آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 02-02-2014

(01-02-2014, 07:25 PM)'hossein98' نوشته:
ممنون که وقت گذاشتین پاسخ دادین. من با dba آشنایی دارم . ارشد از علوم تحقیقات گرفتم. کسی رو می شناسید که به صورت آنلاین دکتری یا DBA بخونه؟ می دونم اگر بخوام بخوانم و وزارت علوم تایید کنه باید از گروه دانشگاههای عالی و خوب باشه. دانشگاهی رو  می تونید بهم معرفی کنید؟

خواهش میکنم، نه نمیشناسم به صورتِ آنلاین بخونن...   
دانشگاه های خیلی زیادی ارائش میدن و الان که داره روز به روز بیشتر هم میشه...  
از این لینک میتونین استفاده کنین مثلا...   امیدوارم کمکتون کنه...  خودتون میتونین هزاران دانشگاه پیدا کنین...
موفق باشید  Smile  

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - saeide-72 - 19-02-2014

سلام و دورود خسته نباشین .
سوال :
الان بنده دانشجوی کارشناسی حسابداری از دانشگاه پیام نور هستم معدلم خوب نیس حدود 15 خرده ی ولی برای ارشد میخوام مدیریت از هر کشوری شد فرق نداره فقط فول فاند باشه .. آیا اصلا امکانش هست ؟ مدرک زبان ندارم ولی بخوام در طول یه سوال میتونم بگیرم .
و اینکه داشتن مقاله تاثیر داره ؟ که برم دنبال مقاله نویسی .
سپاس

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 25-02-2014

(19-02-2014, 11:22 AM)'saeide-72' نوشته: سلام و دورود خسته نباشین .
سوال :
الان بنده دانشجوی کارشناسی حسابداری از دانشگاه پیام نور هستم معدلم خوب نیس حدود 15 خرده ی ولی برای ارشد میخوام مدیریت از هر کشوری شد فرق نداره فقط فول فاند باشه .. آیا اصلا امکانش هست ؟ مدرک زبان ندارم ولی بخوام در طول یه سوال میتونم بگیرم .
و اینکه داشتن مقاله تاثیر داره ؟ که برم دنبال مقاله نویسی .
سپاس

سلام
برای ارشد به طور کلی خیلی خیلی سخت و کمیابه که بشه بورس شد و بیشتر دکترا بورس داره...  در عین حال کلا مدیریت و اقتصاد توش بورس کمیاب تر هست خیلی تا رشته های مهندسی برای همین باید متاسفانه اعلام کنم که خیلی شانسی برای بورس شدن ندارید...

البته کار نشد نداره و امیدوارم از بهترین جا ها بورس بگیرید...   و بله داشتن مقاله تاثیر زیاد و خوبی داره...
موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - kateb - 30-03-2014

سلام ، من دانشجوی کارشناسی مدیریت جهانگردی هستم .  با معدل بالای 19 ، آیلتس 6 و دو مقاله ( البته  ISI نیستن ) ، معرفی نامه هم دارم ، می خواستم بدونم :
1- برای گرفتن فاند یا همون بورسیه ی کامل چقدر شانس دارم ؟ و اگر شانسم کمه ، مواردی که ذکر شد باید تا چه حدی پیشرفت کنه ؟
2- یک معرفی نامه کافیه یا اگر تعدادش بیشتر باشه شانسم بیشتر میشه ؟
3- بهتره رو مقالات ضعیف تر ، خودم به تنهایی کار کنم یا در پروژه های قوی تره استادام باهاشون همکاری کنم ؟
4- برای کدوم دانشگاه های انگلیسی زبان میشه اقدام کرد ؟
5- آیا سایت اون دانشگاه ها اطلاعاتی مثل آدرس ایمیل اساتیدش رو در اختیار میذاره که بشه باهاشون تماس گرفت و اطلاعات بیشتری کسب کرد ؟ اگر پاسخ مثبته لطفا" بگین به کدوم قسمت از سایت باید مراجعه بشه .

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - eliroz - 30-03-2014

(30-03-2014, 02:16 AM)'kateb' نوشته: سلام ، من دانشجوی کارشناسی مدیریت جهانگردی هستم .  با معدل بالای 19 ، آیلتس 6 و دو مقاله ( البته  ISI نیستن ) ، معرفی نامه هم دارم ، می خواستم بدونم :
1- برای گرفتن فاند یا همون بورسیه ی کامل چقدر شانس دارم ؟ و اگر شانسم کمه ، مواردی که ذکر شد باید تا چه حدی پیشرفت کنه ؟
2- یک معرفی نامه کافیه یا اگر تعدادش بیشتر باشه شانسم بیشتر میشه ؟
3- بهتره رو مقالات ضعیف تر ، خودم به تنهایی کار کنم یا در پروژه های قوی تره استادام باهاشون همکاری کنم ؟
4- برای کدوم دانشگاه های انگلیسی زبان میشه اقدام کرد ؟
5- آیا سایت اون دانشگاه ها اطلاعاتی مثل آدرس ایمیل اساتیدش رو در اختیار میذاره که بشه باهاشون تماس گرفت و اطلاعات بیشتری کسب کرد ؟ اگر پاسخ مثبته لطفا" بگین به کدوم قسمت از سایت باید مراجعه بشه .

سلام دوست عزیز

1 - شما معدل تون خوبه و این یک پوئن مثبته و نمره زبان تون متوسطه و اگه بتونید مقاله ISI به رزومه تون اضافه کنید شانش خودتون را افزایش میدین. ولی باید این نکته رو در نظر داشته باشید که توی ارشد و اون هم مدیریت که رقابت توش زیاده، بورس خیلی کمه. به نظرم اگر جی مت داشته باشین با نمره قابل قبول، دانشگاه ها کمک هزینه به شما بدن. ( دوستان اینجا اطلاعات شون بیشتر هست و بیشتر می تونن کمک کنن). 

2- تعداد توصیه نامه ها مهم هست مشروط به اینکه توصیه نامه عالی باشه نه متوسط. تجربه نشون داده که یه توصیه نامه عالی بهتر از 3 یا 4 تا توصیه نامه معمولی هست.

3- به نظرم کار چاپ شده تو مقالات معتبر بهتر از همکاری با استادهاست. البته اشاره کردین پروژه های قوی استاداتون. به نظر رو دو مورد
کار کنید بهتره. اول اینکه مقاله تون رو بهبود میبخشین (با تجربه ای که از کار با اساتیدتون بدست میارین) و ایشالا چاپ میشه و دوم اینکه ، تجربه کار مرتبط تون بیشتر میشه و این پوئن مثبت دیگه است. 

4- . سوال تون کلی هست و بر میگرده به انتخاب شما که تمایل دارید تو چه کشورهایی تحصیل کنید. شما میتونید برای همه دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام کنید.

5- دوست عزیز، تو سایت هر دانشگاه که وارد میشید میتونید بعد از پیدا کردن دپارتمان مربوطه، قسمت Faculty اطلاعات تماس استاتید و زمینه تحقیقاتی شون اطلاعات بیشتری کنید. 

در آخر هم بهتون توصیه میکنم حتما جزوه سایت رو مطالعه بفرمائید، چون اطلاعات مفیدی اونجا ارائه شده و شما میتونید جواب خیلی از سوال هاتون رو اونجا پیدا کنید. 

موفق باشین

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - hassanfarahani - 14-04-2014

سلام به همه
بچه ها من لیسانسم مترجمی زبان از علامه هستش و ارشدم مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران با معدل 17.25.....ریز نمراتم رو که زدم GPA از 4 میشه حدودا 3.7 تا 3.8
نمره تافلم 105 شده ولی جی مت هنوز ندادم....زبانم در حد عالیه،7ساله تدریس میکنم...مقاله ی خارجی هم دارم میدم.
حالا سوالم اینه که شانسم واسه بورس به نظرتون چقدره و اینکه آیا لیسانسم که غیر مرتبط هستش تاثیر منفی توی پذیرشم میذاره؟؟؟
آیا سابقه ی تدریس زبان اونم 7 سال امتیاز حساب میشه یا اصلا مهم نیس براشون؟؟؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - ashkan065 - 21-04-2014

سلام دوستان
یک سوال دارم ازت شما بزرگواران. 
ببین من احتمالا با معدلی بین 14-15 میتونم کلکه داشنگارو بکنم.کارشناسی پیام نور.مدیریت جهانگردی.
ولی جی مت رو میتونم بین 650 تا 700 بیارم.
زبان هم حد قابله قبول رو میتونم بیارم.
با این شرایط شانس گرفتن فول فاند برای ارشد چه قدره؟
از 2-3 تا ازاساتید که مدرک دکترا دارم هم میتونم توصیه نامه بگیرم یکی از انگلستان فارغ التحصل شده.
رشتم مدیریت جهانگردیه برای رشته ی بازرگانی یا ام بی ای اقدام میکنم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - M1KE - 22-04-2014

در مقطع های بالا مثل دکترا شانس گرفتن فول فاند به طور کلی بیشتر از ارشد و در ارشد هم بیشتر از کارشناسی هست. بنابراین اگر بتونید به سمت دکترای مستقیم Direct Phd برین با توجه به اینکه دکترا هست شانس تون برای گرفتن فول فاند بیشتر هست. با این حال دکترای مستقیم ها معدل خوبی برای کارشناسی می خوان که شما در این قسمت ضعیف هستید. ولی ناامید نباشید سعی کنید آیلتس یا تافل خودتون رو به ترتیب به 7 یا 100 برسونید و در جیمت هم اگر بتونید بالای 650 بگیرید خیلی عالیه و تا حد زیادی نقص معدل رو پوشش میده و شانس معقولی برای پذیرش خواهید داشت. فرق شما با کسی که معدلش بالاست اینه که می بایست یه مقدار روی دانشگاه های متوسط تر وقت بگذارید و وقت بیشتری هم بگذارید.

تاپیک پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکترا رو هم مطالعه کنید بد نیست. البته وزارت علوم ایران ظاهرن با برخی از این مدرک ها مشکلاتی داره که بهتره نکات مربوط به اون رو هم در تاپیک اعتبار مدارک دکترای مستقیم در ایران بخونید که اگر احیانن می خواستین از اون مدرک در ایران استفاده کنید به مشکل نخورید.

پینوشت: البته در رشته ای که شما مدنظرتون هست در مقایسه با مهندسی ها ممکنه سخت تر دانشگاهی پیدا یشه که دکترای مستقیم برای اون ارائه بده می بایست در سایت دانشگاه ها بگردین ببینید چنین گزینه ای برای رشته موردنظرتون رو فراهم کردند یا خیر. اگر این گزینه عملی نشد شاید در نهایت مجبور بشین ارشد رو در ایران بخونید و بعد برای دکترا اقدام کنید.

(21-04-2014, 08:42 PM)'ashkan065' نوشته: سلام دوستان
یک سوال دارم ازت شما بزرگواران. 
ببین من احتمالا با معدلی بین 14-15 میتونم کلکه داشنگارو بکنم.کارشناسی پیام نور.مدیریت جهانگردی.
ولی جی مت رو میتونم بین 650 تا 700 بیارم.
زبان هم حد قابله قبول رو میتونم بیارم.
با این شرایط شانس گرفتن فول فاند برای ارشد چه قدره؟
از 2-3 تا ازاساتید که مدرک دکترا دارم هم میتونم توصیه نامه بگیرم یکی از انگلستان فارغ التحصل شده.
رشتم مدیریت جهانگردیه برای رشته ی بازرگانی یا ام بی ای اقدام میکنم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - kh_m - 21-05-2014

سلام. من لیسانس عمران شریف (17.68) و ارشد عمران دانشگاه تهران (18.04) هستم. مقاله آی اس آی در زمینه عمران هم سابمیت کردم (دو تا). به رشته هایی نظیر فاینانس برای مقطع ارشد خصوصا در امریکا علاقه دارم تا بعد از فارغ التحصیلی بتونم با حقوق خوب در کمپانی های امریکایی استخدام بشم. میخوام واسش برنامه ریزی کنم تا ایشالا پاییز 2016 اونور باشم. پول شهریه هم ندارم و فقط فاند. الانم مشغول کار در زمینه خودم (مهندسی عمران) هستم. و هیچ تجربه و رزومه ای در رشته های اقتصادی و مدریتی ندارم.
چقدر شانس دارم برای پذیرش و فاند از یه دانشگاه متوسط؟ خواهش میکنم هر راهنایی که به ذهنتون میرسه بهم بفرمایید.
به نظرتون چه حدود نمره هایی در تافل و جی آر ای باید داشته باشم تا شانسم بالا باشه برای فاند.
تشکر.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - M1KE - 21-05-2014

شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند برای دکترای رشته مهندسی عمران که در اون هم معدل های خوبی داشتین و هم مقاله و سابقه کار به نظرم خیلی بیشتر از رشته مالی هست که صرفا بهش علاقه دارین. ولی در کل با توجه به سابقه خوب تحصیلی که دارین به نظرم شانس گرفتن پذیرش رو در این رشته هم دارید. من زیاد دیدم افرادی رو که ارشد مهندسی داشتین و در MBA برای مثال پذیرش گرفتن. به همین دلیل فکر نمی کنم شما هم مشکل خاصی پیش رو داشته باشین. بیشتر باید به شکلی در انگیزه نامه روی انگیزه ادامه تحصیل در اون رشته مانور بدین و یک مقدار هم به سوابق کاری یا پژوهشی مرتبطی که داشتین اشاره کنید. مثلا می تونید اشاره کنید که از دروس مالی رشته مهندسی خوشتون میومده و در کارتون هم به بخش های مالی اش علاقه داشتین و در موردش توضیح بدین. بزرگترین مشکلی که احتمالا در پیش رو خواهید داشت بحث گرفتن فاند و کمک هزینه هست و نه پذیرش که در مقطع ارشد یک مقدار سخت تر از دکترا هست و به همین دلیل شاید مجبور بشین شخصی هزینه کنید یا هم که به فکر دکترا باشید. به هر حال در آزمون ها هم سعی کنید نمره خوبی بیارین و شانس خودتون رو امتحان کنید.