آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 02-09-2017

(02-09-2017, 07:07 PM)Moji67 نوشته: سلام

من خودم رو باختم!
سطح زبانم خوبه. تا سطح آخر کانون زبان خوندم. چندتا مقاله انگلیسی نوشتم و کلی هم خوندم. لیسینیگ های تی پی او رو کامل میفهمم. با چندتا استاد مصاحبه کردم و مشکلی تو ارتباط باهاشون نداشتم و ازشون هم اوکی گرفتم. لغتای مربوط به تافل رو هم خوندم ولی مشکل دارم به شدت.
 من از دیروز شروع کردم به به زدن تی پی او ها. اول هم از رایتینگ شروع کردم. یه کوچولو متن رو نگاه میندازم و بعد میرم سراغ سوالات. فقط هم با توجه به سوالات به متن مراجعه مبکنم یعنی متن رو کامل نمیخونم. از تی پی او 19 و 20 شروع کردم. تو تی پی 20 استرس زمان باعث کم دقتیم شد. به خودم گفتم توی 19 دیگه عجله نکنم ولی نمیدونم چرا متن رو نمیفهمیدم چندتا سوال که گذشت استرس زمان هم بهش اضافه شد.
به نظرتون باید متن رو پیوسته بخونم؟ زمان چیکار کنم؟

لیسینیگ: تو فهم مشکل ندارم. اگه پاز کنم راحت میتونم اون قسمت رو تکرار کنم اما موقع جواب دادن جزییات یادم نمیاد! شروع به نت برداری هم میکنم از کانورسیشن عقب میوفتم. چیکار کنم؟

خیلی ناراحتم چون با یکی از اساتید هم وارد فرآیند پذیرش شدم و استرس از دست دادن این موقعیت خیلی اذیت میکنه!
22 مهر هم آزمون دارم.

کککککککککککککمک!

سلام،

اولاً اینکه TPO ها رو از اول شروع کن. چون هرچی جلوتر میای یه کم سخت تر میشه (خطی نیست ولی تقریباً میشه گفت آخریا سخت تر هستن).
با انواع سوالات و نحوه جواب دادن بهشون آشنا هستی؟ یعنی کتاب تافل مثل لانگمن و دلتا و ... خوندی یا نه مستقیم شروع کردی به TPO زدن؟ اگه بلد نیستی که اول اونا رو یاد بگیر. بعد هم واسه شروع بدون زمان بزن کلاً. همه متن رو بخون و سوالا رو جواب بده. اول ببین مشکلت اینه که درک مطلبت ضعیفه یا نه فقط تو زمان نمیتونی بزنی و استرس میگیری. حالا هرکدوم باشه باید برطرف کنی دیگه. بعد یه مدت برو دیگه تو زمان بزن. نحوه جواب دادنت هم درسته یعنی اول سوال رو ببین و بعد برو رو متن پیداش کن. 

در مورد لیسنینگ هم که میگی مشکل داری، رایتینگ و اسپیکینگ چی؟ چون تو اونا هم باید نت برداری دیگه. اونا رو چیکار میکنی؟ اگه جزییات یادت میره که خب باید نت برداری. ببین وقتی نت بر میداری، کلاً باعث میشه ذهنت متمرکز بشه و بهتر یادت بمونه. ممکنه تو جواب دادن اصلاً به نت ها برنگردی ولی خود نت برداشتن باعث میشه حواست پرت نشه. شاید زیاد نت برمیداری که جا میمونی؟ اگه فقط یه سری نکات کلیدی رو برداری بازم عقب میفتی؟

2 تا از بچه ها تازه امتحان دادن، شاید بتونن بهتر راهنمایی کنن. 
@fatima204
@szeinalilathori

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Moji67 - 02-09-2017

(02-09-2017, 07:48 PM)raminz نوشته: سلام،

اولاً اینکه TPO ها رو از اول شروع کن. چون هرچی جلوتر میای یه کم سخت تر میشه (خطی نیست ولی تقریباً میشه گفت آخریا سخت تر هستن).
با انواع سوالات و نحوه جواب دادن بهشون آشنا هستی؟ یعنی کتاب تافل مثل لانگمن و دلتا و ... خوندی یا نه مستقیم شروع کردی به TPO زدن؟ اگه بلد نیستی که اول اونا رو یاد بگیر. بعد هم واسه شروع بدون زمان بزن کلاً. همه متن رو بخون و سوالا رو جواب بده. اول ببین مشکلت اینه که درک مطلبت ضعیفه یا نه فقط تو زمان نمیتونی بزنی و استرس میگیری. حالا هرکدوم باشه باید برطرف کنی دیگه. بعد یه مدت برو دیگه تو زمان بزن. نحوه جواب دادنت هم درسته یعنی اول سوال رو ببین و بعد برو رو متن پیداش کن. 

در مورد لیسنینگ هم که میگی مشکل داری، رایتینگ و اسپیکینگ چی؟ چون تو اونا هم باید نت برداری دیگه. اونا رو چیکار میکنی؟ اگه جزییات یادت میره که خب باید نت برداری. ببین وقتی نت بر میداری، کلاً باعث میشه ذهنت متمرکز بشه و بهتر یادت بمونه. ممکنه تو جواب دادن اصلاً به نت ها برنگردی ولی خود نت برداشتن باعث میشه حواست پرت نشه. شاید زیاد نت برمیداری که جا میمونی؟ اگه فقط یه سری نکات کلیدی رو برداری بازم عقب میفتی؟

2 تا از بچه ها تازه امتحان دادن، شاید بتونن بهتر راهنمایی کنن. 
@fatima204
@szeinalilathori

از این تی پی او ها شروع کردم چون فکر میکنم نرسم همه رو جواب بدم.
کتاب که نه ولی قبل از هر اسکیل چندبار نوت فول مربوط بهش رو میبینم بعد میرم سراغ تست. تو نوت فول میگه بعد از پیدا کردن جواب هر سوال برو سوال بعد رو بخون و از جای قبلی که خوندن رو رها کردی، شروع به خوندن کن تا برسی به جواب سوال. من این کارو نمیکنم. اگه سوال جدید مربوط به پاراگراف nام میشه من دیگه بر نمیگردم از اونجایی که رها کردم تا سر پاراگراف n بخوندنم و مستقیم پاراگراف nام رو شروع میکنم! کلاً برام مهم نیست متن رو بفهم یا نه سعی میکنم با استراتژی نوت فول جواب هر سوال رو تو گزینه ها پیدا کنم.
رایتینگ ایندیپندنت 4-5 نوشتم. اما تعداد لغاتم بین 400-450 هستش. بقیه موارد رو هم شروع نکردم هنوز.
وقتی میخوام نت بردارم همه چی بنظرم میرسه که سوال باشه. سعی میکنم همه چی رو بنویسم. وقتی جمله رو میشنوم پیش خودم میگم خلاصش رو چی بنویسم که وقتی بر میگردم بفهمم چی بوده. اینجوری کلی تایم ازم گرفته میشه و عقب میوفتم. من بیشتر تو لکچر مشکل دارم. تو کانورسیشن اول نیازی به نت برداری هم ندارم!

یه سوال دیگه. چطوری میشه نمره ریدینگ و لیسینیگ رو محاسبه کرد؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 02-09-2017

(02-09-2017, 08:24 PM)Moji67 نوشته: از این تی پی او ها شروع کردم چون فکر میکنم نرسم همه رو جواب بدم.
کتاب که نه ولی قبل از هر اسکیل چندبار نوت فول مربوط بهش رو میبینم بعد میرم سراغ تست. تو نوت فول میگه بعد از پیدا کردن جواب هر سوال برو سوال بعد رو بخون و از جای قبلی که خوندن رو رها کردی، شروع به خوندن کن تا برسی به جواب سوال. من این کارو نمیکنم. اگه سوال جدید مربوط به پاراگراف nام میشه من دیگه بر نمیگردم از اونجایی که رها کردم تا سر پاراگراف n بخوندنم و مستقیم پاراگراف nام رو شروع میکنم! کلاً برام مهم نیست متن رو بفهم یا نه سعی میکنم با استراتژی نوت فول جواب هر سوال رو تو گزینه ها پیدا کنم.
رایتینگ ایندیپندنت 4-5 نوشتم. اما تعداد لغاتم بین 400-450 هستش. بقیه موارد رو هم شروع نکردم هنوز.
وقتی میخوام نت بردارم همه چی بنظرم میرسه که سوال باشه. سعی میکنم همه چی رو بنویسم. وقتی جمله رو میشنوم پیش خودم میگم خلاصش رو چی بنویسم که وقتی بر میگردم بفهمم چی بوده. اینجوری کلی تایم ازم گرفته میشه و عقب میوفتم. من بیشتر تو لکچر مشکل دارم. تو کانورسیشن اول نیازی به نت برداری هم ندارم!

یه سوال دیگه. چطوری میشه نمره ریدینگ و لیسینیگ رو محاسبه کرد؟

خب برو از TPO اولی ها ولی مثلاً یکی در میون بزن.
در مورد ریدینگ چون طولانیه (جدیداً هم طولانی تر شده)، امکانش نیست همه ریدینگ رو خوند. بهتره سوال رو بخونی و دنبال جواب بگردی.
رایتینگی که لیسنینگ هم داره اینتگریتده. باید ببینی اونو چجوری نت بر میداری. چون تو تافل عملاً مهمترین نکته لیسنینگ و نت برداری از اونه. چون هم تو رایتینگ میاد و هم اسپیکینگ. 
یعنی تو لیسنینگ صبر میکنی جمله تموم بشه و بعد شروع میکنی به نت برداری؟ فکر نکنم ایده خوبی باشه ها! سعی کن همزمان نت برداری نه اینکه بخوای خلاصه کنی.
برای نمره هم این 2 تا فایل از آفیشال گاید به نظرم خوبن.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Moji67 - 02-09-2017

(02-09-2017, 10:15 PM)raminz نوشته: خب برو از TPO اولی ها ولی مثلاً یکی در میون بزن.
در مورد ریدینگ چون طولانیه (جدیداً هم طولانی تر شده)، امکانش نیست همه ریدینگ رو خوند. بهتره سوال رو بخونی و دنبال جواب بگردی.
رایتینگی که لیسنینگ هم داره اینتگریتده. باید ببینی اونو چجوری نت بر میداری. چون تو تافل عملاً مهمترین نکته لیسنینگ و نت برداری از اونه. چون هم تو رایتینگ میاد و هم اسپیکینگ. 
یعنی تو لیسنینگ صبر میکنی جمله تموم بشه و بعد شروع میکنی به نت برداری؟ فکر نکنم ایده خوبی باشه ها! سعی کن همزمان نت برداری نه اینکه بخوای خلاصه کنی.
برای نمره هم این 2 تا فایل از آفیشال گاید به نظرم خوبن.

TPO 21 22 رو بزنم اگه پیشرفتی ندیدم میرم از اول میزنم.
با توجه به این نمره دهی به نظرم لازم نیست خیلی عجله کنم تا همه گزینه ها رو بزنم در عوض با خونسردی سعی کنم درست بزنم. اگه هر ریدینگ دو تا سوال هم نرسی باز نمرت میشه 28.
تو نت برداری باید سعی کنم کلمه بنویسم نه جمله!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Olovenly - 21-09-2017

با سلام و احترام خسته نباشید

@Simon2007
@MaMi
@blur
@Glee
@butterfly
@Torkan
@Matinking
@szeinalilathori
@raminz

من ناشنوا هستم یعنی اصلا نمی‌شنوم(الان دانشجو ام) قانون معلول تو سایت رسمی تافل و جی آر ای خوندم، برای تافل دوبخش لیستنینگ و اسپیکینگ حذف میشه چون شرایط خاص دارم پس دوتا بخش دیگه مونده یعنی ریدینگ و رایتینگ هست اینا باید آزمون بدم ولی جی آر ای چیزی نگفته یعنی هرسه تا ریاضی وربال رایتینگ باید بدم

بخش ریاضی تو جی آر ای اصلا مشکل ندارم

بخش ریدینگ برای تافل و بخش وربال برای جی آر ای هست مشکل دارم فقط تست‌های مختلف میزنم هم TPO هم Actual هم Bigbook کافیه؟(دوستان این ریدینگ نظر بدید لطفا)

بخش رایتینگ برای تافل و جی آر ای خیلی خیلی خیلی مشکل دارم من نوشتن انشا فارسی بلد نیستم
مشکل اصلی من تو تافل و جی آر ای فقط رایتینگ Writing‌ هست نمیدونم چه کار کنم؟نمیدونم کدوم کتاب از صفر شروع کنم؟چندتا ساختار نمونه رایتینگ حفظ کنم تو امتحان مینویسم چطوره؟واقعا نمیدونم رایتینگ تافل یا جی آر ای کدوم سختتره؟

خیلی نگرانم این رایتینگ Writing تافل و GRE هست فقط همین

سه تا کتاب تافل و GRE(این کتاب نمیدونم چی داره برای GRE):
1-How to Prepare for the TOEFL Essay Barrons
2-Toefl Writing Success 5th
3-Barrons Writing for the TOEFL IBT 5th
اینا خونده اید چطورن؟کدوم بهتره؟من نمیدونم کدوم بخونم؟یا به ترتیب کدوم بخونم؟

من سال بعد تابستان میخوام آزمون تافل و GRE بدم(سال بعد تیر دانشگاه تموم میشه)

لطفا راهنمایی کنید

خیلی خیلی ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - pegyyy - 21-09-2017

(21-09-2017, 08:56 PM)Olovenly نوشته: با سلام و احترام خسته نباشید

@Simon2007
@MaMi
@blur
@Glee
@butterfly
@Torkan
@Matinking
@szeinalilathori
@raminz

من ناشنوا هستم یعنی اصلا نمی‌شنوم(الان دانشجو ام) قانون معلول تو سایت رسمی تافل و جی آر ای خوندم، برای تافل دوبخش لیستنینگ و اسپیکینگ حذف میشه چون شرایط خاص دارم پس دوتا بخش دیگه مونده یعنی ریدینگ و رایتینگ هست اینا باید آزمون بدم ولی جی آر ای چیزی نگفته یعنی هرسه تا ریاضی وربال رایتینگ باید بدم

بخش ریاضی تو جی آر ای اصلا مشکل ندارم

بخش ریدینگ برای تافل و بخش وربال برای جی آر ای هست مشکل دارم فقط تست‌های مختلف میزنم هم TPO هم Actual هم Bigbook کافیه؟(دوستان این ریدینگ نظر بدید لطفا)

بخش رایتینگ برای تافل و جی آر ای خیلی خیلی خیلی مشکل دارم من نوشتن انشا فارسی بلد نیستم
مشکل اصلی من تو تافل و جی آر ای فقط رایتینگ Writing‌ هست نمیدونم چه کار کنم؟نمیدونم کدوم کتاب از صفر شروع کنم؟چندتا ساختار نمونه رایتینگ حفظ کنم تو امتحان مینویسم چطوره؟واقعا نمیدونم رایتینگ تافل یا جی آر ای کدوم سختتره؟

خیلی نگرانم این رایتینگ Writing تافل و GRE هست فقط همین

سه تا کتاب تافل و GRE(این کتاب نمیدونم چی داره برای GRE):
1-How to Prepare for the TOEFL Essay Barrons
2-Toefl Writing Success 5th
3-Barrons Writing for the TOEFL IBT 5th
اینا خونده اید چطورن؟کدوم بهتره؟من نمیدونم کدوم بخونم؟یا به ترتیب کدوم بخونم؟

من سال بعد تابستان میخوام آزمون تافل و GRE بدم(سال بعد تیر دانشگاه تموم میشه)

لطفا راهنمایی کنید

خیلی خیلی ممنون
من فقط تجربه تافل رو دارم. برای تافل از ویدئو های نوتفول شروع کنید تا ساختار دستتون بیاد. اینکه چند پاراگراف بنویسید و ساختار هر پاراگراف چی باشه. به سایت writetotop.com هم سر بزنید و دقیق محتوای سایت رو مطالعه کنید. تا میتونید تمرین کنید که دستتون راه بیفته. اولش بدون زمان گرفتن و وقتی پیشرفت کردید و با ساختار آشنا شدید زمان رو هم در نظر بگیرید.
برای تصحیح رایتینگ هم grammarly l استفاده کنید. این نرم افزار به صورت آنلاین هست و یه نکته خیلی مثبتش این هست که کلمات مترادف به شما پیشنهاد میده بنابراین برای افزایش دامنه لغاتتون خیلی خوبه به علاوه اینکه از نطر گرامری هم تصحیح میکنه.
سعی کنید قبل از شروع حتما brainstorming کنید و دلایلتون رو به صورت خلاصه بنویسید و بعد شروع به نوشتن کنید که زمان از دست نره.
پیشنهاد آخر اینکه برای پاراگراف اول و آخر یه قالب مشخص داشته باشید تا به سرعت این دو پاراگراف رو بنویسید و زمان بیشتری برای فکر کردن به محتوای انشاتون و رسیدن به دلایل خوب برای توجیه ایدتون داشته باشه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - raminz - 22-09-2017

(21-09-2017, 08:56 PM)Olovenly نوشته: با سلام و احترام خسته نباشید

@Simon2007
@MaMi
@blur
@Glee
@butterfly
@Torkan
@Matinking
@szeinalilathori
@raminz

...

سلام،

یه نگاه به بخش تجربیات بچه ها تو آزمون تافل و جی آر ای بنداز (اینجا و اینجا)، میتونه کمکت کنه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Razi131322 - 18-03-2018

سلام بچه ها. من زبانم خوبه(خیلی خوب) سه سالی میشه که مداو درگیرشم و کار ترجمه هم کردم و منابع تخصصی زیادی هم خوندم. در این حد مسلطم که سه ماهی میشه استارت فرانسوی یاد گرفتن رو زدم. الان یه اضطراری پیش اومده و من باید تا جولای تافل داشته باشم. به نظرتون خودم میتونم بخونم؟(وقت ندارم کلاس برم  Sad  ) راحت میتونم روزی 2 3 ساعت مداوم وقت بزارم. اگه ممکنه توی دو ماه و نیم سه ماه آینده 100-105 بیارم خیلی خوب میشه. میشه به نظر شما؟ اگر بله، یه لیست مناسب از منابع(کتاب، فیلم، پادکست و هرچی) به من بدید که شروع کنم خوندن  Big Grin

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - szeinalilathori - 19-03-2018

(18-03-2018, 06:51 PM)Razi131322 نوشته: سلام بچه ها. من زبانم خوبه(خیلی خوب) سه سالی میشه که مداو درگیرشم و کار ترجمه هم کردم و منابع تخصصی زیادی هم خوندم. در این حد مسلطم که سه ماهی میشه استارت فرانسوی یاد گرفتن رو زدم. الان یه اضطراری پیش اومده و من باید تا جولای تافل داشته باشم. به نظرتون خودم میتونم بخونم؟(وقت ندارم کلاس برم  Sad  ) راحت میتونم روزی 2 3 ساعت مداوم وقت بزارم. اگه ممکنه توی دو ماه و نیم سه ماه آینده 100-105 بیارم خیلی خوب میشه. میشه به نظر شما؟ اگر بله، یه لیست مناسب از منابع(کتاب، فیلم، پادکست و هرچی) به من بدید که شروع کنم خوندن  Big Grin
دوست عزیز سلام

بابت اینکه میشه در بازه ی دو سه ماهه نمره ی 100-105 گرفت، فکر نمیکنم به این راحتی بشه گفت. به نظر من بهتره برای اینکه یه براورد واقعی از مهارت زبانیتون داشته باشید یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و بعد با توجه به نتیجه ی آزمون برنامه ریزی کنید که روزی دو سه ساعت کافیه یا با توجه به اضطرار بهتره زمانتون اختصاصیتون رو افزایش بدید. ببینید افراد خیلی راحت تر میتونن تا 90-95 بگیرن اما من خیلی ها رو دیدم که شاید سه یا چهاربار پشت سر هم آزمون دادند و هر بار هم همون 95 رو گرفتن. بنابراین، بدونید کسب نمره ی 100 و بالای اون به تلاش مضاعف میخواد. بابت منابع هم اینجا و اینجا رو مطالعه کنید.

ارادتمند
الهام

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - pegyyy - 19-03-2018

(18-03-2018, 06:51 PM)Razi131322 نوشته: سلام بچه ها. من زبانم خوبه(خیلی خوب) سه سالی میشه که مداو درگیرشم و کار ترجمه هم کردم و منابع تخصصی زیادی هم خوندم. در این حد مسلطم که سه ماهی میشه استارت فرانسوی یاد گرفتن رو زدم. الان یه اضطراری پیش اومده و من باید تا جولای تافل داشته باشم. به نظرتون خودم میتونم بخونم؟(وقت ندارم کلاس برم  Sad  ) راحت میتونم روزی 2 3 ساعت مداوم وقت بزارم. اگه ممکنه توی دو ماه و نیم سه ماه آینده 100-105 بیارم خیلی خوب میشه. میشه به نظر شما؟ اگر بله، یه لیست مناسب از منابع(کتاب، فیلم، پادکست و هرچی) به من بدید که شروع کنم خوندن  Big Grin

اگه زبانتون خوبه و تو همه مهارت ها قوی هستید به نظر من میتونید.به نظر من نیازی به کتاب نیست همون آزمون های تی پی ا رو دقیق انجام بدید کافیه.البته در صورتی که واقعا ارزیابی که از سطح زبان خودتون میکنید درست هست. تو این بازه فقط سعی کنید مهارت های تخصصی آزمون رو تقویت کنید.