آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Matinking - 15-09-2015

سلام

می خواستم پیشنهاد کنم در قسمت "نتایج پذیرش"، دانشگاه های فارق التحصیلی رو هم اضافه کنید... چون در این صورت راحت تر میشه وزن معدل ها رو در بررسی یک admission record لحاظ کرد...
طبیعتا معدل 17 از دانشگاه آزاد با معدل 17 از شریف متفاوت هست... و این تفاوت در شکل فعلی deductible نیست...

ارادت
متین

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 16-09-2015

(15-09-2015, 01:35 PM)Matinking نوشته: سلام

می خواستم پیشنهاد کنم در قسمت "نتایج پذیرش"، دانشگاه های فارق التحصیلی رو هم اضافه کنید... چون در این صورت راحت تر میشه وزن معدل ها رو در بررسی یک admission record لحاظ کرد...
طبیعتا معدل 17 از دانشگاه آزاد با معدل 17 از شریف متفاوت هست... و این تفاوت در شکل فعلی deductible نیست...

ارادت
متین

درود متین جان

اطلاعات دانشگاه و جزئیات بیشتر از سوابق تحصیلی افراد در نتایج پذیرش وجود داره، فقط در جدول اصلی نمایش داده نمی‌شه چون نمایش تمام این اطلاعات فضای افقی زیادی نیاز داره. به همین خاطر جزئیات بیشتر با کلیک کردن روی آیکون ذره بین در سمت راست هر سطر قابل دیدن هست.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 24-10-2015

سلام به آقا بایک و همه ی دوستان که با علاقه این فروم رو نگه داشتند.

آیا میشه کاری انجام بدید که با زوم کردن صفحه، به جای اینکه مطالب بزرگتر شده و اسکرول به چپ و راست به وجود بیاد،
مطالب بزرگتر بشه اما مثل آفیس یا سایت های دیگه، مطالب زیر هم بیاد و اسکرول به چپ و راست به وجوود نیاد؟

به عبارت دیگه الان حالت سایت مثل سند PDF هستش یا مثل عکس، که با زوم کردن اسکرول به چپ و راست در زیر صفحه به وجود میاد که این کار خوندنو سخت میکنه مخصوصا برای افرادی که مثل من مانیتورشون بزرگ نیست. مجبوریم از زوم خارج بشیم و نزدیک صفحه مانیتور بشیم یا اینکه زوم کنیم و  برای هر خط یک بار اسکرول به چپ و یک بار اسکرول به راست داشته باشیم.

نمیدونم براتون مقدور هست و یا اینکه پیشنهاد خوبی باشه، فقط گفتم به عنوان پیشنهاد مطرحش کنم.

از تمامی افراد، از بابک عزیز تا افرادی که فقط یک پست گذاشتن تا راه رو به بقیه نشون بدهند هم بینهایت ممنونم.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 25-10-2015

(24-10-2015, 05:39 PM)automotive نوشته: سلام به آقا بایک و همه ی دوستان که با علاقه این فروم رو نگه داشتند.

آیا میشه کاری انجام بدید که با زوم کردن صفحه، به جای اینکه مطالب بزرگتر شده و اسکرول به چپ و راست به وجود بیاد،
مطالب بزرگتر بشه اما مثل آفیس یا سایت های دیگه، مطالب زیر هم بیاد و اسکرول به چپ و راست به وجوود نیاد؟

به عبارت دیگه الان حالت سایت مثل سند PDF هستش یا مثل عکس، که با زوم کردن اسکرول به چپ و راست در زیر صفحه به وجود میاد که این کار خوندنو سخت میکنه مخصوصا برای افرادی که مثل من مانیتورشون بزرگ نیست. مجبوریم از زوم خارج بشیم و نزدیک صفحه مانیتور بشیم یا اینکه زوم کنیم و  برای هر خط یک بار اسکرول به چپ و یک بار اسکرول به راست داشته باشیم.

نمیدونم براتون مقدور هست و یا اینکه پیشنهاد خوبی باشه، فقط گفتم به عنوان پیشنهاد مطرحش کنم.

از تمامی افراد، از بابک عزیز تا افرادی که فقط یک پست گذاشتن تا راه رو به بقیه نشون بدهند هم بینهایت ممنونم.

می‌شه لطفا یک مثال از سایتی که چنین قابلیتی داره بزنید؟ تا اونجا که من می‌دونم زوم کردن صفحه به سرور سایت اطلاع داده نمی‌شه یا باعث اجرای جاواسکریپت نمی‌شه و در نتیجه نمی‌شه رفتار متفاوتی از پیش فرض مرورگر که معمولا همون اسکرول هست انجام داد، ولی با توجه به تغییرات زیاد تکنولوژی‌های وب شاید چنین قابلیتی اضافه شده باشه. اگر بتونید یکی دو تا نمونه ارسال کنید بهتر می‌شه گفت که اضافه کردن چنین قابلیتی برای ما ممکن هست یا خیر.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 25-10-2015

با سلام،

مثل وبسایت AA از نوع ایرانی این نوعی که گفته شد و https://educationusa.state.gov/ هم از نوع خارجی این حالتی که گفتم، مرورگر من هم IE نسخه 11 هستش.
تعداد بسیار زیادی از سایت ها این قابلیت رو ندارند ولی این دو سایتی که معرفی کردم، این قابلیت رو داره، یعنی با زوم کردن مطالب بزرگتر میشه و زیر هم قرار میگیره دقیقا مثل حالتی که در Microsoft Word اندازه خط رو تغییر می دهید، اما این سایت مثل زوم کردن فایل PDF هستش.

ببخشید اول مثال نزدم،

با تشکر

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 25-10-2015

درود

یه سوال و یه پیشنهاد:

هدف از داشتن کاربران مهمان چیست؟ به نظرم چیزی به عنوان مهمان وجود نداشته باشه بهتر میشه!

بااحترام،
ترکان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - M1KE - 25-10-2015

بسیاری از کاربران فروم ها پرسش های موقتی و کوتاه دارند و مدت فعالیت اونها محدود هست. این قابلیت این امکان رو فراهم می کنه که این بخش از مخاطبان هم سوال های خودشون رو بدون عبور از فرآیند ثبت اکانت که احتمالا هیچ گاه در آینده استفاده نخواهد شد، مطرح کنند. این موضوع میتونه به عنوان یک راهکار میان مدت به پویایی بیشتر فروم کمک کنه تا زمانی که ترافیک انجمن یا انجمن های موردنظر به حد قابل قبولی برسه و وجود اکانت مهمان برای اونها غیرضروری بشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 25-10-2015

(25-10-2015, 12:31 PM)automotive نوشته: با سلام،

مثل وبسایت AA از نوع ایرانی این نوعی که گفته شد و https://educationusa.state.gov/ هم از نوع خارجی این حالتی که گفتم، مرورگر من هم IE نسخه 11 هستش.
تعداد بسیار زیادی از سایت ها این قابلیت رو ندارند ولی این دو سایتی که معرفی کردم، این قابلیت رو داره، یعنی با زوم کردن مطالب بزرگتر میشه و زیر هم قرار میگیره دقیقا مثل حالتی که در Microsoft Word اندازه خط رو تغییر می دهید، اما این سایت مثل زوم کردن فایل PDF هستش.

ببخشید اول مثال نزدم،

با تشکر

با توجه به مثال‌هایی که زدید، حدس می‌زنم که شما در مورد امکان زوم کردن خود مرورگر صحبت می‌کنید. چون گفته بودید زوم کردن صفحه، من اول فکر کردم که در مورد امکان زوم کردن صفحه که در سیستم‌های عامل مختلف وجود داره صحبت می‌کنید.
امکان زوم کردن مرورگر تقریبا در همه سایت‌ها وجود داره، ولی این که حداقل عرض صفحه تعریف چقدر باشه باعث می‌شه که صفحه دیرتر یا زودتر اسکرول بشه.
در آکادمیاکافه به خاطر منوی بالای صفحه، حداقل عرض صفحه نسبتا بزرگ تعریف شده که باعث می‌شه موقع زوم شدن زودتر اسکرول بشه. بررسی می‌کنم که در صورت امکان بشه تغییرات داد که موقع زوم کردن دیرتر اسکرول بشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 25-10-2015

(25-10-2015, 06:51 PM)M1KE نوشته: بسیاری از کاربران فروم ها پرسش های موقتی و کوتاه دارند و مدت فعالیت اونها محدود هست. این قابلیت این امکان رو فراهم می کنه که این بخش از مخاطبان هم سوال های خودشون رو بدون عبور از فرآیند ثبت اکانت که احتمالا هیچ گاه در آینده استفاده نخواهد شد، مطرح کنند. این موضوع میتونه به عنوان یک راهکار میان مدت به پویایی بیشتر فروم کمک کنه تا زمانی که ترافیک انجمن یا انجمن های موردنظر به حد قابل قبولی برسه و وجود اکانت مهمان برای اونها غیرضروری بشه.

درود M1KE بزرگ

نه منظورم این بود وقتی میشه ثبت نام کرد و عضو شد دیگه چه مفهومی داره مهمان باشه؟ واللا این اولین فرومیه که من دیدم بدون ثبت نام بشه نظر داد. درسته حق هر کسی هست که این کار رو بکنه ولی به نظر من بعضیها با غرض خاصی میان نظر میدن و میرن.

بااحترام،
ترکان

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 26-10-2015

(25-10-2015, 11:44 PM)Torkan نوشته: درود M1KE بزرگ

نه منظورم این بود وقتی میشه ثبت نام کرد و عضو شد دیگه چه مفهومی داره مهمان باشه؟ واللا این اولین فرومیه که من دیدم بدون ثبت نام بشه نظر داد. درسته حق هر کسی هست که این کار رو بکنه ولی به نظر من بعضیها با غرض خاصی میان نظر میدن و میرن.

بااحترام،
ترکان

درود ترکان گرامی

سپاس از نظر و پیشنهاد شما.
ثبت‌نام کردن کاربر، روند خیلی ساده‌ای نیست که مثلا کسی با یکی دو کلیک بتونه انجام بده و نیاز به پر کردن فرم و پاسخ دادن تعدادی سوال و انتخاب رمز عبور و در نهایت دریافت ایمیل فعال‌سازی و فعال کردن حساب کاربری داره. این روند اگر چه برای بسیاری از کاربرانی که مایلند طولانی مدت از سایت استفاده کنند و آشنایی کافی با کامپیوتر دارند ساده است، اما برای بعضی از کاربران دیگه و به خصوص افرادی که فقط یک سوال می‌خوان بپرسند سربار زمانی زیادی داره و بسیاری از این افراد در نهایت از پرسیدن سوال منصرف می‌شن. به همین خاطر، تصمیم ما بر این شد که این اجازه رو به کاربران مهمان بدیم که بتونند سوال‌های خودشون رو بپرسند.

ضمن این که لزوما بد نیست که در زمینه‌‌ای فرهنگ‌سازی کنیم. در نتیجه این که ما اولین فروم فارسی‌ای باشیم که به کاربران مهمان اجازه پست می‌ده لزوما بد نیست، مگر این که مشکل خاصی در این زمینه پیش اومده باشه که باعث نگرانی باشه. می‌شه لطفا چند نمونه از این پست‌هایی که فکر می‌کنید مشکل‌ساز هستند رو بگید تا ما بیشتر بررسی کنیم؟
در نهایت این نکته رو هم فراموش نکنید که ثبت‌نام کردن در سایت نیاز به دادن مشخصات حقیقی و اثبات هویت نداره. در نتیجه لزوم ثبت‌نام قبل از ارسال پست، جلوی سواستفاده رو نخواهد گرفت و تنها باعث می‌شه عده زیادی از کاربران سایت که به دنبال پاسخ سوال‌هاشون هستند نتونند راحت از سایت استفاده کنند.