آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - kamari - 24-05-2013

تعداد توصیه نامه ها هم تاثیر میذاره؟(ببخشید، چون من می تونم حدود 10 تا توصیه نامه بگیرم، هم از دوره ارشد و هم از کارشناسی)

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - MaMi - 24-05-2013

(24-05-2013, 11:31 AM)'kamari' نوشته: تعداد توصیه نامه ها هم تاثیر میذاره؟ (ببخشید، چون من می تونم حدود 10 تا توصیه نامه بگیرم، هم از دوره ارشد و هم از کارشناسی)

دوست من، متوجه منظورتون از "تعداد توصیه نامه ها" نشدم. ولی اگر تعداد توصیه نامه هایی که از یک استاد میگیرید زیاد بشه، اساتید همکاری خوبی نشون نخواهند داد، به همین دلیل توصیه میشه که اگر به تعداد نسبتا زیادی توصیه نامه نیاز دارید، سعی کنید اون رو بین اساتید مختلف پخش کنید (یعنی به هر استاد برای دریافت بیشتر از 3 الی 4 توصیه نامه مراجعه نکنید). در مورد مشکلات گرفتن توصیه نامه از اساتید هم میتونید به این تاپیک مراجعه کنید.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - kamari - 24-05-2013

یعنی از حدود 10 تا استاد می تونم توصیه نامه بگیرم.اینجوری خوبه؟

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Nasim67 - 24-05-2013

(24-05-2013, 11:55 AM)'kamari' نوشته: یعنی از حدود 10 تا استاد می تونم توصیه نامه بگیرم.اینجوری خوبه؟

برای هر دانشگاه شما ماکسیمم به توصیه نامه از طرف 3 استاد احتیاج دارید. حالا شما که مثلا دارید برای 8 تا دانشگاه اپلای می کنید، می تونید از فقط 3 استادتون بخواید هر کدوم 8 بار براتون فرم های مربوطه رو پر کنند یا اینکه این 8 تا دانشگاه رو بین 10 تا استاد مختلفتون پخش کنید ( با چیدمان متفاوتی از اون 3 استاد برای هر دانشگاه). دیگه تصمیم نهایی به خودتون و میزان همکاری استاداتون بستگی داره. 

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Elias.Saber - 16-12-2013

دوستان من یه سوال کلی در مورد RL دارم..

من ۲ سال قبل فارغ التحصیل شدم . می خواستم بدونم فقط باید از اساتید دوره کارشناسی این نامه رو بگیرم (چون باید سربرگ دانشگاه باشه-البته اگه RL آنلاین نخوان) یا میشه از دانشگاه های دیگه که استادش شناخت بیشتری نسبت به من دارن این نامه رو تهیه کرد؟ این موضوع برای دانشگاه مقصد چقدر اهمیت داره؟

از کارفرمای فعلی چطور؟ کدومش موثر تر هست؟

ممنون

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - spt - 17-12-2013

(16-12-2013, 06:44 PM)'Elias.Saber' نوشته: دوستان من یه سوال کلی در مورد RL دارم..
من ۲ سال قبل فارغ التحصیل شدم . می خواستم بدونم فقط باید از اساتید دوره کارشناسی این نامه رو بگیرم (چون باید سربرگ دانشگاه باشه-البته اگه RL آنلاین نخوان) یا میشه از دانشگاه های دیگه که استادش شناخت بیشتری نسبت به من دارن این نامه رو تهیه کرد؟ این موضوع برای دانشگاه مقصد چقدر اهمیت داره؟
از کارفرمای فعلی چطور؟ کدومش موثر تر هست؟
ممنون

سلام
از دانشگاه های دیگه هم میتونید بگیرید و خیلی هم ضروری نیست که روی سربرگ دانشگاه باشه، فقط تلفن و ایمیل داشته باشه که بعدا قابل پیگیری باشه...   و بهتره که ذکر کنن توی توصیه نامه که شما رو از کجا میشناسن و چه کار مشترکی انجام دادید..

همشون موثر هستن و هرچی کاری که انجام دادید مهم تر باشه و استاده معتبر تر بهتره..
موفق باشید   Smile

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Elias.Saber - 04-01-2014

(17-12-2013, 11:03 PM)'spt' نوشته:
سلام
از دانشگاه های دیگه هم میتونید بگیرید و خیلی هم ضروری نیست که روی سربرگ دانشگاه باشه، فقط تلفن و ایمیل داشته باشه که بعدا قابل پیگیری باشه...   و بهتره که ذکر کنن توی توصیه نامه که شما رو از کجا میشناسن و چه کار مشترکی انجام دادید..
همشون موثر هستن و هرچی کاری که انجام دادید مهم تر باشه و استاده معتبر تر بهتره..
موفق باشید   Smile

ممنون spt عزیز .
دوستان یه سوال دیگه برام پیش اومد
من از یکی از استاد هام نامه رو روی سر برگ انگلیسی دانشگاه ( با امضا ایشون) گرفتم و گذاشتم تو پاکت انگلیسی .همینکه پاکت رو چسب بزنم برای دانشگاه مقصد ( کانادا یا آلمان) قابل قبول هست؟ یا باید روی پاکت هم امضا یا مهر استاد باشه(البته نمیدونم استاد اینکارو میکنه یا مثلا امور بین الملل)؟ [img]images/smilies/undecided.gif[/img]
لطفا راهنمایی کنید. ممنون

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Torkan - 04-01-2014

دوست غزیز بهتره استاد روی پاکت رو امضا بکنن...مهرش مهم نیست ولی اگر هم باشه که خیلی خوب میشه...
نگران نباشید و زیاد هم حساسیت نشون ندید ولی همونطور که گفتم بهتره امضا کنن رو پاکت رو هر چند داخلش رو هم امضا کردن...

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - pama - 15-01-2014

سلام دوستان.
دوستان بزرگوار پیشنهادتون برای دانشگاهی که ریکامش آنلاین نیست، ما هم دسترسی حضوری به ریکامندر نداریم چیه؟ (استاد مورد نظر ایران نباشن)

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - ARNAVAZ - 15-01-2014

درود
متن رو مینویسید برای استاد ایمیل می کنید (یا خود استاد بنویسه) ایشون امضا میکنه  و اسکن/ پی دی اف یا جی پگ رو براتون ایمیل میکنه شما پرینت میگیرین
پ.ن: استاد در نامه قید میکنه که من در کشور دیگه هستم و...
من استادم از دانشگاهم رفته بود یه شهر دیگه و من رفتم اون شهر ازشون نامه گرفتم 
و توش قید کرد در پاراگراف اول که من در فلان سال در این دانشگاه درس X داشتم که ایشون شاگردم بودن و نمره شون....
شما هم میتونید همین کار رو کنید

(15-01-2014, 11:14 PM)'pama' نوشته: سلام دوستان.
دوستان بزرگوار پیشنهادتون برای دانشگاهی که ریکامش آنلاین نیست، ما هم دسترسی حضوری به ریکامندر نداریم چیه؟ (استاد مورد نظر ایران نباشن)