آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 25-05-2014

(21-05-2014, 04:07 PM)'kh_m' نوشته: سلام. من لیسانس عمران شریف (17.68) و ارشد عمران دانشگاه تهران (18.04) هستم. مقاله آی اس آی در زمینه عمران هم سابمیت کردم (دو تا). به رشته هایی نظیر فاینانس برای مقطع ارشد خصوصا در امریکا علاقه دارم تا بعد از فارغ التحصیلی بتونم با حقوق خوب در کمپانی های امریکایی استخدام بشم. میخوام واسش برنامه ریزی کنم تا ایشالا پاییز 2016 اونور باشم. پول شهریه هم ندارم و فقط فاند. الانم مشغول کار در زمینه خودم (مهندسی عمران) هستم. و هیچ تجربه و رزومه ای در رشته های اقتصادی و مدریتی ندارم.
چقدر شانس دارم برای پذیرش و فاند از یه دانشگاه متوسط؟ خواهش میکنم هر راهنایی که به ذهنتون میرسه بهم بفرمایید.
به نظرتون چه حدود نمره هایی در تافل و جی آر ای باید داشته باشم تا شانسم بالا باشه برای فاند.
تشکر.

سلام
به نظر من خیلی شانسی ندارید...  رشته ی فایننس رشته ی خاصی هست و واقعا بدونِ داشتنِ لیسانس همون رشته قبولتون نمیکنن برای ارشد...   (بر خلاف ام بی ای) اگه واقعا دوست دارید گرایشتون رو عوض کنید ام بی ای بخونید و اگه فقط حقوق بالا براتون مهمه با دکترای عمران هم حقوق بالایی خواهید گرفت...      اینکه هیچ تجربه ای ندارید در این زمینه هم برام جالبه که چطوری به فایننس علاقه مند شدید!!  به هر حال همونطور که جناب مایک گفتن شانستون برای گرفتن فاند در دکترای عمران خیلی خیلی بیشتره و میتونید با توضیح علاقه تون و گرفتن نمره های خوب شانستون رو بالا ببرید...    اگرچه در موردِ رشته ی فایننس واقعا خیلی اوضاع متفاوته و به نظر من برای پذیرشِ بدونِ بورس هم شانس زیادی ندارید چه برسه به بورس...   شرمنده اینطوری میگم اما دونستن حقیقت بهتره در هر شرایطی...
موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - fsnouri - 06-06-2014

سلام دوستان
من امشب با این انجمن آشنا شدم و عضو شدم
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه کاشان با معدل 15.51
و فوق لیسانس مدیریت کارآفرینی از دانشگاه تهران با معدل 17 دارم که البته هنوز این معدل با احتساب پایان نامه نیست چون شهریور امسال دفاع می کنم واحتمالا معدلم از 17 بالاتر میره
در خصوص مدرک زبان اقدام نکردم ولی چون رشته لیسانسم زبان بوده زبانم بد نیست وفکر می کنم بتونم رتبه خوبی بیارم
دکترای کارآفرینی در ایران ظرفیت بسیار پایینی داره (امسال نسبت به پارسال ظرفیت رو از 25 نفر به 8 نفر رسوندن !!)
می خواستم بدونم چجوری می تونم پذیرش بگیرم و روی چه کشورها و دانشگاه هایی اقدام و تحقیق کنم
با تشکر

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - sassss - 13-06-2014

سلام و دورود خسته نباشین .
سوال :
هم اکنون بنده درحال تحصیل در رشته مدیریت بیمه در مقطع  کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبایی  هستم معدلم  به نظر خودم خوبه  19.10 ‌(تا ترم پنج)  و هفت ترمه درسم تمام خواهد شد  برای ارشد میخوام مدیریت از هر کشوری شد بورس بگیرم فرق نداره فقط فول فاند باشه .. آیا اصلا امکانش هست ؟ مدرک زبان ندارم ولی تقریبا یک سال و نیم در آموزشگاه های بیرون زبان خوندم فقط مدرک ندارم که اون هم می تونم سریع بگیرم . مقاله هم ندارم یه سوال دیگه دکترا مسقیم چه طور؟ شانس دارم ؟

سپاس

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - saaaaam - 13-06-2014

(13-06-2014, 12:53 PM)'sassss' نوشته: سلام و دورود خسته نباشین .
سوال :
هم اکنون بنده درحال تحصیل در رشته مدیریت بیمه در مقطع  کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبایی  هستم معدلم  به نظر خودم خوبه  19.10 ‌(تا ترم پنج)  و هفت ترمه درسم تمام خواهد شد  برای ارشد میخوام مدیریت از هر کشوری شد بورس بگیرم فرق نداره فقط فول فاند باشه .. آیا اصلا امکانش هست ؟ مدرک زبان ندارم ولی تقریبا یک سال و نیم در آموزشگاه های بیرون زبان خوندم فقط مدرک ندارم که اون هم می تونم سریع بگیرم . مقاله هم ندارم یه سوال دیگه دکترا مسقیم چه طور؟ شانس دارم ؟
سپاس

دوست عزیز
یک نکته اساسی همه ما میدانیم سطح علمی دانشگاه های علوم انسانی بطور خاص مدیریت و حسابداری در ایران واقعا پایین هست پس واقع بینانه فکر کنیم بورس مستر شدن امکان پذیر هست ولی دکتری مستقیم خیر! استاد اول رشته مدیریت در ایران چه کسی هست؟ آیا دانش به روز دارد یا کتاب مدیریت ایشان مربوط به مباحث 20 سال پیش هست؟ بیس ریاضی و تحلیلی بچه های مدیریت ما چگونه هست؟ چند نفر از بچه ها تجربه کار اجرایی دارند؟ همه اینها را دانشگاه های خارجی می دانند! پس واقع بینانه فکر کنید
چند پیشنهاد
1- اگر می خواهی استرالیا بورس مستر بشی معدلت را به 19.50 و ایلتس 7 بگیر 
2- اگر به امریکا و کانادا فکر می کنی ایلتس و یا تافل با نمرات 7 یا 100 بگیر بنظر من تاپ 50 امریکا و بهترین دانشگاه های کانادا شانس بالایی برای بورس مستر داری
3- اگر به اروپا فکر می کنی دانشگاه های هلند - ایتالیا - اسپانیا شانس بالایی برای بورس مستر داری و البته فنلاند هم بدون شهریه راحت می تونی دانشگاه های هلسینکی - التو و هنکن پذیرش مستر بگیری
فقط توصیه نامه از اساتید معتبر و سر شناس  و نامه اهداف عالی لازم داری

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - sassss - 13-06-2014

ممنون از راهنمایی و پیشنهادهای خوبتون دوست عزیز ، مسائلی که مطرح کردید واقعا  دغدغه اصلی بسیاری از دانشجویان این حوزه می‌باشد همچنین یکی از دلایل اصلی بنده نیز برای رفتن همین مسائله و لی خوشبختانه من استعداد فوق العاده ای در ریاضی و مباحث تحلیلی دارم به طوری که از دبیرستان تا به امروز نمره ای کمتر از 19 و درصدی کمتر از 60 (کنکور) در این درس نداشتم
ممنون
می شم جواب این سوالم رو هم بدین که آیا نداشتن مقاله برای گرفتن پذیرش از دانشگاه هایی که ذکر کردید مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفاً با نمره زبان  و معدل خوب امکان پذیرش هست. مجدداً از شما و عوامل سایت فوق العاده تون سپاسگزارم و خسته نباشید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - saaaaam - 13-06-2014

(13-06-2014, 03:36 PM)'sassss' نوشته: ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ، مسائلی که مطرح کردید واقعا  دغدغه اصلی بسیاری از دانشجویان این حوزه می‌باشند همچنین یکی از دلایل اصلی بنده نیز برای رفتن همین مسائله و لی خوشبختانه من استعداد فوق العاده ای در ریاضی و مباحث تحلیی دارم به طوری که از دبیرستان تا به امروز نمره ای کمتر از 19 و درصدی کمتر از 50 (کنکور) در این درس نداشتم
ممنون
می شم جواب این سوالم رو هم بدین که آیا نداشتن مقاله برای گرفتن پذیرش از دانشگاه هایی که ذکر کردید مشکلی ایجاد نمی‌کنه و صرفاً با نمره زبان  و معدل خوب امکان پذیرش هست. مجدداً از شما و عوامل سایت فوق العاده تون سپاسگزارم و خسته نباشید

دوست عزیز 
بنظر من معدل شما انقدر عالی هست که نیازی به مقاله نداری ولی اگه دوست داری نهایت یک کنفرانس بین المللی یا یک مجله معتبر انگلیسی زیان مقاله بدی ضرر نداره ولی به حد کافی معدلت چشم گیر هست که استاد و دانشگاه نتونه نه بگه!
شاد باشی ما را از پذیرش و بورس هایی که خواهی گرفت در جریان بگذارید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - sassss - 23-06-2014

با سلام مجدد لطف می‌کنید راهنمایی کنید بنده را  که اگر من برای رشته فاینانس که هم اکنون مدیریت بیمه می خونم برای مقطع ارشد برای دانشگاه های آمریکا یا کانادا اقدام کنم می‌تونم بورس بشم و با توجه به اینکه سال بعد فارغ التحصیل می شم  و از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنم موقع مناسب اپلای کردن برای من کی است ؟  و در آخر شانسم حدودا چند درصد است؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - saaaaam - 25-06-2014

'sassss dateline='' نوشته: با سلام مجدد لطف می‌کنید راهنمایی کنید بنده را  که اگر من برای رشته فاینانس که هم اکنون مدیریت بیمه می خونم برای مقطع ارشد برای دانشگاه های آمریکا یا کانادا اقدام کنم می‌تونم بورس بشم و با توجه به اینکه سال بعد فارغ التحصیل می شم  و از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنم موقع مناسب اپلای کردن برای من کی است ؟  و در آخر شانسم حدودا چند درصد است؟

سلام دوست خوبم
والا اصلا پیشنهاد نمی کنم از مدیریت بیمه به فایننس سویچ کنی 
دوست خوبم پیشنیازهای رشته مدیریت مالی متاسفانه در رشته شما ارایه نشده و بنابر این احتمال پذیرش شما زیاد نیست چه برسد به بورس 
ولی بنظر من اگر همان رشته خودت اپلای کنی شانس بالایی برای پذیرش و بورس داری و بنظر من بازار کار رشته شما هم خوبه البته منظور در امریکا و کانادا می باشد
بنظر من به محض اینکه نمره زبان و جی ار ای گرفتی شروع به مکاتبه کنید با اساتید و دانشگاه ها و حدود ژانویه و فوریه ددلاین اپلای بیشتر دانشگاه ها می باشد که اگه بجنبی به قول معروف می رسیSmile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - pira - 10-08-2014

با سلام به سام عزیز
من شرمنده هستم که همش در بحث های مختلف سوال می پرسم در حال تغییر رشته هستم و سردرگم!
من ترم آخر آموزش زبان انگلیسی هستم با معدل ۱۸.۶۰ ولی با توجه به موقعیت شغلی بد این رشته  و هدفم که اقامت در کشور اروپایی ترجیحا سوئد هست تصمیم گرفتم در ارشذ رشته ای رو بخونم که بعدش بتونم پذیرش با فاند بگیرم و بعدش هم کار پیدا کنم!
از نظر شما از گرایش های مدیریتی کدام گرایش برای ادامه دادن و کار پیدا کردن بهتر هست تو کشورهای دیگه که من برای ارشدش اینجا اقدام کنم و بعدش هم بتونم برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟
خیلی خیلی ممنون از مهرتون

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 10-08-2014

'pira dateline='' نوشته: با سلام به سام عزیز
من شرمنده هستم که همش در بحث های مختلف سوال می پرسم در حال تغییر رشته هستم و سردرگم!
من ترم آخر آموزش زبان انگلیسی هستم با معدل ۱۸.۶۰ ولی با توجه به موقعیت شغلی بد این رشته  و هدفم که اقامت در کشور اروپایی ترجیحا سوئد هست تصمیم گرفتم در ارشذ رشته ای رو بخونم که بعدش بتونم پذیرش با فاند بگیرم و بعدش هم کار پیدا کنم!
از نظر شما از گرایش های مدیریتی کدام گرایش برای ادامه دادن و کار پیدا کردن بهتر هست تو کشورهای دیگه که من برای ارشدش اینجا اقدام کنم و بعدش هم بتونم برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟
خیلی خیلی ممنون از مهرتون

سلام دوست خوبم
والا برای دکتری مدیریت بخوای بورس بشی حقیقت اینه که به بیس لیسانست نگاه می کنن مناسفانه خیلی تفاوت داره پیشنهادم این هست که رشته education بخونید به فارسی میشه معلمی ولی با رشته اموزش زبان تفاوت داره اگه برات مقدوره فنلاند دانشگاه های اولو - ایسترن فنلاند - یووسکولا و دانشگاه هلسینکی را بررسی کنید بنظرم فوق را فنلاند بخونی حداقل می تونی بعد از تسلط به زبان فنلاندی در دانشگاه ها یا مدارس مشغول بکار بشی
و یا اینکه بعد از فارغ التحصیلی به امریکا و کانادا برای بورس دکتری بازم در رشته education اقدام کنی
ولی اصلا پیشنهاد نمی کنم بیای رشته مدیریت چون هم رقابت برای بورس بسیار بالاست وً هم بیس ریاضی نسبتا قوی می خواد و نهایت هم بدون جی ار ای بورس شدن تقریبا خیلی خیلی مشکل هست