آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - xavier - 10-12-2014

سلام بر M1KE عزیز
من امسال قصد اپلای برای دانشگاه های آمریکای شمالی دارم. ددلاین سه تا از دانشگاه هایی که قصد اپلای دارم اول ژانویه است. به دلیل مسائلی (وضعیت توصیه نامه ها وSop) احتمالا تا یک هفته آخر نتونم به صورت آنلاین اپلای کنم.
حالا سوال من اینه که آیا میشه مدارک رو قبل از اینکه رسما به صورت آن لاین اپلای کرده باشم پست کنم؟ این کار مشکل خاصی ایجاد نمی کنه؟
ممنون از M1KE عزیز

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 10-12-2014

حالت رسمی قضیه اینه که تا شما پول Application رو پرداخت نکنید اونها مسوولیتی در قبال پرونده تون ندارند. یعنی وقتی مدرکی به دستشون میرسه چک می کنند ببینند فردی با اون مشخصات در اونجا پرونده داره یا خیر و بعد اون مدرک رو به پرونده اضافه می کنند. وقتی پرونده ای نباشه معلوم نیست چه بلایی سر مدارک بیاد. به ویژه در دانشگاه های بزرگتر با توجه به اینکه سرشون شلوغ تر هست به نظرم احتمال گم و گور شدن اونها بیشتره.

تا جایی که به خاطر دارم در قسمت توصیه نامه بیشتر دانشگاه ها -- در صورتی که فقط نسخه آنلاین قابل قبول باشه -- وقتی ایمیل استاد موردنظر رو در سایت شون معرفی می کنید می تونید به مرحله بعد برین و در نهایت هم هزینه Application رو بپردازید و بعد اون پرونده در حالت Pending قرار می گیره تا تکمیل بشه. در این حالت هر مدرکی که تا ددلاین و حتی یکی دو هفته بعد از اون به پرونده اضافه بشه رو قاعدتا می بایست نگهداری کنند. اگر گزینه ارسال توصیه نامه های کاغذی هم مورد قبول باشه که ساده تر میشه و می تونید ابتدا هزینه پرونده رو بپردازید و بعد تا قبل از ددلاین اونها رو در پاکت های بسته و امضا شده بفرستید. اگر دیدین امکان پرداخت هزینه Application نیست به ادمیشن دانشگاه ایمیل بزنید ببینید راهی هست که یک ثبت نام اولیه کنید و بعد مدارک تکمیلی رو بفرستید یا خیر.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - maryeh - 26-12-2014

با سلام بنده فوق لیسانس رشته برنامه ریزی و رفاه اجتماعی دارم ایلتس 6.5 آکادمیک دارم و مجرد هستم.میحاستم بدونم شرایط من واسه مهاجرت چطوره؟

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 27-12-2014

لیسانس رشته مددکاری اجتماعی جزو رشته های 6 امتیازی ست و لیسانس رشته هایی مثل علوم اجتماعی، علوم انسانی و اجتماعی، و جامعه شناسی هم جزو صفر امتیازی هاست. در کل شما برای اقدام از روش کارکنان ماهر کبک می بایست سطح زبان فرانسه تون دست کم B2 باشه و هر چه امتیاز رشته تون کمتر باشه باید با سابقه کار بیشتر (که همراه با بیمه بوده باشه) جبران بشه. اینکه بتونید زیر مجموعه مددکاری اجتماعی اقدام کنید رو مطمئن نیستم ولی به نظر میرسه رشته هاتون خیلی به هم نزدیک باشند.

می تونید تاپیک مربوط به روش فدرال رو هم مطالعه کنید.
(26-12-2014, 07:41 PM)'maryeh' نوشته: با سلام بنده فوق لیسانس رشته برنامه ریزی و رفاه اجتماعی دارم ایلتس 6.5 آکادمیک دارم و مجرد هستم.میحاستم بدونم شرایط من واسه مهاجرت چطوره؟

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - atefeh123 - 30-12-2014

سلام و خسته نباشید
همسرم:
لیسانس: مهندسی صنایع شریف 14.5
ارشد: صنایع امیرکبیر 16
سابقه کاری: 3 سال هیئت علمی دانشگاه دولتی
مقالات: isi ، کنفرانس داخلی و خارجی هرکدام 2 تا
خودم:
لیسانس: صنایع پیام نور 15.5
ارشد:صنایع  آزاد 19
مقالات: isi، کنفرانس داخلی و خارجی هرکدام 2تا
فکر کنم بتونیم نمره زبان و GRE خوبی داشته باشیم
به نظر شما همسرم میتونه از دانشگاههایی با رنک خوب پذیرش با فاند بگیرن؟
من میتونم پذیرش با فاند بگیرم با توجه به اینکه دانشگاهم زیاد عالی نیست؟
ممنونم از توجه شما      

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 30-12-2014

معدل همسرتون یه مقدار پایینه با این حال با توجه به اینکه دانشگاهشون به نسبت معروف هست و خیلی از استادها اون رو می شناسند همچنان به نظرم شانس گرفتن پذیرش دارند. بهتره روی زبان کار کنید که حدود آیلتس 7.0 یا تافل 100 بیارین و برای دانشگاه هایی که GRE نیاز هست هم حدود 310 بیارین خوبه. خود شما هم با توجه به اینکه حداقل معدل های بیشتر دانشگاه ها رو برآورده می کنید اگر نمزات خوبی در آزمون ها بیارین با توجه به اینکه مقاله هم داشتین به نظرم شانس گرفتن پذیرش دارین. در مجموع به نظرم هر دوی شما می بایست بیشتر روی رتبه های جهانی حول و حوش 300 تا 500 وقت بگذارید. هر چه نمرات بهتری در آزمون ها بیارین احتمال اینکه از رتبه های بهتری پذیرش بگیرین کمی بیشتر میشه. همین طور بهتره سراغ استادهایی برین که زمینه کاری شون مشابه زمینه کاری مقاله های شما باشه.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - faeze23 - 03-02-2015

سلام  وقت بخیر،
من لیسانس مهندسی فضای سبز هستم از دانشگاه غیرانتفاعی مشهد. دارم برای دانشاههای کانادا برای ارشد اپلای میکنم ولی میخواستم بدونم اگر پذیرش نتونستم بگیرم یا فاندی بهم ندادن شرایط کلی من برای مهاجرت چطور هست.و اینکه حتما باید وکیل بگیرم یا میشه خودم اقدام کنم و چطوری باید اقدام کنم.
لیسانس با معدل 16.59
زبان انگلیسی هنوز کارنامه ام نیومده ولی حدودا  6 به بالاست ایلتسم
فرانسه تا b2 خوندم ولی میتونم بیشتر روش کار کنم تا مسلط تر بشم
سابقه کار دو سال تو یک شرکت طراحی و یک سال تو رزرواسیون هتل ولی سابقه بیمه 6 ماه
سن بیست و چهار سال مجرد
دقیقا نمیدونم چه چیزهای دیگه ای امتیاز محسوب میشه ممنون میشم راهنمایی کنید مدارک فنی حرفه ای میگن امتیاز مثبت داره؟؟ نمیدونم چقدر صحت داره..
با سپاس فراوان

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 04-02-2015

اینطور که نگاه کردم رشته معماری منظر (Landscaping Architecture) در فهرست مربوط به سال 2015 کبک جزو 6 امتیازی هاست و از اونجاییکه سطح زبان فرانسه تون حدود B2 هست و سن تون هم زیر 30 سال هست فکر نمی کنم مشکلی در کسب امتیاز لازم داشته باشید. اگر بتونید مدرک B2 در فرانسه بیارین می تونید تشکیل پرونده بدین. برای روش فدرال هم این تاپیک رو مطالعه کنید که با شرایطی که جدیدا اعلام شده آشنا بشین.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - faeze23 - 04-02-2015

(04-02-2015, 06:18 AM)M1KE نوشته: اینطور که نگاه کردم رشته معماری منظر (Landscaping Architecture) در فهرست مربوط به سال 2015 کبک جزو 6 امتیازی هاست و از اونجاییکه سطح زبان فرانسه تون حدود B2 هست و سن تون هم زیر 30 سال هست فکر نمی کنم مشکلی در کسب امتیاز لازم داشته باشید. اگر بتونید مدرک B2 در فرانسه بیارین می تونید تشکیل پرونده بدین. برای روش فدرال هم این تاپیک رو مطالعه کنید که با شرایطی که جدیدا اعلام شده آشنا بشین.

خیلی ممنون از راهنمایی تون,فقط برای مهاجرت حتما باید وکیل بگیریم؟ اگر بخوام خودم اقدام کنم باید چکار کنم؟ تاثیری در روند کار داره وکیل داشتن؟

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 05-02-2015

خیر لزومی نداره وکیل داشته باشید. فرم هایی رو که در این تاپیک اشاره کردم پر کنید. اگر سوالی در موردشون داشتین در همون تاپیک بپرسید. یکی از فرم ها مربوط به معرفی وکیل هست که اختیاری ست و افرادی که خودشون پرونده رو تشکیل میدن و پیگیری می کنند نیازی به پر کردن این فرم ندارند.
(04-02-2015, 10:54 AM)'faeze23' نوشته: خیلی ممنون از راهنمایی تون,فقط برای مهاجرت حتما باید وکیل بگیریم؟ اگر بخوام خودم اقدام کنم باید چکار کنم؟ تاثیری در روند کار داره وکیل داشتن؟