آکادمیا کافه
انتخاب بین IELTS و TOEFL - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: انتخاب بین IELTS و TOEFL (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - roshanak25 - 03-09-2013

ببخشین که زیاد راجعبه این موضوع سوال میپرسم و ممنون که با حوصله سوالامو جواب میدین. من قبلا در این مورد سوال کردم ولی چون شرایطم یکم تغییر کرده نیاز دارم دوباره ازتون راهنمایی بگیرم.
من و نامزدم میخوایم سال بعد اپلای کنیم. آمریکا مدنظرمون نیست. اروپا استرالیا کانادا رو در نظر گرفتیم یعنی ممکن است انتخابهامون از بین هر سه باشه. سطح زبان من خوبه (چند سال پیش کانون تموم کردم یک مقدار یادم رفته). سطح زبان نامزدم در حد ابتدایی هست و تازه کلاسهای عمومی زبان میره. چون استرالیا هم قصد داریم بهتره ایلتس بدیم ولی از طرفی چون سطح زبان نامزدم در حد ابتدایی هست و فقط یکسال فرصت داره و از طرفی نظرات دوستان متفاوت بود یکم گیج شدم. مثلا دانشگاه سیدنی برا رشته ما 7 میخواد که این مینیمم هست دیگه. از طرفی دوستمون Shahrouz فرمودن:
(03-09-2013, 12:53 PM)'Shahrouz' نوشته: در مجموع رسوندن نمره آیلتس به 7 و بالای 7 بسیار سخت هست. من کمتر کسی رو دیدم که به طور مثال نمره 8 آیلتس رو در هر 4 اسکیل آورده باشه ولی افراد نسبتا زیادی رو ددم که معادل 105 تا 110 رو گرفته باشند.

این دانشگاه 7 رو معادل 100 و 7.5 رو معدل 110 نوشته. اگه کسب نمره 105 تا 110 تافل راحت تر از 7 و 7.5 آیلتس هست، بهتر نیست تافل رو انتخاب کنیم؟

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - ARNAVAZ - 03-09-2013

(03-09-2013, 09:33 PM)'roshanak25' نوشته: ببخشین که زیاد راجعبه این موضوع سوال میپرسم و ممنون که با حوصله سوالامو جواب میدین. من قبلا در این مورد سوال کردم ولی چون شرایطم یکم تغییر کرده نیاز دارم دوباره ازتون راهنمایی بگیرم.
من و نامزدم میخوایم سال بعد اپلای کنیم. آمریکا مدنظرمون نیست. اروپا استرالیا کانادا رو در نظر گرفتیم یعنی ممکن است انتخابهامون از بین هر سه باشه. سطح زبان من خوبه (چند سال پیش کانون تموم کردم یک مقدار یادم رفته). سطح زبان نامزدم در حد ابتدایی هست و تازه کلاسهای عمومی زبان میره. چون استرالیا هم قصد داریم بهتره ایلتس بدیم ولی از طرفی چون سطح زبان نامزدم در حد ابتدایی هست و فقط یکسال فرصت داره و از طرفی نظرات دوستان متفاوت بود یکم گیج شدم. مثلا دانشگاه سیدنی برا رشته ما 7 میخواد که این مینیمم هست دیگه. از طرفی دوستمون Shahrouz فرمودن:
این دانشگاه 7 رو معادل 100 و 7.5 رو معدل 110 نوشته. اگه کسب نمره 105 تا 110 تافل راحت تر از 7 و 7.5 آیلتس هست، بهتر نیست تافل رو انتخاب کنیم؟

درود
روشنک جان اگه نمره 100 و.. می خوای به نظر من روی تافل وقت بزار (همونطور که در چند صفحه پیش هم گفتم)
در تافل سطح دانش شما ارزیابی میشه ولی در آیلتس یه سری مباحث دیگه هم دخیل هست
 مثل ممتحنی که رایتینگ و اسپگینگت بهش میافته و موارد دیگه...

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Shahrouz - 03-09-2013

(03-09-2013, 09:33 PM)'roshanak25' نوشته: ببخشین که زیاد راجعبه این موضوع سوال میپرسم و ممنون که با حوصله سوالامو جواب میدین. من قبلا در این مورد سوال کردم ولی چون شرایطم یکم تغییر کرده نیاز دارم دوباره ازتون راهنمایی بگیرم.

درود
روشنک گرامی، شما پست ها رو با دقت متاسفانه نمی خونید. من عرض کردم کسب نمره 105 تا 110 ، اون هم به طور معمول، از کسب نمره 8 راحت تر هست. نمره 8 گرفتن واقعا سخته. من احساس می کنم روند افزایش نمره در آیلتس لگاریتمی هست و با در نظرگیری اون اندازه که افزایش نمره از  95 به 105نیاز به افزایش دانش داره، افزایش نمره از 6.5 به 7 و 7 به 8  در آیلتس به مراتب دشوارتره. با این حال به نظر من شما روی آیلتس وقت بگذارید. کسب نمره  7 تا حدودی راحت تر از 100 هست . 

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Simon2007 - 04-09-2013

اساتيد توصيه هاشون رو گفتند. منم نظر كوچيك خودم رو ميگم. ممكنه شما از من بهتر 7 رو كسب كني يعني زودتر و با كسب انرژي كمتر اما مثلا من برعكس راحت تر از شما 100 رو كسب كنم با تلاش كمتر و زمان كمتر. همينطوري كه ميبيني نميشه براي همه يك نسخه پيچيد. به خيلي عوامل مربوطه حتي مسائل روحي رواني مسلط بر هر دو آزمون. اما طبق تجربه ي خودم بهتون ميگم اصولا 7 رو ميشه از 100 زودتر كسب كرد. بازم اين بدون در نظر گرفتن خصوصيات فردي شماست. اين رو از روي يك آمارگيري كلي بين كساني كه ديدم عرض كردم. شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

[برش] مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - sarvin - 09-09-2013

سلام
من 1 سال رو برای خوندن زبان وقت دارم و سطح زبانم متوسط رو به پایینه..با توجه به راهنماییهاتون هم کلاس زبان برم هم خودم بخونم بهتره...بازم ممنون می شم نظرتونو بگین...
یه سوال مهم دارم...قصد دارم فقط دانشگاه های آمریکارو اپلای کنم(phd)..اما از الان نمی دونم دقیقا چه دانشگاه هایی..حالا تو این 1 سال هم برای IELTS باید بخونم هم TOFEL؟
البته غیر از GRE که می دونم باید امتحان بدم..

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Torkan - 09-09-2013

دوست من یا ایلتس یا تافل؟چرا هر دو؟
من که تافل رو پیشنهاد میدم ولی خوب یه قسمت تو سایت هست هر دو رو مقایسه کرده برین بخونین؟
میخواین کی اقدام کنین؟
شما اگه بخوای پاییز 1393 امریکا باشی(یعنی سال 2014 fall) اونوقت باید تا بهمن همه مدارکت حاضر باشی که نمیرسی به نظر من واسه امتحان ها ولی اگه بخوای پاییز1394 اونجا باشی میتونی وقت بذاری و بخونی
شما بهتره اول ویکی سایت (جزوه) رو مطالعه کنی
با احترام

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - sarvin - 09-09-2013

ممنون از توضیحتون..
من تمام قسمت آزمون هارو مطالعه کردم اما مطلبی ندیدم که مقایسه کرده باشه بین این دو ...
یعنی اگه tofel امتحان بدم هیچ دانشگاهی تو امریکا نیست که بگه حتما IELTS می خوام؟!!
و اینکه داشتن نمره خوب تو هردوش تاثیر مثبتی داره؟یا کاره مسخره ایه؟[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Torkan - 09-09-2013

صد در صد نمره بالا مهمه به خصوص تو جی ار ای
من این رو به زرس قاطع بگم که جی ار ای قدیس امریکاییهاست همون طور که به کنفرانسهاشون ببشتر از مقاله های معتبر ارزش قایل هستن
ببینید اکثر یا حتی همه دانشگاهها هر دو رو قبول دارن
به اینجا برو تجربه ها رو ببین
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL
با احترام

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - QUPHAS - 10-10-2013

سلام دوستان
من یک فایل تو سایت ETS پیدا کردم که نمرات IBT و IELTS رو با هم مقایسه میکنه! حتی توی سکشن های مختلف!
گفتم شاید براتون جالب باشه! ضمیمه کردم
http://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/
البته جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم که این رو بذارم!

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Unbroken - 17-10-2013

تقریباً تمام پستهای این تاپیکو خوندم ولی نمیشه به راحتی تصمیم گرفت، چرا که کشور مقصد معلوم نیست، منظورم اینه که به عنوان مثال ممکنه آمریکا، کانادا و استرالیا تو برنامه اپلای داشته باشی اونوقت تصمیم گیری سخت میشه!
از طرفی هر کدوم از این آزمونها مزایا و معایب خاص خودشو داره! تا جایی که من از این مطالب برداشت کردم، سطح زبان نه چندان خوب آیلتس و برای زبان خوب تافل بهتره، در آیلتس رایتینگ و ریدینگ سخته در تافل اسپیکینگ و تاحدودی لیسینینگ!
از طرفی در تافل لیسینینگ قوی نقش اساسی رو بازی میکنه چرا که بجز ریدینگ در تمام بخشها این مهارت لازمه!
منتها من احساس میکنم که چون نمره آیلتس نوسان بیشتری داره هر تغییر مساویست با نیم نمره، پس تافل ریسکش کمتره!
من با توجه به لینیکی که دوستمون Charming در خصوص تبدیل نمرات گذاشته بود نمرات معادل هردو آزمون رو تبدیل کردم که نتیجه زیر ظاهر شد:

117-120 ----> 9
115-116----->8.5
110-114----->8
102-109----->7.5
93-101------>7
79-92------->6.5
60-78------->6

من باید در کنار این آزمونا، GMAT هم بخونم، زبانم هم بد نیست، متوسط به بالا البته الان دارم فشرده کلاس میرم و اگه بخوام مقایسه کنم با کتابای اینترچنج تا 4 ماه دیگه سطح ادونس هم تموم میشه، کتابای 504، اسنشال بارونز، و 1100 رو هم کامل خوندم. یکسال هم وقت دارم، منتها من یه مقدار لیسینینگم ضعیفه که باید زیاد کار کنم، ولی رو بقیه تقریبا مشکلی ندارم میشه تو این زمانی که دارم تقویت کنم. 
من نظرم اینه که چون بالا پایین شدن نمره در تافل خیلی کمتره تا آیلتس، تافل بهتره نظر شما دوستان چیه؟ چون بعضی معتقدند که آیلتس خصوصا تو رایتینگ و اسپیکینگ سلیقه ای میشه و تو ایران هم خیلی بد نمره میدن!
به نظر شما با این شرایط کدوم آزمون بهتره؟
ممنون از راهنمایی دوستان