آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از سایر روشهای فدرال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84)
+----- موضوع: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-FSW-2014)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 10-03-2015

(10-03-2015, 01:34 AM)'siyak2013' نوشته:
من متوجه نمیشم. از کسی که 71 امتیاز داره چرا بیمه بخوان؟ 69 یا 71 امتیاز که لب مرز نیست. نهایت دو سال هم سابقش کم میشه تاثیری چندان نخواهد داشت. منظورتون رو نفهمیدم. میشه کمی بیشتر توضیح بدین

حق با شماست و از نظر منطقی به نظر نمیرسه مشکلی باشه.

ولی من کاملاً آماری گفتم. چون دو نفر از 6 7 نفری که ازشون بیمه خواستن امتیاز 71 داشتند و +6 سال سابقه... دقت کنید +6 خیلی وسیعه. ممکنه طرف با 30 سال سن 10 سال سابقه کار رد کرده باشه که خیلی مشکوکه. کلا تنها چیزی که شما خیلی خیلی راحت برای امتیاز آوردن میتونید جعل کنید سابقه کارتونه و اونا این رو خیلی خوب میدونند. کسی که با +6 سال حوالی 67 امتیاز هست به نظر مشکوکه و برای همین ازش بیمه میخوان.

باید ببینیم از کسایی که امتیاز بالاتر هم دارند آیا میخوان یا نه؟!

چیزای دیگه هم ممکنه به نظر آفیسر بیاد. مثلا تو جدول 95% بچه های 5125 که مترجمی هستند آیلتس 7.5 به بالا دارند. بعد یکی دو نفر هستند که تو این NOC دارای آیلتس 6 و 6.5 هستند. به نظرم اینجور افراد هم کاندید خوبی برای بیمه هستند.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - hatef_8 - 10-03-2015

بچه ها کسی بوده که سابقه بیمش همخوانی نداشته با سابقه کارش (کمتر بوده)، و مدارکشو فرستاده با نامه های کاری و یا حتی قرارداد وقتی که بیمه نداشته، و جواب اونارو گرفته باشه؟
میخوام بدونم چقد انعطاف پذیرن که اگه ما نامه توضیحات بدیم که درسته بیمه نبودیم اما کار میکردیم...

(10-03-2015, 10:50 AM)'hatef_8' نوشته: بچه ها کسی بوده که سابقه بیمش همخوانی نداشته با سابقه کارش (کمتر بوده)، و مدارکشو فرستاده با نامه های کاری و یا حتی قرارداد وقتی که بیمه نداشته، و جواب اونارو گرفته باشه؟
میخوام بدونم چقد انعطاف پذیرن که اگه ما نامه توضیحات بدیم که درسته بیمه نبودیم اما کار میکردیم...

سلام هاتف جان

کاش دقیق تر میگفتی شرایط کار و بیمه ایت چه جوریه

ولی قضیه اینه که در بدترین حالت فرض رو میذارن که فقط و فقط سابقه بیمه ایت درسته. بعد حساب می کنند که چقدر بیمه داری و بر اساس بیمه امتیاز شماری می کنند و تا موقعی که امتیازت بالای 67 باشه مشکلی نداری

فقط یک نکته میمونه. در NOC که براش apply کردی باید 1 سال سابقه کار فول تایم یا 1560 ساعت پارت تایم به صورت پیوسته داشته باشی. تو بیمه این رو هم چک می کنند.

موفق باشی.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - helenkh - 10-03-2015

(10-03-2015, 12:52 PM)'shubizkumbuli' نوشته:
سلام هاتف جان
ولی قضیه اینه که در بدترین حالت فرض رو میذارن که فقط و فقط سابقه بیمه ایت درسته. بعد حساب می کنند که چقدر بیمه داری و بر اساس بیمه امتیاز شماری می کنند و تا موقعی که امتیازت بالای 67 باشه مشکلی نداری
فقط یک نکته میمونه. در NOC که براش apply کردی باید 1 سال سابقه کار فول تایم یا 1560 ساعت پارت تایم به صورت پیوسته داشته باشی. تو بیمه این رو هم چک می کنند.
موفق باشی.

سلام ممنون ازتون که انقدر پرانرژی و پیگیر هستید
یه سوال دارم البته این رو برای من هم توضیح داده بودید اما راستش خیلی متوجه نشدم
این که همون ناک باشه بیمه یعنی چی؟ خب من با عنوان مدیر و با حقوق بالا مشغول به کارم و بدیهی هست که شرکت با اون سمت و با اون حقوق برام بیمه رد نمیکنه

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - lorance - 10-03-2015

sorry for my english typing cause I dont have persian keyword in my office 
As I have mentioned previously I have been asked to provide my full  "Iranian social security record"and unfortunately I can not manage that since my employer has not insured me or other colleagues of mine 

here in this group I think instead of guessing and assuming,  lets talk about different ways of providing SSO records in case of having or not having that 
thank you for your coperation 

(10-03-2015, 01:00 PM)'helenkh' نوشته:
سلام ممنون ازتون که انقدر پرانرژی و پیگیر هستید
یه سوال دارم البته این رو برای من هم توضیح داده بودید اما راستش خیلی متوجه نشدم
این که همون ناک باشه بیمه یعنی چی؟ خب من با عنوان مدیر و با حقوق بالا مشغول به کارم و بدیهی هست که شرکت با اون سمت و با اون حقوق برام بیمه رد نمیکنه

خیلی سادست
دقت نکردید

فرض کنید شما مهندس عمران هستید.

شما 9 سال سابقه کار با بیمه دارید برای NOC شماره 2131

همچنین یک سال هم سابقه کار بدون بیمه دارید برای NOC شماره 0711 که میشه construction manager!

حالا فرض کنید که شما برای NOC شماره 0711 که براش بیمه ندارید اقدام کردید!

اگر ازتون بیمه بخوان شما 9 سال سابقه 2131 دارید به اضافه 0 سال سابقه 0711! چون در NOC شماره 0711 سابقه بیمه ندارید فرض می کنند که سابقه کار جعلی بوده و رد می کنند.

این برای دوستانی بود که تو چند تا NOC مختلف سابقه کار داشتند.

پس: در NOC که براش apply کردی باید 1 سال سابقه کار فول تایم یا 1560 ساعت پارت تایم به صورت پیوسته داشته باشی. تو بیمه این رو هم چک می کنند.

از یکی از دوستان دیگه بیمه خواستن به نام tahayazdani

سن 26 تا 30
سابقه کار +6
امتیاز 69

تقریباً فکر کنم دستمون اومد از کیا بیمه میخوان.

(10-03-2015, 12:52 PM)'shubizkumbuli' نوشته:
سلام هاتف جان
موفق باشی.

سلام ، ممنون بابت جوابتون Smile
من با ناک 2241 (تکنیسین الکترونیک) اقدام کردم، به مدت 18 ماه سابقه بیمه ناشی از خدمت سربازی دارم، و اون موقع که اقدام کردم (آبان ماه) اندازه ی پنج سال و دو ماه سابقه بیمه از طرف شرکت هایی که کار میکردم رو داشتم که البته الان طبیعتا سابقه بیمه ی بنده اضافه شده و فک میکنم اون زمانی که اقدام کردم رو مبنا قرار میدن.پس با این حساب
جمع سوابقم اندازه ی 6 سال و 8 ماه شده و
 شرایط کاری من طوریه که میتونم از قبل خدمت سربازیم (بازه ی زمانی ای که بیمه ندارم) به اندازه ی 10 ماه قرارداد کاری تمام وقت و
 همینطور قرار داد کاری پاره وقت
 در حین خدمت
 از همین شرکتی که هستم بگیرم. من همه ی سوابق کاری شرکتیم مرتبط به رشته ام هستش
چون امتیاز من 68 هست،و باید 6 سال سابقه کار داشته باشم تا امتیازم کامل باشه، با توجه به چیزی که شما فرمودی و آماری که دادین فکر میکنم که از من هم این مدرک رو بخوان، پس بهتره از الان وارد عمل بشم

(10-03-2015, 01:46 PM)'hatef_8' نوشته:
سلام ، ممنون بابت جوابتون Smile
من با ناک 2241 (تکنیسین الکترونیک) اقدام کردم، به مدت 18 ماه سابقه بیمه ناشی از خدمت سربازی دارم، و اون موقع که اقدام کردم (آبان ماه) اندازه ی پنج سال و دو ماه سابقه بیمه از طرف شرکت هایی که کار میکردم رو داشتم که البته الان طبیعتا سابقه بیمه ی بنده اضافه شده و فک میکنم اون زمانی که اقدام کردم رو مبنا قرار میدن.پس با این حساب
جمع سوابقم اندازه ی 6 سال و 8 ماه شده و
 شرایط کاری من طوریه که میتونم از قبل خدمت سربازیم (بازه ی زمانی ای که بیمه ندارم) به اندازه ی 10 ماه قرارداد کاری تمام وقت و
 همینطور قرار داد کاری پاره وقت
 در حین خدمت
 از همین شرکتی که هستم بگیرم. من همه ی سوابق کاری شرکتیم مرتبط به رشته ام هستش
چون امتیاز من 68 هست،و باید 6 سال سابقه کار داشته باشم تا امتیازم کامل باشه، با توجه به چیزی که شما فرمودی و آماری که دادین فکر میکنم که از من هم این مدرک رو بخوان، پس بهتره از الان وارد عمل بشم

یه سوال دیگه. آیا شما قبل از سربازیتون هم سابقه بیمه حتی در حد یک ماه داشتید؟!

(10-03-2015, 01:20 PM)'lorance' نوشته: sorry for my english typing cause I dont have persian keyword in my office 
As I have mentioned previously I have been asked to provide my full  "Iranian social security record"and unfortunately I can not manage that since my employer has not insured me or other colleagues of mine 
here in this group I think instead of guessing and assuming,  lets talk about different ways of providing SSO records in case of having or not having that 
thank you for your coperation 

من فک میکنم یکی از راهاش اینه که شما بری اداره ی کار ، از شرکتی که کار میکنید شکایت کنید و اونها شرکت رو جریمه میکنن و موظف میکنن که برای اون بازه ی زمانی ای که شما ادعا می کنید پول بیمه رو واریز کنند، تا اونجا که من پرسیدم و میدونم، این پروسه حداکثر، اندازه ی 2 ماه طول میکشه