آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 03-10-2014

(03-10-2014, 03:31 AM)'hojjat66' نوشته: باسلام
شرایط بنده به اینصورت است
دانشگاه کارشناسی:پیام نور با معدل15/06
دانشگاه ارشد:دانشگاه تهران با معدل17/25
نمره تافل:105
نمرهgre:1200
مقاله:ندارم
سه توصیه نامه از اساتید دانشگاه تهران
یک سال سابقه کار
سوالات:میشه چند تادانشگاه روذکر کنید که با این رزومه شانس پذیرش بالایی داشته  باشم
وارزیابی شما از رزومه بنده چی هست؟
متشکرم

سلام دوست خوبم
والا اگه لیسانس را پیام نور نبودی من خیلی نظر مثبت تری داشتم که بورس بتونی بگیری خصوصا دانشگاه های مثلا معدل محور استرالیا و نیوزلند ولی بهتره شما قبل از هر کاری مقصد خودت را مشخص کنی مثلا امریکا استرالیا یا اروپا کدام مد نظر شماست؟
دوست خوبم نمرات زبان خوبی داری فقط بنظر من یکی دو مقاله خوب کار کنید مهم نیست ای اس ای نباشند ولی رو شانس شما خیلی تاثیر دارند و حتما نفر اول باشید و مقاله از نظر گرامر زبان بی نقص باشه
بنظر من با این شرایط دانشگاه های امریکا شانس بیشتری داری فقط پیشنهادم اینه که استاد پیدا کنی بعد از اوکی دادن ایشان اپلای کنی 
در مورد اروپا هم که باید پوزیشن پیدا کنی بعد با استاد مکاتبه بعد از تایید ایشان اپلای کنی
فعلا مقاله را هر چه زودتر تهیه و چاپ یا پذیرش بگیرید در این زمان هم با اساتید مکاتبه کنید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - mahnaz103 - 03-10-2014

(03-10-2014, 03:31 AM)'hojjat66' نوشته: باسلام
شرایط بنده به اینصورت است
دانشگاه کارشناسی:پیام نور با معدل15/06
دانشگاه ارشد:دانشگاه تهران با معدل17/25
نمره تافل:105
نمرهgre:1200
مقاله:ندارم
سه توصیه نامه از اساتید دانشگاه تهران
یک سال سابقه کار
سوالات:میشه چند تادانشگاه روذکر کنید که با این رزومه شانس پذیرش بالایی داشته  باشم
وارزیابی شما از رزومه بنده چی هست؟
متشکرم

با سلام 
در مورد شرایطتتون سام عزیز هم توضیح کافی دادند. من فقط در مورد مقاله میتونم نکته ای رو اضافه کنم . یکی از دوستان من امسال یکی از بهترین بورس های اروپارو قبول شد برا دکتری ریاضیات البته. ایشون میگفت دو تا مقاله ژورنالی داشته یکی ISIبوده و مستخرج از پایان نامه که خب اول اسم استاد بعد اسم ایشون بوده. در کنارش یه مقاله ژورنالی دیگه کار کردند جدای از پایان نامه و ISIنشده اما خب سطحش متوسط به بالا بوده و ایشون نفر چهارم بوده تو این مقاله. 
نکته ی جالب اینه که ایشون هرجا اپلای کرده بوده ، مقاله دومش که هم اعتبارش کمتر بوده هم نفر 4 بوده بیشتر مورد توجه استادا قرار گرفته و آخر سر هم ، سر همین مقاله استاد برا پوزیشن قبولش کرده. 
بنابراین مهم به روز بودن و نزدیک بودن موضوع مقاله به زمینه کاری استاده. سعی کنید اگر مقاله ای میخواید شروع کنید ، اول تحقیق کنید ببینید تو رشته ی شما دانشگاه هایی که مدنظرتونه اپلای کنید،  استادا به چه موضوعاتی بیشتر گرایش دارند. این شروع خوبی خواهد بود 
در مورد خود من هم باز همینطوره، مقاله ای که جدای از پایان نامه دارم کار میکنم و نفر سوم هستم تاپ تره تا مقاله ای که از پایان نامه ام بوده. 
موفق باشید Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - hojjat66 - 09-10-2014

باسلام وتشکر از شما
میبخشید با توجه به رزومه ی بنده که ذکر کردم
آیا میتونم با اخذ نمره ی بالا تر در زبان وgreنبود مقاله را جبران کنم مثلا زبان دررنج 110-115
وgre 1300
واینکه چه دانشگاههایی در ترم بهار پذیرش میدهند ؟بااینکه میدانم که پذیرش ترم بهار مشکل است
باتوجه به تلاش همه جانبه ای که درحال حاظر درزمینه زبان وgre درحال انجام هستم این نمرات زبان وgreکاملا دست یافتنی است
باتشکر از محبت شما

سوال دیگر اینکه نحوه ی اینکه بااساتید ایمیل بزنم را لطف کنید بفرمایید
که روال صحیح به چه صورت است؟
متشکرم ازمحبت شما

نکته دیگر که باید خدمت شما عرض کنم این است که قصد اخذ پذیرش از دانشگاههای امریکا را دارم
متشکرم

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 09-10-2014

(09-10-2014, 11:22 AM)'hojjat66' نوشته: باسلام وتشکر از شما
میبخشید با توجه به رزومه ی بنده که ذکر کردم
آیا میتونم با اخذ نمره ی بالا تر در زبان وgreنبود مقاله را جبران کنم مثلا زبان دررنج 110-115
وgre 1300
واینکه چه دانشگاههایی در ترم بهار پذیرش میدهند ؟بااینکه میدانم که پذیرش ترم بهار مشکل است
باتوجه به تلاش همه جانبه ای که درحال حاظر درزمینه زبان وgre درحال انجام هستم این نمرات زبان وgreکاملا دست یافتنی است
باتشکر از محبت شما

(09-10-2014, 11:24 AM)'hojjat66' نوشته: سوال دیگر اینکه نحوه ی اینکه بااساتید ایمیل بزنم را لطف کنید بفرمایید
که روال صحیح به چه صورت است؟
متشکرم ازمحبت شما

(09-10-2014, 11:27 AM)'hojjat66' نوشته: نکته دیگر که باید خدمت شما عرض کنم این است که قصد اخذ پذیرش از دانشگاههای امریکا را دارم
متشکرم

سلام دوست خوب
رشته ما متاسفانه تعداد کسانی که بورس شدن از ایران برای دکتری بسیار کم هست شاید در ده سال اخیر کمتر از 10 نفر
جی ار ای خیلی کمک می کند ولی در مقطع دکتری استاد دنبال کسی هست که کار پژوهشی انجام بدهد پس داشتن مقاله الزامی هست
در مورد ایمیل زدن قویا پیشنهاد می کنم پس از اخذ نمرات لازم و چاپ حداقل دو مقاله شروع بکار کنید دنبال اساتیدی بگردید که در زمینه ای مشابه تحقیقات شما مشغول هستند بنظر من ایمیل شما باید حداکثر یک پاراگراف و همراه با ان رزومه خود را هم بفرستید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - sina2206 - 13-10-2014

سلام دوستان
من کارشناسی معماری از دانشگاه تهران هنرهای زیبا هستم قصد دارم برای رشته مدیریت پروژه برای آمریکا اپلای کنم معدلم 17.20 و نمره تافلم 105
در مورد رزومه کاری باید بگم که در شرکت های مختلف معماری کار کردم و سابقه کار طراحی معماری دارم اما در زمینه مدیریت پروژه هیچ سابقه ای ندارم.
میخواستم بپرسم با توجه به شرایط من شانسی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا(ترجیحا دانشگاه های رنک بالا میخوام) دارم یا نه؟ حتما به فاند هم نیاز دارم میتونم فاند بگیرم یا نه؟
اساسا با توجه به شرایط من کدوم دانشگاه ها برام بهتره؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - eliroz - 13-10-2014

(13-10-2014, 01:35 AM)'sina2206' نوشته: سلام دوستان
من کارشناسی معماری از دانشگاه تهران هنرهای زیبا هستم قصد دارم برای رشته مدیریت پروژه برای آمریکا اپلای کنم معدلم 17.20 و نمره تافلم 105
در مورد رزومه کاری باید بگم که در شرکت های مختلف معماری کار کردم و سابقه کار طراحی معماری دارم اما در زمینه مدیریت پروژه هیچ سابقه ای ندارم.
میخواستم بپرسم با توجه به شرایط من شانسی برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا(ترجیحا دانشگاه های رنک بالا میخوام) دارم یا نه؟ حتما به فاند هم نیاز دارم میتونم فاند بگیرم یا نه؟
اساسا با توجه به شرایط من کدوم دانشگاه ها برام بهتره؟

سلام دوست من 
اول این رو بگم رقابت در گروه خانواده مدیریت در مقاطع بالاتر در دانشگاه های دنیا بسیار زیاده و اصلا قابل مقایسه با رشته های مهندسی نیست. همیشه این رو لحاظ کنید و بدونید برای دانشگاه های رنک بالا شما باید یه روزمه خیلی خیلی خوب داشته باشین مخصوصا در رشته های مدیریت، فایناس و اقتصاد تا از این دانشگاه ها پذیرش بگیرید. 
نکته دیگه اینکه یکی از حداقل ها برای ارشد داشتن مدرک کارشناسی مدیریت یا معادل اون و داشتن نمرات قوی است. شما دروس آماری یا ریاضی میتونید معادل کنید اما برای دروس مدیریتی نمیدونم چطور میتونید معادل کنید. منظورم اینکه دروس مشترک با مدیریت کم دارین و این ممکنه یه خورده مشکل ساز باشه.  البته دوستان مدیریتی اینجا هستند که اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار من و شما قرار میدن. 
یکی دیگه از حداقل ها داشتن نمره جی مت یا جی ار ای هست که شما ذکر نکردید این آزمون ها رو دادید یا نه؟ به طور مثال اینجا : دانشگاه جورج واشنگتن رو نگاه کنید. 
برای رشته های مدیریت و از جمله مدیریت پروژه داشتن 2 تا 3 سال سابقه کاری مرتبط الزامی هست و یکی از حداقل هاست. مثلا اینجا : ارشد مدیریت پروژه دانشگاه کارولینای جنوبی رو مطالعه کنید. که در حداقل ها بهش اشاره شده. 

موفق باشید  

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - anita_hsy - 15-10-2014

سلام دوستان عزیزم
من لیسانس مهندسی شیمی دارم از سراسری سمنان با معدل 15.36
ارشد بیوتکنولوژی از تربیت مدرس با معدل 15.5
آیلتس آکادمیک در حد 7 هستم
برای GMAT هم فکر میکنم بتونم نمره بالا بیارم
3 سال هم سابقه کار مدیریتی دارم
هدفم این هست که تو یکی از بهترین دانشگاهها MBA بخونم
به نظرتون شانسم چقدره؟
و اگه یه ارشد پیام نور مدیریت اجرایی هم بگیرم چقدر کمک میکنه برای پذیرشم؟

بعد هم اینکه حتی اگه بخوام با هزینه خودم برم باز هم پذیرش گرفتن سخته؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 15-10-2014

(15-10-2014, 12:48 PM)'anita_hsy' نوشته: سلام دوستان عزیزم
من لیسانس مهندسی شیمی دارم از سراسری سمنان با معدل 15.36
ارشد بیوتکنولوژی از تربیت مدرس با معدل 15.5
آیلتس آکادمیک در حد 7 هستم
برای GMAT هم فکر میکنم بتونم نمره بالا بیارم
3 سال هم سابقه کار مدیریتی دارم
هدفم این هست که تو یکی از بهترین دانشگاهها MBA بخونم
به نظرتون شانسم چقدره؟
و اگه یه ارشد پیام نور مدیریت اجرایی هم بگیرم چقدر کمک میکنه برای پذیرشم؟
بعد هم اینکه حتی اگه بخوام با هزینه خودم برم باز هم پذیرش گرفتن سخته؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

دوست عزیز 
در مورد اروپا تا جاییکه من اطلاع دارم اینهمه تفاوت بکگرلند را نمی توان نادیده گرفت بنظر من شما رشته شیمی گرایش های دارو و یا صنعت خیلی شانس بیشتری هم برای پذیرش و هم بورسیه دارید
نمی دانم چرا اخیرا دوستلن رشته مدیریت را بسیار ساده فرض می کنند والا در اروپا بسیار سخت می گیرند من حداقل هفته ای دو ایسی در حدود 800 کلمهبصورت انالاتیکال باید بنویسم که لازمش مطالعه چندین مقاله و کتاب هست اصلا با ایران که یک جزوه 40صفحه ای اخر ترم می خوندیم و 5 سوال امتحان را هم می دانستیم مقایسه نکنید
بازار کار رشته بازرگانی هم در اروپا اصلا خوب نیست چون مشکل ندانستن زبان محلی در کاریابی بسیار تاثیر منفی دارد ولی در مورد رشته های فنی مثلا کامپیوتر و شیمی حداقل در فنلاند من دیدم دوستانی که حتی یک کلمه هم زبان فنلانذی نمی دانند ولی کار خوب پیدا کردند
اینجا بسیار از دانشگاه ها میگن شرط وزود به فوق لیسانس مدیریت داشتن لیسانس مدیریت و یا سابقه مدیریتی در سطح بالا هست و این نکته را هم اضافه کنم که برای دکتری نداشتن لیسانس مدیریت تاثیر بشدت منفی می گذارد من شخصا با لیسانس حسابداری کم ضربه نخوردم