آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - AVA - 06-01-2012

دوستان عزیز در این تاپیک در خصوص نحوه ارسال توصیه نامه ها و مشکلاتی که ممکن است در این مورد به وجود آید و راه حلهای پیشنهادی صحبت می شود.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - m.ost - 06-01-2012

تاپیک واقعا خوبی هست. من خودم یک مشکل بزرگ دارم.
یکی از دانشگاه هایی که من اپلای کردم (Purdue)از سیستم applyyourself.com استفاده میکنن. برای کسی پیش اومده که از این سیستم استفاده کرده باشه و استاداش برای فرستادن رکام آنلاین دچار مشکل بشن؟ استاد من دو سه بار جلوی خود من خواست پر کنه هر دفعه هی تا اطلاعات یک صفحه رو که پر کرده بود میخواست save کنه، log out میشد و خلاصه کلی کلافه شد. حالا نمیدونم با اینترنت دانشگاه ما این سیستم مشکل داره؟ موندم چکار کنم. از طرفی من اون موقع که مدارکم رو برای این دانشگاه میفرستادم دو تا توصیه نامه از دو تا استادم که الان اسمشون رو برای آنلاین دادم داشتم که محض احتیاط فرستادم. از استاد راهنمام اون موقع رکام نگرفته بودم ولی الان گرفتم. حالا میتونم این یک دونه توصیه نامه رو هم بفرستم براشون ولی نمیدونم قبول میکنن این توصیه نامه های کتبی رو به جای آنلاین ها قبول کنن؟

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - ice - 06-01-2012

بیشتر نامه های اساتید من از طریق سیستم آنلاین فرستاده شد و در مواردی که مشکل پیش می آمد استاد از سیستم خارج می شد و بعدا دوباره مراجعه می کرد. اگر هم مشکل حل نمی شد، من برای دانشگاه ایمیل می زدم که استادم گفته با چنین مشکلی روبه رو بوده و می خواد بدونه باید چه کار کرد. یکی از بزرگ ترین احتمالات در به وجود آمدن مشکل ساعت ارسال هست. اگر صبح ایران ارسال کنید امکان داره ساعت به روز رسانی بامدادی دانشگاه بوده و سیستم درست کار نکنه.
در مورد تعداد نامه ها هم اگر دانشگاه حداکثری قرار نداده معمولا مشکلی نیست و هر سه نامه را در بررسی در نظر می گیرند. فقط برای هر کدوم از اساتید که کاغذی فرستادید آنلاین نفرستید (معمولا دانشگاه روی این مطلب تاکید می کنه و میگه در صورت پر کردن فرم کاغذی دیگه آنلاین رو پر نکنید و بالعکس).

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Student - 26-01-2012

با سلام دوستان دانشگاه هایی که برای ریکام یک فرم دارند و باید به استاد داد تا پر کنه، اگر ریکام از قبل نوشته شده بفرستیم و این فرم رو نداشته باشه قبول نمی کنن؟

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - AVA - 26-01-2012

(26-01-2012, 12:19 PM)Student نوشته: با سلام دوستان دانشگاه هایی که برای ریکام یک فرم دارند و باید به استاد داد تا پر کنه، اگر ریکام از قبل نوشته شده بفرستیم و این فرم رو نداشته باشه قبول نمی کنن؟
خیر قبول نمی کنند. شما باید همون فرم و اسکن کنید و بدین استاد تا پر بکنه

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - Student - 27-01-2012

ولی برای یک دانشگاه که من پرسیده بودم قبول می کردند.پس اکثرا قبول نمی کنند.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - m0h3n - 27-01-2012

(26-01-2012, 12:19 PM)Student نوشته: با سلام دوستان دانشگاه هایی که برای ریکام یک فرم دارند و باید به استاد داد تا پر کنه، اگر ریکام از قبل نوشته شده بفرستیم و این فرم رو نداشته باشه قبول نمی کنن؟

البته در این حالت می تونید از دانشگاه سوال هم بکنید.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - m.ost - 27-01-2012

(27-01-2012, 02:00 AM)Student نوشته: ولی برای یک دانشگاه که من پرسیده بودم قبول می کردند.پس اکثرا قبول نمی کنند.
سلام
من تجربه خودم رو میگم بهتون. خیلی دانشگاه ها الان اکثرا یک فرم دارن که باید اون رو پر کرد ولی بعضی ها هم مثل McGill فرم خاصی ندارن. اما اونهایی هم که فرم دارن باز چندجورن مثلا برای McMaster رو فرمش این رو نوشته بود که استاد میتونه یک نامه به جای فرم بنویسه که همون خصوصیاتی رو که در فرم خواسته توضیح داده باشه.
اما وقتی استاد من نامه رو نوشت و من فرستادم قبول نکردن و گفتن باید همون فرم باشه! در حالی که همون خصوصیاتی که در فرم پرسیده بود رو استادم در قالب نامه نوشته بود. در عوض برای UBC که اون هم یک فرم داشت روش نوشته بود که استاد میتونه یک نامه جای فرم بنویسه.
من باز هم رکامی که استادم به صورت نامه نوشته بود رو فرستادم و قبول کردن. خلاصه هرجایی یک جوره. برای همین سوال کردن خیلی مهمه. متاسفانه خیلی از استادها از فرم پر کردن خوششون نمیاد و ترجیح میدن یک نامه بنویسین و همون رو دانشجو اگر 10 بار هم خواست پرینت بگیره و استاد امضا کنه. امیدوارم دانشگاه مورد نظر شما قبول کنه ولی حتما سوال کنید.

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - spt - 27-01-2012

(27-01-2012, 02:00 AM)Student نوشته: ولی برای یک دانشگاه که من پرسیده بودم قبول می کردند.پس اکثرا قبول نمی کنند.
MOST عزیز در مورد علاقه ی استادا کاملا درست میگن متاسفانه خیلی خوششون نمیاد فرم بقیه دانشگاه ها رو پر کنن...
من یکی از استادام یه حرکت زد که شاید به دردتون بخوره!! من ازش توصیه نامه آماده داشتم که وقتی با فرم رفتم پیشش گفت توصیه نامه رو بهش بدم! توصیه نامه ی خودش رو گرفت و به اون فرمه منگنه زد و روی فرم نوشت که please see the enclosed recommendation letter

البته سوال های گزینه ای رو جواب داد و توی باکس متن اصلی نوشت که برن اون نامه رو بخونن....
شاید این کار بهتون کمک کنه....
کلا من خودم اگه مسئول بررسی دانشجو ها بودم بیشتر دوس داشتم همه رو توی یه فرم ببینم و اگه جور دیگه ای میدیدم شاید قبول میکردم اما بار منفی داشت!! حداقل من اینطوری احساس میکنم...

موفق باشی Smile

RE: مسائل مرتبط با ارسال توصیه نامه - soilman - 27-01-2012

کلا در مورد ریکام مشکل همیشه هست-فرم پر کردنی-انلاین....حالا تعداد اپلای ها هم میره بالا ممکنه بهتون تکه هم بندازن که چه خبره!

بهترین کار موقعی که مشکلی پیش میاد سئوال کردن هست که اگه جواب بدن وضعیت معلوم میشه....اگه هم نشه دیگه باید بی خیال شید...چون استادا اصن وقت ندارن و متاسفانه نمیشه کاری کرد...
باید عطاشو به لقاش ببخشید!

ولی اگه 3تا استاد همیشه داشته باشید که واقعا باهاشون رفیق فابریک باشید دنیا و اخرتون تامینه!