آکادمیا کافه
سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - maryam4312 - 26-12-2012

درود
اگر برای دو تا دپارتمان هم بخوایم اپلای کنیم، نیازی به دوسری فرستادن مدارک یا دو بار پرداخت اپلیکیشن فی نیست؟
یعنی با توجه به علایقمون که نوشتیم، برنامه ای که بهمون بخوره انتخاب میکنن؟؟!!!!

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - blur - 26-12-2012

(26-12-2012, 04:15 PM)maryam4312 نوشته: درود
اگر برای دو تا دپارتمان هم بخوایم اپلای کنیم، نیازی به دوسری فرستادن مدارک یا دو بار پرداخت اپلیکیشن فی نیست؟
یعنی با توجه به علایقمون که نوشتیم، برنامه ای که بهمون بخوره انتخاب میکنن؟؟!!!!

من خودمم به این مساله برخوردم. از لحاظ اپلیکیشن فی معمولا تو سایت دانشگاه ها می نویسن که برا برنامه روم لازمه دوباره فی پرداخت کنید یا نه...مثلا اینی که من براش اپلای کردم نوشته بود برنامه دوم رایگانه ولی سوم و.....باز همون فی اولیه رو باید پرداخت کنید (واشینگتن استیت). یا یکی دیگه رو دیدم که کلا اپلیکیشن آنلاینش برا سه تا برنامه بوده یعنی دوتا هم میشد بصورت آپشنال انتخاب کرد و فی اضافه هم نداشت (تو سایتشون ذکر نشده بود و طی پروسه میشد فهمید).منتها چند موردی هم دیدم تو سایتشون نوشته بودن برا هر برنامه اضافی هم باید همون فی اولیه رو بپردازین. خیلی متفاوت می تونه باشه. از لحاظ فرستادن مدارک من خودم یک نسخه فرستادم چون برا Admission office باید ارسال میشد چون تعطیلاتشون بود نشد بپرسم برا همین خیلی مطمئن نیستم ولی فکر کنم مشکلی پیش نیاد. بعد اینکه وقتی برا دوتا برنامه یا دپارتمان اپلای میکنین هر کدوم جداگانه و بصورت مستقل اپلیکیشن رو بررسی میکنن. باز اگه کسی تجربه ای داره لطفا بیان کنه! من که خودم آزمون و خطا دارم میکنم!

[برش] بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 26-02-2013

[font]با سلام . میبخشید اگه سوالمو جای غیر مربوط میپرسم
چند تا سوال داشتم
اول اینکه دانشگاه تهران نمرات مردودی رو تو ریز نمرات ترجمه شده محاسبه میکنه یا نه ؟
دوم برای پذیرش اروپا نمرات مردودی تو معدل حساب میشه یا نه ؟
سوم نمرات دروس جبرانی موثرند یا نه ؟
باور کنید اگه فبلا میدونستم معدل اینقدر مهمه دانشگاه تهران رو مینداختم تو چاه و تو ازاد میخوندم تا معدل خوبی بگیرم
دانشگاه تهران فقط اسم داره
با تشکر[/font]

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 26-02-2013

(26-02-2013, 12:41 AM)'artash' نوشته: با سلام . میبخشید اگه سوالمو جای غیر مربوط میپرسم
چند تا سوال داشتم
اول اینکه دانشگاه تهران نمرات مردودی رو تو ریز نمرات ترجمه شده محاسبه میکنه یا نه ؟
دوم برای پذیرش اروپا نمرات مردودی تو معدل حساب میشه یا نه ؟
سوم نمرات دروس جبرانی موثرند یا نه ؟
باور کنید اگه فبلا میدونستم معدل اینقدر مهمه دانشگاه تهران رو مینداختم تو چاه و تو ازاد میخوندم تا معدل خوبی بگیرم
دانشگاه تهران فقط اسم داره
با تشکر

در مورد اینکه دانشگاه تهران خوبه یا بد من نمیتونم نظر بدم چون در حدی نیستم راجع به دانشگاه تهران نظر بدم..   Smile
در مورد اول باید بگم بله توی ریز نمره هاتون درج میشه...   منظورتون از محاسبه رو متوجه نشدم اما توی معدل تاثیر داره...   دانشگاه آزاد اینطوری نیست..
سوال دومتون رو متوجه نشدم مخصوصا اون قسمت برای پذیرش...   مطمئنا نمره های بد روی پذیرش تاثیر داره اما به شخصه اعتقاد دارم تاثیر خیلی زیاده نداره..   Smile  
و اگه سوالتون اینطوری بوده باید بگم که تا اونجا که من دیدم نمره های مردودی رو توی معدل دخالت نمیدن...
منظورتون رو از دروس جبرانی هم متوجه نشدم اما مطمئنا تاثیر نمره در درس های تخصصی بیشتره تا نمره درس های متفرقه...

در ضمن دوست من اینا ربطی به مدیریت و اقتصاد نداره...   اگه میشه سوالاتون رو در تاپیک مناسب بپرسید...    این سوال ها برای همه ی رشته ها مشابه هست..
موفق باشید   Smile

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - زهرا_ستاره_کوکب - 21-03-2013

سلام
من برای فوق لیسانس دارم اقدام می کنم و یکی از دانشگاه ها چنین مدرکی رو درخواست کرده :
  • Information about grading system
    Applicants with a university degree from outside of Germany have to hand in information about the grading system of their undergraduate degree. This information can be either included on the transcript or has to be officially confirmed by the respective university. The following information is required: 1. highest possible grade in the grading system, 2. the minimum passing grade for graduation, 3. the current GPA (if available).می خواستم بدونم کسی از دوستان تجربه گرفتن چنین برگه ای رو از دانشگاه های دولتی داره و اگه پاسخ مثبته تحت چه عنوانی؟ و اگه پاسخ منفیه باید از آموزش چه برگه ای رو درخواست بدم؟ 
ممنون از وقتی که میگذارید Smile

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - lavender - 12-04-2013

برای undergraduate  چند تا نکته رو بگم.
99% دانشگاه ها ریز نمره ی دبیرستان رو می خوان+ ترجمش  که از خود دبیرستان ارسال بشه.
خب دبیرستانای ایران که نمی یان این کار رو بکنن پس شما ریز نمره ها + مدرک دیپلم رو میگیرد از مدرسه..می برید دارالترجمه براتون ترجمه کنه و مهر بزنه. جالا باید ببینید چند تا دانشگاه اقدام می کنید به همون تعداد کپی برابر اصل بگیرید. همون رو می فرستید برای دانشگاه. گاهی هم دانشگاه می گه باید evaluate بشه نمره ها که اون دیگه بحثش جداست.
حتماً به دانشگاه بگید که از ایران مستقیم نمیفرستن و شما چند تا نسخه ی لاک و مهر شده در پاکت در بسته دارید و اون رو براشون می فرستید. 

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - mahyarelc - 14-04-2013

درود
دوستان کسی اطلاع داره که اگه کسی تو ایران سنوات بخوره، مشکلی برای اپلای کردن (یا ویزا) ایجاد میشه یا نه؟
ضمنا تو ترجمه مدرک میدونین چی میاد؟

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - MaMi - 14-04-2013

(14-04-2013, 10:44 PM)'mahyarelc' نوشته: درود
دوستان کسی اطلاع داره که اگه کسی تو ایران سنوات بخوره، مشکلی برای اپلای کردن (یا ویزا) ایجاد میشه یا نه؟
ضمنا تو ترجمه مدرک میدونین چی میاد؟

سنوات دقیقا منظورت چیه مهیار جان؟ یعنی به جای اینکه مثلا کارشناسی ارشد رو 4 ترم (دو ساله) تموم کنه، 6 ترم (3 سال) تموم کنه؟ من نمونه واضحه این موضوع! Wink من ارشد رو در 6 ترم تموم کردم و دانشگاه هایی که ریزنمرات ارشدم رو ارسال کردم، ایرادی نگرفتند. من ریزنمرات لاتین رو از دانشگاه گرفتم ولی اون ترم های اضافه رو، مثل بقیه ترم ها نوشته و فقط پایان نامه رو در ترم های 4 و 5، ناتمام اعلام کرده است. در مورد ویزا، اطلاعی ندارم و بنظرم نباید مشکلی هم باشه (یعنی دلیلی منطقی برای غیرطبیعی بودنش پیدا نکردم)

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - mahyarelc - 14-04-2013

(14-04-2013, 10:55 PM)'MaMi' نوشته:

سنوات دقیقا منظورت چیه مهیار جان؟ یعنی به جای اینکه مثلا کارشناسی ارشد رو 4 ترم (دو ساله) تموم کنه، 6 ترم (3 سال) تموم کنه؟ من نمونه واضحه این موضوع! Wink من ارشد رو در 6 ترم تموم کردم و دانشگاه هایی که ریزنمرات ارشدم رو ارسال کردم، ایرادی نگرفتند. من ریزنمرات لاتین رو از دانشگاه گرفتم ولی اون ترم های اضافه رو، مثل بقیه ترم ها نوشته و فقط پایان نامه رو در ترم های 4 و 5، ناتمام اعلام کرده است. در مورد ویزا، اطلاعی ندارم و بنظرم نباید مشکلی هم باشه (یعنی دلیلی منطقی برای غیرطبیعی بودنش پیدا نکردم)

احسنت!
ببین تا اونجا که اطلاع دارم (اگه درست باشه!) دانشگاهها یه حداکثری واسه تحصیل در نظر میگین (یعنی تا ابد تو دانشگاه نباشی!)...فکر کنم واسه لیسانس 6 سال (12 ترم) و برای فوق 3 سال (6 ترم) هست...اگه بیشتر بخواد دَرسِت طول بکشه سنوات میزنن تو مدرک...حالا واسه کسی که فوقش بشه 7 ترم یا لیسانسش بشه 13 ترم میگم احتمالا سنوات میزنن
البته اطلاعاتم ممکنه درست نباشه...ولی یکی از دوستان همچین چیزی ازم پرسیده بود
حالا این مشکلی ایجاد میکنه؟

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - MaMi - 14-04-2013

(14-04-2013, 11:12 PM)'mahyarelc' نوشته:
احسنت!
ببین تا اونجا که اطلاع دارم (اگه درست باشه!) دانشگاهها یه حداکثری واسه تحصیل در نظر میگین (یعنی تا ابد تو دانشگاه نباشی!)...فکر کنم واسه لیسانس 6 سال (12 ترم) و برای فوق 3 سال (6 ترم) هست...اگه بیشتر بخواد دَرسِت طول بکشه سنوات میزنن تو مدرک...حالا واسه کسی که فوقش بشه 7 ترم یا لیسانسش بشه 13 ترم میگم احتمالا سنوات میزنن
البته اطلاعاتم ممکنه درست نباشه...ولی یکی از دوستان همچین چیزی ازم پرسیده بود
حالا این مشکلی ایجاد میکنه؟

درست است مهیار جان، الان تا جایی که من اطلاع دارم، دانشگاه به سختی تمدید ترم های اضافه (ترم 5 و 6 برای ارشد به عنوان مثال) رو هم قبول میکنه (وجود دلایل موجه و تائید شورای آموزشی دانشکده). از اونجایی که آقایون هم همیشه با قضیه سربازی مواجه هستند، این سنوات مازاد حداکثر، دو ترم خواهد بود و بعد از اون نظام وظیفه هم، معافیت تحصیلی برای مشمول صادر نخواهد کرد، حتی دانشگاه های سراسری پیگیر تصویب آئین نامه ای در وزارت علوم بودند که از دانشجویان کارشناسی ارشد روزانه بابت سنوات اضافه (ترم 5 و 6) شهریه ثابت دانشجویان ارشد دوره های شبانه رو دریافت کنند. ولی اینکه دانشجویی از ترم 6 (با فرض ارشد بودن) هم بیشتر در دانشگاه بمونه یا بتونه بمونه، من اطلاعی ندارم و نشنیده بودم تا حالا. شاید سایر دوستان اطلاعاتی داشته باشند و بتونند کمک کنند.
از طرفی هم در ریزنمرات فقط تعداد ترم های تحصیلی اشاره خواهد شد و بنظرم نباید مشکلی از این بابت وجود داشته باشه