آکادمیا کافه
ارز مسافرتی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: ارز مسافرتی (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: ارز مسافرتی - Torkan - 09-11-2015

(09-11-2015, 01:23 AM)sharif نوشته: سلام من برای ثبت نام کنفرانس( مقاله ام )بایستی یورو بخرم من چطور می تونم با قیمت دانشجویی یورو خریداری کنم ؟
کشور برگزار کننده ترکیه است آیا از بانک داخل میشه این پول رو واریز کرد ؟
لطفا راهنمایی کنید خیلی واجبه

درود

اینجا بحث ارز مسافرتی هست. شما اگر هوایی برید میتونید 300 دلار ناقابل! از بانک به قیمت بانک مرکزی حدود 3000 تومان بخرید که باید مدارک رو ببرید بانک ملت یا بانکهایی که ارز مسافرتی میدن و این پول رو بگیرید.
چیز اضافه دیگه ای به شما نخواهند داد.
خیر نمیشه واریز کرد. شما باید با شرکتهای واریز پول تماس بگیرید. اینجا.

بااحترام،
ترکان

RE: ارز مسافرتی - sharif - 17-11-2015

(09-11-2015, 11:29 AM)Torkan نوشته: درود

اینجا بحث ارز مسافرتی هست. شما اگر هوایی برید میتونید 300 دلار ناقابل! از بانک به قیمت بانک مرکزی حدود 3000 تومان بخرید که باید مدارک رو ببرید بانک ملت یا بانکهایی که ارز مسافرتی میدن و این پول رو بگیرید.
چیز اضافه دیگه ای به شما نخواهند داد.
خیر نمیشه واریز کرد. شما باید با شرکتهای واریز پول تماس بگیرید. اینجا.

بااحترام،
ترکان

بعد از این که مدارک رو به بانک دادیم چند روز طول می کشه تا از ارز به دستمون برسه ؟چون من کمتر از یک هفته وقت دارم

RE: ارز مسافرتی - Andre - 17-11-2015

(17-11-2015, 02:32 PM)sharif نوشته: بعد از این که مدارک رو به بانک دادیم چند روز طول می کشه تا از ارز به دستمون برسه ؟چون من کمتر از یک هفته وقت دارم

شما با مدارک زیر به بانک سامان یا ملت و یا هر بانک دیگری که شعبه ارزی داره و ارز مسافرتی میده مراجعه میکنید.

1. گذرنامه معتبر ایرانی
2. بلیط مسافرت کاغذی یا الکترونیکی مهرشده توسط آژانس هواپیمایی (کپی رنگی قبول نیست و ممکنه گیر بدن. حتماً سعی کنید که اصلشو ببرید).
3. ویزای کشور مقصد (اگر ترکیه و کشورهای همسایه ای هست که ویزا نمیخاد مشکلی نیست).
4. اصل فیش پرداخت عوارض خروج از کشور است (فیش رو باید برید بانک ملی واریز کنید. شماره حساب و اطلاعات در خود شعبه بانک ملی موجوده)

پس از آن یک حواله واستون صادر میشه که وقتی از گیت رد شدید. در فرودگاه امام طبقه زیر زمین باجه بانک ملت و سامان موجوده و اونجا طبق حوالهتون پول رو دریافت میکنید.

حال راجع به سوالی که پرسیدید. شما حتی روز قبل از پرواز به شرطی که روز کاری بانکی باشه هم میتونید در کمتر از نیم ساعت دریافت کنید. خود بانک به دلیل تغییر قیمت ارز دولتی معمولاً حداکثر تا یک هفته قبل از پرواز حواله صادر میکنن. البته حالا ممکنه یکی زودتر هم گرفته باشه ولی قانون اینه و هیچ جای نگرانی ای وجود نداره.

موفق باشید

RE: ارز مسافرتی - automotive - 12-04-2018

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه ای یکسان سازی نرخ ارز، نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.
به گزارش مهر، به نقل از بانک مرکزی، در راستای اجرای تصمیم مورخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ستاد اقتصادی دولت مبنی بر یکسان سازی نرخ ارز با بهای ۴۲۰۰۰ ریال برای هر دلار که به منظور تثبیت بازار ارز اتخاذ شد، اطلاعیه شماره ۲ یکسان سازی نرخ ارز در رابطه با نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی به شرح ذیل به استحضار عموم هموطنان می رسد:
۱. ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به میزان ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم مرز و کشورهای مشترک المنافع به غیر از عراق ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.
۲. متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای کشور مقصد (در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی می باشند.
۳. متقاضیان باید نسبت به پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی به شعب منتخب بانک ملی اقدام و در مقابل آن سند حسابداری/رسید دریافت کنند.
۴. پرداخت ارز مسافرتی در باجه بانک ملی مستقر در مبادی خروجی (پس از باجه کنترل گذرنامه) و در مقابل دریافت سند حسابداری/ رسید و ممهور کردن گذرنامه متقاضی انجام می شود.
۵. میزان و ترتیبات پرداخت ارز به زائران عتبات عالیات پس از هماهنگی با سازمان حج و زیارت اطلاع رسانی خواهد شد.
۶. تامین ارز درمانی و دانشجویی با رعایت مجموعه مقررات ارزی از طریق بانک های تجارت و سامان کمافی السابق ادامه می یابد.

منبع