آکادمیا کافه
رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! (/Thread-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Torkan - 12-11-2015

(12-11-2015, 07:35 PM)pouriatiz نوشته: سلام دوستان عزیز
من مهندسی شیمی هستم و چون از اول تصمیم اپلای نداشتم پروژه م رو سازمان انرژی اتمی برداشتم. حالا اگر بخوام مقاله بدم سمت استادم سازمان هست. ایا این مشکلی برای گرفتن ویزا برای من ایجاد میکنه؟ (پروژه من خودش هیچ مشکلی از هیچ لحاظی نداره.)
خیلی نگرانم سر این قضیه. کسی تجربه داشته بگه این مشکل ایجاد میکنه یا نه!؟

مرسی

درود

بله مشکل ایجاد میکنه. اسم شما همراه اسم استاد یا اون استاد در اونجا کار میکنه یا مقاله مرتبط باشه یا خیلی چیزای عجیب و غریب دیگه. کسی که میخواد آمریکا بره باید قید خیلی چیزارو بزنه!

بااحترام،
ترکان

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - فرید - 12-11-2015

(12-11-2015, 07:35 PM)pouriatiz نوشته: سلام دوستان عزیز
من مهندسی شیمی هستم و چون از اول تصمیم اپلای نداشتم پروژه م رو سازمان انرژی اتمی برداشتم. حالا اگر بخوام مقاله بدم سمت استادم سازمان هست. ایا این مشکلی برای گرفتن ویزا برای من ایجاد میکنه؟ (پروژه من خودش هیچ مشکلی از هیچ لحاظی نداره.)
خیلی نگرانم سر این قضیه. کسی تجربه داشته بگه این مشکل ایجاد میکنه یا نه!؟

مرسی

سلام
مهندسی شیمی که حساس هست تا حدودی و منطقی نیست خیلی شرایط خودتون سخت تر کنید. فرایند ویزا اصلا مشخص نیست و هرچه موارد منفی بیشتر باشه شانستون کمتر میشه. هر چند من دیدم کسانی که با فردی از جاهای حساس مقاله دان ولی خیلی سریع ویزا گرفتن.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - parvizt - 30-11-2015

سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان 
مدرک کارشناس ارشد زمین شناسی از هند گرفتم و در حال کار در صنعت نفت در جنوب ایران به صورت اقماری در رشته گرایش خودم به عنوان زمین شناس در ایران میباشم. در حال اپلای کردن دکترای زمین شناسی نفت خاصا امریکا هستم اما نمیدونم که این رشته که جز انرژی حساب میشه ایا کلیرنس نمیشه؟ و آیا باید رشته ای دیگه اپلای کنم و بعد اونجا تغییر بدم؟
ممنونم

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Babak - 01-12-2015

(30-11-2015, 10:46 PM)parvizt نوشته: سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان 
مدرک کارشناس ارشد زمین شناسی از هند گرفتم و در حال کار در صنعت نفت در جنوب ایران به صورت اقماری در رشته گرایش خودم به عنوان زمین شناس در ایران میباشم. در حال اپلای کردن دکترای زمین شناسی نفت خاصا امریکا هستم اما نمیدونم که این رشته که جز انرژی حساب میشه ایا کلیرنس نمیشه؟ و آیا باید رشته ای دیگه اپلای کنم و بعد اونجا تغییر بدم؟
ممنونم

تا اونجا که من خبر دارم (که البته بیشتر مربوط به ماه‌های گذشته هست) رشته‌های مرتبط با صنعت نفت به خاطر ارتباط با انرژی مشکلاتی برای کلیرنس ایجاد می‌کردند. با برطرف شدن تدریجی تحریم‌ها احتمالش هست که این سیاست‌ها هم تغییر کنه، ولی در حال حاضر بهتره که احتیاط کنید.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - فرید - 01-12-2015

(30-11-2015, 10:46 PM)parvizt نوشته: سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان 
ممنونم

سلام
الان تمام کسانی که سابقه نفتی دارند رد میشه ویزاشون. شما هم سابقه نفتی دارید هم اگر در رشتتون اسم نفت بیاید همون هم مشکل ساز می شود. فعلا خبری از لغو این قانون نیست و احتمالا هر موقع این قانون لغو بشود اطلاعیش وزارت خارجه امریکا می زند.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - MaMi - 01-12-2015

ما اینجا دوستی داریم که خودشون و همسرشون، حدود 11 سال سابقه کار در پروژه های نفتی و نیروگاهی داشتند، ضمن اینکه از طریق برادرشون (که شهروند امریکا هستند) پرونده مهاجرتی هم دارند! ویزاشون هم مالتی هستش (بعد از حدود 90 روز کلیرنس)! از طرف دیگه دوستان زیادی بودند که به دلیل اینکه تنها "تحصیلات" شون مرتبط به انرژی (نفت/گاز) بوده، درخواست ویزاشون رد شده! منظور اینکه نمیشه دقیقا و با قاطعیت تمام، حکمی در این زمینه صادر کرد ولی طبق روند کلی مشاهده شده در مورد ویزا، شدیدا توصیه میشه که تا جای ممکن، سمت مسائل مرتبط با انرژی (حداقل زمانی که هنوز در امریکا نیستید) نروید.

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Torkan - 01-12-2015

(01-12-2015, 09:51 PM)MaMi نوشته:
ما اینجا دوستی داریم که خودشون و همسرشون، حدود 11 سال سابقه کار در پروژه های نفتی و نیروگاهی داشتند، ضمن اینکه از طریق برادرشون (که شهروند امریکا هستند) پرونده مهاجرتی هم دارند! ویزاشون هم مالتی هستش (بعد از حدود 90 روز کلیرنس)! از طرف دیگه دوستان زیادی بودند که به دلیل اینکه تنها "تحصیلات" شون مرتبط به انرژی (نفت/گاز) بوده، درخواست ویزاشون رد شده! منظور اینکه نمیشه دقیقا و با قاطعیت تمام، حکمی در این زمینه صادر کرد ولی طبق روند کلی مشاهده شده در مورد ویزا، شدیدا توصیه میشه که تا جای ممکن، سمت مسائل مرتبط با انرژی (حداقل زمانی که هنوز در امریکا نیستید) نروید.

درود

در مورد اخر کلا موافقم با اینکه با توجه به حساسیت موضوع نباید به سمت این موارد رفت. ولی اینکه اون دوست شما از چه طریقی و واقعا چرا ویزا داده شده بهشون، این خیلی مهم است و قطعا به احتمال زیاد اونها هم میدونن چراش رو ولی معمولا نمیگن و میگن کاملا شانسی بوده!
مطمین باشید دلیلی داشته که ویزا گرفتند وگرنه چطور ممکنه برادر همکلاسی بنده فقط با سابقه کار نیمه وقت 1.5 ساله در پروژه نفتی از ویزا جا بمونه اونم در جا!

بااحترام،
ترکان

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - MaMi - 02-12-2015

این دوستمون از طریق دانشجویی اومدند، نمیدونم منظور شما از "چه طریقی و چرا بهشون ویزا داده شد" چی هست؟! پیشتر هم برای ویزای دانشجویی امریکا اقدام کرده بودند ولی ریجکت شده بودند (2 بار). حالا اینکه چرا ایشون ویزا گرفت و چرا دوست شما نگرفت، در حیطه اطلاعات من نیستش!

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - mona - 02-12-2015

با سلام
آیا نوشتن مقاله درباره قیمت نفت هم میتواند مشکل ساز باشد ؟ اگر کار صرفا اقتصادی و تحلیل باشد چطور ؟

RE: رشته ها و گرایش هایی که اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه می کنند! - Babak - 02-12-2015

(02-12-2015, 02:26 AM)mona نوشته: با سلام
آیا نوشتن مقاله درباره قیمت نفت هم میتواند مشکل ساز باشد ؟ اگر کار صرفا اقتصادی و تحلیل باشد چطور ؟

فکر نمی‌کنم کسی بتونه با قطعیت به این سوال شما پاسخ بده، ولی اگر صرف حدس زدن باشه، من فکر نمی‌کنم که مشکلی ایجاد کنه. ضمن این که همون طور که دوستان گفتند، شانس هم در گرفتن ویزا و کلیرنس تاثیر زیادی داره و گاهی اوقات افراد با شرایط سوال برانگیز تونسته‌اند ویزا بگیرن و کلیر بشن و برعکسش هم وجود داشته. به همین خاطر به نظر من بهتره که نگران این موضوع نباشید ولی در عین حال چه کار مشکل‌داری از نظر ویزای امریکا کرده باشید و چه نکرده باشید، بهتره که پذیرش از یک کشور دیگه رو به عنوان گزینه دوم داشته باشید.