آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - environment11 - 14-05-2014

سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید 
سن 29 سال
مدرک تحصیلی: لیسانس مهندسی شیمی و فوق محیط زیست
سابقه کار ندارم
زبان انگلیسی : advance
زبان فرانسه : basic
مشخصات همسر
سن 30 سال
لیسانس و فوق مهندسی شیمی
سابقه کار 5 سال
انگلیسی: مدرک ندارد
فرانسه : آشنایی ندارد
می خواستم بدونم امتیازمون چند هستش مرسی

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 15-05-2014

با توجه به اینکه خودتون سابقه کار ندارین بهتره همسرتون نفر اصلی در نظر گرفته بشه.

سن 16
تحصیلات 12
مدرک 6
سابقه کار با فرض اینکه با بیمه باشه 8
زبان انگلیسی و فرانسه 0
سن همسر 3
تحصیلات همسر 3
مدرک همسر 2
تمکن مالی 1

اگر اشتباه نکرده باشم مجموع امتیازهای شما در این حالت بدون امتیاز زبان، 51 میشه که 6 امتیار برای دعوت به مصاحبه کم هست و می بایست به شکلی با مدرک زبان جبران بشه. با توجه به اینکه امتیاز زبان فرانسه از سطح B2 شروع میشه و کمتر از اون صفر امتیاز داره اگر همسر شما بتونه زبان فرانسه خودش رو به B2 برسونه مشکل حل میشه چون این سطح از فرانسه 12 امتیاز داره. شما هم می تونید به عنوان همسر متقاضی اصلی حداکثر 6 امتیاز از فرانسه بیارین و همین طور برای متقاضی اصلی (همسر شما) انگلیسی هم امتیاز داره که برای آیلتس حدود 6 میشه 4 امتیاز در نظر گرفت. در نهایت به نظر میرسه گره کار شما با بهبود زبان فرانسه همسرتون حل میشه.

اگر شما نفر اصلی باشید شرایط به همین شکل هست با این تفاوت که شما 8 امتیاز سابقه کار رو نمیارید و در مجموع 14 امتیاز کم میشین که میشه به 12 از فرانسه (برای سطح B2) و بقیه رو هم با یک مدرک معمولی انگلیسی تامین کرد. فقط یک مشکل کوچیک هست اون هم اینکه برای اینکه امتیاز مدرک تون رو بگیرید در صورتی که قدیمی تر از 5 سال باشه می بایست دست کم یک سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و از این نظر اگر همسرتون نفر اصلی باشه بهتر هست. مگر اینکه در مدتی که زبان کار می کنید دست کم یک سال به صورت تمام وقت در جایی کار کنید و براتون هم حتما بیمه رد بشه.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - shayanh - 16-05-2014

من آرشد MBA دارم . 27 سالمه . 3 سال سابقه کار با بیمه دارم. دوره جوش حرفه ای گذروندم. لیسانسم صنایع بوده و مسئول کنترل کیفیت بودم البته HSE هم بلدم.آیلتس 6.5 دارم . متاهلم . همسرم ارشد آموزش زبان داره و سابقه 2 سال کار با بیمه . فرانسه تازه شروع کردیم.
می خواستم بدونم الان میشه اقدام کنم؟
اگر نمیشه تو په زمینه هایی باید خدم رو تقویت کنم و په دوره هایی رو لازم ببینم؟

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 17-05-2014

رشته مهندسی صنایع و اداری 6 امتیازی هست. با فرض اینکه خودتون نفر اصلی باشین:
سن 16
تجصیلات 12
مدرک 6
سابقه کار 6
انگلیسی 4
تمکن مالی 1
سن همسر 3
مدرک 0 فرض می کنیم
تحصیلات 3
اگر اشتباه نکرده باشم 51 امتیاز دارید و برای دعوت به مصاجبه 6 امتیاز کم هست. اگر شما بتونید سطح زبان فرانسه تون رو به B2 برسونید که 12 امتیاز داره هیچ مشکلی نخواهید داشت. هر وقت شما مدرک فرانسه در سطح B2 گرفتین می تونید تشکیل پرونده بدین (در این سطح گفتاری و شنیداری هر کدوم 5 و نوشتاری و خواندن هر کدوم 1 امتیاز دارند). همسرتون هم فرانسه کار کنه خوبه چون فرانسه ایشون هم امتیازآور هست.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - mahsa000 - 25-07-2014

باسلام و خسته نباشید.میخواستم ببینم بااین شرایط چقدر امکان پذیرش فول فاند از دانشگاه های متوسط به بالا کانادا را داراهستم.دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه سراسری شیراز(فرهنگیان).درحال حاظر ترم2هستم و سن19سال ولی میتونم با معدل17به بالا تموم کنم بطور حتم.هم چنین دارای مدرک ایلس با نمره 7هستم.و همچنین فرانسوی هم بلدم درحد متوسط به بالا و میتونم برای مدرک هم اقدام کنم.باتوجه به اینکه من در دانشگاه فرهنگیان هستم دوران دانشجویی سابقه کار محسوب میشود و البته خوب حقوق هم میگیرم یعنی گواهی اشتغال به تحصیل دارم درنتیجه بعداز4سال لیسانس دارای4سال سابقه کاری هستم.از لحاظ وضعیت مالی بسیار معمولی هستم ایا با این شرایط میتونم برای گرفتن فول فاند برای مستری اقدام کنم و اینکه چطور میشه اقامت داعم گرفت ینی بااین شرایط میشه؟         اگر میشه شرایط خواهرم روهم بگید چطوره؟[img]images/smilies/smile.gif[/img]لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه سراسری یزد بامعدل15.5و ایلس7 و ذارای مدال المپیاد کشوری شیمی.فقط ممنون میشم بگید ایا باشریط مالی معمولی که فقط پول هزینه هواپیما رو بتونم ایا میشه اومد کانادا و اینکه بعد از تحصیل یا در حینش اقامت گرفت و همونجا کار و زندگی کرد یا فقط میشه درس خوند و برگشت؟خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 26-07-2014

شرایط تحصیلی تون از نظر معدل و نمره زبان خوبه و اگر بتونید معدل تون رو بالا نگه دارید شانس زیادی برای گرفتن پذیرش در رشته خودتون یا رشته های مرتبط با اون رو خواهید داشت. با توجه به اینکه فرانسه بلد هستین می تونید برای دانشگاه های فرانسوی زبان کبک کانادا هم اقدام کنید. با این حال شرایط فاند برای ارشد یک مقدار رقابتی هست و شانس گرفتن اون برای دکترا بیشتر هست. از این نظر اگر نتونستین کمک هزینه بگیرین بهتره در ایران ارشد مرتبط بخونید و بعد برای دکترا اقدام کنید.

از نظر هزینه ها اگر کمک هزینه بدهند می تونید خرج تحصیل و زندگی رو بدین ولی در مورد مهاجرت به هر حال یک سری هزینه های رسمی (مثل هزینه تشکیل پرونده، انجام آزمایش های پزشکی، لندینگ و غیره) و یک سری هزینه های پنهان (مثل ترجمه مدارک و مدرک زبان و غیره) که به صورت سر انگشتی حدود 15-10 میلیون میشه. البته سابقه کار این شکلی که همزمان با تحصیل باشه رو خیلی بعید می دونم قبول کنند و باید بعد از گرفتن مدرک تون و در یک جایی که براتون بیمه رد شده باشه رو حساب می کنند.

اگر بتونید در دانشگاه ها پذیرش بگیرید به هر حال مسیرهایی برای اقامت وجود داره مثل ویزای کار، کارکنان ماهر و غیره که با توجه به اینکه قوانینش معمولا چند سال یک بار عوض میشه باید صبر کنید ببینید زمان گرفتن پذیرش در چه شرایطی خواهید بود.

شرایط خواهرتون هم به نسبت خوبه و می تونند برای دانشگاه هایی که رتبه های حدود 100 تا 300 دارند اقدام کنند. برای مهارت هم با توجه به اینکه رشته شون جزو شش امتیازی های کبک هست اگر مدرک B2 فرانسه بگیرن و دست کم یک سالی هم سابقه کار داشته باشن می تونند برای مهاجرت به کانادا از راه کارکنان ماهر کبک اقدام کنند.

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - mahsa000 - 26-07-2014

1سوال دیگه داشتم(ببخشید)من اگر بتونم نمره ایلسم رو به8 برسونم که احتمالش خیلی زیاده بنظرشما خیلی بمن کمک میکنه یاخیلی باتوجه به رشتم فرقی بحالم نمیکنه؟هم چنین من برای چه رشته درمقطع ارشد درخواست بدم(درحوزه علوم انسانی باشه ولی مهم نیس ازگرایش های رشتم نباشه)که هم از لحاظ موقعیت شغلی وهم پولی خیلی خوب باشه ینی درکانادا بطوری پولساز باشه و اینکه بطورحتم شغلم خریدار داشته باشه؟ باشرایط فعلی که ایلسم8 و معدلم17.5چه رنک دانشگاهی منو قبول میکنه؟باسپااااااااااااااس فراوان

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 27-07-2014

به حتم هر چه نمره آیلتس تون و در کل دیگر شرایط پرونده تون مثل معدل و مقاله و انگیزه نامه بهتر باشه شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های بهتر هم زیادتر میشه. معدل بالای 17 و نمره آیلتس بالای 7.0 برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های با رتبه دو رقمی هم کفایت می کنه و اینکه بتونید ازشون پذیرش بگیرید یا نه یک مقداریش به بقیه شرایط پرونده تون مثل داشتن مقاله یا نوشتن انگیزه نامه خوب و داشتن معرف های خوب (توصیه نامه ها) و یک مقدارش هم به شانس (از این نظر که استادی پیدا بشه که زمینه های پژوهشی و علاقه مندی هاش شبیه شما باشه) بستگی داره.

پیشنهاد می کنم به فهرست رشته های دانشگاه هایی مثل تورنتو، بریتیش کلمبیا و مک گیل نگاه کنید. از نظر درآمدزایی در رشته های انسانی به طور عمومی یکی از نیازمندی هاش همین قدرت سخنوری هست که شما دست کم در این توانمندی قوی هستین به عکس رشته های مهندسی که بیشتر باید تجربیات مجاسباتی و نرم افزاری داشته باشند یا هنری ها که بیشتر باید تجارب هنری داشته باشند. در رشته های انسانی تسلط روی زبان نقش زیادی داره.

50 شغلی که در سال گذشته در کانادا بازار کار بهتری رو داشتن رو در اینجا گذاشتم. شغل هایی که در این فهرست به نظر میرسه بتونید به طور بالقوه به طرفشون برین اینها هستند:

- مدیر فروش و بازاریابی: برای اینها می بایست به سمت رشته های مدیریتی برین. در این صورت معمولا به آزمون GMAT هم نیاز خواهید داشت.
- روانشناس: طبیعتا روانشناسی باید بخونید. این رشته مثل خیلی از رشته های مهندسی و پزشکی دارای "نظام" هست و باید بعد از تحصیل عضو نظام روانشناسان بشین تا بتونید به صورت حرفه ای کار کنید.
مدیر منابع انسانی: این هم مثل اولی مدیریتی هست و فکر می کنم راحت تر از روانشناسی باشه.
وکالت: شغل پر درآمدی هست ولی موفقیت در این نوع شغل ها افراد خاص خودش رو می طلبه.

منتهی این نوع رو در نظر داشته باشین که این نوع شغل ها معمولا توسط خود کانادایی ها اشغال میشه که با شرایط احتماعی اون آشنا هستند. خارجی ها بیشتر در رشته های مهندسی یا شغل های جنرال می تونند زودتر کار پیدا کنند. خودتون هم یک مقدار تحقیق کنید ببینید چه رشته هایی رو بهش علاقه دارین. 

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - mahsa000 - 28-07-2014

باسلام مجدد و خداقوت خدمت شما.
من اگر بخوام  از طریق دیپلمم اقدام کنم بنظرشما این امکان وجود داره؟من دیپلم تجربی دارم بامعدل کتبی 17.18 و معدل کل 18.60. رتبه کنکورم درحد پزشکی نبود ولی بیشتر رشته های پیراپزشکی(رادیولوژی و هوشبری و علوم ازمایشگاهی و پرستاری)رو قبول بودم ولی بدلایلی نشد که بشه و رفتم یه رشته که ربطی برشته قبلیم نداشت و خوب هیچ علاقه ای ندارم متاسفانه[img]images/smilies/sad.gif[/img].ایا امکانش حتی 10%وجود داره که پذیرش بگیرم(فول فاند یااینکه حداقل partial fundزیاد[img]images/smilies/sad.gif[/img])با نمره ایلس بالای8..و B2فرانسه.و اینکه ببخشید شما بطور رسمی و حضوری مشاوره برای مهاجرت میدید؟من شیراز زندگی میکنم ممنون میشم کمکم کنید اگه جای خاصی مدنظر دارید برای کارای مهاجرت و....یه شماره یا یه راه ارتباطی غیرازین بگید بتونم داشته باشم ممنون میشم.ازطریق وکیل مینونم بنطرتون کاری کنم پذیرش بگیرم البته فک میکنم غیرممکن باشه کلا[img]images/smilies/sad.gif[/img]

RE: ::: M1KE ::: مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا از روش کارکنان ماهر کبک ::: - M1KE - 29-07-2014

خیر بنده دفتر خاصی ندارم و به نظرم با مطالعه همین سایت و راهنمایی دوستان هم می تونید خودتون کارهای پذیرش خودتون رو انجام بدین فقط می بایست کمی حوصله داشته باشید. خوشبختانه سنتون هم خیلی کمه و زود پیگیر کارها شدین و گزینه های زیادی پیش روتون هست. برای کارشناسی هم میشه پذیرش گرفت ولی معمولا شانس گرفتن کمک هزینه برای اون کمتر از مقاطع تحصیلات تکمیلی هست. می تونید تاپیک های راهنمای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناشی رو هم در این مورد نگاه کنید. با شرایط شما احتمال گرفتن پذیرش خیلی بالاست (هم از دانشگاه های انگلیسی زبان و هم فرانسه زبان) و مشکل فقط همون کمک هزینه هست. اگر نتونستین کمک هزینه گیر بیارین شاید بهتر باشه بعد از خوندن کارشناسی برای کارشناسی ارشد اقدام کنید که احتمال گرفتن کمک هزینه خیلی بیشتر میشه. پیشنهاد می کنم از منوی بالای سایت حزوه رو هم مطالعه کنید که با نیازمندی های پذیرش آشنا بشین که کارها رو در آینده سریع تر پیش ببرین. اگر بتونید پذیرش بگیرین و در کانادا ادامه تحصیل بدین موندنش زیاد سخت نیست و برنامه های مخصوصی برای جذب فارغ التحصیلان وجود داره. پیگیر باشین حتما درست میشه.