آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 31-05-2012

شما اگر مصاحبه لاتاری‌تون قبول بشه، گرین کارد خواهید گرفت و داشتن گرین کارد امتیاز مثبت تلقی می‌شه، چون هم شهریه‌اتون در بعضی از ایالت‌ها و بعضی از دانشگاه‌ها کمتر می‌شه و در نتیجه استاد کمتر باید از فاندش مصرف کنه و هم این که استاد دیگه نگران این نیست که اگر به شما پذیرش بده و شما نتونید ویزا بگیرید کارش لنگ بمونه.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - mhz_ir - 31-05-2012

(31-05-2012, 06:24 AM)Babak نوشته: شما اگر مصاحبه لاتاری‌تون قبول بشه، گرین کارد خواهید گرفت و داشتن گرین کارد امتیاز مثبت تلقی می‌شه، چون هم شهریه‌اتون در بعضی از ایالت‌ها و بعضی از دانشگاه‌ها کمتر می‌شه و در نتیجه استاد کمتر باید از فاندش مصرف کنه و هم این که استاد دیگه نگران این نیست که اگر به شما پذیرش بده و شما نتونید ویزا بگیرید کارش لنگ بمونه.
ممنون. تو سایت دانشگاهها که رفتم دیدم تخفیف شهریه برای شهروندای امریکایی هست،یعنی کسانی که سیتیزن اونجا شده باشن.
(دقیقا تو سایت دانشگاه هاشون هم نوشته اپلای برای Citizen U.S Studetnt یا International Studetnt)
و از طرفی بعد از گرفتن ویزا باید4-3 سال ساکن اونجا باشم تا سیتیزن بشم.
حالا به نظرتون بازم اساتید اونجا با اینکه هنوز سیتیزنم نباشم اون امتیاز مثبتی که گفتید رو قائل میشن که فاند بدن؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 31-05-2012

قوانین همه دانشگاه‌ها و همه ایالت‌ها یکسان نیست. شما در کالیفورنیا اگر گرین کارد داشته باشید، بعد از یک سال حضور در کالیفورنیا مقیم محسوب می‌شید و در دانشگاه‌های دولتی کالیفورنیا مشمول تخفیف خواهید شد. این لینک دانشگاه برکلی شرایط رو توضیح داده و همون طور که می‌بینید این قانون شامل کسانی که اقامت دائم یا همون گرین کارد دارند هم می‌شه.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - amirhossein.gh - 15-06-2012

عکسی دیدم بسیار جالب که پایین صفحه شخصی یه استاد بود
رنک دانشگاه در حدود 100 usnews است. حالا شما فرض کنید دانشگاههای رنک بالا چطوریه
به ترکیب ملیت ها هم توجه کنید،جالبه Smile

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Shahrouz - 29-06-2012

درود

من یک ایمیل به استادی در دانشگاه cornell زدم. ادیتور یکی از ژورنالهایی بودند که مقاله من پابلیش شده. ایشون ابراز علاقه کردند به زمینه کاری من، رزومه پابلیکیشن من رو مناسب دونستند و cv کاملتری خواستند.آبان ماه مجددا امتحان جی ار ای می دم. آفقط توی رزومه اسمی از نمره پایین جی ار ای خودم نیاوردم. سوال من اینه که جی ار ای قبلی رو اصلا بگم یا بگم آبان (نوامبر ) مجددا امتحان می دم؟ چون یک جورایی می خوام زندگیمو این 5 ماه برای جی ار ای تعطیل کنم!

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Saeid - 29-06-2012

(29-06-2012, 02:00 PM)Shahrouz نوشته: درود

من یک ایمیل به استادی در دانشگاه cornell زدم. ادیتور یکی از ژورنالهایی بودند که مقاله من پابلیش شده. ایشون ابراز علاقه کردند به زمینه کاری من، رزومه پابلیکیشن من رو مناسب دونستند و cv کاملتری خواستند.آبان ماه مجددا امتحان جی ار ای می دم. آفقط توی رزومه اسمی از نمره پایین جی ار ای خودم نیاوردم. سوال من اینه که جی ار ای قبلی رو اصلا بگم یا بگم آبان (نوامبر ) مجددا امتحان می دم؟ چون یک جورایی می خوام زندگیمو این 5 ماه برای جی ار ای تعطیل کنم!
من اگه باشم نمره رو تو رزومه نمیارم و به جاش مینویسم که تو نوامبر میخام امتحان بدم. البته به نظرم استادا بیشتر براشون مقاله مهمتره تا نمره GRE.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 29-06-2012

(29-06-2012, 02:00 PM)Shahrouz نوشته: درود

شهروز جان
من هم با سعید موافقم و به نظرم هیچ لزومی نداره که از نمره GRE قبلی بگی و می‌تونی فقط بگی که برنامه‌ات اینه که نوامبر امتحان بدی. به طور کلی نمرات TOEFL و GRE رو در رزومه نمیارن.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Paradise4 - 17-07-2012

اگر کسی داره برای master در دانشگاهی apply می کنه، میتونه درخواست RA شدن به استاد بده ؟! یا فقط مربوط به PhD میشه ؟!

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 17-07-2012

دانشجویان Masters هم می‌تونند درخواست RA کنند، ولی اولویت اول با دانشجویان PhD هست و استادها معمولا سعی می‌کنند اول به دانشجویان PhDشون فاند بدند و اگر چیزی بمونه به دانشجویان Masters هم فاند می‌دند.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - spt - 18-07-2012

من یه چیز به حرفای آقا بابک اضافه کنم و اونم اینه که:
بعضی وقتا هم یه سری پوزیشن ها (که خیلی پول کمتری دارن و کوچیک تر هستن) مال دانشجو های مستر هست به طور کلی یا اینکه اصلا دکترا ها خیلی بهش علاقه ای ندارن که برای اون ها دانشجو های مستر مناسب تر هستن...
البته من بیشتر این رو در اسکاندیناوی دیدم و از جا های دیگه خبر ندارم...