آکادمیا کافه
اهمیت توصیه نامه اساتید - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: اهمیت توصیه نامه اساتید (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - rojano - 05-09-2016

(05-01-2015, 04:16 PM)Leopold نوشته: فکر کردی ریکام ها رو اصلا میخونن که تا به شماره تماس برسن و بعدش برن صحتش چک کنن Big Grin
نگران نباش، مشکلی نیست Smile

واقعا اگه نمیخونن چرا ما اینقدر خودمونو اذیت میکنیم؟!

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - rojano - 09-09-2016

دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.
من چند تا انتخاب دارم برای توصیه نامه برای مقطع دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو

1. استاد راهنما (ایمیل زدم یک هفته پیش هنوز جواب ندادن!).معروف هم نیستن
2. استاد مشاور(هنوز هیچ درخواستی بهشون ندادم.شایدم نتونم پیداشون کنم اصلا!
3. داور پایان نامه م که استاد دوره لیسانسم بودن اما گرایش دکتراشون با من متفاوته
4. مدیر گروه دوره لیسانسم که کلا گرایششون با من فرق میکنه فارغ التحصیل از دانشگاه essex
5. استاد دوره لیسانسم که منو خیلی خوب میشناسه و توصیه نامه خوبی مینویسه. فارغ التحصیل دکترای دانشگاه علامه و پست دکترای بلژیک
6. مدیر یه گروه ادبیات تطبیقی که من توش سخنرانی داشتم یک بار و ایشون دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه شیکاگو و پست دکترای دانشگاه هاروارد هستن. درضمن هاروارد بعد از پست دکترا از ایشون خواسته همکاریشون رو با هاروارد ادامه بدن و چند سال هست که ادامه داره.ایشون استاد دانشگاه شیراز هستن.و پذیرفتن که برای من توصیه نامه بنوسین
7. من دارم یه دوره تدریس زبان تو کالج سنکا تورنتو میگذرونم.اساتیدمون معروفن و توصیه نامه هم میدن احتمالا.ولی گرایش من ادبیاته و اونها تیچینگ!
چند تا دیگه هم هستن Smile
شماره 5 و 6 که قول صد در صد به من دادن. استاد راهنمام ایرانه و من تورنتو.شاید یکم زمان ببره تا بتونم پیداش کنم. حالا سوالم اینه که اصلا چقدر توصیه نامه در پذیرش دانشگاه تورنتو میتونه تاثیر داشته باشه و ایا موقع انتخاب دانشجو پروفایل رفرنس ها رو میخونن؟ اگه شما به جای من بودین کدوم دو گزینه رو انتخاب میکردین از بین اساتیدی که توضیح دادم و چرا؟ ایا اسامی تمام این رفرنس ها رو در رزومه بیارم چون میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم برای قرار حضوری و رزومه مو اتچ کنم؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای خوندن و پاسخ دادن میذارین.

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - Matinking - 09-09-2016

(09-09-2016, 09:44 AM)rojano نوشته: دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.
من چند تا انتخاب دارم برای توصیه نامه برای مقطع دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو

3. داور پایان نامه م که استاد دوره لیسانسم بودن اما گرایش دکتراشون با من متفاوته
4. مدیر گروه دوره لیسانسم که کلا گرایششون با من فرق میکنه فارغ التحصیل از دانشگاه essex
5. استاد دوره لیسانسم که منو خیلی خوب میشناسه و توصیه نامه خوبی مینویسه. فارغ التحصیل دکترای دانشگاه علامه و پست دکترای بلژیک
6. مدیر یه گروه ادبیات تطبیقی که من توش سخنرانی داشتم یک بار و ایشون دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه شیکاگو و پست دکترای دانشگاه هاروارد هستن. درضمن هاروارد بعد از پست دکترا از ایشون خواسته همکاریشون رو با هاروارد ادامه بدن و چند سال هست که ادامه داره.ایشون استاد دانشگاه شیراز هستن.و پذیرفتن که برای من توصیه نامه بنوسین
7. من دارم یه دوره تدریس زبان تو کالج سنکا تورنتو میگذرونم.اساتیدمون معروفن و توصیه نامه هم میدن احتمالا.ولی گرایش من ادبیاته و اونها تیچینگ!
شماره 5 و 6 که قول صد در صد به من دادن. استاد راهنمام ایرانه و من تورنتو.شاید یکم زمان ببره تا بتونم پیداش کنم. حالا سوالم اینه که اصلا چقدر توصیه نامه در پذیرش دانشگاه تورنتو میتونه تاثیر داشته باشه و ایا موقع انتخاب دانشجو پروفایل رفرنس ها رو میخونن؟ اگه شما به جای من بودین کدوم دو گزینه رو انتخاب میکردین از بین اساتیدی که توضیح دادم و چرا؟ ایا اسامی تمام این رفرنس ها رو در رزومه بیارم چون میخوام به اساتید دانشگاه تورنتو ایمیل بزنم برای قرار حضوری و رزومه مو اتچ کنم؟ پیشاپیش ممنونم از وقتی که برای خوندن و پاسخ دادن میذارین.

سلام

- اهمیت توصیه نامه اساسا به نظر supervisor بستگی داره... طبیعتا توصیه نامه ها همیشه خونده میشن ولی در رقابت شدید بین دو یا سه نفر در ذهن supervisor، توصیه نامه قوی می تونه برگ برنده فرد برای سبقت نهایی باشه...

- سه تا LoR داریم دارید... معمولا انتظار میره از استاد راهنما هم توصیه نامه داشته باشید...

- خیر... نیازی به نوشتن reference در زمان تماس با اساتید نیست... چون LoR ها در زمان processing به صورت رسمی از طرف دانشگاه در اختیارشون قرار خواهد گرفت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - Milados - 11-09-2016

(09-09-2016, 09:44 AM)rojano نوشته: دوستان پستم یکم طولانیه اما لطفا اگر دانشی دارین که میتونه منو راهنمایی کنه واقعا لطف می کنین در اختیارم بذارین.

سلام،

با احترام به نظر متین عزیز من هم یه چند تا نکته رو بگم.

دوست عزیز اصلا برای خارجی ها اهمیتی نداره که استاد شما از کجا مدرک گرفته(این نظر من هست و امیدوارم زیاد به بنده دوستان کارکشته گیر ندهند). وقتی شما دانشجوی اینترنشنال هستی و استاد شما هم یک غیر آمریکایی هست، اصلا توصیه نامه شما زیاد اهمیتی پیدا تمی کنه. 

اوووووووووما ( امیدوارم با لحجه خونده باشید Big Grin ) اگر چیز بدی نوشته شده باشه تو ریکامتون بدانید و آگاه باشید که به آنی ریجکت خواهید شد. حالا چه استاد تمام باشه چه استادیار. چه از دانشگاه های ایران مدرک گرفته باشه، چه از تاپ 10. 

اصلا می گن وقتی استاد های چینی و هتدی و ... تو خود همین آمریکا برای دانشچوهاشون ریکام می نویسند زیاد حسابشون نمی کنند، چون می دونند این استادها زیاد در جریان مطلب نیستند و چرت و پرت می نویسند.

ببینید این حرف رو من ایی ذارم به شما می زنم که استاد راهنمام و استاد مشاورم که حتی باهاشون مقاله داشتم و اسمشون بود بهم زیکام ندادند و رفتم از سه تا استادی که تعداد مقاله های کنفرانس و ژرنالشون 10 تا نبود ریکام های عالی(خودم می توشتم با اجارتون Cool Wink ) گرفتم. 

به نظرم اسم استادی رو برای ریکام رد کنید که مطمئنید که موقع پر کردن بازی در نمی آره و ناز نمی کنه. یادش بخیر یکی از استادها هر ریکامی که می داد ما رو می فرستاد یه 5 ساعت یا مراقب امتحان بودیم یا تمرین های دانشجوهاش رو حل می کردیم یا در آخر ماشین اش رو می شستیم و بچه اش رو از مهد کودک می آوردیم Big Grin .

موفق باشید

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - rojano - 12-09-2016

(11-09-2016, 11:20 AM)Milados نوشته: سلام،

با احترام به نظر متین عزیز من هم یه چند تا نکته رو بگم.

دوست عزیز اصلا برای خارجی ها اهمیتی نداره که استاد شما از کجا مدرک گرفته(این نظر من هست و امیدوارم زیاد به بنده دوستان کارکشته گیر ندهند). وقتی شما دانشجوی اینترنشنال هستی و استاد شما هم یک غیر آمریکایی هست، اصلا توصیه نامه شما زیاد اهمیتی پیدا تمی کنه. 

اوووووووووما ( امیدوارم با لحجه خونده باشید Big Grin ) اگر چیز بدی نوشته شده باشه تو ریکامتون بدانید و آگاه باشید که به آنی ریجکت خواهید شد. حالا چه استاد تمام باشه چه استادیار. چه از دانشگاه های ایران مدرک گرفته باشه، چه از تاپ 10. 

اصلا می گن وقتی استاد های چینی و هتدی و ... تو خود همین آمریکا برای دانشچوهاشون ریکام می نویسند زیاد حسابشون نمی کنند، چون می دونند این استادها زیاد در جریان مطلب نیستند و چرت و پرت می نویسند.

ببینید این حرف رو من ایی ذارم به شما می زنم که استاد راهنمام و استاد مشاورم که حتی باهاشون مقاله داشتم و اسمشون بود بهم زیکام ندادند و رفتم از سه تا استادی که تعداد مقاله های کنفرانس و ژرنالشون 10 تا نبود ریکام های عالی(خودم می توشتم با اجارتون Cool Wink ) گرفتم. 

به نظرم اسم استادی رو برای ریکام رد کنید که مطمئنید که موقع پر کردن بازی در نمی آره و ناز نمی کنه. یادش بخیر یکی از استادها هر ریکامی که می داد ما رو می فرستاد یه 5 ساعت یا مراقب امتحان بودیم یا تمرین های دانشجوهاش رو حل می کردیم یا در آخر ماشین اش رو می شستیم و بچه اش رو از مهد کودک می آوردیم Big Grin .

موفق باشید
دوست عزیز ممنونم از وقتی که واسه جوابم گذاشتین.راستش من خودم تورنتو زندگی میکنم و به عنوان دانشجوی بومی میخوام اپلای کنم.اما تحصیلم در ایران بوده. این استاد دانشگاه شیراز مورد ۶ بهم قول داده و ادم درستی هم هست یعنی وقتی بگه کاری رو انجام میدم سر قولش میمونه. استاد راهنمای خودم یکم از تکنولوژی عقبه و ایمیلمو جواب نداده و مثل اینکه باید باهاش تماس بگیرم. در ثانی نمیدونم اصلا بلد باشه توصیه نامه بنویسه یا نه.از بد نوشتن منظورتون چیه؟
شما موفق شدی پذیرش بگیری با ریکام اساتیدی که راهنمات نبودن؟

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - Milados - 12-09-2016

(12-09-2016, 12:44 AM)rojano نوشته: دوست عزیز ممنونم از وقتی که واسه جوابم گذاشتین.راستش من خودم تورنتو زندگی میکنم و به عنوان دانشجوی بومی میخوام اپلای کنم.اما تحصیلم در ایران بوده. این استاد دانشگاه شیراز مورد ۶ بهم قول داده و ادم درستی هم هست یعنی وقتی بگه کاری رو انجام میدم سر قولش میمونه. استاد راهنمای خودم یکم از تکنولوژی عقبه و ایمیلمو جواب نداده و مثل اینکه باید باهاش تماس بگیرم. در ثانی نمیدونم اصلا بلد باشه توصیه نامه بنویسه یا نه.از بد نوشتن منظورتون چیه؟
شما موفق شدی پذیرش بگیری با ریکام اساتیدی که راهنمات نبودن؟

من هی می چرخیدم یه دو تا ریکام می گرفتم. ببینید بهترین روشی که شما می تونید استادتون رو چک کنید اینه که بهش بگید استاد یه دانشگاهِ مثلا دو هفته دیگه ددلاینش و من باید به صورت کاغذی ریکام براشون بفرستم. اگه گفت کجا بگید مثلا دانشگاه کنکوردیا (من خودم اینجا فرستادم). بعد بهش بگید بی زحمت ریکام رو برام اسکن کنید. دو حالت داره: 
1. می گه نمی شه چون محرمانه است و من فقط می تونم مهر و موم شده بدم اگه می خوایی. بدانید و آگاه باشید این آدمها خطرناک هستند.
2. می گه خودت یه چیزی بنویس برام ایمیل کن (می گه draft بفرس) و من امضا کنم برات(معمولا استادها با شخصیت اینجوری اند Big Grin ).

من الان آمریکا هستم. من بدبختی زیاد کشیدم. استاد راهنما شما زمانی می تونه درد سر ساز بشه که استادی که پیدا کردید بهش زنگ بزنه یا ایمیل بزنه و اونم زیر آب شما رو بزنه (که این مورد رو شما می تونید تو استادهای جووون و مشتاق فعالیت علمی ببنید وگرنه پیر میر ها حس و حال ندارند).

بد نوشتن چیست؟ از زبان یکی از استادها براتون نقل قول می کنم."یه دانشجویی چند سال پیش داشتم یه خورده اخلاقش تند بود ولی شاگرد اول بود. اومد به من گفت ریکام می خوام، من هم در ضمن نوشتن کاری بودنش، نوشتم که روانی اِ Big Grin ". اینو دقیقا عین نوشتن زیکام برای من تو اتاقش به صورت آنلاین تعریف کرد و ما ام گرخیدیم دیگه دور و برش نرفتیم. این یعنی به فنا. مخصوصا اگه استاد راهنماتون اینو بگه و با افتخار در ریکام بگه من سوپروایز این شخص بودم. 

چیزهایی که باید نوشته بشوند اینا هستند: critical thinking, problem solving, English writing and Speaking, software programming skills, your TA positions and your competence in those situations, your manner, team work skills, imagination level, hard work and  interest in one field, mathematical proficiency(if you'r Eng student) and lots of other items which you can easily find in google

اگه منفی اینا اومده بود بدانید نظر بدی داره.

نکته: شما که الان تورنتو هستید موقعیت عالی دارید برای گیر دادن به استادها. به نظرم برید رو مخ استادها و حتی اگه قبول کردند یه ترم به صورت اینترنشیپ برید مثلا تو lab اشون کار کنید. به نظر من تورنتو و دو سه تا دیگه رنک اول کانادا ارزش اینکار رو داره.

امیدوارم این جواب های بلندم کمکی کرده باشه
موفق باشید Smile

RE: اهمیت توصیه نامه اساتید - rojano - 13-09-2016

(12-09-2016, 02:40 PM)Milados نوشته: من هی می چرخیدم یه دو تا ریکام می گرفتم. ببینید بهترین روشی که شما می تونید استادتون رو چک کنید اینه که بهش بگید استاد یه دانشگاهِ مثلا دو هفته دیگه ددلاینش و من باید به صورت کاغذی ریکام براشون بفرستم. اگه گفت کجا بگید مثلا دانشگاه کنکوردیا (من خودم اینجا فرستادم). بعد بهش بگید بی زحمت ریکام رو برام اسکن کنید. دو حالت داره: 
1. می گه نمی شه چون محرمانه است و من فقط می تونم مهر و موم شده بدم اگه می خوایی. بدانید و آگاه باشید این آدمها خطرناک هستند.
2. می گه خودت یه چیزی بنویس برام ایمیل کن (می گه draft بفرس) و من امضا کنم برات(معمولا استادها با شخصیت اینجوری اند Big Grin ).

من الان آمریکا هستم. من بدبختی زیاد کشیدم. استاد راهنما شما زمانی می تونه درد سر ساز بشه که استادی که پیدا کردید بهش زنگ بزنه یا ایمیل بزنه و اونم زیر آب شما رو بزنه (که این مورد رو شما می تونید تو استادهای جووون و مشتاق فعالیت علمی ببنید وگرنه پیر میر ها حس و حال ندارند).

بد نوشتن چیست؟ از زبان یکی از استادها براتون نقل قول می کنم."یه دانشجویی چند سال پیش داشتم یه خورده اخلاقش تند بود ولی شاگرد اول بود. اومد به من گفت ریکام می خوام، من هم در ضمن نوشتن کاری بودنش، نوشتم که روانی اِ Big Grin ". اینو دقیقا عین نوشتن زیکام برای من تو اتاقش به صورت آنلاین تعریف کرد و ما ام گرخیدیم دیگه دور و برش نرفتیم. این یعنی به فنا. مخصوصا اگه استاد راهنماتون اینو بگه و با افتخار در ریکام بگه من سوپروایز این شخص بودم. 

چیزهایی که باید نوشته بشوند اینا هستند: critical thinking, problem solving, English writing and Speaking, software programming skills, your TA positions and your competence in those situations, your manner, team work skills, imagination level, hard work and  interest in one field, mathematical proficiency(if you'r Eng student) and lots of other items which you can easily find in google

اگه منفی اینا اومده بود بدانید نظر بدی داره.

نکته: شما که الان تورنتو هستید موقعیت عالی دارید برای گیر دادن به استادها. به نظرم برید رو مخ استادها و حتی اگه قبول کردند یه ترم به صورت اینترنشیپ برید مثلا تو lab اشون کار کنید. به نظر من تورنتو و دو سه تا دیگه رنک اول کانادا ارزش اینکار رو داره.

امیدوارم این جواب های بلندم کمکی کرده باشه
موفق باشید Smile
ممنون.جوابتون که خیلی کمک کرد.فقط اینکه من این ترم میخوام اپلای کنم واسه سال دیگه.فرصت ندارم اول با استاد کار کنم بعد. ؛)