آکادمیا کافه
گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - siavashasg - 13-09-2016

اول از همه از راهنمایی خیلی دقیقتون ممنونم. لطف می کنیذ راجع به ازدواح تو کشور سوم مخصوصا راجع به زمان مورد نیاز که چقدر طول می کشه و همچنین به کجا باید مراجعه کنیم راهنمایی بفرمایید

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - M1KE - 13-09-2016

خواهش می کنم. پست های 85# و 106# این تاپیک رو بخونید.

http://www.academiacafe.com/pf/Thread-گرفتن-گرین-کارت-از-طریق-ازدواج-با-شهروندان-امریکا?page=11

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - enerjixxx - 04-10-2016

سلام بر همه عزیزان ..
نزدیک ترین پستی که به سوالم پیدا کردم همین بود ..
میخواستم بدونم من دوس دخترم آمریکاست و مدارکمون رو واسه نامزدی فرستادیم به سفارت ابوظبی ..
می خواستم بدونم در صورتی که رفتیم واسه مصاحبه و موافقت شد با ویزام (‌انشالله ) چقد طول میکشه که ویزامو بدن ..
آیا همونجا بهم ویزا رو میدن یا چند روز بعد میدن ویزا رو ...
یا می گن برگرد ایران .. بعدش اعلام میکنیم بهت کی بیای بابت دادن ویزا ؟
این یه سوال ...
دوم اینکه کسی طریقه ی مصاحبه با کسی که میخواد از طریق نامزدی بره اونجا .. سوال جوابایی که میکنن رو می دونه ..

تجربه ای داره واسم توضیح بده یه آمادگی نسبی داشته باشم ؟
پیشاپیش ممنونم از وقت گذاشتن و جوابهاتون Heart Heart Heart Heart

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - M1KE - 05-10-2016

اگر برای ویزای نامزدی اقدام کرده باشین بین ۳ ماه تا یک و نیم سال متغیر هست. شما اگر سابقه خدمت سربازی داشته باشین به ندرت در روز مصاحبه ویزا داده میشه و اغلب برای بررسی های حدود ۳-۲ ماهه برای کلیرنس فرستاده میشه. چیز خاصی پرسیده نمیشه. بیشتر سوال هایی در مورد خودتون (سوابق کاری، سربازی و غیره)، رابطه تون (اینکه چه مدته با نامزدتون آشنایی دارین و آیا عکس مشترک و مدارک مشابه در پرونده موجوده یا خیر) و احتمالا سوال هایی هم در مورد آدرس جایی که قراره برین پرسیده میشه.

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - Peiman60 - 16-05-2017

سلام
خیلی‌ ممنونم از راهنمای و لطف شما
من از طریقه NIW برای گرین کارت اقدام کردم. الان I۱۴۰  اپرو شده و برای I۴۸۵ اقدام کرده ام، AP هم گرفته ام. مدتی‌ با خانمی از بستگان آشنائی نزدیک داریم ولی‌ هنوز حضوری ملاقات نداشته im. می‌خواستم بدونم برا این مورد خاص چطوره می‌شه از طریق follow-to-join اقدام کرد. مدرک ازدواج هم صیغه نامه به صورت غیابی می‌باشد.
مجددا ممنونم

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - مهمان - 16-06-2017

با سلام
دوستان من با خانمی آشنا شدم که گرین کارت آمریکا را دارند و آمریکا زندگی میکنه تا سیتیزنیشان درست شود..البته حدود ۵ ماه که آمریکارفته...و قصد خارج شدن از خاک آمریکا را ندارن....آیا امکانش هست غیابی عقد کنیم تا بتوانن کارای من رابکنن تا گرین کارت من درست شود...ولی سوال اصلی من این هست که اگر مثلا ما بریم پاریس عقد رسمی کنیم...و در شناسنامه من ثبت نشود...موقع مصاحبه آفیسر من را رد نمیکند...یا همون عقد نامه کافیست...البته اصلا برای ما مهم نیست عقد و ازدواجمان اسلامی باشد یا نباشد
پیشاپیش ممنون از پاسختان

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - M1KE - 16-06-2017

@Peiman60
@مهمان

اداره مهاجرت ازدواج غیابی رو قبول نداره و میگه هر دو طرف می بایست در مراسم عقد حضور فیزیکی داشته باشند.

برای ازدواج ثبت ازدواج در ترکیه می دونم که قبلش می بایست از کنسولگری ایران یا ثبت احوال در ایران گواهی تجرد گرفته باشین که با رویت شناسنامه امکانش هست. در مورد اینکه بعد از ازدواج و گرفتن مدرک اون، اجباری به ثبت کردنش در شناسنامه هم باشه یا خیر اطلاعی ندارم.

@enerjixxx

در مورد سوال اولتون همه حالت ها وجود داره. ممکنه در همون روز مصاحبه ویزا بدن ممکن هم هست نیاز به بررسی باشه و چند ماه بعد بدن. در مورد سوال دوم هم چیز خاصی نمی پرسن. شامل مشنصات و پیشینه خودتون و زمینه آشنایی و قصدتون در زندگی در آمریکا و مسایلی از این دست سوال میشه.

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - مهمان - 16-06-2017

(16-06-2017, 09:51 AM)M1KE نوشته: @Peiman60
@مهمان

اداره مهاجرت ازدواج غیابی رو قبول نداره و میگه هر دو طرف می بایست در مراسم عقد حضور فیزیکی داشته باشند.

برای ازدواج ثبت ازدواج در ترکیه می دونم که قبلش می بایست از کنسولگری ایران یا ثبت احوال در ایران گواهی تجرد گرفته باشین که با رویت شناسنامه امکانش هست. در مورد اینکه بعد از ازدواج و گرفتن مدرک اون، اجباری به ثبت کردنش در شناسنامه هم باشه یا خیر اطلاعی ندارم.

@enerjixxx

در مورد سوال اولتون همه حالت ها وجود داره. ممکنه در همون روز مصاحبه ویزا بدن ممکن هم هست نیاز به بررسی باشه و چند ماه بعد بدن. در مورد سوال دوم هم چیز خاصی نمی پرسن. شامل مشنصات و پیشینه خودتون و زمینه آشنایی و قصدتون در زندگی در آمریکا و مسایلی از این دست سوال میشه.

ممنون از پاسختان
یکی از دوستان گفتن ریسکه بزرگیه که با شناسنامه سفید بری برای مصاحبه...حتما وارد شناسنامه بکن اسم خانم رو
نظر شما چیه؟
اگر ایشان بیان ایران و عقد کنیم و وارد شناسنامه منم بشود اسم ایشون آیا ۱۰۰ درصد به من گرین کارت میدن حداکثر تا دوسال دیگه؟
ازدواج رسمی ردی که ندارد درسته؟

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - مهمان - 19-06-2017

با سلام من پسرم گرين كارت داره و به علت اينكه مدرسه مى رفت و در ميان سال تحصيلى بود نتونست سر موعد شش ماه دوباره به امريكا برگرده به نظرتون در موقع ورود دوباره به مشكل بر مى خوره در ضمن براى بار اول هست كه براى ورود از كارتش استفاده مى كنه و ١٠ سالش هست ممنون و سوال بعدى هم اين هست كه أيا ابوظبي مرز خوبى هست كه از اون جا وارد بشه يا نه ؟؟

RE: گرفتن گرین کارت و اقامت دائم آمریکا از طریق ازدواج با فرد دارای گرین کارت - M1KE - 19-06-2017

@مهمان اول

تقریبا اکثریت قریب به اتفاق این گروه ویزاشون رو می گیرند و به اصطلاح دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. مگر اینکه شرایط خیلی خاصی پیش بیاد که شامل همه پرونده ها بشه که خیلی بعیده.

@مهمان دوم

از اونجاییکه بار اول بوده و وقفه هم خیلی زیاد نبوده فکر نمی کنم مشکلی براشون پیش بیاد. مدارک تحصیلیش هم همراهش باشه. وقتی خروج به دلیل تحصیل یا درمان بوده باشه معمولا شرط اقامت پیوسته برقرار میمونه. ابوظبی که مرز ورودی به حساب نمیاد، منظور از مرز ورودی فرودگاه های خود آمریکا هستن و ظاهرا در فرودگاه های شلوغ تر سخت گیری ها در این موارد بیشتره.