آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - mandiman - 24-06-2015

(23-06-2015, 05:55 AM)alikanosala نوشته: تجربه مهاجرت من قسمت سوم:
اینجا مدینه فاضله نیست.مهاجران قدیمی مخصوصا چینی ها در کانادا شغلهای بسیار کلیدی در اختیار دارند و حضور انها در بیشتر ادارات دولتی و رسمی به چشم می اید.
ما چند روز پیش برای ثبت نام  alberta health card در یکی از رجیستری آفیسها فرم پر کردیم و مدارک را تحویل دادیم.امروز که از اداره مرکزی در ادمونتون  پیگیر وضعیت ثبت نام شدم
کارمند مربوطه هیچ نشانی از ما در سیستم نیافت.نتیجه اینکه به رجیستری آفیس زنگ زدم و انها هم چیزی پیدا نکردند.بی اختیار یاد وطن افتادیم و دوباره مدارک را بردیم و فرم پر کردیم .اینجا بسیاری از کارها و اطلاعات از طریق تلفن رد و بدل میشود و کارمندهای مربوطه زمان زیادی را برای حل مشکلات مختلف پای تلفن صرف می کنند.بنابراین هیچگاه کارهای خود را به امید اینکه اینجا ایران نیست و همه کارشان را درست انجام میدهند رها نکنید.پیگیری امور از طریق تلفن یک ضرورت است.
پایان قسمت سوم.

سلام‌ برای health card در سایت CIC نوشته که 3 مورد مدرک میخوایم‌ . CoPR, برگه landing و یک مدارک به نامه "proof of residence" این مدرک آخرو new immigrant  ها ندران شما برای health card چه مدارکی ارایه کردین ?
thanks

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 24-06-2015

من نامه قرارداد اجاره خونه رو بهشون دادم و فقط یک نگاه کلی بهش انداخت و اسامی رو داخلش چک کرد. ولی میشود بعد از افتتاح حساب بانکی یک statement درخواست کرد که برروی اون ادرس شما که زمان افتتاح حساب گفتید درج شده.این کارتهای بیمه ظاهرا توسط پست ارسال میشن و به هرحال شما در اینجا نیازمند داشتن یک ادرس درست و حسابی هستید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 29-06-2015

تجربه مهاجرت من قسمت چهارم:
کسانی که وارد کانادا میشوند و در فرودگاه ادرس موقت برای کارت پی ار میدهند و یکی دو هفته بعد خانه اجاره میکنند و میخواهند کارت پی ار به ادرس دایمی خودشان بیاید باید در سامانه change address notification در سایت CIC اینکار را انجام دهند و این نباید با سامانه change address به تنهایی اشتباه گرفته شود زیرا دومی برای منظور دیگری است.
در ضمن فراموش نکنید که قیمت نمک و ادویه جات اینجا در مقایسه با ایران فاجعه است.من نمیدانم دوستانی که سالهاست اینجا زندگی میکنند چه نظری دارند اما نمک اینجا خیلی بیشتر از کیلویی سی هزار تومن می ارزد ! البته باید پذیرفت که برای جغرافیای اینجا مسلما نمک محصول با ارزشی است.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 01-07-2015

(29-06-2015, 07:11 AM)alikanosala نوشته: تجربه مهاجرت من قسمت چهارم:
کسانی که وارد کانادا میشوند و در فرودگاه ادرس موقت برای کارت پی ار میدهند و یکی دو هفته بعد خانه اجاره میکنند و میخواهند کارت پی ار به ادرس دایمی خودشان بیاید باید در سامانه change address notification در سایت CIC اینکار را انجام دهند و این نباید با سامانه change address به تنهایی اشتباه گرفته شود زیرا دومی برای منظور دیگری است.
در ضمن فراموش نکنید که قیمت نمک و ادویه جات اینجا در مقایسه با ایران فاجعه است.من نمیدانم دوستانی که سالهاست اینجا زندگی میکنند چه نظری دارند اما نمک اینجا خیلی بیشتر از کیلویی سی هزار تومن می ارزد ! البته باید پذیرفت که برای جغرافیای اینجا مسلما نمک محصول با ارزشی است.
در مورد نمک لازم است اصلاح کنم که قیمت Sea salt نسبتا گران است ولی در والمارت نمک معمولی با قیمت مناسب می شود یافت.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - mandiman - 02-07-2015

my Toronto Journal Number one
first of all I should apologize cuz I do not have Persian keyboard with me here
this is my first day in Toronto Canada .the flight was smooth with Austrian Airlines it's really worth .the most important thing that I want to emphasize is that in Canada immigration and its officers are here to help not to interrogate they are so friendly always smiling and usually make you think you are at home you will hear welcome to Canada a couple of times
and here's the procedure ,like in any other country the first encounter with immigration is the passport check in this step you like any other traveler will be checked regarding the visas and passports then the officer will warmly direct you toward immigration's second line here the documents like the confirmation of permanent residence and also the visa will be checked rapidly, normal questions will be asked like the purpose of your travel which is definitely immigration and 1 or 2 usual questions nothing to worry then the officer will sign and seal your confirmation of permanent residence and will hand you one copy then you have two options either to go and apply for SIN in Nomber which I advise you to do so or go downstairs ,after picking up your baggage you'll go to the final line of costumes ,here the custom officer will ask you about items that you have with you money that you have and if there's anything ship to you it means in this stage they just want to control anything that you have with you "at the moment" if you do not have anything shipped to you then no need to fill out the forms for items that you have with yourself. usual items like clothes mobile phones and things like that do not to be mentioned but it's better to say no forms you should be filled to mention these items only. the whole process was so smooth and quick the only thing that you have to do is enjoy your stay here and try to enjoy as much as you can.l rent an apartment in the downtown and I advise you to use public transportation cuz its so sophisticated and easy to go take Airport rocket 192

We took public transportation from airport to downtown we took Airport rocket 192 to Kipling station and then we took the line 2 subway to the downtown it's quite easy and very very cheap just 3 dollars but if you want to take taxi to downtown be prepared to give something around 70 to 80 we have researched everything I thought so smooth I will keep you in touch if anything new happens

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - suryar - 14-07-2015

(02-06-2015, 08:56 PM)mbm_e نوشته: دوستان میشه رههای انتقال پول و موانع قانونی محتمل بر سر این موضوع توضیح بدین؟
در بعضی سایتها خوندم که بانکها در مقابل مبلغ زیادی که بصورت نقد واریز میشه جبهه میگیرن و بعضی وقتها حتی از قبولش سر باز میزنن.
همچنین خوندم که باید برای مبالغ بیش از 10000 دلار که در فرودگاه ابراز میکنیم ، گواهی یا تاییدیه یا یه همچین چیزی درخواست کنیم تا برای واریزش به بانک مشکلی پیش نیاد.

لطفا در مورد این موضوع توضیح بدین که موجودی حساب بانکی در ایران و مبلغ حاصل از فروش آپارتمان رو به چه روشهایی و در چه زمانهایی و با چه ملاحظاتی میشه به کانادا برد که با کمترین مشکل مواجه بشیم

متشکرم
دوستان سلام،
میشه لطفا در این مورد توضیح کامل بدید، ما در حال حاضر منتظر ایمیل طلایی پاس ریکوئست هستیم ولی خوب به موازاتش داریم کارامونم جمع و جور میکنیم. اگه بخوایم (که 100% میخوایم) بیشتر از 10000$ با خودمون ببریم چه مدارکی باید همراهمون باشه؟ قرارداد اجاره یا رهن خونه؟ (خونه رو رهن میدیم و مبلغ اونو میخوایم با خودمون ببریم) ،،،،؟ بعد اینکه آیا به این مبلغی که ما می بریم مالیات تعلق میگیره؟ چون اگه قرار باشه هیچ هزینه و مالیاتی تعلق نگیره خوب پولو با خودمون ببریم خیلی بهتره تا اینکه بخوایم از طریق صرافی بفرستیم و هزینه کنیم ..!
پلییییزززز راهنمایی کنید..
ممنونم

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Artin88 - 17-07-2015

سلام دوستان عزیز
ما خوشبختانه چند روز پیش لند کردیم. در فرودگاه گرچه مبلغ همراهمون رو پرسیدند اما هیچ نوشته و نامه ای بهمون ندادن برای بانک. به رویال بانک کانادا جهت افتتاح حساب رفتیم و اونجا هم هیچ گواهی یا نامه ای نخواستن و همه چی بی دردسر پیش رفت خوشبختانه.
یک نکته غیر مرتبط به این بحث: حتما لباس گرم برای توی هواپیما همراتون باشه. از پتوهای داخل هواپیما هیچ کاری بر نمیاد. من در مسیر پرواز سرما رو تا مغز استخوانم احساس کردم گرچه سه تا پتوی هواپیما رو پیچیده بودم دور خودم.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - azimood - 18-07-2015

سلام دوستان. من یه سوالی داشتم که اگر دوستان مطلع لطف کنند وپاسخ بدن ممنون میشم. ما بر خلاف دوستان که که مشکلشون بردن پول اضافه ست، چون میخواهم یک ماه بمونیم وبرگردیم وخونه روهم از اینجا پرداخت کردیم چیزی بیشتر از 3یا4 هزار دلار نمیخوام با خودمون ببریم آیا این باتوجه به اینکه باید ثابت کنیم پول کافی داریم مشکل ایجاد میکنه؟واگر بله با نشان دادن گواهی موجودی بانک واینکه بعدا میخواهم ترنسفر کنیم میشه قانعشون کرد؟ اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم چون بعضی ها میگن اگر اون 14هزار دلار رو که زمان اپلای اعلام کردیم داریم نبریم ممکنه دیپرتمون کنن.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - zhobeys - 18-07-2015

(18-07-2015, 04:31 PM)azimood نوشته: سلام دوستان. من یه سوالی داشتم که اگر دوستان مطلع لطف کنند وپاسخ بدن ممنون میشم. ما بر خلاف دوستان که که مشکلشون بردن پول اضافه ست، چون میخواهم یک ماه بمونیم وبرگردیم وخونه روهم از اینجا پرداخت کردیم چیزی بیشتر از 3یا4 هزار دلار نمیخوام با خودمون ببریم آیا این باتوجه به اینکه باید ثابت کنیم پول کافی داریم مشکل ایجاد میکنه؟واگر بله با نشان دادن گواهی موجودی بانک واینکه بعدا میخواهم ترنسفر کنیم میشه قانعشون کرد؟ اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم چون بعضی ها میگن اگر اون 14هزار دلار رو که زمان اپلای اعلام کردیم داریم  نبریم ممکنه دیپرتمون کنن.

به صورت قانونی آفیسر اداره مهاجرت این حق رو داره که از شما proof of fund رو بخواد. اما در اکثر قریب به اتفاق مواقع به پرسیدن اینکه آیا بیش از ۱۰ هزار دلار همراه دارید یا نه اکتفا می کنن. اما شما حتما گواهی بانک همراهتون باشه که اگر ازتون خواستن اون رو نشون بدید و کاملا قانونی مورد قبول قرار میگیره. همونطور که خودتونم اشاره کردید میگید به خاطر امنیت نخواستید پول نقد همراه داشته باشید و تصمیم دارید بعد از افتتاح حساب از ایران ترنسفر کنید. اما اصولا اینقدر ساده و بی دردسر و سریع این مراحل پیش میره که خودتون هم باورتون نمیشه. شاید سر جمع ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای ما طول کشید از میز پاسپورت چک اولیه تا تحویل چمدونا.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alikanosala - 22-07-2015

تجربه مهاجرت من قسمت پنجم،
قبل از سفر به کانادا همه مهاجرها نگرانی هایی دارند که البته بجاست اما بعد از مهاجرت معلوم میشود که همه این نگرانی ها بیهوده بوده است.از حمل پول و وسایل سفر گرفته تا اجاره خانه و افتتاح حساب و گرفتن گواهینامه و باقی کارهای اداری.مساله مهم در اینجا یافتن شغل است.کسانی که مهارتهای مختلف دارند در اینجا موفق ترند و گاهی درآمد کار به اصطلاح جنرالی که پیدا می کنند در حد و اندازه یک شغل تمام عیار است. مثلا مهندسی که پیانو می زند و یا پزشکی که رزمی کار است برای یافتن شغل در ابتدای مهاجرت شانس بسیار بیشتری نسبت به کسانی دارد که مهارت جانبی خاصی ندارند.خلاصه اینکه هیچکدام از توانایی ها و مهارتهای خود را نادیده نگیرید چون ممکن است اینجا به شدت به آن احتیاج داشته باشند.
پایان قسمت 5