آکادمیا کافه
پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D9%87-PhD-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - m.ost - 12-12-2012

(12-12-2012, 03:51 PM)M0TRIX نوشته: سلام.

میخواستم بدونم ایا مستقیم واسه دکترا پذیرش بگیریم فاند رو از ترم اول میدن ؟ معمولا فاند رو از ترم چند میدن ؟
سلام
این بستگی داره به اینکه شما فاند گرفته باشین یا نه. اگر فاند بگیرین که از ترم اول میدن و اگر فاند نگرفته باشین ممکنه از ترم های بعدش بگیرین.
دانشگاه تضمینی برای دادن فاند به شما نمیده. یا با استاد مکاتبه میکنید یا اگر رزومتون خوب باشه فاند دریافت خواهید کرد. کسایی هم که از ترم اول فاند ندارن ممکن هست که اگر عملکردش خوب باشه ترم های بعد بگیرن.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Hamidreza_ut - 20-12-2012

دوستان توی اروپا و استرالیا و یا کانادا هم دانشگاه ها اجازه پذیرش phd مستقیم از لیسانس رو میدن ؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - amirhossein.gh - 20-12-2012

(20-12-2012, 02:42 PM)Hamidreza_ut نوشته: دوستان توی اروپا و استرالیا و یا کانادا هم دانشگاه ها اجازه پذیرش phd مستقیم از لیسانس رو میدن ؟
کانادا : میشه ولی بستگی به دانشگاه داره (ینی باید بگردید)
استزالیا: میشه ولی با احتمال خیلی ضعیف تر (ینی شما باید وضعیتتون از یک دانشجوی فوق هم بالاتر باشه)(ینی یه کاندیدای خاص)
اروپا: نمیشه(ینی احتمالش تقریبا نزدیک به صفره) (به دلیل اینکه سیستم آموزش اروپا در فوق، کورس محور است نه ریسرچ محور)

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - hoorya - 20-04-2013

سلام میخاستم بدونم که دانشگاه های اروپا مستقیم پذیرش دکتری میدن ؟البته با فاند ؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - aida_11041 - 21-04-2013

(20-04-2013, 11:45 PM)'hoorya' نوشته: سلام میخاستم بدونم که دانشگاه های اروپا مستقیم پذیرش دکتری میدن ؟البته با فاند ؟

سلام
این امکان در اروپا وجود نداره، شما باید حداقل 5 سال درس خونده باشید که بتونید وارد دوره دکتری بشید، و تا مستر نداشته باشید نمیتونید.
موفق باشید

پذیرش از لیسانس به دکترا - maya - 17-07-2013

سلام
میشه لطفا منو راهنمایی کنید چطور میشه دانشگاه ها و رشته هایی که مستقیما از لیسانس برای دکترا در آمریکا پذیرش می کنند رو search کرد؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Simon2007 - 17-07-2013

(17-07-2013, 09:43 PM)'maya' نوشته: سلام
میشه لطفا منو راهنمایی کنید چطور میشه دانشگاه ها و رشته هایی که مستقیما از لیسانس برای دکترا در آمریکا پذیرش می کنند رو search کرد؟

در مورد دانشگاه هاي آمريكا وقتي داريد مدارك مورد نياز رو بررسي مي كنيد همون جا معمولا عنوان شده كه كساني كه مي خوان دكتري مستقيم اقدام كنند بايد چه نمرات و شرايطي داشته باشند. اما شما حتما از دپارتمان مربوطه هم بپرسيد . يكي از دوستان به همون بخش بسنده كردن مدارك فرستادن كه بهشون گفتن تو بيزينس نداريم و اون مال دپارتمانهاي ديگه بوده و ما شما رو اگر بخواهيد براي ارشد بررسي ميكنيم. 
پس سرچ كردنش كمي دردسر داره و بايد وقت بگذاريد. شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - rolanpainter - 26-07-2013

با سلام .من کارشناسی هنر خوندم ۲تا توصیه نامه، یه مجموع کار طراحی قوی ۲ سال سابقه پروژه طراحی در سطح کشوری و استعداد ذاتی تو زمینه دیزاین  رو هم دارم که اگه یه زمانی‌ بنا به شرایط خاص رشته‌های هنری خواستن قدرت دست و تخیلمو ببینم چیزی کم نمیزارم خواستم بدونم با این شرایط چطوری می‌تونم فاند بگیرم واسه دکترا و اینو می‌دونم که ما هنریا باید اسیسنشیپ بشیم ولی‌ گیر من همون پیدا کردن اساتید هنری واساتید دیزاینی است .می‌شه راهنمایی‌ بفرمائین قول میدم جبران می‌کنم ............

ویرایش توسط MaMi به دلیل تبدیل فینگلیش به فارسی

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Babak - 28-07-2013

من با رشته شما آشنایی ندارم، اما اگر فقط سوال‌تون اینه که چطور می‌شه استادها رو پیدا کرد، جوابش اینه که باید به وب‌سایت دانشکده هنر دانشگاه‌های مختلف مراجعه کنید و به استادها ایمیل بزنید. در این زمینه لطفا این موضوع رو ببینید و اگر سوالی داشتید در اونجا بپرسید.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - mr.h.gm - 02-09-2013

سلام دوستان
فکر می کنم راهنمایی هایی که در این تاپیک شده زیاد به کار نمیاد.
من در بحث هایی که با بابک جان عزیز داشتم به این رسیدم که اگه می تونیم برای PhD مستقیم اقدام کنیم خیلی بهتره این کار رو بکنیم به جای ارشد؛ البته من منظورم فقط آمریکاست :
2 دلیل هم ایشون برام آوردن :
1- شانس گرفتن پذیرش و فاند برای دکترای مستقیم بیشتر از ارشد هست.
2- اصلا فوقش شما بعد از 2 سالی که از دوره PhD تون گذشت احساس می کنید که این کار بی فایده ست؛ می تونید انصراف بدید و مدرک ارشدتون رو بگیرید.و اگه به این نتیجه برسید که PhD بهتره که تو خود دوره هستید و می تونید تا آخر ادامه بدید.

اما از بابک جان و سایر دوستان مطلع خواهش می کنم بیشتر راهنمایی کنند راجع به فرآیند این نوع پذیرش.
از کجا بفهمیم که دانشگاه مورد نظر Direct PhD ارائه می کنه یا نه ؟

در آخر هم اینو بگم که کسی که می تونه با لیسانس تحصیلات عالی خودش رو شروع کنه به نظرم ارشد خوندن در ایران زیاد کار جالبی نیست؛ چون با اینکه با پایه ی نسبتا قوی تر شروع می کنید اما 2 سال عقب افتادید ...