آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - meli85 - 23-08-2014

سلام دوستان
من تصمیم دارم فقط شانسم را درآمریکا (گرایش های استراتژی ، رفتار یا منابع انسانی) و با فاند امتحان کنم شرایطم اینطوریه:
لیسانس صنایع خواجه نصیر- 15.26
فوق MBA امیرکبیر - 18.04- بدون پایان نامه
1 تجربه برتر مدیریتی - ( کنفرانس داخلی )
آیلتسم فعلا 6.5
5 سال سابقه کاری تیم مدیریت پروژه نیروگاهی دارم - + مدرک PMP( مدیریت حرفه ای پروژه از موسسه مدیریت پروژه آمریکا)
اگر نمره آیلتسم را به 7 برسونم و جیمت 700 شانسی خواهم داشت؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - eliroz - 23-08-2014

(23-08-2014, 11:18 AM)'meli85' نوشته: سلام دوستان
من تصمیم دارم فقط شانسم را درآمریکا (گرایش های استراتژی ، رفتار یا منابع انسانی) و با فاند امتحان کنم شرایطم اینطوریه:
لیسانس صنایع خواجه نصیر- 15.26
فوق MBA امیرکبیر - 18.04- بدون پایان نامه
1 تجربه برتر مدیریتی - ( کنفرانس داخلی )
آیلتسم فعلا 6.5
5 سال سابقه کاری تیم مدیریت پروژه نیروگاهی دارم - + مدرک PMP( مدیریت حرفه ای پروژه از موسسه مدیریت پروژه آمریکا)
اگر نمره آیلتسم را به 7 برسونم و جیمت 700 شانسی خواهم داشت؟

سلام دوست عزیز
برای دریافت فاند در مقطع دکترا در آمریکا نمرات جی مت و تافل یا آیلتس نقش تعیین کننده ای داره.
این اثر به گونه است که اول به این نمرات توجه میکنند و اگه شما حداقل های هر دانشکده رو کسب کرده باشید، بعد نوبت به معدل و کارهای پژوهشی میرسه. 
برای مثال در دانشگاه Pisttburgh  بیان شده که به طور متوسط پذیرش شدگان در مقطع دکترا جی مت 700 و تافل 100 (معادل 7 آیلتس) دارند. پس اگه شما نمرات تون از این میانگین ها کمتر باشه شانس تون برای پذیرش در این دانشگاه خیلی خیلی پایین هست و باید بگم صفر هست. 
بعد از نمرات زبان، نوبت به معدل میرسه که معدل لیسانس تون متوسطه اما معدل ارشد خیلی خوبی دارید و شما میونید با نمره بالاتر در جی مت اثر معدل لیسانس رو کاهش و یک جورهایی خنثی کنید.  

بهتره سعی کنید که از پایان نامه تون یه مقاله خوب استخراج کنید تا در زمینه پژوهشی هم روزمه تون قوی باشه. 
اینکه تجربه کاری مرتبط دارید برای رشته مدیریت خیلی خوبه و به نظرم پون مثبت هست.
اما این نکته رو باید لحاظ کنید که رقابت در رشته مدیریت زیاد هست و ترکیب رزومه و نمرات آزمون ها تعیین کننده است. 
در ادامه داشتن توصیه نامه های قوی خیلی کمک کننده است و سعی کنید با اساتید دانشگاه هایی مختلفی که زمینه تحقیقاتی مشابه شما دارند، مکاتبه داشته باشید و رزومه تون ارسال کنید و شانس خودتون رو برای دریافت فاند از طریق ریسرچ امتحان کنید. باید در زمینه ایمیل به اساتید خیلی پیگیر باشید و زود منصرف نشید. 

در آخر هم باید عرض کنم پذیرش مقوله ای ترکیبی از شانس و ممارست است و کفه ممارست و پیگیر بودن خیلی خیلی سنگین تر و مهم تره!!!!
هر کسی شانس دریافت پذیرش با فاند رو داره ، منتها باید براش وقت بزاره و توانایی های خودش رو از طریق کسب حداقل های دانشگاه و کارهای پژوهشی و نمرات عالی بالا ببره. 
موفق باشید. 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - sajad-rs232 - 03-09-2014

سلام
ببخشید من ارشد مجازی mba استراتژی خوندم. ی سوالی دارم ممنون میشم جواب بدیت. چونکه مجازی خوندم مشکلی برای اپلای دارم یا خیر؟ اصلا قبول دارن این نوع اموزشو برای رشته mba؟ اگه کسی رو میشناسید که ب دنبال دکترای این رشته حالا تو هر گرایشی، هست ب من معرفی بفرمایید یا مارو ی لینکی بدین ممنون میشم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 03-09-2014

(03-09-2014, 04:19 AM)'sajad-rs232' نوشته: سلام
ببخشید من ارشد مجازی mba استراتژی خوندم. ی سوالی دارم ممنون میشم جواب بدیت. چونکه مجازی خوندم مشکلی برای اپلای دارم یا خیر؟ اصلا قبول دارن این نوع اموزشو برای رشته mba؟ اگه کسی رو میشناسید که ب دنبال دکترای این رشته حالا تو هر گرایشی، هست ب من معرفی بفرمایید یا مارو ی لینکی بدین ممنون میشم.

سلام دوست خوب
والا کلا دانشگاه های ایران بجز دانشگاه تهران و علامه در رشته های مدیریت در دنیا شناخته شده نیستن چه برسه به دانشگاه مجازی
من فکر نکنم بتونی به دانشگاه های رنک بالا و یا خوب فکر کنی باید با دانشگاه ها مکاتبه کنی و چک کنی
حداقلش اینه که مستر دوم اپلای می کنی و میای مثلا فنلاند یا المان و ...

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - ashkan065 - 06-09-2014

(03-09-2014, 04:16 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوب
والا کلا دانشگاه های ایران بجز دانشگاه تهران و علامه در رشته های مدیریت در دنیا شناخته شده نیستن چه برسه به دانشگاه مجازی
من فکر نکنم بتونی به دانشگاه های رنک بالا و یا خوب فکر کنی باید با دانشگاه ها مکاتبه کنی و چک کنی
حداقلش اینه که مستر دوم اپلای می کنی و میای مثلا فنلاند یا المان و ...

سلام
اگر در دانشگاه تهران يا علامه ادم در مديريت مدرك ارشد بگيره شانسش براي پذيرش در امريكا چه قدره؟خوب متوسط ضعيف
تهران و علامه و شهيد بهشتي براي مديريت در امريكا شناخته شده اند؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - ahmadpashaei - 06-09-2014

(06-09-2014, 05:20 PM)'ashkan065' نوشته:
سلام
اگر در دانشگاه تهران يا علامه ادم در مديريت مدرك ارشد بگيره شانسش براي پذيرش در امريكا چه قدره؟خوب متوسط ضعيف
تهران و علامه و شهيد بهشتي براي مديريت در امريكا شناخته شده اند؟

سلام دوست عزیز
دانشگاه تهران بسیار شناخته شده هست،شهید بهشتی هم تا بسیار خوبی همینطوره ولی علامه به خاطر در تهران بودنش به هرحال ممکنه تا حدی شناخت روش باشه ولی اصلا مثل اون دو تا نیست. ولی بذارید من یک موضوعی که تقریبا واقعیت هست بهتون بگم. اونچه این دانشگاه ها رو اونور معروف کرده معمولا رشته های مهندسی و بعضا علوم پایه (ریاضی و فیزیک و شیمی) هست نه علوم انسانی و علوم پزشکی. مثلا اینا عادت کردن برق-مکانیک-کامپیوتر-المپیادی های علوم پایه ای و چند رشته دیگه رو ببینن نه همه رشته ها. در این چند سال اخیر که تب اپلای اینجوری بالا رفته شاید عده قابل توجهی از تمام رشته ها شامل رشته های انسانی رفته باشن ولی 100% قول میدم تعداد کسانی که در این 15 سال اخیر یا اصلا هر بازه دیگه ای به دانشگاه های تاپ جهان با رنک زیر 100 رفتن اصلا با تعداد مهندسی ها و علوم پایه ها قابل مقایسه نیست چرا که اونها بیشتر از بین خودشون این رشته ها و بورسیه ها رو پر می کنن و البته حقم دارن،هم کشور مال اونهاست و هم شما باید با خود nativeها رقابت سخت تری بکنید،منظورم از نظر مهارت زبان هست. اینه که در رشته های شما باید نمرات زبان به نسبت بالاتری از بقیه رشته ها داشته باشید و هم معدل بالایی هم در لیسانس و هم در ارشد بیارید. من توصیه می کنم ارشد رو در یک دانشگاه خوب اروپایی یا بهتر آمریکایی-کانادایی بگیرید تا راهتون خیلی هموارتر بشه.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - ashkan065 - 07-09-2014

(06-09-2014, 08:48 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام دوست عزیز
دانشگاه تهران بسیار شناخته شده هست،شهید بهشتی هم تا بسیار خوبی همینطوره ولی علامه به خاطر در تهران بودنش به هرحال ممکنه تا حدی شناخت روش باشه ولی اصلا مثل اون دو تا نیست. ولی بذارید من یک موضوعی که تقریبا واقعیت هست بهتون بگم. اونچه این دانشگاه ها رو اونور معروف کرده معمولا رشته های مهندسی و بعضا علوم پایه (ریاضی و فیزیک و شیمی) هست نه علوم انسانی و علوم پزشکی. مثلا اینا عادت کردن برق-مکانیک-کامپیوتر-المپیادی های علوم پایه ای و چند رشته دیگه رو ببینن نه همه رشته ها. در این چند سال اخیر که تب اپلای اینجوری بالا رفته شاید عده قابل توجهی از تمام رشته ها شامل رشته های انسانی رفته باشن ولی 100% قول میدم تعداد کسانی که در این 15 سال اخیر یا اصلا هر بازه دیگه ای به دانشگاه های تاپ جهان با رنک زیر 100 رفتن اصلا با تعداد مهندسی ها و علوم پایه ها قابل مقایسه نیست چرا که اونها بیشتر از بین خودشون این رشته ها و بورسیه ها رو پر می کنن و البته حقم دارن،هم کشور مال اونهاست و هم شما باید با خود nativeها رقابت سخت تری بکنید،منظورم از نظر مهارت زبان هست. اینه که در رشته های شما باید نمرات زبان به نسبت بالاتری از بقیه رشته ها داشته باشید و هم معدل بالایی هم در لیسانس و هم در ارشد بیارید. من توصیه می کنم ارشد رو در یک دانشگاه خوب اروپایی یا بهتر آمریکایی-کانادایی بگیرید تا راهتون خیلی هموارتر بشه.

سلام ممنون از پاسخت
ولي مشكلي كه دارم اينه كه معدل من حدود بين 14 تا 15 ميشه
با اين معدل شانسي ندارم كه ارشد رو بورس بگيرم تنها راهم اينه كه كنكور سراسري ارشد يك دانشگاه خوب قبول بشم!
حدود 1.5 سال تا درسم مونده 1 سال هم بعدش ميتونم معطل كنم ميشه نهايت 2.5 سال
تو اين مدت زبان ازمون جي مت مقاله همه ي اين ها هست علاوه بر اون دروس دانشگاه هم هست !پيامو نور ميخونم حجم كتابا خيلي زيادن!
با اين اوصاف چه كار كنم بهتره؟
هدفم اينه كه برم يك كشور خارجي ترجيحا امريكا.ياا گه نشد استرليا و نيوزلند
هر جا كه بشه يك زندگي اروم راحت داشت.هدفم رفتنه دانشگاه برام حكم يك پل رو داره!

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 07-09-2014

(07-09-2014, 10:50 AM)'ashkan065' نوشته:
سلام ممنون از پاسخت
ولي مشكلي كه دارم اينه كه معدل من حدود بين 14 تا 15 ميشه
با اين معدل شانسي ندارم كه ارشد رو بورس بگيرم تنها راهم اينه كه كنكور سراسري ارشد يك دانشگاه خوب قبول بشم!
حدود 1.5 سال تا درسم مونده 1 سال هم بعدش ميتونم معطل كنم ميشه نهايت 2.5 سال
تو اين مدت زبان ازمون جي مت مقاله همه ي اين ها هست علاوه بر اون دروس دانشگاه هم هست !پيامو نور ميخونم حجم كتابا خيلي زيادن!
با اين اوصاف چه كار كنم بهتره؟
هدفم اينه كه برم يك كشور خارجي ترجيحا امريكا.ياا گه نشد استرليا و نيوزلند
هر جا كه بشه يك زندگي اروم راحت داشت.هدفم رفتنه دانشگاه برام حكم يك پل رو داره!
دوست عزیز چون سطح علمی دانشگاه های ایران متاسفانه در رشته مدیریت بطور خاص خیلی پایین هست پیشنهاد می کنم برای ارشد به اروپا که تحصیل رایگان هست فکر کنید
من با اینکه مستر داشتم ولی وقتی امدم فنلاند به وضوح دیدم حتی دانشگاه علامه هم به پای این دانشگاه ها نمی رسد
البته تحصیل در اروپا پل بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در امریکا و ... هست

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - ashkan065 - 07-09-2014

(07-09-2014, 11:41 AM)'saaaaam' نوشته:
دوست عزیز چون سطح علمی دانشگاه های ایران متاسفانه در رشته مدیریت بطور خاص خیلی پایین هست پیشنهاد می کنم برای ارشد به اروپا که تحصیل رایگان هست فکر کنید
من با اینکه مستر داشتم ولی وقتی امدم فنلاند به وضوح دیدم حتی دانشگاه علامه هم به پای این دانشگاه ها نمی رسد
البته تحصیل در اروپا پل بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در امریکا و ... هست

متشكر از پاسخت
ميگي اگر در ايران تحصيل كنم حتي با داشتن جي مت و زبان خوب باز هم شانسه زيادي براي رفتن به امريكا ندارم؟
كدوم دانشگاه هاي اروپا رايگانه؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - hojjat66 - 03-10-2014

باسلام
شرایط بنده به اینصورت است
دانشگاه کارشناسی:پیام نور با معدل15/06
دانشگاه ارشد:دانشگاه تهران با معدل17/25
نمره تافل:105
نمرهgre:1200
مقاله:ندارم
سه توصیه نامه از اساتید دانشگاه تهران
یک سال سابقه کار
سوالات:میشه چند تادانشگاه روذکر کنید که با این رزومه شانس پذیرش بالایی داشته  باشم
وارزیابی شما از رزومه بنده چی هست؟
متشکرم