آکادمیا کافه
منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%88-%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - sharif - 02-12-2016

توصیه نامه برای دانشگاه آمریکا به صورت کامپیوتری هست یا حتما باید بریم از استاد برگه بگیریم ممکنه توضیح بدید ممنون
من از استادم دورم به نظرتون ممکنه به صورت ایمیل رد و بدل بشه یا حتما باید حضوری برم؟

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - butterfly - 02-12-2016

(02-12-2016, 01:01 AM)sharif نوشته: توصیه نامه برای دانشگاه آمریکا به صورت کامپیوتری هست یا حتما باید بریم از استاد برگه بگیریم ممکنه توضیح بدید ممنون
من از استادم دورم به نظرتون ممکنه به صورت ایمیل رد و بدل بشه یا حتما باید حضوری برم؟

نحوه ارسال توصیه نامه غالبا به صورت الکترونیکی هست. در مورد دانشگاه های آمریکایی، هنگام پر کردن اینترنتی فرم اپلیکیشن، از  شما مشخصات و اطلاعات تماس رفرنس هاتون پرسیده میشه. بعد از سابمیت فرم، ایمیلی برای استادهاتون ارسال میشه و ازشون درخواست میشه که توصیه نامه مربوط به شما رو براشون بفرسته. گاها علاوه بر یک فایل نامه که باید آپلود کنند، یه فرم حاوی چندین سوال هم باز میشه که باید در مورد ویژگی های شما جواب بدند. 
فقط کافیه از قبل به استادهاتون اطلاع بدید- حضوری یا غیرحضوری- که قصد دارید به عنوان رفرنس معرفی شون کنید.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - sharif - 02-12-2016

(02-12-2016, 01:13 AM)butterfly نوشته: نحوه ارسال توصیه نامه غالبا به صورت الکترونیکی هست. در مورد دانشگاه های آمریکایی، هنگام پر کردن اینترنتی فرم اپلیکیشن، از  شما مشخصات و اطلاعات تماس رفرنس هاتون پرسیده میشه. بعد از سابمیت فرم، ایمیلی برای استادهاتون ارسال میشه و ازشون درخواست میشه که توصیه نامه مربوط به شما رو براشون بفرسته. گاها علاوه بر یک فایل نامه که باید آپلود کنند، یه فرم حاوی چندین سوال هم باز میشه که باید در مورد ویژگی های شما جواب بدند. 
فقط کافیه از قبل به استادهاتون اطلاع بدید- حضوری یا غیرحضوری- که قصد دارید به عنوان رفرنس معرفی شون کنید.

ممنون دوست عزیز از پاسختون 
ببخشید متن نامه رو خودمون هم میتونیم به استاد بدیم ؟ یا قبل فرستادن خودمون هم متن رو ببینیم ؟
به نظرتون هرچقدر تعداد ریکام بالاتر باشه تاثیر خوبی داره در پذیرش ؟ چون حداکثر 3 تا نیاز هست به نظرتون سعی کنم همون سه تا رو بگیرم ؟

به نظرتون چه جملاتی و نکاتی برای گرفتن فاند نیاز هست که در ریکام باید حتما بیاد؟

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - butterfly - 02-12-2016

(02-12-2016, 01:40 AM)sharif نوشته: ممنون دوست عزیز از پاسختون 
ببخشید متن نامه رو خودمون هم میتونیم به استاد بدیم ؟ یا قبل فرستادن خودمون هم متن رو ببینیم ؟
به نظرتون هرچقدر تعداد ریکام بالاتر باشه تاثیر خوبی داره در پذیرش ؟ چون حداکثر 3 تا نیاز هست به نظرتون سعی کنم همون سه تا رو بگیرم ؟

به نظرتون چه جملاتی و نکاتی برای گرفتن فاند نیاز هست که در ریکام باید حتما بیاد؟

متن توصیه نامه بستگی به  استادهاتون داره. بعضی هاشون خودشون متن آماده دارند و بعضی هاشون سرشون شلوغه و دانشجو خودش زحمت نوشتن در مورد ویژگی های مثبت خودش می کشه Big Grin
اگر استاد خودش متن رو نوشته باشه احتمالا شما قبل از ارسال توصیه نامه، متن رو نمی بینید ولی دانشگاه های امریکا این حق رو به دانشجو می دن که بتونه بعدا و بعد از پذیرش متن توصیه نامه رو ببینه. برای این موضوع، یه سوال هم ازتون پرسیده میشه که می خواهید حق دیدن توصیه نامه رو بعدا داشته باشید یا نه. و شما می تونید این حق رو waive کنید یا نه. 
معمولا همون سه تا توصیه نامه کافیه و بیشتر ازتون نمی خوان. 
بهتره استادهایی براتون توصیه نامه بنویسند که شناخت خوبی از سوابق درسی و پژوهشی شما دارند. معمولا یکی شون استاد راهنمای دوره ارشد هست. می تونند بگن چه درسی رو باهاشون داشتید. عملکردتون خوب بوده. پشتکار خوبی دارید. باهوش و با استعدادید به نظرشون و ... . چندتا نمونه از این نوع نامه ها رو بخونید متوجه میشید در مورد جملات و متنش.

توصیه نامه - lsaminl - 01-02-2017

سلام دوستان
من یک ارش مدیریت MBA از دانشگاه تهران و یک لیسانس عمران از آزاد دارم و میخوام برای ارشد ایتالیا اقدام کنم
من ریکامندیشنمو باید از هر دو مقطع بگیرم یا یکی؟ و اگر یکی کدوم؟ ممنون میشم کمک کنین

RE: توصیه نامه - Faezeh_M - 01-02-2017

(01-02-2017, 11:55 AM)lsaminl نوشته: سلام دوستان
من یک ارش مدیریت MBA از دانشگاه تهران و یک لیسانس عمران از آزاد دارم و میخوام برای ارشد ایتالیا اقدام کنم
من ریکامندیشنمو باید از هر دو مقطع بگیرم یا یکی؟ و اگر یکی کدوم؟ ممنون میشم کمک کنین

سلام

بسته به اینکه چه رشته ای رو برای ادامه تحصیل میخواین انتخاب کنین، اساتید هم باید با همون رشته مرتبط باشن.

توصیه میکنم مطالب مرتبط با "توصیه نامه" رو مطالعه بفرمایید تا بیشتر در جریان قرار بگیرید.

موفق باشید.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - atosamohebbi - 15-09-2017

بچه ها سلام وقتتون بخیر
من میخوام از 2تا از استادام توصیه نامه بگیرم برای دانشگاه های کانادا که دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم به صورت آنلاین هستند.من باید ایمیل استاد رو تو فرم پذیرش بنویسم اونا خودشون با استاد تماس مسگسرن؟من اطلای ندارم که روندش چجوریه ممنون میشم کمکم کنین

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - raminz - 15-09-2017

(15-09-2017, 09:54 AM)atosamohebbi نوشته: بچه ها سلام وقتتون بخیر
من میخوام از 2تا از استادام توصیه نامه بگیرم برای دانشگاه های کانادا که دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم به صورت آنلاین هستند.من باید ایمیل استاد رو تو فرم پذیرش بنویسم اونا خودشون با استاد تماس مسگسرن؟من اطلای ندارم که روندش چجوریه ممنون میشم کمکم کنین

سلام،

آره. تو فرم پذیرش ایمیل استاد و مشخصاتشو وارد میکنی. بعد از طرف دانشگاه یه ایمیل به استاد میزنن که توش لینک توصیه نامه است. استادات که رو لینک کلیک کنن میرن تو یه صفحه ای که معمولاً باید یه فرم رو پر کنن، چندتا سوال رو جواب بدن و توصیه نامه ای که نوشتن رو اتچ کنن.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - atosamohebbi - 19-09-2017

بچه ها سلام وقت بخیر
من یکی از استادام گفته خودت توصیه نامه بنویس بیار من تایید کنم.
من متن رو آماده کردم ولی نمیدونم باید با سر برگ دانشگاه باشه؟من هیچ اطلاعی از روندش ندارم ممنون میشم کمکم کنین
من باید برای استادم ایمیل کنم اونیکه نوشتم که تایید کنه یا باید حضوری برم برام امضا کنه؟

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Ebish - 19-09-2017

(19-09-2017, 05:34 PM)atosamohebbi نوشته: بچه ها سلام وقت بخیر
من یکی از استادام گفته خودت توصیه نامه بنویس بیار من تایید کنم.
من متن رو آماده کردم ولی نمیدونم باید با سر برگ دانشگاه باشه؟من هیچ اطلاعی از روندش ندارم ممنون میشم کمکم کنین
من باید برای استادم ایمیل کنم اونیکه نوشتم که تایید کنه یا باید حضوری برم برام امضا کنه؟

سلام
روند کاری اساتید با هم اندکی متفاوت هست
اما اصولا به این نحوه که شما ابتدا متن رو براشون ایمیل میکنین؛ و ایشون میخونن و تایید میکنن؛ حالا اگه دانشگاه به صورت الکترونیکی بخواد توصیه نامه رو، ایشون همون رو برای دانشگاه ارسال میکنن
اگر هم به صورت دستی میخواد؛ خود استاد رو سربرگ دانشگاه پرینت میگیرن و امضا میکنن ( حداقل برای من و دوستان دیگه که اطلاع دارم چنین روندی رو داشته)

موفق باشید