آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - nimble - 12-02-2016

سلام

دوستان لطف میکنن بررسی کنن؟

دیپلم: ریاضی معدل 18
فوق دیپلم: ریاضی کاربردی گرایش آمار پیام نور معدل 17/5  (هم زمان با دوره ی کارشناسی اقتصاد)
کارشناسی: اقتصاد دانشگاه سراسری معدل 19/5
ارشد: مدیریت مالی دانشگاه تهران معدل 19 (نهایی نشده . انتظار معدل پایانی)

جزو نفرات برتر المپیاد اقتصاد کشور (عدم ذکر رتبه برای جلوگیری از پیگیری دوستان :-) )
جزو نفرات برتر کنکور ارشد مالی (عدم ذکر رتبه برای جلوگیری از پیگیری دوستان :-) )

مقاله: 2 در مقطع کارشناسی و فعلا 2 تا در مقطع ارشد
سابقه کار : پاره وقت در کارگزاری و شرکت تامین سرمایه به مدت 1 سال

مدراک اصول بازار سرمایه . تحلیل گری مالی . CFA level 1
TOFEL : 107

GRE , GMAt هنوز امتحان ندادم - در حال اماده شدن هستم

برای مالی میخوام اقدام کنم برای اپلای
شانس پذیرش از چه دانشگاههایی با فاند دارم ؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Shihan - 12-02-2016

(12-02-2016, 11:33 AM)nimble نوشته: سلام

دوستان لطف میکنن بررسی کنن؟

دیپلم: ریاضی معدل 18
فوق دیپلم: ریاضی کاربردی گرایش آمار پیام نور معدل 17/5  (هم زمان با دوره ی کارشناسی اقتصاد)
کارشناسی: اقتصاد دانشگاه سراسری معدل 19/5
ارشد: مدیریت مالی دانشگاه تهران معدل 19 (نهایی نشده . انتظار معدل پایانی)

جزو نفرات برتر المپیاد اقتصاد کشور (عدم ذکر رتبه برای جلوگیری از پیگیری دوستان :-) )
جزو نفرات برتر کنکور ارشد مالی (عدم ذکر رتبه برای جلوگیری از پیگیری دوستان :-) )

مقاله: 2 در مقطع کارشناسی و فعلا 2 تا در مقطع ارشد
سابقه کار : پاره وقت در کارگزاری و شرکت تامین سرمایه به مدت 1 سال

مدراک اصول بازار سرمایه . تحلیل گری مالی . CFA level 1
TOFEL : 107

GRE , GMAt هنوز امتحان ندادم - در حال اماده شدن هستم

برای مالی میخوام اقدام کنم برای اپلای
شانس پذیرش از چه دانشگاههایی با فاند دارم ؟

با نداشتن نمره gre/ Gmat نمیشه دقیق نظری داد.

اما اگر نمره Gmat بالای 650 داشته باشی به نظرم با توجه به معدل خوب و نمره زبان بالا همچنین دانشگاه مناسبی که تحصیل کردی شانس داری. (امریکا، کانادا، سوییس، اسپانیا و ایتالیا) برای گرایشهای مالی بسیار ایده ال و مناسب هستند.

نکته مهم بعدی هم مکاتبه با اساتید تاثیر چندانی برای پذیرش تو دکترای بیزینس نداره اما به نظرم دانشگاههایی که میخواین اپلای کنید با اساتید در ارتباط باشید و سعی کنید شما رو یادشون باشه تاثیرگذاره. مخصوصا با Graduate Chair یا Department head ... موفق باشید.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Farnaz H - 14-02-2016

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
رشته مورد نظر: MBA ، مدیریت استراتژیک یا هر چی بشه ( مدیریت مالی میتونم بخونم ؟)
معدل لیسانس:
16.97
رشته لیسانس: مدیریت بازرگانی
دانشگاه لیسانس:
تهران جنوب
معدل ارشد: 17.68
رشته ارشد: مدیریت اجرایی
دانشگاه ارشد: علوم و تحقیقات آمل
مدرک زبان انگلیسی: در حال گرفتن
سایر مدارک زبان:
مقالات خارجی:
مقالات داخلی:
یک ترجمه مقاله معتبر تو سایت سیویلیکا
کنفرانس:
تالیف کتاب:
سابقه کار: 12 سال ( هم کارشناس ارشد مالی بودم و الان 4 سال رئیس سهام یک شرکت بورسی)
سایر مدارک: ممیزی داخلی و چند تا دوره تو سازمان بازرگانی و ... Spss 
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی):
جایی هست که بتونم فول فاند بگیرم ( دوستم تو دانشگاه وین اتریش درس میخونه مسلط به زبان آلمانی و انگلیسی هست ، به من گفت اگه دکترای ایران رو قبول بشی راحت ایجا بهت فاند میدن و میگیرنت ، باتوجه به سنم که 36 سال هست آیا امکان گرفتن فاند رو دارم )

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - AFTER - 14-02-2016

(14-02-2016, 04:15 PM)Farnaz H نوشته:  مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
رشته مورد نظر: MBA ، مدیریت استراتژیک یا هر چی بشه ( مدیریت مالی میتونم بخونم ؟)
معدل لیسانس:
16.97
رشته لیسانس: مدیریت بازرگانی
دانشگاه لیسانس:
تهران جنوب
معدل ارشد: 17.68
رشته ارشد: مدیریت اجرایی
دانشگاه ارشد: علوم و تحقیقات آمل
مدرک زبان انگلیسی: در حال گرفتن
سایر مدارک زبان:
مقالات خارجی:
مقالات داخلی:
یک ترجمه مقاله معتبر تو سایت سیویلیکا
کنفرانس:
تالیف کتاب:
سابقه کار: 12 سال ( هم کارشناس ارشد مالی بودم و الان 4 سال رئیس سهام یک شرکت بورسی)
سایر مدارک: ممیزی داخلی و چند تا دوره تو سازمان بازرگانی و ... Spss 
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی):
جایی هست که بتونم فول فاند بگیرم ( دوستم تو دانشگاه وین اتریش درس میخونه مسلط به زبان آلمانی و انگلیسی هست ، به من گفت اگه دکترای ایران رو قبول بشی راحت ایجا بهت فاند میدن و میگیرنت ، باتوجه به سنم که 36 سال هست آیا امکان گرفتن فاند رو دارم )

سلام
با فرض گرفتن مدرک آیلتس یا تافل و داشتن نمره جیمت بالای 650،(یا معادلش در جی آر ای) بله شانس پذیرش در مقطع دکتری گرایشهای مختلف بیزنس از جمله فاینانس (مدیریت مالی) رو در آمریکای شمالی دارین.
سن شما مشکلی چندانی در پذیرش و گرفتن فاند ایجاد نمی کنه، اما شاید در گرفتن ویزا مشکل ساز باشه ولی نمی تونم بگم به طور قطعی ویزا نمی گیرین، چون خودم یک نفر 36 ساله رو می دونم که تونست برای دکتری برق ویزای دانشجوی کانادا رو بگیره.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - ak.ash - 24-02-2016

سلام اگر از دانشگاهای شرق آسیا مثل کره اطلاعاتی دراید یا دوستانی هستن که اقدام کرده باشن  خواستم بدونم آیا توی دانشگاهای این کشورم بورسیه گرفتن توی دکتری مدیریت به اندازه اروپا وآمریکا سخته؟
واینکه آیا برای دانشگاهای این کشورم جی مت و جی آر ای لازم هست؟
و در مورد مدرک زبان علاوه بر مدرک تاپیک به آیلتس یا تافلم نیازه یا نه ؟
در کل اگر در مورد احتمال بورس گرفتن چه با فاند چه شهریه تنها توی کره اطلاعاتی بهم بدین واینکه چه مواردی براشون مهمتره ممنون میشم

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - SAEED_B - 28-02-2016

با سلام
دوستان ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
بنده دانشجوی کارشناسی سال دوم مدیریت صنعتی از دانشگاه دولتی هستم میدونم که فعلا معدل تعیین کننده نیست اما تا به اینجا 17/33
برای ارشد میخواهم مدیریت مالی در یکی از دانشگاه های امریکا ادامه تحصیل بدهم همراه با فاند.با این فرض که تقریبا سه سال فرصت دارم برای جمع آوری و تکمیل رزومه و اینکه زبانم در سطح خوبی هست و میتونم نمرات بالایی در تافل و جی مت کسب کنم . از آنجایی که پذیرش برای مدیریت حتی در دکترا هم سخته چه مقدار شانس برای من متصور هستید که بتونم برای ارشد فاند بگیرم ؟
به نظرتون در این مدت باقی مانده به دنبال چه مواردی باشم که احتمال پذیرش همراه با فاند بیشتر بشه ؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 28-02-2016

(28-02-2016, 03:36 PM)SAEED_B نوشته: با سلام
دوستان ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
بنده دانشجوی کارشناسی سال دوم مدیریت صنعتی از دانشگاه دولتی هستم میدونم که فعلا معدل تعیین کننده نیست اما تا به اینجا 17/33
برای ارشد میخواهم مدیریت مالی در یکی از دانشگاه های امریکا ادامه تحصیل بدهم همراه با فاند.با این فرض که تقریبا سه سال فرصت دارم برای جمع آوری و تکمیل رزومه و اینکه زبانم در سطح خوبی هست و میتونم نمرات بالایی در تافل و جی مت کسب کنم . از آنجایی که پذیرش برای مدیریت حتی در دکترا هم سخته چه مقدار شانس برای من متصور هستید که بتونم برای ارشد فاند بگیرم ؟
به نظرتون در این مدت باقی مانده به دنبال چه مواردی باشم که احتمال پذیرش همراه با فاند بیشتر بشه ؟
سلام .
دوست عزیز فقط میتونم بگم با اینزمینه مدیریت که دارین بهتره همون مدیریت صنعتی رو.ادامه بدین . چون پذیرشش راحت تر مالی هستش . دوما فاند در رشته ندیریت ان هم در مقطع ارشد و خودشم مالی یکم سخته . 
معدل شما خوبه همینطور نگه دارین که معدل لیسانس خیلی خیلی مهمه .
یاگر بیس مهندسی داشتیم باز میشد گفت وضعتون واسه مالی خوبه . اما در اخر بهتره بیشتر جستجو کنین و درست تضمیم بگیرین .
موفق باشین

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - pejmanshojam31 - 22-04-2016

سلام ممکن هست که بعد از اتمام کارشناسی ارشد مهندسی ، برای ارشد مدیریت اقدام کرد ؟ ترجیحا آلمان یا اتریش چون مدرک زبان آلمانی رو دارم .
لیسانس مکانیک شاهرود 12/64 
ارشد مهندسی پزشکی ، بیومکانیک 15/30
TOEFL 90
GRE 300 (v140,quant160)
B1 zd

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Matinking - 22-04-2016

(22-04-2016, 01:51 PM)pejmanshojam31 نوشته: سلام ممکن هست که بعد از اتمام کارشناسی ارشد مهندسی ، برای ارشد مدیریت اقدام کرد ؟ ترجیحا آلمان یا اتریش چون مدرک زبان آلمانی رو دارم .
لیسانس مکانیک شاهرود 12/64 
ارشد مهندسی پزشکی ، بیومکانیک 15/30
TOEFL 90
GRE 300 (v140,quant160)
B1 zd

سلام

بالقوه بله... ولی بالفعل نه به سادگی...
بحث پذیرش یک چیز هست و عبور از سد سفارت موضوع دیکه...
تقریبا همه جای دنیا به master مجددا حساسیت نشون میدن..
حتی گاها بهترین SoP هم از سفارت ها نتیجه نگرفتن...
به هر حال این کار بدون ریسک نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - مهمان - 16-05-2016

سلام.دوستان ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش:دکترا
معدل کاردانی:13 دانشگاه زنجان 
معدل کارشناسی:16:90 دانشگاه کار
معدل ارشد:18
رشته لیسانس:حسابداری
رشته ارشد:مدیریت بازرگانی.دانشگاه ازاد ابهر
مدرک زبان :تافل100
سابقه کار:دوسال در شرکت ایرانخودرو و در حال حاضر 3 سال که نمایندگی بیمه دارم