آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - Sara.Za - 07-12-2013

سلام. من دانشجوی کارشناسی عمران هستم و برای ارشد بین مدیریت ساخت و سازه گیر افتادم. میخوام ببینم مدیریت ساخت برای phd میشه فاند گرفت؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - M1KE - 08-12-2013

اینکه می خواهید بین سازه و مدیریت ساخت یکی رو انتخاب کنید به نظرم به دو عامل اصلی بستگی داره: اول علاقه شخصی شما و دوم زمینه شغلی آینده این دو. در مورد علاقه شخصی که مشخص هست کاملا شخصی هست و هر فردی ممکنه به یکی از گرایش های تحصیلی رشته خودش بیشتر علاقه داشته باشه و این موضوع تا حد زیادی زمینه رشد و پیگیری و موفقیت در اون گرابش خاص را همراه خواهد داشت. دومی هم عامل انگیزه به دست آوردن فرصت شغلی خوب در گرایش موردنظر هست که علی رغم نداشتن علاقه باز هم به دلیل این انگیزه می تونه زمینه رشد فرد رو فراهم کنه. چه بهتر که هر دوی اینها همزمان موجود باشند.

من همیشه به دوستان اشاره می کنم که گرایش های خاص یک رشته اگرچه ممکنه فرصت های تحصیلی و شغلی کمتری داشته باشند ولی متقاضیان و رقیب های کمتری هم دارند. برای نمونه برای گرایش سازه شاید روزی یک آگهی تبلیغاتی در سایت های کاریابی ببینید ولی برای اون آگهی 100 نفر اپلای می کنند. ولی برای گرایش حمل و نقل، هیدرولیک یا مدیریت ساخت ممکنه هفته ای یا حتی ماهی یک آگهی ببینید ولی به همون نسبت تعداد متقاضیان هم کمتر هست.

در مورد این دو گرایش مهندسی عمران هر دو تا جایی که من اطلاع دارم بازار کار خوبی دارند (هم در ایران و هم در بیشتر کشورهای دنیا). از نظر فرصت های تحصیلی هم تقریبا مدیریت ساخت رو در سایت خیلی از دانشگاه ها می شود دید (البته کمتر از گرایش سازه هست). در مقطع دکترا هم تا جایی که من اطلاع دارم همیشه با جستجو میشه فاند پیدا کرد که در اینجا هم دوباره همون بحث تعداد فرصت ها در مقابل تعداد متقاضیان هست. یعنی اگرچه ممکنه برای مدیریت ساخت سخت تر از سازه بتونید فاند پیدا کنید ولی به همون نسبت هم متقاضیانش در مقایسه با سازه کمتر هست.

با این توضیحات به نظرم سراغ گرایشی بروید که به اون علاقه دارید و با اون ارتباط بیشتری برقرار می کنید.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - jalal13 - 15-12-2013

(05-12-2013, 02:23 AM)'jalal13' نوشته: با سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایی های بسیار خوبتون
من دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی هستم که قصد ادامه تحصیل در رشته ی MBA و بعد از آن DBA یاEMBAرا دارم
معدل لیسانسم را مطمینم18به بالا میشم انشاالله مدرک خاصی از زبان ندارم اما مشکلی ندارم به راحتی میتونم بگیرم(برای من کدوم مدرک بهتره؟!؟؟)،تازگیا هم شروع کردم به نوشتن مقاله البته فعلا فارسی
یه سری شرایط هم دارم ممنون میشم دوستان کمک کنند که با شرایط فوق و شرایطی که در زیر میگم راهنماییم کنند اصلا میتونم برای ادامه تحصیلات برم خارج از کشور یا نعع
1.فرقی نداره توی کدوم کشور باشم(البته ترجیحا در درجه ی اول آمریکا و بعد سوییس بعدش دیگه هرجا شد شد)
2.نیاز به بورسیه کامل دارم چون وضع مالی خوبی ندارم(البته اگر بشه دکتری پیوسته برام بهتره که نخوام تازه بعد فوق دوباره این دردسرا را بکشم)
***یه سوال که برام پیش آمده اینه که چرا یه کشور دیگه بورسیه بده به یه دانشجوی کشور دیگه؟؟!!در مقابل این بورسیه تعهدی برای کار در اون کشور باید داد؟!؟ و پیشاپیش معزرت خواهی میکنم چون این را اینجا مینویسم واقعا نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
3.برام فرقی نداره دانشگاهش رتبه چندمه(البته مطمینا از بهترین رتبه شروع میکنم به پایین اما اگر رتبه ی خوبی هم نداشته باشه مهم نیست)فقط مهم اینه که مورد تایید وزارت علوم باشه(راستی من هرچی گشتم نتونستم دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را لیستش را پیدا کنم اگر دوستان بزارند ممنون میشم) و اینکه فول فاند بده.
با این شرایطی که دارم(مخصوصا اون فول فاند و اینکه تازه کارشناسی هستم)خیلی ناامیدم بنابراین دوستان واقعا ممنون اطلاعات خودتون را در اختیارم بزارید که اینجوری موفق میشم یا نعع
با تشکر فراوان از دوستان

با سلام مجدد خدمت دوستان
یعنی اصلا شانسی برای من وجود نداره که هیچ جوابی دریافت نکردم؟؟!!!!
واقعا ممنون میشم دوستان جواب بدهند!!؟
با تشکر فراوان
ارادتمند شما محمد ایوب زاده

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - tannazjhn - 15-12-2013

(15-12-2013, 07:46 PM)'jalal13' نوشته: با سلام مجدد خدمت دوستان
یعنی اصلا شانسی برای من وجود نداره که هیچ جوابی دریافت نکردم؟؟!!!!
واقعا ممنون میشم دوستان جواب بدهند!!؟
با تشکر فراوان
ارادتمند شما محمد ایوب زاده

سلام
دوست عزیز من رشته ام در شاخه علوم انسانی هست ولی راجب یک سری مسائل کلی می تونم راهنمایی تون کنم.
اول از همه اینکه تا جایی که من می دونم می شه برای رشته های زیادی تو آمریکا برای دکترای مستقیم می شه اپلای کرد و اکثر دانشگاه ها هم دانشجویان دکترا رو فول فاند ساپورت می کنن. حالا مقدار برای هر دانشگاه و یا ایالت فرق می کنه. مطلب مهم تر اینکه شما باید با اساتید در تماس باشین. ایمیل بزنید و شرایط تحصیلی تون رو بگین و نظر اون ها رو بدونید. چون اساتید دانشگاه بهتر می تونن نظر بدن. هرچه زودتر شروع به تحقیق کنید و ایمیل بزنید همون مقدار جلو می افتید.  راجب رشته ی شما اطلاعات تخصصی ندارم ولی این اطلاعات عمومی رو برای اکثر رشته ها صادقه. هر چه قدر نمره های زبانتو ن بالاتر باشه شانستون هم بیشتر می شه. اما راجب رشته شما دوستان هم رشته تون، می تونن تخصصی نظر بدن.
خدا به همراه[img]images/smilies/wink.gif[/img]

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 17-12-2013

(05-12-2013, 02:23 AM)'jalal13' نوشته: با سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایی های بسیار خوبتون
من دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی هستم که قصد ادامه تحصیل در رشته ی MBA و بعد از آن DBA یاEMBAرا دارم
معدل لیسانسم را مطمینم18به بالا میشم انشاالله مدرک خاصی از زبان ندارم اما مشکلی ندارم به راحتی میتونم بگیرم(برای من کدوم مدرک بهتره؟!؟؟)،تازگیا هم شروع کردم به نوشتن مقاله البته فعلا فارسی
یه سری شرایط هم دارم ممنون میشم دوستان کمک کنند که با شرایط فوق و شرایطی که در زیر میگم راهنماییم کنند اصلا میتونم برای ادامه تحصیلات برم خارج از کشور یا نعع
1.فرقی نداره توی کدوم کشور باشم(البته ترجیحا در درجه ی اول آمریکا و بعد سوییس بعدش دیگه هرجا شد شد)
2.نیاز به بورسیه کامل دارم چون وضع مالی خوبی ندارم(البته اگر بشه دکتری پیوسته برام بهتره که نخوام تازه بعد فوق دوباره این دردسرا را بکشم)
***یه سوال که برام پیش آمده اینه که چرا یه کشور دیگه بورسیه بده به یه دانشجوی کشور دیگه؟؟!!در مقابل این بورسیه تعهدی برای کار در اون کشور باید داد؟!؟ و پیشاپیش معزرت خواهی میکنم چون این را اینجا مینویسم واقعا نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
3.برام فرقی نداره دانشگاهش رتبه چندمه(البته مطمینا از بهترین رتبه شروع میکنم به پایین اما اگر رتبه ی خوبی هم نداشته باشه مهم نیست)فقط مهم اینه که مورد تایید وزارت علوم باشه(راستی من هرچی گشتم نتونستم دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را لیستش را پیدا کنم اگر دوستان بزارند ممنون میشم) و اینکه فول فاند بده.
با این شرایطی که دارم(مخصوصا اون فول فاند و اینکه تازه کارشناسی هستم)خیلی ناامیدم بنابراین دوستان واقعا ممنون اطلاعات خودتون را در اختیارم بزارید که اینجوری موفق میشم یا نعع
با تشکر فراوان از دوستان

سلام
اولین چیزی که باید بهش دقت کنید اینه که کلا ام بی ای مستر حساب نمیشه و خیلی بورسی براش وجود نداره...  یه دوره ی مدیریتی هست برای افرادی که یه مدتی کار کردن و میخان علم رو هم درک کنن!!  بنابراین خوندن ام بی ای و دی بی ای خیلی به درد شما نخواهد خورد.      احتمالا به زودی توی یه موضوع جداگانه راجع به ام بی ای صحبت میکنیم...    Smile
در مورد اینکه چرا دانشگاه ها بورس میکنن خب خیلی پیچیده نیست، نیروی انسانیِ متخصص خیلی ارزشمنده و دانشگاه ها با مبلغ خیلی کمی که به عنوان بورس هزینه میکنن بهترین نیرو های انسانی کشور های مختلف دنیا رو جذب میکنن و بعدا به بهترین های اون ها پیشنهاد برای کار های بعدی رو میدن...  و از اون مهم تر اینه که وقتی شما جذب یک دانشگاه میشید و بهتون بورس داده میشه یه پروژه انجام میدید که بورستون عملا همون حقوقی هست که به خاطر تحقیق دریافت میکنید...   

شما با معدل بالای 18 حتما شانس خوبی خواهید داشت برای پذیرش اما برای ارشد خیلی زیاد فاند پیدا نمیشه اما احتمالش وجود داره و بستگی به تلاش و خوب اپلای کردنتون داره...   دکترای یه سره هم آسون نیست قبول شدن توش چون زیاد نیست اما اونم پیدا میشه...      اگه از دانشگاه های مطرح تهرانی فارق تحصیل شده باشید خیلی شانستون بیشتر میشه...

موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - hossein98 - 24-01-2014

من ارشد emba دارم می خوام dba بخونم ولی به صورت مجازی ، غیر حضوری در دانشگاههای خارج از کشور ، وزارت علوم اگر این مدرک رو از دانشگاههای گروه خوب و عالی بگیرم تایید می کنه. از دوستان کسی می دونه آیا ارزش سرمایه گذاری داره؟
کسی رو می شناسید که خوانده باشه؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - نگار سما - 27-01-2014

با سلام و وقت به خیر
راستش من تازه عضو شدم و مطالب دوستان رو خوندم.22 سالمه و لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 16/84 دارم. در حال حاضر دانشجوی ترم 2 ارشد مدیریت اجرایی(گرایش استراتژیک) از دانشگاه پیام نور با معدل 17/80 هستم.نمره آزمایشی آیلتس 6/5 اما هنوز امتحان ندادم.2 سال سابقه کار مرتبط با رشته کارشناسیم رو دارم.اما مقاله تا حالا ارائه ندادم.میخوام ارشدم رو 3 ترمه تموم کنم.با این شرایط و معدل امیدی به پذیرش در اروپا یا کانادا در رشته مرتبط (گرایش مدیریت) رو دارم؟؟؟داشتن چه مدرکی خیلی واسه پذیرش تاثیر گذاره؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 30-01-2014

(24-01-2014, 10:44 AM)'hossein98' نوشته: من ارشد emba دارم می خوام dba بخونم ولی به صورت مجازی ، غیر حضوری در دانشگاههای خارج از کشور ، وزارت علوم اگر این مدرک رو از دانشگاههای گروه خوب و عالی بگیرم تایید می کنه. از دوستان کسی می دونه آیا ارزش سرمایه گذاری داره؟
کسی رو می شناسید که خوانده باشه؟

نمیدونم کجا دارید ارشد میخونید  و کجا میخاید دکترا بخونید...  ایکاش یکم بیشتر اطلاعات میدادید که راحت تر بشه کمک کرد...
من داخل ایران نمیشناسم کسی رو که بخونه اما خارج میشناسم...
به نظرِ من خیلی خوب نیست به دلیل این که مکملی هست برای رشته های تخصصی توی سازمان ها...  این رشته ها اصولا طراحی شدن برای اینکه مثلا یه فردی که یه عمری توی یه کارخونه ی خودرو سازی کار کرده و تحصیلاتِ مهندسی داره بره و با اصولِ مدیریت به صورتِ کاملا کاربردی آشنا بشه....   
حالا دکتراش ادامه ی همون مسترش هست که در همین جهت هست...     معمولا خیلی شهریه های زیادی میگیرن واسه این رشته در حالی جدا از اینکه ارزشِ علمیِ خیلی کمی داره ، به تازگی به خاطرِ اینکه کلا میشه با پرداختِ پول بهش رسید، کمپانی ها هم بهش علاقه ی خاصی نشون نمیدن...    
اگه هدفتون در آینده کار کردن در کمپانی ها هست که خیلی بد نیست و اگه هدفتون کار اکادمیک هست خیلی خوب نیست...  اما همه ی این ها به شرطی که بهتون پول بدن که بخونین نه اینکه خودتون هزینه کنین...
اینا همه البته نظرِ من بود  Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 30-01-2014

(27-01-2014, 03:01 AM)'نگار سما' نوشته: با سلام و وقت به خیر
راستش من تازه عضو شدم و مطالب دوستان رو خوندم.22 سالمه و لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 16/84 دارم. در حال حاضر دانشجوی ترم 2 ارشد مدیریت اجرایی(گرایش استراتژیک) از دانشگاه پیام نور با معدل 17/80 هستم.نمره آزمایشی آیلتس 6/5 اما هنوز امتحان ندادم.2 سال سابقه کار مرتبط با رشته کارشناسیم رو دارم.اما مقاله تا حالا ارائه ندادم.میخوام ارشدم رو 3 ترمه تموم کنم.با این شرایط و معدل امیدی به پذیرش در اروپا یا کانادا در رشته مرتبط (گرایش مدیریت) رو دارم؟؟؟داشتن چه مدرکی خیلی واسه پذیرش تاثیر گذاره؟

سلام و خوش آمدید   Smile
اول اینکه بله شما حتما شانسِ پذیرش دارید ، و با کمی تلاش و همت میتونید پذیرش بگیرید....   مهم ترین کمک برای گرفتنِ پذیرش و ایشالا بورس الان برای شما در درجه ی اول یه تزِ عالی و پرکاربرد با ابزار های مناسب هست که با دانشِ روزِ دنیا همراه باشه ، و البته بعدش حتما باید ازش مقاله در بیارد که خیلی کمک میکنه....    
به نظرم الان تمامِ تمرکزتون رو روی موضوعِ خوب و مقاله ازش در آوردن بزارید که اگه این دو تا رو داشته باشید خیلی اوضاعتون بهتر  و بهتر خواهد شد  Smile
موفق باشید  Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - hossein98 - 01-02-2014

(30-01-2014, 04:04 PM)'spt' نوشته:
نمیدونم کجا دارید ارشد میخونید  و کجا میخاید دکترا بخونید...  ایکاش یکم بیشتر اطلاعات میدادید که راحت تر بشه کمک کرد...
من داخل ایران نمیشناسم کسی رو که بخونه اما خارج میشناسم...
به نظرِ من خیلی خوب نیست به دلیل این که مکملی هست برای رشته های تخصصی توی سازمان ها...  این رشته ها اصولا طراحی شدن برای اینکه مثلا یه فردی که یه عمری توی یه کارخونه ی خودرو سازی کار کرده و تحصیلاتِ مهندسی داره بره و با اصولِ مدیریت به صورتِ کاملا کاربردی آشنا بشه....   
حالا دکتراش ادامه ی همون مسترش هست که در همین جهت هست...     معمولا خیلی شهریه های زیادی میگیرن واسه این رشته در حالی جدا از اینکه ارزشِ علمیِ خیلی کمی داره ، به تازگی به خاطرِ اینکه کلا میشه با پرداختِ پول بهش رسید، کمپانی ها هم بهش علاقه ی خاصی نشون نمیدن...    
اگه هدفتون در آینده کار کردن در کمپانی ها هست که خیلی بد نیست و اگه هدفتون کار اکادمیک هست خیلی خوب نیست...  اما همه ی این ها به شرطی که بهتون پول بدن که بخونین نه اینکه خودتون هزینه کنین...
اینا همه البته نظرِ من بود  Smile

ممنون که وقت گذاشتین پاسخ دادین. من با dba آشنایی دارم . ارشد از علوم تحقیقات گرفتم. کسی رو می شناسید که به صورت آنلاین دکتری یا DBA بخونه؟ می دونم اگر بخوام بخوانم و وزارت علوم تایید کنه باید از گروه دانشگاههای عالی و خوب باشه. دانشگاهی رو  می تونید بهم معرفی کنید؟