوی این آزمون ها رو قبول دارند. منتهی ممکنه برخی دانشگاه ها معادلسازی عادلانه ای نداشته باشند که اگر برای اون دانشگاه خاص بخواهید اقدام کنید طبیعتا باید برای آزمونی شرکت کنید که فکر می کنید آوردن نمره اش راحت تر هست.

در حالت کلی اگر بتونید در تافل یا آیلتس نمره 100 یا 7.0 بگیرید شرایط حدود 98 درصد دانشگاه ها رو برآورده می کنید و مشکل زبانی نخواهید داشت. 

اینکه کدوم بهتره به سلیقه و توانمندی های خودتون بر می گرده. برای شخص من، قسمت های خواندنی و نوشتاری تافل و آیلتس تفاوت ماهوی نداشتند. قسمت گفتاری تافل رو من نمی پسندیدم چون حالت ضبط صدا و برای یکی دو دقیقه رو داره و کسی با شما صحبت نمی کنه که یک مقدار فضای اون غیر واقعی هست ولی در آیلتس طبیعی تر هست و یک مصاحبه گر با شما برای 12-10 دقیقه صحبت می کنه. از طرف دیگه من قسمت شنیداری آیلتس رو خیلی نمی پسندیدم چون غلط های املایی رو هم اشتباه حساب می کنند و پر کردن جاهای خالی مثل مسابقه واژگان می مونه در حالی که در تافل ابتدا متن پخش میشه و بعد یکی یکی سوال ها پرسیده میشه که یک مقدار به نظر من راحت تر بود. در مجموع امتحان آیلتس رو کمی استانداردتر می دونم ولی سختی و راحتی اون ها همونطور که گفتم به روحیات و توانمندی های متفاوت افراد بستگی داره.

(30-07-2014, 08:04 PM)'سهیل توفیقی' نوشته: سلام دوستان'سهیل هستم ترم ۴مهندسی برق'۲ سال دیگه به امید خدا قراره برای پذیرش در امریکا اقدام کنم'اما الان با خوندن این قسمت واقعا بین انتخاب بین این ۲آزمون گیر کردم نمیدونم خودم رو برای کدوم آزمون آماده کنم'البته هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردم'واینکه تفاوت بین این ۲آزمون رو نمیدونم'
لطفا منو راهنمایی کنید'
بسیار ممنون'

یک سوال دیگه دوستان اونم این که همه ی دانشگاه های آمریکا تافل رو قبول دارند?

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - M1KE - 30-07-2014

من دانشگاهی رو ندیدم که قبول نداشته باشه.

(30-07-2014, 09:42 PM)'سهیل توفیقی' نوشته: یک سوال دیگه دوستان اونم این که همه ی دانشگاه های آمریکا تافل رو قبول دارند?

پس مایک عزیز با توجه به گفته های شما بهتر است برای پذیرش در آمریکا اماده بشم برای آزمون تافل'چونکه برای وقتی اون ها مستقیم تافل رو قبول دارند دیگه چه نیازی هست که خودمون رو به دردسر بیندازیم'نظر شما چیه?

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - M1KE - 31-07-2014

اگر صرفا می خواهید برای آمریکا اقدام کنید این استدلال تا حدی درسته ولی کسی از آینده خبر نداره. برای اروپا به صورت سنتی پیش فرض روی آیلتس بوده ولی اونها هم الان دیگه تافل رو قبول دارند. کانادا ترکیبی بوده و هر دوی اینها رو از قدیم قبول داشته. همونطور که قبلا اشاره کردم الان دیگه تقریبا همه دانشگاه های معروف آمریکا که رتبه 3 رقمی و بهتر داشته باشند آزمون آیلتس رو هم قبول دارند. یک خوبی آشنایی با آیلتس اینه که در کارهای مهاجرتی برخی از کشورها مرسوم تر از تافل هست و ممکنه بتونید در برخی مقاطع از اون برای هر دو منظور استفاده کنید. ولی در مقطع زمانی حاضر این موضوع شاید خیلی برای شما اهمیتی نداشته باشه. به نظرم از روی یکی از کتاب های چندگانه کمبریج آیلتس و یکی از منابع تافل (مثل بارونز یا لانگمن) با ساختار حدودی این آزمون ها آشنا بشین ببینید با کدوم یکی آشناتر هستید و می تونید درش نمره بهتری بیارین و به سمت همون برین.

(30-07-2014, 09:53 PM)'سهیل توفیقی' نوشته: پس مایک عزیز با توجه به گفته های شما بهتر است برای پذیرش در آمریکا اماده بشم برای آزمون تافل'چونکه برای وقتی اون ها مستقیم تافل رو قبول دارند دیگه چه نیازی هست که خودمون رو به دردسر بیندازیم'نظر شما چیه?

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - arash.at - 31-07-2014

سلام 
دوستان عزیز 
از آنجایی که تافل یک آزمون آمریکایی لحاظ می شود ، اعتبار آن صرفا در چند ایالت آمریکا و کانادا به رسمیت شناخته می شود ، در صورتی که آیلتس بر انگلیسی ، بریتانیایی ، کانادایی ، آمریکایی ، استرالیایی و ایرلندی و سایر سیستم های تلفظی تاکید می شود و اتحادیه اروپا و سایر دولت ها آنرا به عنوان یک اعتبار زبانی پذیرفته اند .