آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2

گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - khatarnak - 20-01-2015

دوستان عزیز  منم یه  سوالی  داشتم  من  لیسانس  تربیت بدنی  دارم  حال  اگر  بخوام  mba  برای  ارشد  بخونم  می گن  باید  سابقه کاری داشته  باشی  والا  من  دانشجو  جطور  می تونم  سابقه ی  کاری  داشته باشم؟  مجبورم  اگر  رفتم  آمریکا  دوباره  لیسانس  در مقطع  mba  یا بازرگانی  بگیرم  نظر شما  در این باره  چیه چه کار کنم  ؟؟؟

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - M1KE - 23-01-2015

تا جایی که من دیدم از همه رشته ها وارد MBA میشن و خیلی اینطوری نیست که پیش نیاز خاصی داشته باشه که در کارشناسی خونده باشین. با این حال، اگر با اصول کلی مدیریت و بیزنس به طور عملی و کاربردی آشنایی نداشته باشین دوره موردنظر خیلی حالت نظری و تئوریک پیدا می کنه. مثل این هست که شنا کردن یا رانندگی را روی کاغذ به شما یاد بدهند ولی وقتی داخل استخر پریدین یا پشت رول نشستین هیچ کدوم از اون نوشته ها رو نمی تونید به کار ببرید. ولی اگر از قبل یک مقدار شنا کرده باشین یا رانندگی بلد باشین توضیحات کلاس موردنظر رو می تونید تا حد زیادی شبیه سازی کنید و متوجه بشین. به همین دلیل در مصاحبه های مربوط به دوره های MBA یا هم که هنگام بررسی مدارک و سوابق شما، نگاه می کنند ببینند شما پیش زمینه ای در این مورد دارید یا خیر. مثلا آیا هیچگاه در شرکتی جایی کار مدیریتی کردین یا مثلا مشکل بیزنس خاصی رو حل کردین و مواردی از این دست.

جدای از بجث کاربردی بودن دوره موردنظر، بحث کمک هزینه هم هست. بدون سوابق مرتبط هم ممکنه شما در MBA پذیرش بگیرید ولی معمولا بدون کمک هزینه خواهد بود. اگر می تونید با هزینه شخصی تحصیل کنید با داشتن معدل حدود 15 به بالا و ربط دادن سوابق هر چند غیر مرتبط تون به کارهای مدیریتی و گروهی می تونید بالاخره از یک سری دانشگاه ها پذیرش خالی بگیرید. البته در آزمون های زبان هم می بایست نمزه لازم رو بیارین (یکی از آزمون های آیلتس یا تاقل حدود 7.0 یا 100 و آزمون GMAT حدود 550 به بالا).

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - Simon2007 - 23-01-2015

(20-01-2015, 08:37 PM)'khatarnak' نوشته: دوستان عزیز  منم یه  سوالی  داشتم  من  لیسانس  تربیت بدنی  دارم  حال  اگر  بخوام  mba  برای  ارشد  بخونم  می گن  باید  سابقه کاری داشته  باشی  والا  من  دانشجو  جطور  می تونم  سابقه ی  کاری  داشته باشم؟  مجبورم  اگر  رفتم  آمریکا  دوباره  لیسانس  در مقطع  mba  یا بازرگانی  بگیرم  نظر شما  در این باره  چیه چه کار کنم  ؟؟؟

سلام 
کجا بخونید ایران یا خارج از ایران؟ اگر منظورتون خارج از ایرانه در برخی دانشگاه ها صراحتا عنوان کرده مثلا 2 سال سابقه کار مرتبط از الزامات پذیرشه. این به این معنیه که مثل ریز نمرات بایدمدکری دال بر این 2 سال سابقه کار ارائه شه. برخی دانشگاه ها هم خیلی تاکید ندارند و توصیه است. باید بگردید جایی که نداره اپلای کنید. وقتی یکی از الزامات اپلای رو ارسال نکنید مدارکتون بررسی نمیشه. 
موفق باشید

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - khatarnak - 23-01-2015

(23-01-2015, 12:17 PM)'Simon2007' نوشته:
سلام 
کجا بخونید ایران یا خارج از ایران؟ اگر منظورتون خارج از ایرانه در برخی دانشگاه ها صراحتا عنوان کرده مثلا 2 سال سابقه کار مرتبط از الزامات پذیرشه. این به این معنیه که مثل ریز نمرات بایدمدکری دال بر این 2 سال سابقه کار ارائه شه. برخی دانشگاه ها هم خیلی تاکید ندارند و توصیه است. باید بگردید جایی که نداره اپلای کنید. وقتی یکی از الزامات اپلای رو ارسال نکنید مدارکتون بررسی نمیشه. 
موفق باشید

من قصدم خارج از ایرانه  پس منظورتون  2 سال  یعنی  همان  ریز نمرات و سابقه  تحصیلی  هست؟؟

با چند  تا ازین  موسسه های  اعزام  دانشجوی  در داخل  ایران صحبت کردم  اونا  هم  جیزی راجب  ریزنمرات  نگفتن  فقط گفتن  

باید سابقه  کاری  مرتبط  داشته  باشی  ؟  منکه راستش  گیج  شدم  از رشته خودم خوشم  نمیاد بیشتر به تجارت  علاقه دارم

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - saaaaam - 23-01-2015

'khatarnak dateline='' نوشته:
من قصدم خارج از ایرانه  پس منظورتون  2 سال  یعنی  همان  ریز نمرات و سابقه  تحصیلی  هست؟؟
با چند  تا ازین  موسسه های  اعزام  دانشجوی  در داخل  ایران صحبت کردم  اونا  هم  جیزی راجب  ریزنمرات  نگفتن  فقط گفتن  
باید سابقه  کاری  مرتبط  داشته  باشی  ؟  منکه راستش  گیج  شدم  از رشته خودم خوشم  نمیاد بیشتر به تجارت  علاقه دارم
سلام 
دوست خوب شما باید بنحوی دانشگاه را متقاعد کنید که چرا قصد تغییر رشته دارید که می شود از طریق سابقه کار و یا دوره های خاص مدیریت تا حدی دانشگاه را متقاعد کرد ولی من یک پیشنهاد بهتر دارم چرا برای رشته هایی مثل مدیریت باشگاه های ورزشی و یا موارد مشابه اقدام نمی کنید؟
بنظرم میتونه پلی باشه برای شما که به هدفتون برسید دانشگاه های فنلاند این رشته را دارند چک کنیم 

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - khatarnak - 23-01-2015

(23-01-2015, 06:21 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام 
دوست خوب شما باید بنحوی دانشگاه را متقاعد کنید که چرا قصد تغییر رشته دارید که می شود از طریق سابقه کار و یا دوره های خاص مدیریت تا حدی دانشگاه را متقاعد کرد ولی من یک پیشنهاد بهتر دارم چرا برای رشته هایی مثل مدیریت باشگاه های ورزشی و یا موارد مشابه اقدام نمی کنید؟
بنظرم میتونه پلی باشه برای شما که به هدفتون برسید دانشگاه های فنلاند این رشته را دارند چک کنیم 

من راستش  سام  عزیز  سیاسی  در  دانشگاه  آزاد  قبول  شدم  خانواده  نزاشتن  بعد  مجبور  شدم  بیام  تربیت  بدنی  ولی  علاقه  ای به  این رشته  ندارم  و  تخصصی  به رشته های  ورزشی  ندارم  بیشترین  علاقه ی من  به تجارت  و سیاسی  بود که  سیاسی  این گونه شد  حال که  منتظر  جواب  لاتاری هستم  قصدم  اومدن  به آمریکاست  و با  جواب دوستان  اگر  مشکلی  در  تغیر رشته  نداشته باشم  بتونم ادامه  تحصیل بدم  تجارت  تمام و وجود  زندگیم  است  به خصوص دلم  می خواد  در  ایران  ازین  طزیق  خدمت  کنم  

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - Simon2007 - 23-01-2015

(23-01-2015, 06:16 PM)'khatarnak' نوشته:

سلام
خیر منظور بنده رو اشتباه متوجه شدید. منظورم این بود همانطور که ریزنمارت در خیلی جاها الزامه 2 سال سابقه و ارائه اون هم به همین صورته. مگر اینکه شما باهاشون صحبت کنید و از استانداردهای پذیرششون پایین بیان. 
رشته های مدیریت در سطح دنیا خواهان زیاد داره و در اونمورد دیگه رقبای شما چینی و هندی ها فقط نیستند خود اون کشور هم جوانانی داره که قطعا پیگیر همین نوع رشته ها هستند. کلا تو ایرانه که خیلی به مهندسی بها میدن. در دنیا رشته های مدیریت و ... خواهان بیشتری داره و فاند کمتری میشه گیر آورد.

[برش] امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - sahar456 - 10-02-2015

سلام بنده دانشجوی ترم 6 ای تی یک موسسه غیرانتفاعی هستم و تصمیم دارم برای تحصیل در المان یا استرالیا برای مقطع master اقدام کنم ولی احتیاج به معدل بالاتر و تحصیل در یک دانشگاه بهتررو دارم در ضمن سال اینده هم تصمیم دارم در امتحان کارشناسی ارشد شرکت کنم...شما شرکت مجدد در کنکوررو پیشنهاد میدید یا شرکت در امتحان کارشناسی ارشد رو؟؟! خیلی ممنون میشم نظرتون رو بدونم و اینکه اگر سوالم رو در تاپیک درستی مطرح نکردم اعلام کنید تا در تاپیک مربوط به خودش بپرسم 

RE: امکان شرکت دوباره در کنکور سراسری پس از تحصیل در دانشگاه - Emir - 10-02-2015

(10-02-2015, 06:19 PM)sahar456 نوشته: سلام بنده دانشجوی ترم 6 ای تی یک موسسه غیرانتفاعی هستم و تصمیم دارم برای تحصیل در المان یا استرالیا برای مقطع master اقدام کنم ولی احتیاج به معدل بالاتر و تحصیل در یک دانشگاه بهتررو دارم در ضمن سال اینده هم تصمیم دارم در امتحان کارشناسی ارشد شرکت کنم...شما شرکت مجدد در کنکوررو پیشنهاد میدید یا شرکت در امتحان کارشناسی ارشد رو؟؟! خیلی ممنون میشم نظرتون رو بدونم و اینکه اگر سوالم رو در تاپیک درستی مطرح نکردم اعلام کنید تا در تاپیک مربوط به خودش بپرسم 
با سلام . . دوست خوبم در اول باید بگم استرالیا دانشگاه هاش پولی هستش و هزینه بسیاری رو باید تقبل کنین تا ارشد بگیرین . پس منطقی این هست که واسه دکتری به فکر استرالیا باشین . اگر معدل لیسانس تا حالا خوب هست ینی دوره بره ۱۷ هست این رو ادامه بدین و به فکر ارشد در المان و به خصوص تو فنلاند باشین . این منطقی تر از ارشد و یا دوباره لیسانس خوندن هستش . سعی کنین رزومه خود را در باقی لیسانس و ارشد تقویت کنین . و دوباره وقت خودتون را با لیسانس مجدد تلف نکنین .
در اخر میگم یه نگاهی هم به فنلاند داشته باشین . هم رایگان هست و هم تو کامپیوتر شاخه .
با تشکر

RE: گرفتن پذیرش برای کارشناسی مجدد یا ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد؟ - mohammadgh - 21-01-2016

سلام من مقطع کاردانی تربیت بدنی هستم ک رتبه کنکورم 274 شد و کارت بازی های مسابقات کشوری و لیگ برتر دارم و کارت مربیگری درجه 3 والیبال و همینطور دوره اب درمانی در فدراسیون پزشکی و همینطور نمرات کاردانی دروس تخصصیم پایین تر از 18 نیست و مدرک ماساژ از فدراسیون پزشکی هم دارم و الان در حال تقویت زبان هستم قصدم اخذ بورسیه تحصیلی تو یکی از دانشگاهای انگلیس هستش و قصدم اینه برا کارشناسی یا ارشد دیگ مدارکمو تکمیل کنم و بورسیه بگیرم ب نظرتون این رزومه ها کاربردی داره؟ و اینکه تو کدوم مقطع خوبه برا پذیرش ممنون