آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 05-09-2013

(02-09-2013, 10:37 PM)'neda*' نوشته: دوستان من امسال میخوام برای ارشد مدیریت اجرایی (emba)کنکور شرکت کتم.میخواستم بدونم پذیرش برای دکترا این رشته خارج از کشور هست؟
چون شرایط پذیرش دانشجو برای این رشته(البته منظورم پذیرش برای همون معادل ارشد خودمونه) کمی فرق داره باایران.این رشته برای مدیران طراحی شده  و پذیرشش  بعد از لیسانس با سابقه کار هست،حالا من بدون سابقه کار ارشد بخونم بعد فارغ التحصیل شم،برای دکترا قبولم میکنند؟ 
اصلا شرایط این رشته چه طوریه؟کسی تا حالا اقدام کرده برای این رشته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

به طور کلی رشته ی ام بی ای خیلی آکادمیک حساب نمیشه و مناسب دکترا خوندن نیست...
این موضوع بارها هم در همین فروم بهش اشاره شده...
به نظر من رشته های دیگه بخونید اگه هدفتون خارج رفتنه برای ادامه تحصیل...
و اینکه ام بی ای بر خلاف ایران در خارج از ایران خیلی رشته ی تاپ ای حساب نمیشه و بیشتر یه دوره هست تا یه مدرک تحصیلی..  مثل دوره ی بازاریابی یا دوره ی جوشکاری!!  
امیدوارم نا امیدتون نکرده باشم ، و بهتره از الان بدونید تا اینکه بعد از اینکه مدرکتون رو گرفتید بدونید...
موفق باشید    Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - moein749 - 06-09-2013

سلام، یه سوال دارم.
من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه ازاد دارم معدل13/ الان میخوام تغییر رشته بدم به رشته های مرتبط با توریسم. به نظرتون بهتره ایران فوق مدیریت جهانگردی بخونم بعد برای phd اپلای کنم یا الان برای مستر توریسم اقدام کنم؟
زبانم خوب نیس
gmat و gre ندارم
به نظرتون با مطالعه آزاد و دادن لااقل یک مقاله+نمره زبان مناسب میتونم پذیرش بگیرم؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 09-09-2013

(06-09-2013, 05:42 PM)'moein749' نوشته: سلام، یه سوال دارم.
من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه ازاد دارم معدل13/ الان میخوام تغییر رشته بدم به رشته های مرتبط با توریسم. به نظرتون بهتره ایران فوق مدیریت جهانگردی بخونم بعد برای phd اپلای کنم یا الان برای مستر توریسم اقدام کنم؟
زبانم خوب نیس
gmat و gre ندارم
به نظرتون با مطالعه آزاد و دادن لااقل یک مقاله+نمره زبان مناسب میتونم پذیرش بگیرم؟

والا به نظر من بهترین کار اینه که خارج از ایران برای لیسانس اقدام کنید...   توریسم رشته ای نیست که خیلی داشتن مدرک بالا توش بهتون کمک کنه که کار خوب پیدا کنید در ارتباط باهاش و بهتره مدرک لیسانس از یه دانشگاه خارجی داشته باشید....  اما اگه میخاید در آینده کار آکادمیک بکنید و حتما دکترا بخونید باید بگم که بهتره ایران ارشد توریسم رو بخونید و بعدش اقدام کنید...  شیمی خیلی دیگه دوره!!
با یه مدرک زبان میتونید برای لیسانس پذیرش بگیرید...  اسکاندیناوی هم شهریه نداره براتون راحت تره...   جی مت نمیخاد و مقاله هم برای دکترا کمک میکنه...
موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - moein749 - 10-09-2013

(09-09-2013, 06:14 PM)'spt' نوشته:
والا به نظر من بهترین کار اینه که خارج از ایران برای لیسانس اقدام کنید...   توریسم رشته ای نیست که خیلی داشتن مدرک بالا توش بهتون کمک کنه که کار خوب پیدا کنید در ارتباط باهاش و بهتره مدرک لیسانس از یه دانشگاه خارجی داشته باشید....  اما اگه میخاید در آینده کار آکادمیک بکنید و حتما دکترا بخونید باید بگم که بهتره ایران ارشد توریسم رو بخونید و بعدش اقدام کنید...  شیمی خیلی دیگه دوره!!
با یه مدرک زبان میتونید برای لیسانس پذیرش بگیرید...  اسکاندیناوی هم شهریه نداره براتون راحت تره...   جی مت نمیخاد و مقاله هم برای دکترا کمک میکنه...
Smile

ممنون، اصلا به لیسانس فکر نمیکنم چون اصولا برگشت به عقب رو دوست ندارم! دلیلت واسه اینکه برای توریسم کار خوب پیدا نمیشه چیه؟ تو اکثر کشورهای پیشرفته تبدیل به صنعت اول شده.
نظرتون راجع به پیدا کردن کار آکادمیک چیه؟ منظورم بعد دکترا هستش... جای امیدواری هست؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 11-09-2013

(10-09-2013, 03:18 AM)'moein749' نوشته:
ممنون، اصلا به لیسانس فکر نمیکنم چون اصولا برگشت به عقب رو دوست ندارم! دلیلت واسه اینکه برای توریسم کار خوب پیدا نمیشه چیه؟ تو اکثر کشورهای پیشرفته تبدیل به صنعت اول شده.
نظرتون راجع به پیدا کردن کار آکادمیک چیه؟ منظورم بعد دکترا هستش... جای امیدواری هست؟

خواهش میکنم....  لیسانس رو برگشت به عقب ندونید، یه استارت دوباره بدونین ، یا عوض کردن مسیر بدونین... .   همه چیز درس و مدرک نیست که دوباره خوندن لیسانس برگشت به عقب باشه...

دلیل من واضحه: صنعت توریسم نیازی به دکترای توریسم نداره!!  صنعت توریسم هتل و رستوران موقعیت سازی و مارکتینگ و زیر بنا سازی و ساخت و ساز و پرواز و غیره هست...  اینا توی هر کدوم یه فرد متخصص میزارن...   صنعت توریسم مثل مکانیک یا کامپیوتر نیست که اونایی که توش مشغولن تحصیلات عالیش رو داشته باشن...   فک نمیکنم خیلی پیچیده باشه این قضیه...  برای اطمینان میتونید به سایت های کار یابی مراجعه کنید و تعداد موقعیت های شغلی ای که فارقتحصیل توریسم رو میخان رو ببینید...

در مورد کار آکادمیک هم به نظر من پتانسیلی نداره خیلی...   ببینید نمیدونم چقدر از مدیریت جهانگردی یا توریسم اطلاعات دارید...  این رشته یه زیر مجموعه از بیزینس هست که به تازگی درست شده...  و توی خانواده بیزینس میگنجه...   به نظر من که پتانسیل زیادی برای دوره های اکادمیک عالی نداره چون رشته ای نیست که خیلی زیاد ارائه بشه در آینده و همین الان هم استاد دانشگاه براش زیاده..
من دیگه توضیح دیگه ای به ذهنم نمیرسه... به نظرم یکم تحقیق کنید توی موقعیت های دانشگاهی و کاری خیلی چیزا براتون روشن میشه..
موفق باشید   Smile

[برش] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - fattaneh - 12-09-2013

سلام
من دانشچوی ارشد دانشگاه دولتی سمنان هستم
رشته مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی.
امکانش هست برای دکترای رشته ام دانشگاه های تحصیل رایگان و معتبر رو بهم معرفی کنید؟|

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - david smit - 12-09-2013

سلام رشته های زیر را در مورد 1.رحت پیدا کردن موقعیت خالی دکترا  2. یا راحت تر پذیرش گرفتن در دکترا  3.راحت تر کار پیدا کردن      در کشور های اسکاندیناوی و فنلاند و هلند   با هم مقایسه کنید

1.مدیریت استراتژیک 2.مدیریت بازاریابی 3.مدیریت تکنولوژی

خواهشا اورژانسی جواب بدید دوستان خدا خیرتون بده

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 16-09-2013

(12-09-2013, 01:20 PM)'fattaneh' نوشته: سلام
من دانشچوی ارشد دانشگاه دولتی سمنان هستم
رشته مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی.
امکانش هست برای دکترای رشته ام دانشگاه های تحصیل رایگان و معتبر رو بهم معرفی کنید؟|

سلام دوست من و خوش آمدید   Smile
متاسفانه امکانش نیست!
البته میتونید خودتون بگردید دنبالش...  اگه اینجا کسی به چشش خورده باشه حتما بهتون کمک میکنه اما معمولا اینجا سوال بیشتر جواب داده میشه تا اینکه دنبال دانشگاه گردیده بشه!!    
برای اروپا میتونید به این تاپیک مراجعه کنید، اونجا یه سری وبسایت معرفی شده که میتونید توش دنبال دانشگاه بگردید... 
موفق باشید و دقت کنید که برای دکترا بیشتر باید استاد پیدا کنید تا پروگرام..      Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 16-09-2013

(12-09-2013, 06:19 PM)'david smit' نوشته: سلام رشته های زیر را در مورد 1.رحت پیدا کردن موقعیت خالی دکترا  2. یا راحت تر پذیرش گرفتن در دکترا  3.راحت تر کار پیدا کردن      در کشور های اسکاندیناوی و فنلاند و هلند   با هم مقایسه کنید
1.مدیریت استراتژیک 2.مدیریت بازاریابی 3.مدیریت تکنولوژی
خواهشا اورژانسی جواب بدید دوستان خدا خیرتون بده

سلام و مرسی از خیرخواهی تون   Smile
به نظر من:
مدیت تکنولوژی و بازاریابی اول هستن و بعدش مدیریت استراتژیک...   از نظر راحت کار پیدا کردن...   البته بازاریابی کمی بهتر هم هست..  از نظر موقعیت دکترا و راحت پذیرش گرفتن:
تکنولوژی، بازاریابی، استراتژیک...
در کل دو نکته رو باید در نظر بگیرید:
1. کلا خیلی به فکر این اسم ها نباشید...  مهم موضوعتون هست و  برای دکترا خیلی اسم خاصی نداره رشته تون...  بهترین حالت اینه که موضوعتون خوب و به روز باشه، مثلا توی تکنولوژی میتونید روی یه موضوع داغ و خیلی خوب کار کنید و یا کاملا بر عکس...   
2. کار پیدا کردن به طور کلی برای هر سه تاشون غیر از کار تحقیق و آکادمیک خیلی خیلی خیلی سخته...
موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - elhamme - 27-10-2013

درود.ممنون از وقتی که می ذارید.
این سوالو برای یکی از دوستانم میپرسم ممنون میشم جواب بدید.
ایشون  ارشد mba دانشگاه پیام نور با معدل 16 و ارشد شبکه از دانشگاه بوعلی با معدل 17 داره معدل لیسانسش هم در رشته نرم افزار 13 هستش. 4 مقاله isi  دارن ایشون می تونن به گرفتن فاند در کشورهایی مثل امریکا یا اروپا  امیدوار باشن؟