آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Torkan - 15-01-2014

(15-01-2014, 11:14 PM)'pama' نوشته: سلام دوستان.
دوستان بزرگوار پیشنهادتون برای دانشگاهی که ریکامش آنلاین نیست، ما هم دسترسی حضوری به ریکامندر نداریم چیه؟ (استاد مورد نظر ایران نباشن)

سلام
ببینید دو مساله این جا هستش. اولا آیا استاد کلا قبول کرده که رکام رو بنویسه؟
من یه راه به ذهنم میاد...بسته به میزان رابطه با استاد.
1- اگه استاد قبول کرد خودتون متن رو با دقت بنویسین ترجیحا روی کاغذی که سربرگ دانشگاه رو داره و بالای صفحه تمام اطلاعات اون استاد اعم از ایمیل و شماره تلفن و حتی ادرس محل کار تو دانشگاه و ... به فایل word یا pdf ایجاد کنین بعد بفرستین با ایمیل به استاد براتون ویرایش کنه و بعد پرینت کنه اون رو امضا کنه و یا مهر که مرسوم نیست خیلی.بعد دوباره اسکن شده رو بفرسته براتون برین پرینت بگیرین هر چند تا ببرین دانشکده پاکت بگیرین که روی پاکت هم قطعا بهتره علامت دانشکده باشه (حالا نباشه هم مهم نیست) و اون رو سرش رو ببندین چسب بزنین و بفرستین با پست بره. البته این رو بگم ممکنه دانشگاه شک کنه بگه چرا امضا کپیه و .... که میتونین به راحتی به دانشگاه اطلاع بدین و بگین که میتونن از استاد شما وضعیت رو جویا شن. البته همیشه مبنا صداقته به خصوص تو ایالات متحده.
2- کاری که دوست من کرد و شرایطش شبیه شما بود. با استاد هماهنگ کرد و گفت استاد من میخوام از طرف شما رکام بنویسم چون شما وقت نداری و خارج از کشوری. نوشت و فرستاد به استاد و اون تایید کرد. فقط با این فرق که امضاش رو خودش گذاشت و بالای صفحه تمامی اطلاعات استاد رو گذاشت و بعد پاکت رو بست و خودش اون قسمت پاکت رو که میبندن امضا کرد شبیه همون امضای داخل پاکت و پاکت رو بست و فرستاد واسه 8 تا دانشگاه.
ببینید اینها همه بسته به رابطه شما با استاد هم داره. مثلا دوستی داشتم استادش ترکیه بود . رکام خواست ازش تلفن زد و هماهنگ کرد. در کمال تعجب دید استاد خودش نوشته و به 4 تا دانشگاه امریکایی و کانادایی فرستاده با پست( که خوب قطعا این موارد نادر هستن)
دقت کنین مورد دوم رو خودم دیدم و هیچ گونه موردی هم پیش نیامده چون کار شما کاملا قانونی هست و defraud توش نیست که مشکلی پیش بیاد. در واقع نوع عمل فرق میکنه.
بااحترام

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - atefeh_J - 01-12-2014

با سلام
یکی از دانشگاه ها برای ارسال ریکامندیشن نوشته:
Reference letters submitted by fax must be on official letterhead and MUST be sent from an institutional fax number account. Letters should be fax to 
ببخشید شاید سوالم مسخره باشه از ایران که نمیشه برای اونها فکس کرد می تونم همراه مدارک خودم پاکت مهر و موم شده را ارسال کنم؟ 

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - pama - 02-12-2014

(01-12-2014, 10:50 PM)'atefeh_J' نوشته: با سلام
یکی از دانشگاه ها برای ارسال ریکامندیشن نوشته:
Reference letters submitted by fax must be on official letterhead and MUST be sent from an institutional fax number account. Letters should be fax to 
ببخشید شاید سوالم مسخره باشه از ایران که نمیشه برای اونها فکس کرد می تونم همراه مدارک خودم پاکت مهر و موم شده را ارسال کنم؟ 

سلام دوست من؛
عاطفه ی عزیز این دانشگاه اونطور که خواسته شما باید مدرکتون رو تو سربرگ رسمی و از طریق سازمان ریکامندرتون براشون فکس کنید، تنها مسالش اینه که از شما شماره ی رسمی هم خواسته، که بنده در جریان نیستم و دوستان حتما بهتر میتونن راهنمائی کنن، در غیر این صورت میتونستید از ایران هم میتونید براشون فکس کنید، راههای زیادی هست که یکی از راحتترین و بهترین هاش سایت My Fax هست که من تجربشو دارم و خیلی راحت میتونید مدارک اسکن شده رو آپلود و فکس کنید.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - atefeh_J - 02-12-2014

(02-12-2014, 02:19 AM)'pama' نوشته:
سلام دوست من؛
عاطفه ی عزیز این دانشگاه اونطور که خواسته شما باید مدرکتون رو تو سربرگ رسمی و از طریق سازمان ریکامندرتون براشون فکس کنید، تنها مسالش اینه که از شما شماره ی رسمی هم خواسته، که بنده در جریان نیستم و دوستان حتما بهتر میتونن راهنمائی کنن، در غیر این صورت میتونستید از ایران هم میتونید براشون فکس کنید، راههای زیادی هست که یکی از راحتترین و بهترین هاش سایت My Fax هست که من تجربشو دارم و خیلی راحت میتونید مدارک اسکن شده رو آپلود و فکس کنید.

ممنونم بابت راهنمایی Smile
اینکه از فکس دانشگاه باید بفرستم کار را سخت می کنه، باید چی کار کنم ؟

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - blur - 02-12-2014

(02-12-2014, 08:02 PM)'atefeh_J' نوشته:
ممنونم بابت راهنمایی Smile
اینکه از فکس دانشگاه باید بفرستم کار را سخت می کنه، باید چی کار کنم ؟

نباید مشکلی پیش بیاد. استادتون می تونن خودشون فکس کنند یا نهایتا یه نامه ای بهتون بدن که بدون مشکل بتونید فکس کنید. با استادتون درمیون بذارید

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - atefeh_J - 02-12-2014

(02-12-2014, 08:08 PM)'blur' نوشته:
نباید مشکلی پیش بیاد. استادتون می تونن خودشون فکس کنند یا نهایتا یه نامه ای بهتون بدن که بدون مشکل بتونید فکس کنید. با استادتون درمیون بذارید

سلام
خیلی خیلی ممنونم
ببخشید منظور از نامه چیه یعنی نامه به من که خودم فکس کنم؟ خب توی دانشگاه سیستم فکس به صورتی هستش که ریکامندیشنم برسه به دستشان؟ یعنی از ایران به کانادا؟

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - blur - 02-12-2014

(02-12-2014, 08:39 PM)'atefeh_J' نوشته:
سلام
خیلی خیلی ممنونم
ببخشید منظور از نامه چیه یعنی نامه به من که خودم فکس کنم؟ خب توی دانشگاه سیستم فکس به صورتی هستش که ریکامندیشنم برسه به دستشان؟ یعنی از ایران به کانادا؟

منظورم اینه که شاید استادتون داد دست خودتون که ببرید و فکس کنید و یه نامه ای داد بهتون مبنی براینکه شما این اجازه رو دارید. عرض کردم با خود استاد مطرح کنید راهنماییتون می کنه. من فکر نمی کنم برای فکس کردن به دانشگاه های دیگه مشکلی پیش بیاد.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - pejman99 - 26-12-2014

سلام دوستان
من 5 تا دانشگاه امریکا رو اپلای کردم ولی موقع پر کردن online application دانشگاهها همینطوری گزینه NOT to waive the right to see letters of recommendation رو زدم چون اصلا فکر نمی کردم مهم باشه!! و نمی دونستم که قراره برای استادام هم بره!! الان فهمیدم که ظاهرا باید Yes میزدم!! الان خیلی نگرانم و چون دیگه راه برگشتی وجود نداره می خواستم بدونم این کار چقد می تونه تو شانس پذیرش من از طرف دانشگاه تاثیر داشته باشه. البته استادام مشکلی با این قضیه ندارن و نگرانی من فقط بابت تاثیر منفی این کار روی گرفتن پذیرش از طرف دانشگاست. چون نظرهای مختلف و متفاوتی در این مورد دیدم خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتتون در این زمینه کامله راهنماییم کنید.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - فرید - 26-12-2014

(26-12-2014, 03:50 PM)'pejman99' نوشته: سلام دوستان
من 5 تا دانشگاه امریکا رو اپلای کردم ولی موقع پر کردن online application دانشگاهها همینطوری گزینه NOT to waive the right to see letters of recommendation رو زدم چون اصلا فکر نمی کردم مهم باشه!! و نمی دونستم که قراره برای استادام هم بره!! الان فهمیدم که ظاهرا باید Yes میزدم!! الان خیلی نگرانم و چون دیگه راه برگشتی وجود نداره می خواستم بدونم این کار چقد می تونه تو شانس پذیرش من از طرف دانشگاه تاثیر داشته باشه. البته استادام مشکلی با این قضیه ندارن و نگرانی من فقط بابت تاثیر منفی این کار روی گرفتن پذیرش از طرف دانشگاست. چون نظرهای مختلف و متفاوتی در این مورد دیدم خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتتون در این زمینه کامله راهنماییم کنید.

سلام
من از یکی دانشگاه ها پرسیدم که اگر بخواهم ببینم توصیه نامه ها چکار باید بکنم. چواب دادن که باید بیای اونجا بعد از پذیرش می گذارند ببینم. حتی اگر Yes بزنید درخواست باید بدهی و کلی پیگیری لازم داره و به این راحتی ها نمی گذارند به فرم ها دسترسی داشته باشید. بعدم برای خیلی از دانشگاه ها ریکامندشن خیلی وزنی نداره تو انتخاب دانشجو. بهتر بود که No  می زدید ولی الانم فکر نمی کنم خیلی مشکل ساز بشود براتون 

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Leopold - 26-12-2014

واسه چی باید تاثیر منفی داشته باشه؟! شاید تصور میکنید که چون این تیک زدید دانشگاه فکر میکنه با این کار ریکامندرها رو مجبور کردید که به شما ریکام خوب بدهند؟! اصلا اینطوری نیست. دانشکده مورد نظر ممکنه بین 100 تا 500 متقاضی داشته باشه اینقدر فاکتورهای مهم تر در پذیرش دخیل هستند که توصیه نامه وزنی در برابرشون نداره حالا کی میاد نگاه کنه که این تیکه خورده یا نخورده و بعد در موردش قضاوت بکنه Smile 
مشکلی که معمولا پیش میاد از سمت ریکامندرها هست که ممکنه دلخور شوند که چرا متقاضی این تیک زده. شما هم میگی که مشکلی ندارند. پس جای نگرانی نیست.  
(26-12-2014, 03:50 PM)'pejman99' نوشته: سلام دوستان