آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 23-08-2015

(23-08-2015, 06:07 PM)mr.h.gm نوشته: ممنونم که جواب دادید Smile
من اتریش رو هم شنیدم رایگانه یا اینکه خیلی خیلی کم شهریه می خواد درسته ؟
فکر می کنم بهترین کار اینه برای آلمان و اتریش برنامه ریزی کنم چرا که زبان آلمانی زبان اول کشور های آلمان و سوییس و اتریش و لیختنشتاین هست و با هدفم که کار در کشور جهان اولی هست همخونی داره.
فقط اینکه از کجا باید خودم مطمین بشم که آلمان برای ارشد مدیریت GMAT/GRE نمیخواد ؟
از DAAD میتونم پیدا کنم ؟

بازم خیلی ممنون بابت کمک شما ARTASH عزیز Smile

با سلام 
خواهش میکنم 
. بله اتریش سالی حدود 500 تا 600 یورو شهریه داره و متغیر هستش . 
در مورد المان و اتریش مدیر عزیز Shihan اطلاعات خوبی دارن. 
اما من پیشنهادم فنلانده و بعد از اون هم میتونی راحت از کشورهای انگلیسی زبان بورس بگیرین و برین مثله امریکا و کانادا. 
همچنین المان هم گزینه خوبی هستش البته اگه ازتون Gmat نخوان. 
در اخر هم شما هستین که باید برای ایندتون تصمیم بگیرین. 
موفق باشینSmile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - tefo - 18-09-2015

سلام تا امروز خیلی امیدوار بودم به شانس تا اینکه مطالب این فروم رو خوندم Sad (البته بابت اطلاع رسانیتون واقعا ممنونم خیلی خوبه که ادم واقع بین باشه )
الان حس جنگجویی رو دارم که نجنگیده شکست خورد Sad
مشخصاتم رو مینویسم بی تعارف اگه امیدی بازم نیست بگید ... Sad
متولد 1370
لیسانس مدیریت صنعتی دانشگاه کرج - معدل 13.90
فوق لیسانس مدیریت صنعتی گرایش تولید دانشگاه کرج - معدل 16 (هنوز یک ترم و پایان نامه مونده)
دارای یک مقاله علمی در مورد بررسی کنترل کیفیت در صنعت خودرو سازی
در حال حاضر زبان ایتالیایی و المانی رو اکادمیک دارم یاد میگیرم که برنامم این بود تا تابستان 95 تمام کنم و برم مدرکشوم رو بگیرم
برنامه ای واسه مقاله ای اس ای نداشتم ولی اگه تاثیر داره برم دنبال موضوع مناسب؟!
زبان انگلیسی فاقد هر گونه مدرک

پی نوشت : لعنت به این دانشگاه آزاد کرج که با لفظ "دانشگاه برنامه توسعه داره برند دانشگاه کرج معتبر باشه" جزء سختگیر ترین استادها تو نمره دادن رو داشت Sad شاید معدلم بالا تر بود امید بیشتری بود Sad

الان سوالم اینه که با این مشخصات برای بورسیه "هیچ" امیدی در کشورهای اروپایی هست؟ چون به صورت واقع بینانه سرمایه ای واسه تحصیلات خارج از کشور به هیچ عنوان ندارم :Sad - یه سوال دیگه هم اینکه مدرکی - دوره ای چیزی برم امکان داره امیدی داشته باشم؟

پیشاپیش از راهنمایی بزرگواران ممنونم

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - nader - 18-09-2015

(18-09-2015, 07:47 PM)tefo نوشته: سلام تا امروز خیلی امیدوار بودم به شانس تا اینکه مطالب این فروم رو خوندم Sad (البته بابت اطلاع رسانیتون واقعا ممنونم خیلی خوبه که ادم واقع بین باشه )
متولد 1370
فوق لیسانس مدیریت صنعتی گرایش تولید دانشگاه کرج - معدل 16 (هنوز یک ترم و پایان نامه مونده)
در حال حاضر زبان ایتالیایی و المانی رو اکادمیک دارم یاد میگیرم که برنامم این بود تا تابستان 95 تمام کنم و برم مدرکشوم رو بگیرم

پی نوشت : لعنت به این دانشگاه آزاد کرج که با لفظ "دانشگاه برنامه توسعه داره برند دانشگاه کرج معتبر باشه" جزء سختگیر ترین استادها تو نمره دادن رو داشت Sad شاید معدلم بالا تر بود امید بیشتری بود Sad

الان سوالم اینه که با این مشخصات برای بورسیه "هیچ" امیدی در کشورهای اروپایی هست؟ چون به صورت واقع بینانه سرمایه ای واسه تحصیلات خارج از کشور به هیچ عنوان ندارم :Sad - یه سوال دیگه هم اینکه مدرکی - دوره ای چیزی برم امکان داره امیدی داشته باشم؟

درود
والا من یه چیز رو خدمتتون عرض کنم
اینکه همیشه شانس واسه پذیرش هست و حتی فاند
من حتی دیدم معدل های پایین تر از این که لیسانس شماست رو که تو دوره دکترا فاند گرفتن
حقیقت امر اینه که پی اچ دی در اروپا شغل محسوب میشه
هر چه رزومه قوی تر باشه شانس واسه گرفتن فاند بیشتره
سابقه کار.معدل.نمره زبان بالا.مهارت.مدارک workshop . ارتباط با استاد.ریکام
این چیزا در مورد یه کشوری مثل مثلا آلمان موثر خواهد بود
من جای شما باشم در اولین مرحله فوکوس میکنم روی نمره زبان بالا

موفق باشید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - tefo - 19-09-2015

(18-09-2015, 09:00 PM)nader نوشته: درود
والا من یه چیز رو خدمتتون عرض کنم
اینکه همیشه شانس واسه پذیرش هست و حتی فاند
من حتی دیدم معدل های پایین تر از این که لیسانس شماست رو که تو دوره دکترا فاند گرفتن
حقیقت امر اینه که پی اچ دی در اروپا شغل محسوب میشه
هر چه رزومه قوی تر باشه شانس واسه گرفتن فاند بیشتره
سابقه کار.معدل.نمره زبان بالا.مهارت.مدارک workshop . ارتباط با استاد.ریکام
این چیزا در مورد یه کشوری مثل مثلا آلمان موثر خواهد بود
من جای شما باشم در اولین مرحله فوکوس میکنم روی نمره زبان بالا

موفق باشید

یه دنیا ممنونم برای پاسخ کامل و سریعتون
من یک سال تا استارت عملی تلاشم برای فاند زمان دارم تو این یک سال به نظر شما در اولویت اول مدرک زبان آلمانی رو کسب کنم و در کنارش تلاش کنم برای چاپ مقالات علمی بیشتر و مدارک ورک شاپ که فرمودین ، کافی هست؟ (سابقه کار رو میدونم نمیتونم کسب کنم اینجا ایرانه اولویت با رد نکردن بیمه و سابقه کاری هست :| ) تو این یک سال که دنبال استاد نباشم؟

بعد یه سوال دیگه من به نظرتون در مورد نمره زبان تمرکز کنم روی آلمانی خوبه دیگه؟ یا انگلیسی هم باید شروع کنم Confused

ببخشید یکم سوالاتم شاید خام و ساده باشه واقعا خیلی سردرگمم هر جا یه چیز میشنیدم ، یکی میگفت مدیریت فقط به درد آفریقا جنوبی میخوره فکر اروپا نکن یکی میگفت ایتالیا بهت سه نوع بورس میده ، اون یکی باز میگفت همش دروغه بری اونجا دستت تو حناست! و آلمان فلانه و ... خلاصه امروز این فروم رو پیا کردم دیگه ترجیح میدم رو مشاوره اعضا و پیشکسوتهای اینجا عمل کنم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - nader - 19-09-2015

(19-09-2015, 12:57 AM)tefo نوشته: یه دنیا ممنونم برای پاسخ کامل و سریعتون
من یک سال تا استارت عملی تلاشم برای فاند زمان دارم تو این یک سال به نظر شما در اولویت اول مدرک زبان آلمانی رو کسب کنم و در کنارش تلاش کنم برای چاپ مقالات علمی بیشتر و مدارک ورک شاپ که فرمودین ، کافی هست؟ (سابقه کار رو میدونم نمیتونم کسب کنم اینجا ایرانه اولویت با رد نکردن بیمه و سابقه کاری هست :| ) تو این یک سال که دنبال استاد نباشم؟

بعد یه سوال دیگه من به نظرتون در مورد نمره زبان تمرکز کنم روی آلمانی خوبه دیگه؟ یا انگلیسی هم باید شروع کنم Confused

ببخشید یکم سوالاتم شاید خام و ساده باشه واقعا خیلی سردرگمم هر جا یه چیز میشنیدم ، یکی میگفت مدیریت فقط به درد آفریقا جنوبی میخوره فکر اروپا نکن یکی میگفت ایتالیا بهت سه نوع بورس میده ، اون یکی باز میگفت همش دروغه بری اونجا دستت تو حناست! و آلمان فلانه و ... خلاصه امروز این فروم رو پیا کردم دیگه ترجیح میدم رو مشاوره اعضا و پیشکسوتهای اینجا عمل کنم.

ببینید دوست من زبان آلمانی برای کورس های آلمانیه 
رقابت در کورس های آلمانی کمتر از انگلیسیه
یه چیزی که هست اینه که مدیریت درسته که یکم بد میشه فاند گرفت اما مدیریت شما در شاخه صنعتی و نزدیم به صنایعه و شانست هم بهتره نسبت به کسی که بازرگانی میخواد فاند بگیره
شما حیلی خوب میبود اگه هم مدرک انگلیسی میداشتین و هم آلمانی رو الان شروع میکردید
اما در همین حالتم اگه بتونی خودتو به سطح بالای زبان آلمانی برسونی (از b2 به بالا) شانست بیشتره

دنبال پوزیشن های حالی هم بگرد و دد لاین ها رو چک کن
این مورد شما رو با مدیر این بخش در میون گذاشتم که به زودی به شما بهتر و کامل تر جواب خواهد داد

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - tefo - 19-09-2015

(19-09-2015, 01:10 AM)nader نوشته: ببینید دوست من زبان آلمانی برای کورس های آلمانیه 
رقابت در کورس های آلمانی کمتر از انگلیسیه
یه چیزی که هست اینه که مدیریت درسته که یکم بد میشه فاند گرفت اما مدیریت شما در شاخه صنعتی و نزدیم به صنایعه و شانست هم بهتره نسبت به کسی که بازرگانی میخواد فاند بگیره
شما حیلی خوب میبود اگه هم مدرک انگلیسی میداشتین و هم آلمانی رو الان شروع میکردید
اما در همین حالتم اگه بتونی خودتو به سطح بالای زبان آلمانی برسونی (از b2 به بالا) شانست بیشتره

دنبال پوزیشن های حالی هم بگرد و دد لاین ها رو چک کن
این مورد شما رو با مدیر این بخش در میون گذاشتم که به زودی به شما بهتر و کامل تر جواب خواهد داد

بابت راهنمایی ها ممنونم پس کور سوی امیدی هست تو مدیریت صنعتی گرایش تولید ...

بابت بخش آخر هم در مورد در میون گذاشتن با مدیر بخش خیلی خیلی ممنونم دوست خوبم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 20-09-2015

(18-09-2015, 07:47 PM)tefo نوشته: سلام تا امروز خیلی امیدوار بودم به شانس تا اینکه مطالب این فروم رو خوندم Sad (البته بابت اطلاع رسانیتون واقعا ممنونم خیلی خوبه که ادم واقع بین باشه )
متولد 1370

سلام 
در پی جواب مدیر عزیز نادر . 
ببینین دوست عزیز اول از همه باید این نکه رو روشن کنم که پذیرش برای رشته های مدیریتی و اقتصادی خیلی دشوار تر از مهندسی هستش حالا فاند به جای خود این یه واقعیته. 
هر چه قدر به شاخه های مهندسی نزدیک بشیم شانس برای پذیرش و فاند بیشتر میشه . 
حالا با توجه به اینکه شما هم مدیریت صنعتی هستین این شانس رو پیدا میکنین تا با ارایه مقالاتی قوی در ارتباط با بخش هایی که به مهندسی صنایع مربوط میشه اساتید رو ترغیب کرده و فاند بگیرین. 
شما ار الان بهتره رو موضوعاتی که در حوزه مهندسی صنایع هستش کار کنین تا خودتون را از شاخه مدیریت بیرون کشیده و برین به سمت صنایع. 
موضوعاتی از قبیل :
logistic 
supply chain management 
healthcare
و از این قبیل از موضوعات جالب مهندسی صنایع هستن که همین الان هم در بسیاری از کشور ها کار میشه. 
نکته دیگه اینجاست که شما با رفتن به سمت صنایع شانس پذیرش خود را در المان از 2 جهت افزایش میدین. 
1. اکثر دوره های دکتری مدیریت به انگلیسی هستش .که شما اگه برین صنایع دوره های المانی  بیشتری پیدا خواهید کرد.
2. شانس پذیرش شما در صنایع بیشتر میشه. 

سعی کنین یه GRE هم داشته باشین که رزومتون رو قوی کنه. 
حالا من نظرم بیشتر برای امریکا بود چون واقعا تعداد دوره های صنایع اونجا بیشتره . المان خیلی محدود تر از امریکا هستش . 
شما با یکی 2 مقاله خوب - تافل و جی ار ای خوب میتونین به راحتی به امریکا فکر کنین . 
 سوالی هست در خدمتم. 
موفق باشین

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - tefo - 20-09-2015

(20-09-2015, 02:36 PM)Emir نوشته: سلام 
در پی جواب مدیر عزیز نادر . 
ببینین دوست عزیز اول از همه باید این نکه رو روشن کنم که پذیرش برای رشته های مدیریتی و اقتصادی خیلی دشوار تر از مهندسی هستش حالا فاند به جای خود این یه واقعیته. 
هر چه قدر به شاخه های مهندسی نزدیک بشیم شانس برای پذیرش و فاند بیشتر میشه . 
حالا با توجه به اینکه شما هم مدیریت صنعتی هستین این شانس رو پیدا میکنین تا با ارایه مقالاتی قوی در ارتباط با بخش هایی که به مهندسی صنایع مربوط میشه اساتید رو ترغیب کرده و فاند بگیرین. 
شما ار الان بهتره رو موضوعاتی که در حوزه مهندسی صنایع هستش کار کنین تا خودتون را از شاخه مدیریت بیرون کشیده و برین به سمت صنایع. 
موضوعاتی از قبیل :
logistic 
supply chain management 
healthcare
و از این قبیل از موضوعات جالب مهندسی صنایع هستن که همین الان هم در بسیاری از کشور ها کار میشه. 
نکته دیگه اینجاست که شما با رفتن به سمت صنایع شانس پذیرش خود را در المان از 2 جهت افزایش میدین. 
1. اکثر دوره های دکتری مدیریت به انگلیسی هستش .که شما اگه برین صنایع دوره های المانی  بیشتری پیدا خواهید کرد.
2. شانس پذیرش شما در صنایع بیشتر میشه. 

سعی کنین یه GRE هم داشته باشین که رزومتون رو قوی کنه. 
حالا من نظرم بیشتر برای امریکا بود چون واقعا تعداد دوره های صنایع اونجا بیشتره . المان خیلی محدود تر از امریکا هستش . 
شما با یکی 2 مقاله خوب - تافل و جی ار ای خوب میتونین به راحتی به امریکا فکر کنین . 
 سوالی هست در خدمتم. 
موفق باشین

مدیریت زنجیره تامین رو تقریبا بهش مشرف هستم توی دو حوزه دیگه که فرمودین حتما بیشتر مطالعه میکنم و سعی میکنم مقاله بتونم بنویسم در موردشون.
راستش از اونجایی که من فوکوس کرده بودم روی زبان آلمانی اگر برای کشور های انگلیسی زبان بخوام برنامه ریزی کنم عملا تمام تلاشم توی حیطه زبان آلمانی هدر میره که هیچ باید سوییچ کنم روی گرفتن آیلتس که معلوم نیست چند وقت باید زمان بگذارم براش و بیشتر می ترسم موفق نشم یا انقدر عقب بیوفتم که شرایط مهاجرت سخت و سخت تر شه ...
ضمن اینکه آمریکا مدرک گراست و معدل لیسانس من غیر قابل جبرانه و این شانس بورس شدنم رو شاید نزدیک به صفر کنه
از اونجایی که خانواده ام توانایی ساپورت مالی من رو برای تحصیل و زندگی تو خارج از کشور ندارن تنها امید من بورس شدنه

با این حال اگر با این شرایط من (و در صورت انجام توصیه های شما) فکر میکنید آمریکا شانس بیشتری برای بورس شدن دارم خیلی جدی یادگیری زبان خارجی رو تغییر بدم و تمرکزم روی آمریکا ببرم

بابت پاسخگویی و با حوصله و دقیق جواب دادنتون واقعا ممنونم

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - vodot_03 - 08-02-2016

با سلام خدمت دوستان . 
اول فرمت مربوطه در مورد اطلاعات خودمو در اختیار میزارم و بعدش میگم داستان چیه .

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: فوق لیسانس
رشته مورد نظر: مدیریت پروژه ( گرایش ساخت و ساز ) (Master of Project Management (Construction Management
معدل لیسانس: 12.5
رشته لیسانس: عمران
دانشگاه لیسانس: آزاد اسلامی واحد مشهد
مدرک زبان انگلیسی: آیتلس 7
سابقه کار: 7
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی): کانادا یا آفریقای جنوبی . 

اما داستان از این قراره که من پذیرش برای رشته ی مذکور رو از دانشگاه University of Pretoria در آفریقای جنوبی رو گرفتم  ( لازم به ذکر هست که من ساکن آفریقای جنوبی هستم) . در همین بین ایمیل مدیکال رو از کشور کانادا دریافت کردم ( من September 2014 از طریق FSW اقدام کردم) . حالا سر یه چند راهی گیر افتادم که نمیدونم چه بکنم !! یه کم پرس و جو و گوگل زدم ولی خیلی دستگیرم نشد . 
-مشکل اینجاس که نمیدونم اعتبار این مدرک توی کانادا چقدره ؟( از دانشگاه پرسیدم و ادعا میکنن که خیلی Rankشون بالاس ولی مشخصا در مورد کانادا اطلاعات خاص ندارن) یعنی اگه قرار باشه این مدرک رو بگیرم و اونجا واسه معادل کردنش دو سال درس بخونم ، خوب پس چرا بخونم ؟!
- مشکل بعدی اینه که از اونجا که این رشته دوساله طراحی شده ، و من حداکثر ظرف مدت یکسال آینده باید خودمو برسونم کانادا ، درس نصفه میمونه . حالا آیا میشه منتقل کرد و اونا هم یک سال رو قبول میکنن یا باید دوباره از اول بخونم و این یک سال اینجا به همراه پولش به دور ریخته شده .( از دانشگاه اینجا پرسیدم میگن باید دانشگاهتو انتخاب کنی بعدش ما باهاشون مکاتبه کنیم ببینیم چی میشه). 
- یه سوال دیگه اینه که با معدل لیسانسم میتونم پذیرش بگیرم واسه رشته ی موردنظر توی کانادا ؟( چون از یه سری از دوستان شنیدم که کار سختیه و اونا توصیه کردن که فوق رو بخونم و معدلم رو ارتقا بدم).
- یه نکته ی قلقلک دهنده اینه که هزینه ی تحصیل اینجا تقریبا یک سوم وبعضی جاها حتی یک چهارم کاناداست . 
حالا ممنون میشم نظرات ، پیشهاداتون رو بشنوم . 
لازم به ذکر هست از اونجا که دنبال موقعیت شغلی میگردم پیش از حرکت به کانادا، تصمیم قطعی واسه محل اقامت و به تبع اون دانشگاه خاصی رو ندارم .
با تشکر. 
ایمان

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - AFTER - 09-02-2016

(08-02-2016, 03:52 PM)vodot_03 نوشته: با سلام خدمت دوستان . 
اول فرمت مربوطه در مورد اطلاعات خودمو در اختیار میزارم و بعدش میگم داستان چیه .

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: فوق لیسانس
رشته مورد نظر: مدیریت پروژه ( گرایش ساخت و ساز ) (Master of Project Management (Construction Management
معدل لیسانس: 12.5
رشته لیسانس: عمران
دانشگاه لیسانس: آزاد اسلامی واحد مشهد
مدرک زبان انگلیسی: آیتلس 7
سابقه کار: 7
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی): کانادا یا آفریقای جنوبی . 

اما داستان از این قراره که من پذیرش برای رشته ی مذکور رو از دانشگاه University of Pretoria در آفریقای جنوبی رو گرفتم  ( لازم به ذکر هست که من ساکن آفریقای جنوبی هستم) . در همین بین ایمیل مدیکال رو از کشور کانادا دریافت کردم ( من September 2014 از طریق FSW اقدام کردم) . حالا سر یه چند راهی گیر افتادم که نمیدونم چه بکنم !! یه کم پرس و جو و گوگل زدم ولی خیلی دستگیرم نشد . 
-مشکل اینجاس که نمیدونم اعتبار این مدرک توی کانادا چقدره ؟( از دانشگاه پرسیدم و ادعا میکنن که خیلی Rankشون بالاس ولی مشخصا در مورد کانادا اطلاعات خاص ندارن) یعنی اگه قرار باشه این مدرک رو بگیرم و اونجا واسه معادل کردنش دو سال درس بخونم ، خوب پس چرا بخونم ؟!
- مشکل بعدی اینه که از اونجا که این رشته دوساله طراحی شده ، و من حداکثر ظرف مدت یکسال آینده باید خودمو برسونم کانادا ، درس نصفه میمونه . حالا آیا میشه منتقل کرد و اونا هم یک سال رو قبول میکنن یا باید دوباره از اول بخونم و این یک سال اینجا به همراه پولش به دور ریخته شده .( از دانشگاه اینجا پرسیدم میگن باید دانشگاهتو انتخاب کنی بعدش ما باهاشون مکاتبه کنیم ببینیم چی میشه). 
- یه سوال دیگه اینه که با معدل لیسانسم میتونم پذیرش بگیرم واسه رشته ی موردنظر توی کانادا ؟( چون از یه سری از دوستان شنیدم که کار سختیه و اونا توصیه کردن که فوق رو بخونم و معدلم رو ارتقا بدم).
- یه نکته ی قلقلک دهنده اینه که هزینه ی تحصیل اینجا تقریبا یک سوم وبعضی جاها حتی یک چهارم کاناداست . 
حالا ممنون میشم نظرات ، پیشهاداتون رو بشنوم . 
لازم به ذکر هست از اونجا که دنبال موقعیت شغلی میگردم پیش از حرکت به کانادا، تصمیم قطعی واسه محل اقامت و به تبع اون دانشگاه خاصی رو ندارم .
با تشکر. 
ایمان

سلام
دوست عزیز رشته شما در واقع گرایشی از عمران هست و توسط دپارتمانهای عمران ارائه میشه با اون رشته مدیریتی که جزی از علوم اجتماعی محسوب میشه و در بیزینس اسکولها ارائه میشه فرق داره و شرایط پذیرش و آینده شغلیش کلا خیلی با رشته شما فرق داره.
اینجا برای بحث در خصوص رشته شما نیست و شما سوالتون رو باید در تاپیک مربوط به عمران می پرسیدین.