آکادمیا کافه
اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - maxiar - 09-06-2014

با سلام ، یه سؤال دارم از حضورتون، ممنون میشم راهنماییم کنین:

من دیپلم علوم تجربی بودم (با معدل هجده و نیم) ، وارد دانشگاه سراسری گیلان رشتۀ شیمی محض شدم ، امّا از اونجایی که به شیمی علاقه ای نداشتم، بعد از گذروندن هشتاد واحد درخواست فارغ التحصیلی دادم و با مدرک کاردانی شیمی محض (با معدل 12/02) از دانشگاه گیلان فارغ التحصیل شدم. بعدش توی امتحان کارشناسی ناپیوستۀ عمران دانشگاه آزاد (با توجه به علاقه م) شرکت کردم و عمران آزاد انزلی قبول شدم و با معدل 17/03 فارغ التحصیل شدم. شهریور 92 هم در مقطع ارشد عمران در گرایش سازه های هیدرولیکی دانشگاه سراسری زنجان پذیرفته شدم که البته بعد از سه ماه (بدلیل مسائل شخصی و دغدغۀ کار و کسب درآمد که ضمن تحصیل ارشد اونم توی شهر زنجان که از لحاظ پروژه های عمرانی بسیار ضعیفه پرداختن بهش مقدور نبود) از ادامۀ تحصیل ارشد انصراف دادم و مشغول به کار شدم.
و حالا سؤالم اینه که:
1- آیا اینکه مدرک دیپلم من تجربی بوده (ریاضی نبوده) و همینطور اینکه مدرک کاردانی من (شیمی) نامرتبط با مدرک کارشناسیم (عمران) هست ، در ادامۀ تحصیل (گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی) در مقطع کارشناسی ارشد یکی از گرایشهای عمران در دانشگاههای خارج از کشور (مثلاً آلمان) خلل و منعیتی ایجاد میکنه؟
2- آیا اینکه من در کنکور سراسری ارشد عمران پذیرفته شده بودم (ترجمه و ارائۀ کارنامه و مدارکی که دال بر قبولیم باشه) برام امتیازی محسوب میشه؟

از لطف و توجهتون بینهایت سپاسگزارم...ممنون میشم اگه در صورت داشتن اطلاعات موثق در این باره راهنماییم کنین...متشکرم

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Shihan - 09-06-2014

(09-06-2014, 02:52 AM)'maxiar' نوشته: با سلام ، یه سؤال دارم از حضورتون، ممنون میشم راهنماییم کنین:
من دیپلم علوم تجربی بودم (با معدل هجده و نیم) ، وارد دانشگاه سراسری گیلان رشتۀ شیمی محض شدم ، امّا از اونجایی که به شیمی علاقه ای نداشتم، بعد از گذروندن هشتاد واحد درخواست فارغ التحصیلی دادم و با مدرک کاردانی شیمی محض (با معدل 12/02) از دانشگاه گیلان فارغ التحصیل شدم. بعدش توی امتحان کارشناسی ناپیوستۀ عمران دانشگاه آزاد (با توجه به علاقه م) شرکت کردم و عمران آزاد انزلی قبول شدم و با معدل 17/03 فارغ التحصیل شدم. شهریور 92 هم در مقطع ارشد عمران در گرایش سازه های هیدرولیکی دانشگاه سراسری زنجان پذیرفته شدم که البته بعد از سه ماه (بدلیل مسائل شخصی و دغدغۀ کار و کسب درآمد که ضمن تحصیل ارشد اونم توی شهر زنجان که از لحاظ پروژه های عمرانی بسیار ضعیفه پرداختن بهش مقدور نبود) از ادامۀ تحصیل ارشد انصراف دادم و مشغول به کار شدم.
و حالا سؤالم اینه که:
1- آیا اینکه مدرک دیپلم من تجربی بوده (ریاضی نبوده) و همینطور اینکه مدرک کاردانی من (شیمی) نامرتبط با مدرک کارشناسیم (عمران) هست ، در ادامۀ تحصیل (گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی) در مقطع کارشناسی ارشد یکی از گرایشهای عمران در دانشگاههای خارج از کشور (مثلاً آلمان) خلل و منعیتی ایجاد میکنه؟
2- آیا اینکه من در کنکور سراسری ارشد عمران پذیرفته شده بودم (ترجمه و ارائۀ کارنامه و مدارکی که دال بر قبولیم باشه) برام امتیازی محسوب میشه؟
از لطف و توجهتون بینهایت سپاسگزارم...ممنون میشم اگه در صورت داشتن اطلاعات موثق در این باره راهنماییم کنین...متشکرم

دروود بر شما.
1- بله احتمالش زیاده که معادلسازی نشه. چون سیستم اموزشی المان بسیار روی این موارد حساسه.
2- بله. برای برخی از دانشگاهها این گواهی بسیار حائز اهمیت می باشد.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - maxiar - 10-06-2014

(09-06-2014, 09:41 AM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما.
1- بله احتمالش زیاده که معادلسازی نشه. چون سیستم اموزشی المان بسیار روی این موارد حساسه.
2- بله. برای برخی از دانشگاهها این گواهی بسیار حائز اهمیت می باشد.

خیلی ممنونم از لطف و توجه و مهربونی تون
عذر میخوام، میدونم این تاپیک در مورد آلمانه، ولی جسارتاً یک پرسش دیگه دارم از حضورتون (واقعاً شرمنده):
با توجه به شرایط من، به نظرتون امکان توفیق برای چه کشور (کشورهایی) بیشتره؟ و چه کشوری رو سراغ دارید که روی این موضوع حساس نباشن و برام قدرت مانور روشون بیشتره و از حصول نتیجۀ مثبت میشه مطمئن تر بود؟ مثلاً در مورد استرالیا یا ...
از لطف و مرحمت تون بیـــــــــــــــــــــــــــــــنهایت سپاسگزارم

RE: اعتبار مدارک تحصیلی ایران در آلمان - Shihan - 17-06-2014

(09-05-2014, 02:32 PM)'marzie.ghi' نوشته: سلام دوستان
من یه سوال داشتم.
من سال 89 رشته حسابداری توی دانشگاه سراسری قبول شدم اما چون علاقه ای بهش نداشتم ترم هفت درخواست کاردانی دادم و اومدم بیرون. حالا برای المان که میخوام اقدام کنم نمی خوام ریزنمرات یا مدرک کاردانیم رو ارائه بدم, حالا ممکنه بگن پس توی این سه سال چی کار میکردی وقتی توی کنکور سراسری قبول شده بودی؟؟ چون برای پذیرش باید گواهی قبولی ارائه بدم و ازونجایی که نمیخوام گزارش تحصیلیمو بهشون بدم ممکنه قکر کنن من وقفه داشتم.
علت اینکه نمی خوام سابقه تحصیلیمو ارائه بدم اینه که از روی بی علاقگی درس نمی خوندم و طبعا نمرات خوبی نداشتم و نمی خوام این موضوع روی پذیرشم تاثیر بذاره! میشه راهنماییم کنید الان برای پذیرش چه باید بکنم؟؟

هیچ راهی نداره. باید از اول لیسانس بخونی و از اونجایی که لیسانس به انگلیسی خیلی محدوده بهتره به فکر زبان المانی هم باشی.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - hadioveisi - 18-06-2014

(15-03-2013, 12:24 AM)'ahmadpashaei' نوشته: to m.ost for iman
البته دانشگاه های آلمان مدرک دانشگاه آزاد  و همینطور مدارک ناپیوسته رو قبول ندارن تا جاییکه میدونم. جالا اگر اشتباه می کنم دوستان اصلاح کنند.
به ایمان:
البته منظور مدیر ارشد محترم اقدام برای اروپا بود مثلا فنلاند و ....

آقای محترم اگه شما مثل اون مردم عوام که سوادی ندارن و مثل گفته رایجی که بین مردم کم سواد معمول هست فکر می کنی که همه دانشگاه آزادا مثل همن و هیچ دانشجوی دانشگاه آزاد درس خون نیست و این حرفا... باید بگم خیلی پیاده ای. خود من و اکثر دوستای دانشگاه آزاد من با بهترین سطح عملکرد در لیسانس فارغ التحصیل شدیم و هممون الان در کانادا و آلمان و اتریش در حال تحصیل هستیم.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Shihan - 18-06-2014

(10-06-2014, 01:33 AM)'maxiar' نوشته:
خیلی ممنونم از لطف و توجه و مهربونی تون
عذر میخوام، میدونم این تاپیک در مورد آلمانه، ولی جسارتاً یک پرسش دیگه دارم از حضورتون (واقعاً شرمنده):
با توجه به شرایط من، به نظرتون امکان توفیق برای چه کشور (کشورهایی) بیشتره؟ و چه کشوری رو سراغ دارید که روی این موضوع حساس نباشن و برام قدرت مانور روشون بیشتره و از حصول نتیجۀ مثبت میشه مطمئن تر بود؟ مثلاً در مورد استرالیا یا ...
از لطف و مرحمت تون بیـــــــــــــــــــــــــــــــنهایت سپاسگزارم

کشورهای غرب اروپا مانند پرتغالی و اسپانیا و ایتالیا خوبن و شانس داری.
اما استرالیا ممکنه پذیرش بگیری ولی شهریه و هزینه زندگی خیلی بالاست.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - daneshjoha - 20-06-2014

(04-02-2013, 07:21 PM)'Mr-Voltage' نوشته: دروود.
هیچ مشکلی برای اقدام و اپلای نیست. قبلاً سیستم دانشگاهی و اموزشی المان تنها دانشگاههای سراسری رو قبول داشت اما اکنون مشکل ساز نیست و می توانید اقدام کنید.

(05-02-2013, 12:42 AM)'sahar7' نوشته: خیلی ممنون Smile
یه سوال دیگه داشتم ..... جایی خوندم چون استاد راهنما به سختی پیدا میشه باید دوباره ارشد رو خوند درسته ؟ مدرک ارشدم ارزشی نداره؟

(25-04-2014, 09:36 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام.به این سایت خوش اومدین. مدرک دانشگاه پیام نور رو قبول دارن و در سایت آنابین هم فکر کنم +/+H هست که به معنی کاملا مورد قبول هست. 
لطفا پست تکراری ندین.شما دو پست مشابه در یک تاپیک دادین. پیشاپیش ممنون از همکاریتون

سلام و با عرضِ پوزش اگه دارم سوالم تکراری میپرسم .. اما آیا فراگیر پیام نور هم مورد قبول کشور آلمان هست؟

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Shihan - 20-06-2014

(20-06-2014, 07:34 AM)'daneshjoha' نوشته:
سلام و با عرضِ پوزش اگه دارم سوالم تکراری میپرسم .. اما آیا فراگیر پیام نور هم مورد قبول کشور آلمان هست؟

همه دانشگاهها قبول ندارن باید استعلام بشه اون هم از سایت انابین که در صفحات قبلی اشاره شده است.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Cortex - 01-07-2014

سلام و درود 

۱- من هرچی گشتم جواب محکمی دال بر تایید یا رد مدرک کارشناسی ناپیوسته در آلمان پیدا نکردم. اگر امکانش هست بفرمایید مدرک ناپیوسته معادل سازی میشه و مشکلی نداره؟ 

۲- اکثر دانشگاه ها مدرک پیش دانشگاهی می خوان که اونایی که فنی خوندن پیش دانشگاهی نگذروندن. این مشکلی نداره؟

۳- دانشگاه کاردانی من دولتی هست و H+/- است و مدرک کارشناسی من H+/+ هست. این دو چجوری ارزیابی میشه؟

بسیار ممنون و سپاسگذارم 

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Shihan - 05-07-2014

(01-07-2014, 11:46 AM)'Cortex' نوشته: سلام و درود 
۱- من هرچی گشتم جواب محکمی دال بر تایید یا رد مدرک کارشناسی ناپیوسته در آلمان پیدا نکردم. اگر امکانش هست بفرمایید مدرک ناپیوسته معادل سازی میشه و مشکلی نداره؟ 
۲- اکثر دانشگاه ها مدرک پیش دانشگاهی می خوان که اونایی که فنی خوندن پیش دانشگاهی نگذروندن. این مشکلی نداره؟
۳- دانشگاه کاردانی من دولتی هست و H+/- است و مدرک کارشناسی من H+/+ هست. این دو چجوری ارزیابی میشه؟
بسیار ممنون و سپاسگذارم 

شرمنده که با تاخیر پاسخ میدم.
1- هیچ مشکلی نداره.
2- خیر. همون دیپلم رو لحاظ میکنن.
3- بیشتر دانشگاههای پیام نور و کاربردی و برخی از واحد دانشگاه ازاد این ارزش اموزشی رو دارن و مشکل نداره.