آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - 1900 - 20-02-2015

سلام دوست عزیز
ممنون از کمک هاتون
هدف من ابتدا پذیرش در پایه ارشد رشته خودم هست و بعد اقامت و موندن توی کانادا
شرایطم:
رشتم مهندسی عمران
مدرکم‌رو ۹۲ گرفتم
معدل ۱۴.۹ اینا البته چهار ترم آخر بالای پونزده میشه
یک سال سابقه کار مرتبط دارم البته با بیمه و دو سه سالم بدون بیمه
زبانم انگلیسی رو مدرکی ندارم ولی سعی میکنم تا اون موقه ۶.۵ آیلتس رو بگیرم
فرانسه هم فکر نکنم وقت کنم کاری براش کنم
سنم هم ۲۴
آشنایی ندارم اونجا ندارم
سرمایه هم چیز زیادی نیست ;-)
سوالات من:
چون خیلی حوصله درس و تحقیق و اینا ندارم ارشد بدون فاند سالی چقدر هزینه داره؟
میتونم در حین تحصیل بوسیله ی کار هزینه ی تحصیل و زندگی رو بدست بیارم؟ مثل اینکه در بهترین حالت اجازه کار محدود میدن بدون اجازه هم میشه کار کرد غیر قانونی یه جورایی؟
چون فرانسم خوب نیست نمیتونم به مونترال رفتن امید داشته باشم؟
دلیل من از ارشد خوندن و بعد از اون اقامت اینه که شناختی از فرصتای شغلی ندارم و نمیدونم کار برای متخصص خوب و راحت پیدا میشه یا نه به این شکل و طی دوسال تحصیلم میتونم بگردم دنبال شغل نهایتش با مدرک ارشد برگردم ایران!
راهنمایی شما در این زمینه چیه؟
با این شرایط من خوندن ارشد معقوله؟
درضمن درحال اعزام به خدمت هستم و این برنامه برای دو سال دیگه هست
یه نکته دیگه دلیل اینکه کانادا رو انتخاب کردم راحت تر بودن پروسه گرفتن اقامته
روی کشور خاصی نطری ندارم
به نظرتون با این شرایط من کدوم کشور مناسب تره؟

ممنون از وقتی که میذاری
ببخشید طولانی شد

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 21-02-2015

هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه متغیر هست. این قسمت از جزوه (ویکی) سایت رو بخونید در مورد هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا توضیح دادم. در کل اگر سرمایه قبلی ندارید تامین این هزینه کار دشواری هست و کارهای دانشجویی بیشتر تامین کننده بخشی از هزینه ها (حدود 30 درصد) از هزینه ها میشه و نباید حساب ویژه ای روی اون باز کنید. در مورد مهاجرت، با توجه به اینکه زبان فرانسه نمی دونید گزینه مهاجرت از راه کبک ممکن نیست مگر اینکه با هزینه شخصی تحصیل کنید و در اون مدت روی زبان فرانسه کار کنید و بعد از روش نامزد استانی برای اقامت اقدام کنید. در مورد روش فدرال بهتره تاپیک مهاجرت از راه ورود سریع رو که از ژانویه 2015 برقرار شده رو بخونید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - 1900 - 21-02-2015

ممنون از پاسختون
پس از نظر شما اینکه هزینم رو در حین تحصیل از طریق کار(هر کاری) کردن بدست بیارم تقریبا نشدنیه؟
در حین تحصیل راهی هست که بشه اقامت کاری یا داعم گرفت؟
اون گزینه ای در آخر راجه به تحصیل به هزینه خودم و بعد اقدام از راه نامزد استانی رو درست متوجهش نشدم
الان از طریق نیروی ماهر یا هرچیز دیگه ای واسه اقامت کبک نمیتونم اقدام کنم؟ ممکنه امتیازاتم رو برای کبک جمع بزنید؟ با ایلتس ۶.۵!
خیلی ممنون دوست عزیز

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - hamid110 - 21-02-2015

سلام
من ۲۰۱۱ فایل نامبر گرفتم الان یک ایمیل گرفتم مبنی بر ارسال با قالب جدید و اپدیت مدارک.
ایا میبایست مجدد هزینه ارسال کنم؟
وچه مدارکی مهمه دوباره ارسال کنم؟
با تشکر از راهنمایتون

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 22-02-2015

نیازی به پرداخت دوباره هزینه نیست. فقط فرم ها رو به روز کنید. اگر نامه رو از اداره مهاجرت کبک گرفتین (یا به عبارت دیگه هنوز به مصاحبه نرفتین و برای فدرال تشکیل پرونده ندادین در اون صورت باید فرم های اولیه تشکیل پرونده برای کبک رو که در این تاپیک اشاره دوباره پر کنید.

البته اگر می تونستین متن نامه تون رو اینجا بگذارین مطمین تر میشد نظر داد.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 22-02-2015

کارهای حین تحصیل معمولا حالت جنرال و غیر حرفه ای دارن و با توجه به اینکه همزمان با تحصیل و پاره وقت هست فرد نهایتش شاید بتونه ماهی ۸۰۰-۷۰۰ دلار به دست بیاره که هزینه های زندگی میشه و هزینه های تحصیل باید شخصی پرداخت بشه.

در حین تحصیل راهکار خاصی به ذهن من نمیرسه به جز ازدواج با یک مقیم که طبیعتا با این هدف زیاد جالب نیست!

جدای از روش کارکنان ماهر هر استان یک روشی با عنوان نامزد استانی داره که معمولا شرایطش برای فارغ التحصیلان همان استان نزدیکتر و برآورده کردنش براشون راحت تره. در مورد کبک به طور خاص اگر بتونید مدرک بگیرید و زبانتون در سطح B2 باشه میتونید اقدام کنید بعد از تحصیل.

در مورد مهاجرت از راه کبک شما ۱۶ امتیاز از سن، ۲۲ امتیاز از مدرک و رشته، ۴ امتیاز سابقه کار، ۴ امتیاز برای انگلیسی و ۱ امتیاز هم تمکن مالی میارین که در مجموع میشه ۴۷ و شما حداقل باید ۴۹ امتیاز داشته باشین تا تشکیل پرونده بدین و برای قبولی هم به ۵۵ امتیاز نیازه. اگر بتونید در speaking 7 و در listening 8 بیارین از انگلیسی امتیاز کامل (۶) میارین که میشین ۴۹ امتیاز و روی کاغذ خواهید تونست تشکیل پرونده.بدین ولی بدون دونستن فرانسه بعیده افسر به شما ۶ نمره سازگاری بدن که به ۵۵ برسین. اگر مدرک b2 فرانسه بگیرین مشکلی نخواهید داشت.

-------------------------------------------------------------------
پینوشت: قوانین مهاجرتی کشورها با گذر زمان مشمول تغییر می شوند و ممکن است برخی از اطلاعات به روز نباشند. مطالب ارائه شده رو صرفا به عنوان یک راهنمای اولیه در نظر بگیرید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - faeze23 - 24-02-2015

(05-02-2015, 03:25 AM)'M1KE' نوشته: خیر لزومی نداره وکیل داشته باشید. فرم هایی رو که در این تاپیک اشاره کردم پر کنید. اگر سوالی در موردشون داشتین در همون تاپیک بپرسید. یکی از فرم ها مربوط به معرفی وکیل هست که اختیاری ست و افرادی که خودشون پرونده رو تشکیل میدن و پیگیری می کنند نیازی به پر کردن این فرم ندارند.

ممنون از راهنمایی های کاملتون.
من ایلتسم آکادمیک اورال شده 6.5 فرانسه رو بلدم ولی اگر ازمون ندم میشه از طریق کبک اقدام کرد؟؟
به نظرتون امتیازم برای کبک بهتره یا فدرال؟؟ چه حدودی میشه امتیازم تقریبا؟؟
و حداقل موجودی مالی با توجه به شرایط جدید چقدر باید باشه؟
با سپاس

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 25-02-2015

از رشته و مدرکتون در مجموع 16 امتیاز میارین، از سن 16، سابقه کار با بیمه رو فرض می کنیم کمتر از 6 ماه حساب بشه و 2 امتیاز بگیرین (اگر بین 6 ماه تا 2 سال باشه 4 امتیاز میشه)، از انگلیسی فرض می کنیم 4 امتیاز میارین و با 1 امتیاز تمکن مالی در مجموع میشه 39 امتیاز.

برای تشکیل پرونده شما می بایست دست کم 49 امتیاز داشته باشین و مدرک های زبان رو هم می بایست در ابتدای کار ارائه کنید تا امتیاز اون رو براتون حساب کنند. اگر مدرک B2 بگیرید 12 امتیاز اضافه میشه که به 51 میرسین و می تونید تشکیل پرونده بدین. در مورد انگلیسی نمی دونم در حال حاضر نوع آکادمیک اون رو هم قبول می کنند یا خیر چون پیش فرض بر نوع جنرال اون هست. بهتره در این مدت سابقه کار با بیمه تون رو بیشتر کنید که اگر در یک سری از مهارت های زبانی نتونستین B2 بیارین با کمبود امتیاز مواجه نشین (مهارت های گفتاری و شنیداری فرانسه در سطح B2 هر کدوم 5 امتیاز و مهارت های نوشتاری و خوندن 1 امتیاز دارند. بنابراین بهتره روی دو مهارت اول وقت بیشتری بگذارید که دست کم 10 امتیاز بیارین).

پینوشت: قوانین مهاجرتی کشورها با گذر زمان مشمول تغییر می شوند و ممکن است برخی از اطلاعات به روز نباشند. مطالب ارائه شده رو صرفا به عنوان یک راهنمای اولیه در نظر بگیرید.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - faeze23 - 25-02-2015

(25-02-2015, 09:34 AM)M1KE نوشته: از رشته و مدرکتون در مجموع 16 امتیاز میارین، از سن 16، سابقه کار با بیمه رو فرض می کنیم کمتر از 6 ماه حساب بشه و 2 امتیاز بگیرین (اگر بین 6 ماه تا 2 سال باشه 4 امتیاز میشه)، از انگلیسی فرض می کنیم 4 امتیاز میارین و با 1 امتیاز تمکن مالی در مجموع میشه 39 امتیاز.

برای تشکیل پرونده شما می بایست دست کم 49 امتیاز داشته باشین و مدرک های زبان رو هم می بایست در ابتدای کار ارائه کنید تا امتیاز اون رو براتون حساب کنند. اگر مدرک B2 بگیرید 12 امتیاز اضافه میشه که به 51 میرسین و می تونید تشکیل پرونده بدین. در مورد انگلیسی نمی دونم در حال حاضر نوع آکادمیک اون رو هم قبول می کنند یا خیر چون پیش فرض بر نوع جنرال اون هست. بهتره در این مدت سابقه کار با بیمه تون رو بیشتر کنید که اگر در یک سری از مهارت های زبانی نتونستین B2 بیارین با کمبود امتیاز مواجه نشین (مهارت های گفتاری و شنیداری فرانسه در سطح B2 هر کدوم 5 امتیاز و مهارت های نوشتاری و خوندن 1 امتیاز دارند. بنابراین بهتره روی دو مهارت اول وقت بیشتری بگذارید که دست کم 10 امتیاز بیارین).
ممنون,
فقط خواستم بدونم گواهی های فنی و حرفه ای امتیازی داره؟؟ من یک گواهی دارم اگر امتیاز داره گواهی بیشتری بگیرم,
چه چیزهای دیگه ای امتیاز محسوب میشه؟ فامیل تو کانادا داشته باشیم امتیازه؟تو اسسمنت انلاین دیدم نوشته بود که فامیل دارید یا نه
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
سپاسگزارم

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 25-02-2015

در مورد گواهی های فنی و حرفه ای که در ایران صادر میشن تا جایی که من اطلاع دارم پذیرفته نمیشن و باید حالت دانشگاهی داشته باشه. در مورد روش کبک اگر در خود کبک فامیل نزدیک داشته باشید امتیاز داره ولی اگر در نواجی دیگه باشه امتیازی نداره. در مورد روش های فدرال فکر می کنم فرقی نکنه در کجا باشند و بسته به میزان نزدیکی، امتیاز سازگاری رو بالا می برند. در مورد امتیازهای کبک این تاپیک رو نگاه کنید (برخی از اطلاعات اون ممکنه در حال حاضر تغییر کرده باشه ولی کلیت اون تغییر زیادی نکرده. یکی از مواردی که تغییر کرده مدرک زبان هست که فکر می کنم در اون زمان فرستادنش در زمان تشکیل پرونده اجباری نبوده).