آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - reza_1st - 07-09-2013

(06-09-2013, 10:46 PM)'Honeyeh' نوشته: باسپاس فراوان از همۀ دوستان که جواب دادن. خوب بودن دانشگاه امیر کبیر و کلاً دانشگاههای تهران بر هیچ کس پوشیده نیست. مسئله اینجاست که تحمل جو  دانشگاههای ایران و اینکه همه چی به پای دانشجو هست، اینکه باید دنبال استاد بدویی تا شاید بهت توجه کنن و خیلی چیزای دیگه برام قابل تحمل نیست... و نمی تونم تصور کنم که دوباره برگردم به اون جو :-(

دوستان مخصوصاً bzz عزیز همه چی رو کامل گفتن، فقط من هم خواستم یه بار دیگه بگم بنظر من هم بهتره امیر کبیر رو از دست ندین، همونطور که دوستان گفتن، برای کسی که می خواد بره بعد از فوق، نوبت دوم نسبت به نوبت اول گزینه بهتریه و من دیدم افرادی که هر 2 تا رو قبول می شدن و تصمیم گرفته بودن که نوبت دوم (شبانه) رو اول بزنن، چون همونطور که دوستان گفتن نهایتاً هزینه ش کمتر در میاد. از طرف دیگه مطمئناً شما بعد از این 2 سال، موقعیت خیلی بهتر و رزومه بهتری برای اپلای کردن دارین، هم اسم دانشگاه، هم اینکه سعی کنید معدل عالیی داشته باشین، هم وضعیت بهتر زبان و GRE و همینطور مقاله و کارهای پژوهشی که موقعیتش تو امیرکبیر هست وضعیت شما رو بهتر میکنه و احتمال گرفتن فاند از دانشگاه خوب رو بنظر من میتونین تو این 2 سال چند برابر کنین. می دونم ترجیح میدین که زودتر برین و نهایتاً هم هم تصمیمش رو باید خودتون بگیرین، ولی نظر من اینه که سختی این مدت ارزشش رو داره.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - alpachino10 - 03-10-2013

دوستان عزیزم، من چند صفحه ای از این تاپیک رو خوندم و خیلی واسم مفید بود. حقیقتش اینه که من قصد داشتم برای دکترای پاییز 2014 آمریکا اقدام کنم. به استادهای زیادی هم تا الان ایمیل زدم. با اینکه جوابهایی که تا الان گرفتم زیاد بد نیست ولی به این فکر افتادم که در کنار اینکه برای دکترا اقدام میکنم چندتا دانشگاه رو هم به عنوان مستر دوم اقدام کنم و این سکوی پرشی بشه برای دکترای بهتر. خودم به شخصه مشکلی از اینکه یه مقطع رو دوباره تکرار کنم حتی اگه همون گرایش قبلی هم باشه ندارم. فقط می خوام دوستای عزیزم منو راهنمایی کنن تو این سوالات:

1- من معدل لیسانسم از یه دانشگاه متوسط به بالای دولتی با معدل 15.5 و فوقم از دانشگاه تراز اول دولتی با معدل 17.92 بوده (برق-قدرت). تا الان یه مقاله ایندکس IEEE و دو تا ژورنال سابمیتی دارم. با این اوصاف اگه بخوام واسه مستر دوم در آمریکا اقدام کنم به نظرتون شانس خوبی دارم؟ کلا چه جوریه؟ از نطر اونا نکته منفی نیستش که یه نفر بخواد دوباره بیاد مستر بگیره؟
2- احتمال اینکه فاند بدن با این شرایط چقده؟
3- به نطرشما تغییر گرایش باید داد واسه مستر دوم یا نه؟ (با توجه به این نکته که اگه توی همون گرایش قبلی ادامه بدیم احتمال اینکه بشه فاند گرفت بیشتر میشه)

لطف می فرمایید اگه نطراتتون رو با من در میان بزارید.مرسی

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Simon2007 - 04-10-2013

توجيه سفارت رو در برنامه داشته باشيد. تغيير گرايش خوبه. بهتره سفارت ندونه داريد يك مستر. دانشگاه هم لزوما نياز نيست بدونه هرچند ممكنه استاد خوشحال بشه بسته به نوع كارش. در مورد فاند به علت كم بودنش بايد رقابت سختي رو پشت سر بزاري. خيلي از ارشدها كورس دارند و پروژه كمه. بايد بگردي استادي پيدا كني كه براي ارشدهاشم پروژه تعريف ميكنه. اونها كمي فاند دارند. ولي بازم ترجيحا ميدن به دكتري. پس خيلي روش حساب نكن. در مورد تغيير گرايش هر جوري دوست داري رفتار كني بهتره. من بودم يك فيلد ديگه ميخوندم كه قالبيت هام زياد باشه. خوندن همون رشته زياد از نظر رزومه جالب نيست ولي بازم با خودته. 
موفق باشي-شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - alpachino10 - 04-10-2013

متشکرم. من در مورد اینکه ممکنه سفارت گیر بده شنیده بودم ولی فکر نمیکردم که دانشگاه گیر بده به این موضوع که چرا دوباره میخوای مستر بخونی. در واقع فکر میکردم که اگه بدونند قبلا مستر داشتی واسه متقاضی پوئن مثبت هم در نظر میگیرن (چون میگن طرف تجربه داره). حتی فکر میکردم اگه برای مستر دوم هم خواستم اقدام کنم ریزنمرات مستر اول رو (با اینکه نیازی نیست)  به همراه بقیه مدارک براشون بفرستم تا شاید نظرشونو بیشتر جلب کنم. پس با این حساب شما میگید دانشگاه اگه بدونه قبلا مستر گرفتی ممکن سد راه بشه؟

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Simon2007 - 04-10-2013

نه نه من اين رو نگفتم. دانشگاه سد نميشه. اما اين رو هم در نظر داشته باشيد اطلاعات دانشگاه و سفارت خيلي تفاوت داشته باشه مشكلي نداره؟ اين بخشش با شماست. دانشگاه هرگز براي مستر دوم سد نميشه. حدس خودتون درسته اما مستر اول براي شما فاند در پي نخواهد داشت لزوما. شادزي

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - vorojak - 26-10-2013

من دانشجوی دکتری بیوشیمی (بالینی) دانشگاه تهران هستم سال سوم. با توجه به برنامه ریزی که انجام دادم قصد دارم برای مقطع دکتری رشته بیوشیمی (پایه) در خارج از ایران apply کنم 2 تا سوال دارم. 1. ایا میتونم مقطع دکتری که دارم میخونم رو تو ایران تموم کنم بعدا دوباره واسه همین مقطع دکتری ولی رشته بیوشیمی (پایه) در خارج از ایران apply کنم؟
[align=right]2. آیا میشه Apply کرد؟ و کسی این کارو کرده؟؟؟؟؟

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Leopold - 06-11-2013

سلام، من از یکی از دانشگاه های آمریکا واسه PhD پذیرش گرفتم. به نظرتون در صورت موافقت استاد راهنمای من، دانشگاه موافقت میکنه که پذیرش من را از PhD به مستر تغییر بده؟ مثلا یک ترم از تحصیلم گذشته باشه. مرسی

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - M1KE - 06-11-2013

اینکه اون دانشگاه خاص قبول کنه یا خیر رو نمی دونم چون هر دانشگاه قوانین خاص خودش رو داره ولی این رو در نظر داشته باشید که اگر برای دوره PhD موردنظر فاند گرفته‌اید برای مستر به احتمال زیاد این فاند تعلق نمی‌گیره و در برخی موارد هم فقط ۵۰ درصد شهریه رو معاف می‌شوید و نه همه اون رو. به شکلی که گاهی در نامه‌های RA دیده‌ام که با این موضوع اشاره شده که به شما فلان قدر دستمزد سالانه می‌دهند و بعد اشاره کرده که اگر دکترا هستید از Tution & Fee معاف هستید و اگر مستر هستید ۵۰ درصد Tution & Fee کاهش پیدا می‌کنه.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - فانتین - 07-11-2013

سلام دوستان
من فوق مترجمی زبان دارم میخام بدونم با این رشته تو کانادا میتونم دکترا بخونم من فاند نمیتونم بگیرم چون شرایظش رو ندارم هزینه ی دکترا اونجا چقدره و اصلا تو این رشته برای من کار هست ؟ مثلا شاید تدریس زبان توی اموزشگاه مرسی اگه راهنماییم کنید

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - M1KE - 08-11-2013

با توجه به اینکه اشاره کرده بودید برای کلگری می‌خواهید برای همین شهر را توضیح می‌دهم. ببینید مترجمان برای اینکه بتوانند به صورت حرفه‌ای و رسمی فعالیت کنند می‌بایست عضو انجمن مترجمان استان مربوطه بشوند. در مورد شما می‌بایست عضو انجمن مترجمان آلبرتا (ATIA) شوید. شرایط عضویت در این انجمن را در اینجا توضیح داده است. به عنوان یک مترجم اصولا شما می‌بایست به ۲ زبان مسلط باشید که معمولا یکی از آنها زبان مادری فرد است.

به نظرم شما در این مدت زمان بهتر است روی زبان انگلیسی کار کنید و یک آیلتس خوب بگیرید و از این طرف سابقه کار به زبان انگلیسی برای آنجا بگیرید شاید قبول کردند (معمولا این نوع انجمن‌ها سابقه کارهای کانادایی را قبول می‌کنند یا می‌گویند دست کم ۱ سالش کانادایی باشد. ولی به هر حال تهیه کردن این نامه سابقه کار ضرری ندارد). در مورد شرایط به طور کلی گفته می بایست مدرک مترجمی + ۱ سال سابقه کار داشته باشید. یک سری امتحان هم می‌گیرند که می بایست در آن پذیرفته شوید.

در مورد اینکه شرایط کار برای شما در شهر کلگری خوب است یا بد نمی توانم به طور دقیق نظر بدهم ولی در آلبرتا مثل هر استان دیگر کانادا دفاتر ترجمه رسمی هست که برای زبان‌های زیادی ترجمه می کنند. برای نمونه می توانید این آگهی این دفتر که در کلگری است را ببینید.

البته لزومی ندارد برای کار کردن مترجم رسمی (Certified Translator) باشید تا شروع به کار کنید و می‌توانید در ابتدای کار برای این دفاتر به صورت مترجم غیر رسمی ترجمه کنید و کار شما را یک مترجم رسمی ویرایش و تایید کند. این مورد در مورد مهندس ها و خیلی از رشته های دیگر هم صدق می‌کند.

در مورد دکترا هزینه‌ها برای مقیم‌ها به نسبت کمتر است (در حدود ۳۰ درصد خارجی‌ها). می‌بایست دانشگاه موردنظر را پیدا کنید و در سایت‌شان ببینید رشته شما را دارند یا خیر و بعد در قسمت Tution and Fee‌قیمت های دقیق را ببینید. برای مقیم‌ها احتمالا حدود ۵۰۰۰ دلار در سال است (به غیر از هزینه‌های زندگی و خورد و خوراک).

پیوشت: فانتین در زبان فرانسه یعنی چشمه!