آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - 3tar - 08-06-2015

با سلام

نمیدونم سئوالم رو جای درستی مطرح میکنم یا نه، ولی چون میخواستم مستقیما با شما مشاوره داشته باشم، این قسمت رو انتخاب کردم.
جناب مایک بنده تصمیم گرفتم برم خارج ولی فعلا نمی دونم با توجه به شرایطم بهترین تصمیم و روش چی هست. ترجیح خودم ادامه تحصیل در مقطع دکتری public health هست.
پزشک خانومی مجرد و متولد 48 هستم...مدرک تافل هم داشتم ولی اکسپایر شده، ولی در صورتی که نیاز باشه میتونم دوباره شرکت کنم.
سال 2011 هم یه پیشنهاد کاری برای مدیریت داخلی بیمارستان از کانادا داشتم و یکی دو مورد هم از هلند که متاسفانه به دلیل شرایطی تصمیم گرفتم نرم.
مختصری از رزومه و شرایط بنده تا 2011 به این شرح هست و از اون به بعد هم موارد زیادی اضافه شده، از جمله اینکه فعلا در حال یادگیری زبان فرانسه هستم و فعلا در حد NIP 3 (ترم 7-8) کتاب قفله هستم و بزودی در یکی از آزمونهای رایج فرانسه شرکت میکنم:
Educational and training:
1988-1995       MD in Medicine from Iran- Tabriz Islamic Azad University     
1998                Medicogenetic course (6 months
2001-2005      Proficienal addiction treatment (Detoxification and maintenance therapy with Clonidine, Methadone, Buprenorphine, Naltrexone)
Hepatitis Aids - Harm reduction
Family and group therapy in addiction

Work experience:
Employment in Iran/East Azerbaijan Welfare Organization from: 01/08/1995 to be continued more than 15years:
2011 to date    Expert in Rehabilitation center
2009 -2010     Boss of social emergency line and Sociopathology criticism intervention         center
2002-2011       Addiction doctor in Omid addiction treatment and Rehabilitation center and 
Responsible for team workers
2005-2008       Head of Tabriz welfare prevention section
Head of prevention of Amblyopia program in 3-6 years children
Head of prevention of AIDS program
2001-2005       Doctor in Welfare Addiction treatment and Rehabilitation Center
In charge of substance abuse harm reduction.
1999- 2001      Medicogenetic counseling in Welfare Medicogenetic Center
1995-1999     Medical counseling and Head of prevention of Amblyopia Program in 3-6 years                                                                                                old children

با تشکر

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 10-06-2015

اگر فرانسه رو در حد B2 بیارین که با توجه به تعداد ترم هایی که رفتین تقریبا باید در همین سطح باشین و به شرطی که رشته تون در فهرست مشاغل کبک باشه می تونید از اون طریق برای مهاجرت کانادا اقدام کنید. داشتن نمره خوب در زبان انگلیسی (آیلتس) هم امتیازآوره و از طرفی می تونید با اون برای دانشگاه ها هم اقدام کنید. قبل از اقدام به نظرم با یک نفر که در کانادا رشته پزشکی خونده مشورت کنید چون عضویت در نظام پزشکی کانادا مشکله و بدون اون نمی تونید در آینده کار کنید. به همین دلیل بهتره از قبل شرایطش رو بدونید. قاعدتا با گرفتن مدرک از خود کانادا مسیر می بایست خیلی هموارتر بشه ولی باز هم بهتره در موردش بیشتر تحقیق کنید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - فاطم اکبرزاده - 15-08-2015

سلام وقت بخیر من در مصاحبه کبک  کاندسیونل شدم و افیسر ازم خواست مدرک ب2 بیاورم ایا ب1 سطح 9 به جای ب2 قابل قبول است؟

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 15-08-2015

اگر بهتون گفتن که مدرک B2 ارائه بدین فکر نمی کنم راه دیگری داشته باشه. قبلا سطح زبان کمتر از B2 هم امتیاز کمی داشت ولی از حدود 2 سال پیش حداقل سطحی که بهش امتیاز تعلق می گیره B2 هست. باز هم تحقیق کنید ببینید اخیرا قوانین و روال ها تغییر نکرده باشه.

(15-08-2015, 08:09 AM)فاطم اکبرزاده نوشته: سلام وقت بخیر من در مصاحبه کبک  کاندسیونل شدم و افیسر ازم خواست مدرک ب2 بیاورم ایا ب1 سطح 9 به جای ب2 قابل قبول است؟

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - azade61 - 21-08-2015

قصد اقدام از روش اسکیل ورکر کبک (متاهل )

سن 36 سال
مدرک تحصیلی : فوق لیسانس MBA  با فارق التحصیلی در سال 92   -  لیسانس برق  با فارق التحصیلی در سال 83 -  فوق دیپلم برق با فارغ التحصیلی در سال 79
سابقه کاری: 8 سال با بیمه تامین اجتماعی و با رشته برق
زبان: انگلیسی در حد آیلتس 5-6  که تا 2 ماه دیگه امتحان میدهم
فرانسه: فعلا در حد صفر ( ولی در عرض ده ماه به سطح بی 2 میرسونم)
خودکفایی مالی مشکلی ندارم
مشخصات همسر:
سن 33 سال - فوق لیسانس برق در سال 93 و لیسانس برق در سال 83 -   با سابقه کاری 4 سال در طی 10 سال گذشته 
حال سوال من این است که امتیاز من را شما چند ارزیابی میکنید ؟
و اینکه با امتیاز 53 بدون تمکن مالی که خودم ارزیابی کردم  میتوتنم پرونده ام را تشکیل و به جریان بیندازم و بعد از ده ماه مدرک فرانسه را اظافه کنم؟

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 23-08-2015

تا جایی که من اطلاع دارم از گذشته شرط قبولی متاهل ها حداقل امتیاز 63 با در نظر گرفتن 6 امتیاز سازگاری بوده. بنابراین بدون این 6 امتیاز می بایست دست کم 57 امتیاز داشته باشین. تا حدود قبل از 2012 یا 2013 این امکان وجود داشت که مدرک زبان رو بعدا ارائه بدین و در فرم فقط به سطح زبان تون اشاره کنید ولی از اون تاریخ به بعد فرستادن مدرک زبان در مرحله تشکیل پرونده برای گرفتن امتیاز اون اجباری شده.

پینوشت: من اخیرا قوانین رو کنترل نکردم که تغیری کردن یا خیر. باز هم تحقیق کنید.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - alijavar - 26-08-2015

سلام 
من قصد مهاجرت به کبک رو دارم از طریق Skilled worker

مدرک:لیسانس 
رشته تحصیلی: مهندسی عمران
سابقه کار: 6 سال و 2 ماه
زبان انگلیسی : Ielts general 7 و همه  band score ها بالای 7
زبان فرانسه : صفر ( قبلا یکم خوندم ولی میتونم یکساله جمعش کنم)
وضعیت تاهل : مجرد
تمکن مالی : متوسط و یا شایدم خوب!

ضمنا میخواستم بپرسم آیا فرستادن مدارک محدودیت زمانی داره ؟؟ ظاهرا تعداد 6300 تا پرونده قبول میکنن . آیا معلومه تا الان چند تا ویزا دادن؟
من چون قبلا برای فدرال اقدام کردم ، تاییده مدرک تحصیلی از WES دارم ، آیا به درد میخوره؟؟
از همه مهمتر پرونده FSW2014 من به خاطر اشکال نامه کار رد شده ، آیا تاثیری در بررسی پرونده جدید داره یا خیر ؟؟
ممنون

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 27-08-2015

اگر قوانین و روال های این برنامه عوض نشده باشه و همچنان شرایط قبلی حاکم باشه با رسوندن سطح زبان تون به B2 و به شرطی که سابقه کارتون با بیمه باشه مشکلی از نظر امتیازی نخواهید داشت. تایید مدرک رو به هر حال همراه مدارک بگذارین. در مورد رد شدن پرونده فدرال اگر جایی در فرم ها نپرسیده بودن نیازی به اشاره نیست ولی اگر اشاره کرده بودن چاره ای نیست که اشاره کنید. می بایست دید دلیل رد کردن رو چطور نوشتن. اگر مثلا سابقه کار براشون محرز نشده باشه (به دلیل نداشتن بیمه یا هر دلیل دیگری) اشکالی نداره ولی اگر برداشت تقلب در ارائه مدرک سابقه کار کرده باشن یا به عبارت دیگه misrepresentation داشته باشین در اون صورت ممکنه تا دو سال نتونید تشکیل پرونده بدین. در جوابیه ای که برای رد پرونده داده میشه اگر محدودیت زمانی برای تشکیل دوباره پرونده باشه اغلب به این موضوع اشاره می کنند.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - alijavar - 27-08-2015

جوابیه اداره مهاجرت کانادا مبنی بر این هست که بنده توی نامه کارم تعداد وظایفم (respobsibilities) رو کافی ننوشتم و اشاره به این موضوع که از اپلای کردن مجدد محروم هستم نشده . 
اخیرا با یکی از وکلا صحبت کردم ایشون گفتن ظاهرا قراره از اول اکتبر دوباره کبک پرونده قبول کنه و اشاره کردن با توجه به اینکه در مرحله اول 49 امتیاز لازم هست و بنده بدون داشتن مدرک زبان فرانسه 52 امتیاز میگیرم ، میتونم اقدام کنم ولی اگر قرار بر انجام مصاحبه باشه باید زبان فرانسه صحبت کنم . میخواستم اگر امکان داره  نظرتون رو بگید . ضمنا ایشون گفتن ظاهرا تو اکثر مواقع دیگه مصاحبه انجام نمیشه .

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 28-08-2015

خب پس بیشتر نقصی پرونده بوده و منعی نداره. اگر امتیاز بیشتر از ۴۹ باشه نیازی به مدرک زبان ندارید. با این حال شما برای رسیدن به امتیاز قبولی (۵۵) همچنان می بایست ۳ امتیاز بابت سازگاری از افسر بگیرین که اگر فرانسه تون خیلی ضعیف باشه ممکنه اون رو ندن. اگر بتونید مدرک B2 بیارین --حتی در یکی از مهارت های گفتاری یا شنیداری که هر کدوم ۵ امتیاز داره-- در اونصورت مصاحبه حالت فرمالیته پیدا می کنه. مصاحبه ای که قبلا انجام میشد برای تعیین سطح زبان و دادن نمره سازگاری بود. الان چون دادن مدرک زبان اجباری شده اهمیت مصاحبه کمتر شده. اگر مدرک نداشته باشین باید تا حد امکان مهارت گفتاری تون رو بهبود بدین و با کبک و بازار کار و شرایطش هم آشنایی داشته باشین که نمره سازگاری خوبی بیارین.