آکادمیا کافه
انتخاب بین IELTS و TOEFL - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: انتخاب بین IELTS و TOEFL (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - ali.chabok - 27-08-2013

با توجه به اینکه من  هر دو امتحانو دادم تجربه خودمو بهتون میگم
در مورد listening هر دو آزمون به نظرم در یک سطح هستند.هر کدوم سختی های خاص خودشونو دارند.آزمون تافل lecture بیشتری داره در حالیکه نحوه جواب دادن به سوالات IELTS سختتره.در کل میشه گفت در یک سطح هستند
در مورد reading ، آزمون IELTS به نطر من به مراتب سختتر از تافل هست.لغتهای سخت بسیار زیاد و سوالای استنباطی واقعا گیج کننده ای داره.
در مورد writing باز هم به نظرم آیلتس سختتره.در task1 شما باید یک نمدار یا گراف و یا pie chart رو توضیح بدین که نیاز به مطالعه و تمرین زیادی داره. در task2 هم باید بدون هیچ راهنمایی مانند اونیکه تو تافل هست، در یک زمان محدود راجب یک موضوع معمولا اجتماعی انشا بنویسین.نحوه نمره دهی به رایتینگ هم فکر کنم تو IELTS کمی سخت گیرانه تر هست.
در مورد SPeaking، آزمون تافل سختتر بود برا من. در آیلتیس شما مصاحبه حضوری میکنین و با توجه به رفتار مصاحبه کننده آزمون واقعا بدون استرس و اضطراب بود برا من.
در کل فکر میکنم برا آیلتس وقت بیشتری صرف کرد.
اگه سطح زبان شما متوسط هست گرفتن نمره 6.5 آیلتس راحتتر از 90 تافل هست.ولی اگه سطحتون عالیه گرفتن نمره بالای صد تافل به مراتب راحتتر از کسب نمره بالای 7 آیلتس هست

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - roshanak25 - 27-08-2013

(27-08-2013, 10:48 AM)'ali.chabok' نوشته: با توجه به اینکه من  هر دو امتحانو دادم تجربه خودمو بهتون میگم
در مورد listening هر دو آزمون به نظرم در یک سطح هستند.هر کدوم سختی های خاص خودشونو دارند.آزمون تافل lecture بیشتری داره در حالیکه نحوه جواب دادن به سوالات IELTS سختتره.در کل میشه گفت در یک سطح هستند
در مورد reading ، آزمون IELTS به نطر من به مراتب سختتر از تافل هست.لغتهای سخت بسیار زیاد و سوالای استنباطی واقعا گیج کننده ای داره.
در مورد writing باز هم به نظرم آیلتس سختتره.در task1 شما باید یک نمدار یا گراف و یا pie chart رو توضیح بدین که نیاز به مطالعه و تمرین زیادی داره. در task2 هم باید بدون هیچ راهنمایی مانند اونیکه تو تافل هست، در یک زمان محدود راجب یک موضوع معمولا اجتماعی انشا بنویسین.نحوه نمره دهی به رایتینگ هم فکر کنم تو IELTS کمی سخت گیرانه تر هست.
در مورد SPeaking، آزمون تافل سختتر بود برا من. در آیلتیس شما مصاحبه حضوری میکنین و با توجه به رفتار مصاحبه کننده آزمون واقعا بدون استرس و اضطراب بود برا من.
در کل فکر میکنم برا آیلتس وقت بیشتری صرف کرد.
اگه سطح زبان شما متوسط هست گرفتن نمره 6.5 آیلتس راحتتر از 90 تافل هست.ولی اگه سطحتون عالیه گرفتن نمره بالای صد تافل به مراتب راحتتر از کسب نمره بالای 7 آیلتس هست

ممنون از راهنماییتون. یک سوال دیگه داشتم. اینطور که فرمودین در کل آیلتس یک مقدار نسبت به تافل سخت تر به نظر میاد. پس چطور کسی سطحش متوسطه کسب 6.5 آیلتس براش راحت تره تا 90 تافل؟

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - ali.chabok - 27-08-2013

اینا که گفتم نظر شخصی خودمه بر پایه تجربه ای که داشتم.در کل به نظر من ایلتس پایه زبان قوی تری میخواد.اگه میخوایین نمره خیلی عالی کسب کنین به نظرم رو تافل وقت بذارین بهتره.منظور از عالی 7.5 یا بالای 100 هست.ولی اگه فکر میکنین با شش و نیم یا نود کارتون راه میوفته آیلتس از این نظر بهتره.اینم بر میگرده به نحوه نمره دهی دو تا ازمون.چون معمولا اونایی که سطح زبان متوسط دارن مشکل اصلیشون اسپیکینگه.اسپیکینگ ایلتس به نظرم منطقی تر و استاداردتره.در کل برا هر جفتشون لازمه که وقت خوبی بذارین

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Pejman - 28-08-2013

با توجه به تجربه ای که در هر دو آزمون داشتم، من برعکس فکر می کنم تافل بیشتر سطح زبان طرف رو می سنجه و کمتر خبری از نکات تستی و تکنیکی آیلتس در اون هست. فکر می کنم برای افرادی که سطح متوسط یا پایینی دارند آیلتس بهتره، و برای کسانی که سطح خوبی دارند هر دو آزمون خوبه. البته من هم موافقم که گرفتن نمره خیلی بالا در تافل آسونتر هست (مثلاً بالای 110 در تافل و بالای 8 در آیلتس)

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - roshanak25 - 03-09-2013

سلام دوستان. این لینک مربوط به مدرک زبان مورد قبول سفارت استرالیا هست که نوشته تافل هم مورد قبول هست. میشه یک نگاهی به جدولی که نمرات رو معادلسازی کردن بندازید ببینید نمراتی که نوشتن واقعا باهم مطابقت داره یا نه؟

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - blur - 03-09-2013

جالب بود این تطابق ها 6.5 معادل 79، 7 معدل 94، 7.5 معادل 102 که البته فکر کنم آوردن هردو سخت باشه.... نهایتا 79 تافل به نظرم آسوتر از 6.5 آیلتس باشه....بطور کلی سهل گیرانه تر از معادل هایی هست که دانشگاه های استرالیا میدن میدن...

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Shahrouz - 03-09-2013

درود
در مجموع رسوندن نمره آیلتس به 7 و بالای 7 بسیار سخت هست. من کمتر کسی رو دیدم که به طور مثال نمره 8 آیلتس رو در هر 4 اسکیل آورده باشه ولی افراد نسبتا زیادی رو ددم که معادل 105 تا 110 رو گرفته باشند. بهتره به نوع معادلسازی نگاه بشه. آیلتس 6.5  در حدود تافل 85-6 به نظر می رسه ولی بعضی جاها نمره 90 تافل یا 79 تافل رو معادل می دونند که خب نشون می ده انتخاب به کدوم سمت باید  صورت بگیره.

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - roshanak25 - 03-09-2013

(03-09-2013, 12:38 PM)'blur' نوشته: جالب بود این تطابق ها 6.5 معادل 79، 7 معدل 94، 7.5 معادل 102 که البته فکر کنم آوردن هردو سخت باشه.... نهایتا 79 تافل به نظرم آسوتر از 6.5 آیلتس باشه....بطور کلی سهل گیرانه تر از معادل هایی هست که دانشگاه های استرالیا میدن میدن...

از Blur و  shahrouz ممنونم که جواب دادن.
بله دقیقا نسبت دانشگاه ها سهل گیرانه تر هست. مثلا معادلسازی نمرات زبان که در سایت دانشگاه سیدنی وجود داره (در صفحه پنجم فایل پیوست) در مقایسه با معادلسازی سفارت سخت گیرانه تر هست. به نظرتون در این معادلسازی (یعنی مال دانشگاه سیدنی) نمرات آیلتس و تافل مطابقت دارن باهم یا نه؟منظور یکی نسبت به دیگری راحت تر هست یا اینکه هر دو در یک سطح هستند؟

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Shahrouz - 03-09-2013

درود
 به صورت تقریبی همونطور که عرض کردم گرفتن نمره 6.5  آیلتس راحت تر از 90 تافل هست ولی خب بالا بردن نمره تافل به 93-4 خیلی راحت تر از بردن نمره آیلتس به 7 هست. من برای شفاف سازی بییشتر حدودا گفتم نمره آیلتس در چه معادلی از نمره تافل قرار می گیره. من 2 اسکیل 7، یک اسکیل 6.5 و یک اسکیل 6 شدم و در مجموع 6.5 شدم. تصحیح در آیلتس سلیقه ای تر صورت می گیره(رایتینگ و اسپیکینگ) و ...
به نظرم بهتره روی آیلتس وقت بگذارید گرفتن نمره 6.5 (2 اسکیل 6 و 2  اسکیل 6.5) راحت تر از ارتقا به 90 هست.  

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - فرید - 03-09-2013

(03-09-2013, 11:05 AM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان. این لینک مربوط به مدرک زبان مورد قبول سفارت استرالیا هست که نوشته تافل هم مورد قبول هست. میشه یک نگاهی به جدولی که نمرات رو معادلسازی کردن بندازید ببینید نمراتی که نوشتن واقعا باهم مطابقت داره یا نه؟

(03-09-2013, 01:30 PM)'roshanak25' نوشته:
 از Blur و  shahrouz ممنونم که جواب دادن.
بله دقیقا نسبت دانشگاه ها سهل گیرانه تر هست. مثلا معادلسازی نمرات زبان که در سایت دانشگاه سیدنی وجود داره (در صفحه پنجم فایل پیوست) در مقایسه با معادلسازی سفارت سخت گیرانه تر هست. به نظرتون در این معادلسازی (یعنی مال دانشگاه سیدنی) نمرات آیلتس و تافل مطابقت دارن باهم یا نه؟منظور یکی نسبت به دیگری راحت تر هست یا اینکه هر دو در یک سطح هستند؟

سلام
اینکه براساس مقایسه نمرات تافل و ایلتس انتخاب نوع ازمون کنید غلط. اولین اصل در انتخاب ازمون مکان اپلای کردن مثلا اگر استرالیا می خواهید بروید ایلتس مزیت و امریکا تافل. دوم شرایط شما در زمان امتحان بطور مثال برای اسپیکینگ تافل استرس داشته باشید ولی برای ایلتس راحت تر باشید و شرایط و امکان ثبت نام که کدوم راحت تر و در دسترس تر. مقیاس سفارت استرالیا منطبق بر اماری که ETS منتشر کرده که در بین کسانی که دو آزمون دادن میانگین نمرات دو آزمون مقایسه کرده و به این بازه ها رسیده. اگر گفته میشه تافل 79 معادل 6.5 درسته ولی ایلتسی که با دو تا 6 و دو تا 6.5 باشه و اگر سه تا 6.5 و یک 7 بیارید باز هم نمره کل 6.5 میشه گرفتن این نمره تقریبا معادل با 90 تافل. برای استرالیا اکثرا حد پایین میگیرن یعنی 6.5 و 90 و آمریکا 6.5 و 80. این دلیل اینکه تافل برای امریکا بهتر و ایلتس برای استرالیا. اینم اضافه کنم که در تافل اگر توی یک سکشن نمره کامل بیارید تاثیرش روی نمره کل کمتر از ایلتس. مثلا ریدینگ 30 بشید و بقیه 20 مجموع 90 ولی اگر معادل ایلتس در نظر بگیرید این تاثیر بیشتر بخاطر فاصله یکسان نمره ها