آکادمیا کافه
ويزا و اقامت هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: ويزا و اقامت هلند (/Thread-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - رسول نجفی - 17-09-2015

سلام . خسته نباشید. ایا با ویزای کار در هلند میشه نقاضای پناهندگی کرد و اگر پاسخ مثبت هست چقدر زمان میبره برای جواب پناهندگی رو گرفتن . ممنونم

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - ForeverBlue - 17-09-2015

دوست گرامی
در این فروم در خصوص مسائل مربوط به پناهندگی، امکان بحث و تبادل نظر وجود ندارد.

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - بهراد - 26-09-2015

ممنون از پاسختون .... راجب ویزای شینگن افرادی رو دیدم که به شکل خانوادگی 4 یا 5 نفری همزمان از طریق اقوام ویزا هلند روگرفتن.. به نظر شما چه چیزی میتونه باعث بشه که به این شکل ویزا ندن به ما؟؟؟؟؟؟ اگه میشه لطفا بفرمایید که اقلا از الان برطرف کنیم یا شرایطشو محیا کنیم.
 خیلی ممنوم از راهنمایی هاتون Wink

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - ForeverBlue - 27-09-2015

بستگی به عوامل متعددی دارد. مثلا این که قبلا ویزای شنگن داشته اند یا خیر. یا سفرهای خارجی زیاد داشته اند یا نه.
فرض کنید کسی که تازه پاسپورت گرفته و هیچ سفر خارجی نداشته میخواهد اولین سفرش را به شنگن داشته باشد! در حالی که اگر قبلا مثلا 5 یا 6 سفر خارجی داشته باشد این سفر توریستی توجیه پذیرتر است.

همینطور بستگی به وضعیت دعوت کننده و شرایط اداره مهاجرت و شرایط روز دارد.

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - pedram20b - 27-10-2015

با سلام و خسته نباشید.
چند سوال داشتم که اگر جواب بدید ممنون میشم:
1-من میخواستم از هلند برای گرفتن ویزای شنگن اقدام کنم از طریق داییم برای خودم و همسرم سوال اینجاست که اگر از هلند اقدام کنم میتونم برم آلمان و از اونجا برگردم ایران؟؟؟
2-اصل قضیه من میخوام برم آلمان دیدن خواهرم چون آلمان سخت میگیره از هلند و داییم میخوام اقدام کنم این کار بهتره؟؟؟؟؟
3-تمام مدارک رو چه برای آلمان چه برای هلند باید ترجمه کنم ؟؟؟؟؟ اصل مدارک رو هم باید ببرم یا خیر

متشکرم

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - ForeverBlue - 28-10-2015

(27-10-2015, 05:09 PM)pedram20b نوشته: با سلام و خسته نباشید.
چند سوال داشتم که اگر جواب بدید ممنون میشم:
1-من میخواستم از هلند برای گرفتن ویزای شنگن اقدام کنم از طریق داییم برای خودم و همسرم سوال اینجاست که اگر از هلند اقدام کنم میتونم برم آلمان و از اونجا برگردم ایران؟؟؟
2-اصل قضیه من میخوام برم آلمان دیدن خواهرم چون آلمان سخت میگیره از هلند و داییم میخوام اقدام کنم این کار بهتره؟؟؟؟؟
3-تمام مدارک رو چه برای آلمان چه برای هلند باید ترجمه کنم ؟؟؟؟؟ اصل مدارک رو هم باید ببرم یا خیر

متشکرم

درود بر شما
1- اگر ویزایی که میگیرید برای کل شنگن باشد بله میتوانید. اطلاعات بیشتر در جزوه سایت
2- بستگی به شرایط دارد. هلند ساده تر شنگن میدهد اما بستگی دارد به ویزاهای قبلی، حساب بانکی، شغل و ...
3- بله. ترجمه به انگلیسی هم قابل قبول است. اصل آن هم لازم است.

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - kiarmin - 16-11-2015

سلام دوستان.  دوست من برام دعوتنامه فرستاده از هلند. البته فقط براي چند روز. وقت رو گرفتم. تمام مداركم رو هم از طريق اطلاعاتي كه از اينجا و ايميل خود سفارت ، جمع آوري كردم. هفته آينده وقت مصاحبه دارم. ايشالا تجربه اون روزم رو اينجا مينويسم. راستي به نظر شما نوع پوشش لباس ( مثلا رسمي باشي يا لباس معمولي )  توجهي رو جلب ميكنه؟ چون شنيدم سفارت انگليس به اين قضيه خيلي اهميت ميده.

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - ForeverBlue - 16-11-2015

(16-11-2015, 03:01 PM)kiarmin نوشته: سلام دوستان.  دوست من برام دعوتنامه فرستاده از هلند. البته فقط براي چند روز. وقت رو گرفتم. تمام مداركم رو هم از طريق اطلاعاتي كه از اينجا و ايميل خود سفارت ، جمع آوري كردم. هفته آينده وقت مصاحبه دارم. ايشالا تجربه اون روزم رو اينجا مينويسم. راستي به نظر شما نوع پوشش لباس ( مثلا رسمي باشي يا لباس معمولي )  توجهي رو جلب ميكنه؟ چون شنيدم سفارت انگليس به اين قضيه خيلي اهميت ميده.

در انجمن کشورهای اروپایی یک تاپیک به نام  راهنمای مصاحبه شنگن هست که در این مورد مفصلا توضیح داده شده است.

موفق باشید

RE: بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت هلند - kiarmin - 23-11-2015

سلام دوستان. من رفتم سفارت. خيلي خوب و منظم كار ميكردن. زماني كه بهتون اعلام شده رو سعي كنين دقيقا به موقع برسيد چون واقعا حساس هستند. البته وقتي وارد بشيد پروسه كاري تقريبا 2 ساعت زمان ميبره. اما مشكل اينه كه اگه دير برسيد ،   پرسنل سكيوريتي جلوي درب اصلا اجازه نميده بريد داخل.  من فكر ميكردم  كه در يك اتاق و خيلي مفصل باهام مصاحبه بشه ، اما داخل سفارت شبيه بانك ها بود. اول بايد از دستگاه نوبت دهي ، نوبت ميگرفتيم ، بعد انتظار تا اعلام شماره. بعد يكي از باجه ها تمام مدارك رو فوري گرفت و يكي دو تا سوال معمولي . مجددا انتظار. اينبار مدارك كامل شدن و  جلو همون باجه ها چند دقيقه اي بيشتر مصاحبه ميشيد و چند تا سوال در باره ميزان حقوق و شغل و دليل سفر و نوع دعوتنامه و... پرسيدن و نهايتا رسيد دادن كه حدودا دو هفته ديگه بايد واسه جواب بريد.

اما چيزاي مهم كه خيلي افراد سوال ميپرسن : 
تعداد عكس 1 دونه كافي هست.
فرم شينگن را بدون خط خوردگي پر كنيد.
حتما بيمه مسافرتي رو بايد گرفته باشيد. ( حتي يه ماشين جلوي درب سفارت بود كه همونجا بيمه صادر ميكرد واسه كساني كه نداشتن)
رزرو بليط بايد انجام داده باشيد از قبل. نياز به خريد بليط نيست. رزرو مجاني هست.

اگه كسي سوالي داشت ، بتونم جواب بدم ، خوشحال ميشم كمكي كرده باشم.

موفق باشيد.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - olishamy - 16-01-2016

ممنون از پاسخ شما

من و خانمم دفعه اوله که به دعوت خواهر خانم میخواییم بریم هلند .هر دو شاغلیم و فاقد بچه . تو حسابامونم 40 ، 50 میلون داریم . فکر میکنید چقدر شانس داریم که جوابمون مثبت باشه؟گواهی اشتغال به کار داریم و بک خونه هم به نام من هست.