آکادمیا کافه
محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ (/Thread-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - مهمان - 09-08-2017

سلام دوستان
من الان 39 هستم و تا فال 2018 میشوم 40
امکان بورسیه کامل برای من هست در دانشگاه امریکا؟

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - fatima204 - 09-08-2017

(09-08-2017, 06:08 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان
سلام من چند روز پیش در یک گروه تلگرامی که برای پذیرش امریکاست دیدم یک آقایی با سن 39 دکترا پذیرش گرفته بودن از آمریکا و کلیر شده بودن ولی نمیدونم فاند گرفته بودن یا نه

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - MaMi - 09-08-2017

(09-08-2017, 06:08 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان

از نظر دانشگاه، سن، ممانعتی برای دریافت پذیرش و فاند ایجاد نمیکنه. موردی که هست اینه که باید توضیحات منطقی برای این فاصله زیاد بین آخرین مدرک دانشگاهی و تصمیم برای ادامه تحصیل داشته باشید (که مثلا این رو میتونید در SOP توضیح بدید)، به خصوص معمولا سفارت روی این موضوع، بیشتر ذره بین میگذاره.

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - مهمان - 10-08-2017

(09-08-2017, 10:02 PM)MaMi نوشته:
از نظر دانشگاه، سن، ممانعتی برای دریافت پذیرش و فاند ایجاد نمیکنه. موردی که هست اینه که باید توضیحات منطقی برای این فاصله زیاد بین آخرین مدرک دانشگاهی و تصمیم برای ادامه تحصیل داشته باشید (که مثلا این رو میتونید در SOP توضیح بدید)، به خصوص معمولا سفارت روی این موضوع، بیشتر ذره بین میگذاره.

سلام، من از وقتی ارشدم رو گرفتم مدام توو آزمون دکترا شرکت کردم ولی قبول نشدم(یه بارش توو مصاحبه رد شدم یا رتبه ام به دانشگا های خوب کشور نمی خورد) به نظرتون این دلیل کار رو خراب تر نمی کنه؟

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - aambf1717 - 07-09-2017

سلام خسته نباشید خواستم بپرسم برای ورود به کالج های آلمان برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی ، شرایط سنی وجود دارد؟ ( مثلا افراد بالای ۲۱ نمی توانند پذیرش بگیرند!!) خیلی متشکرم

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - automotive - 08-09-2017

@aambf1717

سلام
محدودیت سنی عنوان نشده است، اما این رشته‌ها فقط به زبان آلمانی و با پرداخت هزینه میسر است. لینک

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - مهمان - 11-09-2017

(10-08-2017, 09:44 AM)مهمان نوشته: سلام، من از وقتی ارشدم رو گرفتم مدام توو آزمون دکترا شرکت کردم ولی قبول نشدم(یه بارش توو مصاحبه رد شدم یا رتبه ام به دانشگا های خوب کشور نمی خورد) به نظرتون این دلیل کار رو خراب تر نمی کنه؟

میشه لطفا سوال منم جواب بدین؟ خیلی لطف می کنین Blush

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - automotive - 11-09-2017

(10-08-2017, 09:44 AM)مهمان نوشته: سلام، من از وقتی ارشدم رو گرفتم مدام توو آزمون دکترا شرکت کردم ولی قبول نشدم(یه بارش توو مصاحبه رد شدم یا رتبه ام به دانشگا های خوب کشور نمی خورد) به نظرتون این دلیل کار رو خراب تر نمی کنه؟

(11-09-2017, 10:33 AM)مهمان نوشته: میشه لطفا سوال منم جواب بدین؟ خیلی لطف می کنین Blush

سلام
سوال شما در ارتباط با ادامه تحصیل در داخل کشور است. در داخل کشور شما در هر دانشگاهی که ارشد را گذرانده باشید، لاجرم دکتری را نیز باید در همان دانشگاه بگذرانید، زیرا اساتید ترجیه می‌دهند از دانشجوهای فارغ اتحصیل ارشد خود در مقطع دکتری استفاده کنند و نه از دانشجوهای خارج از دانشگاه، این در شرایط برابر است، در شرایطی که دانشگاه ارشد و دکتری شما از نظر رتبه متفاوت باشند که احتمال پذیرش به سمت صفر میل می‌کند.

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - butterfly - 11-09-2017

(11-09-2017, 10:48 AM)automotive نوشته: سلام
سوال شما در ارتباط با ادامه تحصیل در داخل کشور است. در داخل کشور شما در هر دانشگاهی که ارشد را گذرانده باشید، لاجرم دکتری را نیز باید در همان دانشگاه بگذرانید، زیرا اساتید ترجیه می‌دهند از دانشجوهای فارغ اتحصیل ارشد خود در مقطع دکتری استفاده کنند و نه از دانشجوهای خارج از دانشگاه، این در شرایط برابر است، در شرایطی که دانشگاه ارشد و دکتری شما از نظر رتبه متفاوت باشند که احتمال پذیرش به سمت صفر میل می‌کند.

دوست عزیز، حرف شما تا حدی درسته ولی یه گزاره صد در صد نیست و اینکه با قطعیت بگیم احتمال پذیرش صفر هست به نظر من اشتباهه. معمولا و مخصوصا سابقا، پذیرش دکترا مخصوصا در دانشگاه های سطح اول کشور به همین صورت بود اما الان با توجه به اینکه تعدادی زیادی از دانشجوهای دانشگاه های ممتاز ایران بعد از لیسانس یا نهایت فوق لیسانس از ایران خارج میشن دانشگاه مجبور هست که فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگه رو برای دوره دکترا پذیرش کنه. دانشگاه خود من، دانشجوهای دکتراش رو داره از فارغ التحصیلان دانشگاه های شهرستان برمی داره. حتی بخشی از خود این دانشجوهای دکترا هم، حین تحصیل مجدد اپلای می کنند و دوره رو ناتمام رها می کنند.

RE: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - saaaaam - 12-09-2017

(11-09-2017, 10:48 AM)automotive نوشته: سلام

سلام این موضوع تا حد زیادی در مورد خارج از کشور هم صیح هست 
حداقل من در فنلاند دیدم که اساتید به واسطه روابط شخصی دانشجو دکتری برداشتند ولی چون تعداد علاقه مندان به دکتری نسبت به داخل کشور کم هست همیشه فرصت برای افراد خارج از دانشگاه وجود دارد
اینجا کار داشتن اهمیت بیشتری دارد تا دکتری 
و دکتری شاید مانع یافتن کار هم تا حدی شود چون شما اور کوالیفاید می شوید