آکادمیا کافه
سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+---- موضوع: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%88-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GRE)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - mehrdad73 - 20-03-2014

(20-03-2014, 12:49 PM)'M1KE' نوشته: شرایط شما رو که به ندرت کسی پیدا میشه که داشته باشه ولی اگر در آیلتس 8.5 شده باشین یعنی در مهارت نوشتاری قوی بودین و بنابراین در قسمت Analytical Writing آزمون GRE هم میشه انتظار داشت با قدری تمرین 5.5 یا 6.0 بیارین چون در مهارت های مرتبط با Word Choice ، Grammar ، Unity ، Structure و در کل مهارت های عمومی نگارش نباید مشکل چندانی داشته باشید فقط باید چند مورد نمونه Writing های GRE رو نگاه کنید که با نوع ساختار موردانتظار این آزمون قدری آشنا بشین. با فرض اینکه در آیلتس در بخش نوشتاری 8.5 باشین به نظرم با یکی دو هفته وقت گذاشتن روی این بهش می تونید 5.5 رو بگیرین.
در بخش Verbal نمیشه دقیق نظر داد چون آزمون های تافل و آیلتس مهارت های عمومی و زبان روزمره یا آکادمیک (بسته به ماژولش) رو مورد سنجش قرار می دهند در حالی که در بخش Verbal آزمون GRE گاهی از واژگانی استفاده میشه که حالت ادبی دارند و به ندرت در زبان روزمره یا آکادمیک مورد استفاده قرار می گیرند و تیپ سوال ها هم نیاز به تحلیل منطقی داره. ولی در هر حال برای فردی که مهارت های درک مطلب و زبان عمومی اش خیلی خوب باشه میشه انتظار داشت بالای 160 بگیره. برای اینکه بشه در این بخش نمره خوبی آورد وافعن باید وقت خیلی زیادی صرف بشه.
در بخش Quantitative اگر که ریاضیات قوی داشته باشین می تونید نمره خوبی بگیرین. معمولن ایرانی ها در این بخش قوی تر هستند و برای شما که در جای دیگه ای اشاره کرده بودین معدلتون بالای 19 بوده و مهندسی خوندین قاعدتن ریاضی تون هم باید خوب باشه پس میشه انتظار داشت بالای 165 بگیرید.

آره خوب شرایط من کم پیدا میشه ولی من خودم الان سه ساله برپشتم ایران
از 21 سال زندگیم تقریبا 15 سالش رو خارج از ایران زندگی کردم 
و همین الان هم تدریس میکنم زبان انگلیسی رو واسه همین 8.5 برام عجیب نیست

الان 165 در واقع یعنی چقدر خوب؟ معمولا دانشگاهی که بخوام بچه دانشگاه آزاد رو بورس کنه
حالا درسته معدلم بالای 19 هست اما بازم بچه دانشگاه آزادم! -_-
چه نمره gre ای میخواد؟ و اگر بالاتر از اون نمره بگیرم ممکنه دانشگاه های بهتری قبولم کنن؟

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - M1KE - 20-03-2014

نمره Writing آزمون GRE از 6 هست که اگر بتونید 5.5 و حتی 5.0 بگیرید خیلی عالی هست. افرادی که در Writing آیلتس 7.0 می گیرند معمولن در این بخش حدود 4 می گیرند که نمره خوبی تلقی میشه. نمرات دو مهارت دیگه از 170 هست یعنی در مجموع میشه 340 گرفت. نمره 320 به بالا در GRE نمره خوبی تلقی میشه و دلیل اینکه نمره خیلی از ایرانی ها کم میشه ضعف در قسمت Verbal هست که سعی می کنند با بخش ریاضی اون رو جبران کنند. بیشتر دوستانی که پایه ریاضی قوی دارند می تونند با تمرین نمره شون رو در بخش Quantitative به بالای 165 برسونند ولی در بخش Verbal معمولن 10-5 نمره ای کمتر میشن که باز هم به هر حال مجموعش به حدود 320 میرسه و نمره خوبی تلقی میشه. شما با توجه به اینکه در Verbal هم می تونید امید نمره بالای 160 داشته باشین در مجموع فکر کنم بتونید نزدیک 330 بگیرید که خیلی عالی هست. پذیرش گرفتن با نمرات بین 310 تا 320 به شرطی که بقیه شرایط مثل معدل و نمره زبان هم خوب باشه دور از انتظار نیست.

[برش] سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Madridista - 31-03-2014

سلام
دوستان توی سایت دانشگاه نوشته:
  • Official, competitive score on the GRE or GMAT taken within the last five years.
البته رشته ای که من میخوام مدیریت هتلداریه.
آیا ریاضی هم دارن این آزمون ها ؟ (gmat و gre)
به نظرتون برای کسی مثل من که از ریاضی اصلا سر در نمیاره چه مدت وقت لازمه که بتونم توی این آزمون قبول شم؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - M1KE - 31-03-2014

بله هم جی آر آی و هم جیمت بخش ریاضی دارند. ریاضی اونها در سطح ریاضیات پیش دانشگاهی و بلکه قدری هم پایین تر هست. اگر هندسه و جبر رو در حد معمولی بلد باشید مشکل چندانی نخواهید داشت و فقط باید با اصطلاحات انگلیسی عبارت های ریاضی آشنا بشین. بهتره یک نمونه کتاب این آزمون ها رو نگاه کنید تا سطح سوالات دست تون بیاد.

(31-03-2014, 12:32 AM)'Madridista' نوشته: سلام
دوستان توی سایت دانشگاه نوشته:
  • Official, competitive score on the GRE or GMAT taken within the last five years.
البته رشته ای که من میخوام مدیریت هتلداریه.
آیا ریاضی هم دارن این آزمون ها ؟ (gmat و gre)
به نظرتون برای کسی مثل من که از ریاضی اصلا سر در نمیاره چه مدت وقت لازمه که بتونم توی این آزمون قبول شم؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Madridista - 31-03-2014

مرسی دوست عزیز
کلا این ازمون شامل چه چیزهایی میشه؟
توی نت توضیحات رو خوندم اما متوجه نمیشم.
فرقش با ایلتس چیه؟؟ چه چیزی رو میخواد بسنجه؟

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - M1KE - 31-03-2014

آزمون جي ار اي از سه بخش تشكيل شده. يك بخش نوشتاري كه كم و بيش شبيه بخش نوشتاري آيلتس هست و اگر نمونه هاش رو ببينيد مشكل خاصي در اين قسمت نخواهيد داشت. اگر نمره 4 از 6 در اين بخش بيارين نمره خوبي آوردين. بخش ديگه وربال هست كه حالت درك مطلب داره و اگر در درك مطلب آيلتس قوي بوده باشين در اين قسمت هم مشكل حادي نخواهيد داشت. فقط نوع واژگانش يه مقدار ادبي تر و ناشناخته تر هست و يه مقدار نياز به تجزيه و تحليل داره سوالهاش. بخش ديگه هم همين رياضي هست كه قبلن يه توضيح مختصري دادم. نمره اين دو بخش بر مقياس 130 تا 170 هست. سعي كنيد در مجموع حدود 310 به بالا بيارين. جيمت هم كم و بيش ساختارش به همين شكله ولي سوالهاش سخت تر هست.

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - reza_1st - 31-03-2014

من فقط یکی دو مورد رو اضافه کنم که برای رشته‌های مدیریت GMAT ترجیح داره، هم از این لحاظ که بعضی دانشگاه‌ها برای مدیریت فقط GMAT رو قبول دارن و GRE رو قبول ندارن، و اونهایی هم که قبول دارن، معمولاً تو معادل‌سازی نمره‌ی GMAT و GRE جوری معیار‌هاشون رو گذاشتن که گرفتن نمره GMAT مورد نظرشون، راحت‌تر از گرفتن نمره GRE قابل قبوله. همونطور که مایک تو پست قبل گفتن، ساختارشون شبیه همه، GMAT یه بخش چهارم هم داره به اسم Integarated Reasoning که یه سری اطلاعات در قالب متن و تصویر و نمودار و جدول و ... به شما می‌دن و بعد سوال‌های می‌پرسند که نیاز به تحلیل و کنارهم گذاشتن اطلاعاتی که داده شده داره. کلاً تو هر دو مورد سطح مورد نیاز زبان انگلیسی که امتحان گرفته می‌شه کاملاً بالاتر از  TOEFL و IELTS هست و دلیلش هم اینه که TOEFL و IELTS برای کسانی طراحی شده که انگلیسی زبان دومشونه ولی GMAT و GRE امتحان‌هایی هستن که خود انگلیسی زبان‌ها هم می‌دن و طراح بر اساس دانش زبانی یه نفرکه انگلیسی زبان مادریش هست سوال می‌ده. در مورد اینکه کدوم سخت‌تره بین GMAT و GRE من نظر قطعی ندارم برای همه‌ی بخش‌ها، ولی دست‌کم تو بخش وربال، بنظر من GRE سخت تره..
موفق باشین.

[برش] سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - Madridista - 01-04-2014

دوستان اینطور که معلومه من باید GRE رو امتحان بدم.
توی سایت دانشگاه نوشته:
competitive score یعنی چی؟؟

RE: سوالات و آشنایی کلی مربوط به آزمون GRE Subject - blur - 01-04-2014

(01-04-2014, 02:04 PM)'Madridista' نوشته: دوستان اینطور که معلومه من باید GRE رو امتحان بدم.
توی سایت دانشگاه نوشته:
competitive score یعنی چی؟؟

یعنی هرکدوم رو بدین براشون قابل قبوله. البته بهتره سایت چندتا دانشگاه دیگه رو هم چک کنید تا مطمئن شین که یکی ارجح تر به اون یکی نباشه. competitive score یعنی مینی ممی برا نمره نمیدن و هرقدر نمره تون بیشتر شه شانستون بیشتر میشه

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - Madridista - 01-04-2014

(01-04-2014, 02:17 PM)'blur' نوشته:
یعنی هرکدوم رو بدین براشون قابل قبوله. البته بهتره سایت چندتا دانشگاه دیگه رو هم چک کنید تا مطمئن شین که یکی ارجح تر به اون یکی نباشه. competitive score یعنی مینی ممی برا نمره نمیدن و هرقدر نمره تون بیشتر شه شانستون بیشتر میشه

چرا سایت چند دانشگاه دیگه رو هم چک کنم؟
شما کلاس خاصی میشناسید که بتونه خوب آموزش بده ؟